Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
kaczuszka987 napisał(a):
To moja kupe jedna dziennie robi najgorsze sa te baczki jak puszcza to az placze...kurcze ile to bedzie trwało czy tak jak wiekszosc mowi ze do 3 miesiecy i pozniej wszystko sie juz unormuje czy dłuzej???


max.do 4ms,ale rzadko! bolesne bąki też przerabiałam dzień w dzień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kama00006 napisał(a):
ja daje 3 tydzien i postepu nie widze po debridacie mam dawac miesiac ,daje 3razy dziennie 2ml,1ml,2ml kupe zrobil w niedziele po czopku glicerynowym,a do dzisiaj cisza niestety 😞

jeśli karmisz piersią jedz codziennie jabłko to powinno pomóc.Po debridacie czeka się sporo na efekty i potem bardzo stopniowo się odstawia.Polecam jeszcze sab simplex.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kama00006 napisał(a):
no moj w 7 tyg wazyl 5,760,a jak wychodzilismy ze szpitala to 3,520 i na poczatku dawalam troche cyca i troche butli ale ciagnol max 30 ml z butli teraz juz gdzies od miesiaca leci sam cyc 🙂i mleczka mam ze hoho 🙂
takze dla mnie taki maly przyrost wagi bylby niepokojacy no i to ze dziecko stale spi,nie wiem olusia co ty o tym myslisz?


Dziecko w tym wieku powinno tyć 1kg na ms.Śpi dużo bo dzieci w tym wieku powinny spać ok.15-17h na dobę.Moja ma prawie 8ms i śpi ok.13h/db
pozdrawiam,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć! OLUSIA- nie stresuj się. Moja Hania też tak dużo śpi. A jeśli chodzi o wagę to dziecko powinno przybierać 100-300g/ tydzień. Musisz policzyć od wagi do jakiej spadła w szpitalu. Spadła pewnie do ok. 4100g czyli w 6 tygodni przybrała 700g czyli wynik niski ale w normie.

KACZUSZKA- nasze Hanki idą prawie łeb w łeb. Jak wychodziłyśmy ze szpitala to moja ważyła 3400 a w 7 tyg 4900g 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wywalcie je dziewczyny!! A Robert tak marudził, że nie podajemy tego tylko jakies kapsułki....i na całe szczęście!!!
Dzisiaj Franek sprawiał wrażenie jakby miał główke troche za ciepłą i troche pociła mu się. Przez to że jestem osłabiona i jest mi ciagle gorąco nie potrafię okreslic temp. w mieszkaniu, a Robert stwierdził że jest za chłodno więc ubrałam małego cieplej. Zmierzyłam mu temp. i miał 38,16 minus 5 stopni, więc 37 z hakiem, więc i tak moim zdaniem za dużo. Może przegrzal się, ale dla bezpieczeństwa kupiłam w aptece paracetamol w syropku i podałam mu. Jeszcze tego by mi brakowało, żeby po tym nieszczęsnym zapaleniu płuc znowu cos mu się przyplątało!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lusiu polecam zakupić termometr do ucha z opcją mierzenia temperatury w pomieszczeniu. My taki mamy i dzięki temu możemy precyzyjnie określić jaką temperaturę ma dziecko (bez konieczności odejmowania, bo w uchu bardzo precyzyjnie się mierzy) a do tego cały czas kontrolujemy temperaturę w pokoju małej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
OLUSIA- każde dziecko w swoim tempie przybiera i dlatego są dość szerokie zakresy normy. A twoja Viki wybrała sobie dolny zakres normy. Byłaś już na szczepieniu czy dopiero się wybieracie?Bo wtedy małą dokładnie zostanie zważona. Nie stresuj się!
Synek mojej kumpeli jest 10 dni starszy od Hani. Urodził się 100g cięższy od niej a teraz waży 2kg więcej niż ona!!!A Hania przybiera prawidłowo (jest w tej średniej normie).
A byłaś na kontroli z uszkami Viki? Wszystko ok? (Może umknęło mi jeśli pisałaś).

Jestem mega wkurwiona z tym Vigantolem. Zaraz będą o tym mówić w "Dzień dobry tvn".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wieci co ja nie daje tych kropli ale z tego co mowili to ze co tam sie wydziela do tych kropli czy wydzielalo przy produkcji i ze niby wlasnie to jest niegrozne aczkolwiek jako ze to sie malutkim dzieciom podaje to uwazac....
ale przerazajace.
a slyszalyscie o tym dziecku czteroletnim co sobie wyszlo z przedszkola i poszlo do domu 2 km dalej? a pierniczone klempy opiekunki siedzace tam dla ozdoby chyba nie zauwazyly... :/
takie sa przedszkola. jakby ktores z moich dzieci na taki pomysl wpadlo tez by nie mialo problemu z wyjsciem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie bylismy z uszami bo sie wurde dodzwonic nie mozna bo to jest jakas klinika uniwersytecka w monachium ponad 100km od nas i nie mozemy jchac tak sobie zeby sprawdzic zanim sie nie umowimy:/Ale pojedziemy jeszcze raz do tego lekarza co nas tam skierowal.

Nie wiem czyu nas cos o tym mowili bo ostatnio tv nie ogladam,ale posiedze i popatrze.

W ogole moj skarbek chyba ma alergie na czekolade bo ja tak obsypalo i nie wiem co robic,caly buziak i szyjke i troche na brzuszku ma w kropkach a do lekarza mozemy jechac dopiero we wtorek:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez podaje wit D w kapsułkach ale takjak pisze Michalindziorek nie ma zadnego zagrozenia jesli ktoras podawała vigantol z tych nieszczesnych serii...
Położna mi mówiła, że tem u niemowlaków jest wyższa niz u człowieka więc nie musisz się zamartwiac LUSIU!!!
Mówicie, że ten termometr jest taki dobry hmmm to chyba go zakupimy bo ja mam tylko na czoło...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,a ja mialam zakupic ten vigantol i go akurat nie bylo(i bardzo dobrze) to wzielam devikapt,ale jest daremny bo ciezko utrafic z ta kropla do buzi dlatego jak sie skonczy to kupie w kapsulkach!!!A ja mierze malemu temp zwyklym termometrem wkladam do odbytu,nawet to lubi bo nie placze i narazie nie kupuje tego termometru chociaz nie powiem fajna rzecz,ale pomysle o tym jak bedzie starszy 🙂
A musze wam powiedziec,ze wczoraj wieczorem Kacper zrobil sam bez mojej pomocy mega wielkie kupsko jupiii...,az mi ulzylo wczoraj 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...