Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej 🙂

My bardzo często nosimy Franka, ale nie zauważyłam, żeby sprowadziło go to na złą drogę 😁 Kiedy trzeba ładnie leży i w swoim łóżeczku i w leżaczku czy też w naszym łóżku, i na szczęście nie wymusza noszenia. Jest ciekawski i gapi się na wszystko robią wielkie oczy, ale dobrym sposobem jest siedzenie i trzymanie na kolanach, lub jak wspomniała Amelia kłądzenie na kolanach. Franek to uwielbia, i nieraz zasnął w takiej pozycji z wiszącą głową w dół 🙂
Wogóle zauważyłam wielkie zmiany, bo wcześniej musiałam go usypiać i to głównie przez noszenie na rękach, a teraz nie zdaza sie to!!
Np. dzisiaj, leżał sobie w łóżeczku, grała pozytywka i po jakims czasie zaczął sie wnerwiać i troche kaprysić. Polożyłam go na leżaczku bo to była jego pora na antybiotyk, a on jak tylko go ułożyłam zamknął oczy i odpłynął 🙂 Zdaża się tak bardzo często, że zasypia niewiadomo gdzie i kiedy 🙂 🙂
Poza tym co do maty edukacyjnej to nasze maleństwa niewiele rozumieją jeszcze, ale ważne ze jest kolorowo i ruszają się zabawki 🙂

Współczuję waszym dzieciaczkom w powodu kupek, swoja drogą ciekawe czemu tak się dzieje, tyle środków i nic nie pomaga...
Olusiiaa, czytałam że czasami dziecko w wieku naszych pociech może przez dzień/dwa dni nie robić kupy i jest to normalne.

