Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Kurcze żal się "rozstawać" z maluszkiem ale wkońcu kiedyś to i tak musi nastąpić, przecież nie będziemy karmić piersią całe życie 😜
A z tym nawałem to może faktycznie prawda, Emi czasem aż się krztusi na początku jak mleko tak szybko płynie. Także może spróbuj odciągać troszkę tuż przed karmieniem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Justi Edytka dobrze mówi.
ja wybierałam sama, bo zalecają Bebico, ale Sewciu miał okropne zaparcia, z reszta starsze dzieci też. a np Franio Lusi nie ma problemów...i najbardziej mu odpowiada. Nan jakiś mało syty,a starsze dzieci