Wczoraj Franek przesikał pampersa, tylko zastanawia mnie jak on to zrobił, bo miał całe mokre plecy, a z przodu i po bokach suchy.......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my juz trzecia karuzele kupilismy :/
pierwsza byla okropna..... ten projektor beznadziejny, jakas wadliwa w ogole.
druga sie polamała 🙂 SIĘ 🙂 najpierw przy montażu. mogli pisać wyraźniej a nie 🙂 potem matka chciala sprawdzić czy się zwierzaczka nogi ruszają 🙂 nie ruszały się 🙂 jak sprawdziłam to jedna zaczęła 🙂 ale zwierzaczek został kaleką...... 😉
no i ta pozytywka byla beznadziejna, za głośna i w ogóle...
teraz kupiłam juz jakaś taką w mierę fajną że i stworki wyraźne i Sewciu je zauważa, i melodyjka gra długo i umiarkowanie głośno....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas Emi też nie ma problemu z kupkami, robi kilka razy dziennie. Biedne te wasze dzieciaczki, że tak się muszą umęczyć 😞
Wczoraj położyłąm Emilkę na brzuszku i tak wysoko podniosła głowę razem z klatką piersiową 🤪 I trzymała tak dosyć długo bez zachwiania 🙂 🙂 🙂 Także może wkońcu się zainteresuje pozycją na brzuszku 😜
Lusiu a Franiowi widocznie siusiaczek musiał się jakoś dziwnie zawinąć 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEJ MAMUSKI 🙂
Lusiu to się teraz rozbawiłam z tą Twoją pozytywka hihihihihihi nie martw się jeszcze troche i będą święta 😁 😁 😁
My Haneczke też nosimy i smoka tez dajemu chociaż przez 1,5 miesiąca nie wołała go w ogóle dopiero kiedy przeszłam na sztuczne mleko to smok okazał się ratunkiem no i teraz sobie od czasu do czasu ssa a noszenie lubi tym bardziej, że wszystko może obserwować tymi swoimi wielkimi slipkami 🙂 🙂
Michalindziorku rzeczywiście psujka z Ciebie 🙂 🙂 my mamy jakaś karuzelkę z pluszakami muzyczka nie jest i Hani się podoba a to najważniejsze tak jak Lusia napisała 🙂 🙂
Pogoda do dupy pada już 3 dzień, w sumie jest mi to na rekę bo wczoraj daliśmy wózek do reklamacji, kurcze jakiś walniety ten model skręcał nam w lewą stronę aż źle się prowadziło więc zdecydowaliśmy się go zareklamować i siedzimy z HAniutkiem w domku
Nadal walcze z tą cholerną ciemieniuchą..kurwa każdy przepisuje co innego na nia już powoli mam dość a oliwka działa tylko, że cierpliwość matce sie już kończy bo chciała, żeby jej maleńka już miała ładną głowkę...ahhhh
No i oczywiście u nas jest tak, że Hania pośpi może godzinkę poł a "biega"( macha nóżkami i rączkami) przez 3 godzinki, w nocy jest różnie zazwyczaj je co 3-4 godzinki ale potrafi tez być roznica 6-8 godzin ale nie jest powiedziane ze w tym momencie akurat spi tyle godzin co nie ukrywam ze byloby dla mnie zbawieniem!!!!
Puściłam własnie Hance ta kołysankę to nie była zbytnio chętna do jej słuchania zaraz płacz a przełączyłam na vive to od razu spokój 🙂 🙂 smok w buźce oczka mruzy moze zasnie
ja lecę konczyc sprzatanko buziaczki dla Waszych maluszków :*:*:*:*:*:*:*:**:*:*::*:*:**:*:*:*:*::*:*:**:*::**:*::**:*:*::*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ta pogoda jest fatalna!!! My od wyjścia ze szpitala nie bylismy na żadnym spacerze, a mija dzisiaj tydzień, i przez t pogode nie zapowiadają się spacery. A dzisiaj to juz wogóle jesien na oknami....pada, liscie lecą z drzew, całkiem znośna temeratura. Może jeszcze wyjdzie słoneczko....
Nie wiem jak wasze dzieciątka, ale z tego co czytam to mają unormowane godziny jedzenia. Franek je kiedy chce, a ostatnio nie jest jakoś wściekle głodny jak kiedyś - zawsze wyznacznikiem była butla - ilość zjedzonego mleka i prędkość, z jaką je zjadał 😁 Ale myslę tak sobie, że najada sie cycem, i nawet nie kaprysi tak jak kiedys, że jak wyjadł wszystko to za moment krzyk i pisk i migiem trzeba było robić butlę. Teraz czasem po przebudzeniu rano nie woła jesć, jak troche przed pobudką pociumka cyca 🙂
Teraz książę spi już drugą godzinę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja KSIĘŻNICZKA też zasnęła ale oczywiście w bujaczku 😉...Widocznie LUsiu Twój pokarm jakiś bogatszy się zrobił...ja niestety już nie mam pokarmu te tabletki na zasuszenie zadziałaly w ciągu 2 dni ale fatalnie człowiek sie po nich czuje aż musiałam przerwać kuracje bo powinno sie brac je przez 2 tyg a ja brałam ponad tydzien i dośc!!!!
Szczerze powiem, że brakuje mi tej bliskosci z Hania poprzez karmienie ale teraz jestem spokojna o to, że wiem ile zje i nie bedzie płakała z glodu i przede wszystkim, że to mleczko jej w zadnen sposob nie zaszkodzi!
A z tym jedzeniem to przy cycu karmi sie na zawołanie kiedy tylko dzieciaczek bedzie chciała a u mnie jest tak, że pzrerwa między karmieniem musi przynajmniej wyniesc 3-3,5 godzinki nie moge podawac wczesniej bo żołądeczek moze jej się powiekszyc i bedzie grubcio 🙂 🙂 ale np. jak zje 60 czy 70 to wtedy czas moze byc krótszy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja wczoraj zwazywal sie z mala a potem sama i wyszlo, ze kurczak wazy 4800 a teraz 7 tydzien jej leci i nie wiem czy nie za malo przybrala.Pokarmu tez mi sie ostatnio malo zrobilo tzn nie przybieraja mi juz piersi tak jak wczesniej i ciagle mam takie pustaki ale mala ciagnie a potem spi to chyba sie najada...
A z butli niestety nie chce ciagnac,oblizuje tylko smoczek ale juz do buzi nie da sobie wlozyc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pamietacie jak wam pisalam o mojej kuzynce z patologii co z 5 dzieckiem w ciazy,urodzila miesiac przed terminem,a teraz mala umiera w szptalu bo zachlysnela sie mlekiem i poszlo jej na plucka i wogole popodlaczana do aparatury bo serduszko chwilami przestaje bic,tu juz sobie nie radza i beda ja wiesc na wroclaw jak zdaza....masakra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
Trochę nadrobiłam zaległości w czytaniu ale jeszcze nie wszystko.
U dziadków Lenka spała ze mną w łóżku i jak przyjechałam to się zastanawialiśmy czy będzie chciała spać sama w łóżeczku i o dziwo nie było żadnych problemów może dlatego że kupili jej dziadki taka fajną poduszkę z pianki a później może służyć jako podgłówek pod poduszkę i ma też cieplutką kołderkę taka przeciwalergiczną od dziadków już jako prezent na chrzciny ma. Lenka też śpi dużo we własnym łóżeczku jak byliśmy w domku i usypiała sama bez żadnego noszenia trochę sobie zawsze pomarudzi przez chwilkę i usypia to mi się bardzo podoba i jestem zadowolona z takiego obrotu sytuacji. Jeszcze Lenka zrobiła się taka troszkę wyraźniejsza tzn. taka kochana dużo się rozgląda po pokoju i dużo gaworzy a zwłaszcza jak się z nią gada i dużo się śmieje wtedy. Co do jedzenia to drugą noc co się zdarzyło ze robi przerwy po około 3 -4 godzin i tej nocy zrobiła dwie pobudki na cycka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
biedne maleństwo 😞


A Mój mały w prównaniu z waszymi to żarłok jakiś.... 🤪
bo ja mu 180robie a z mlekiem jak tyle miarek to tego tak ok 200 jest... nawet chyba ponad....
tyle że On je jak w zegarku, 3,5-4 godziny a w nocy nie je wcale.... więc je rzadko a dużo... trochę to źle... ale próbowałam mu dawać częściel, tyle że po mniej, ale jakos nam to nie wychodzi....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...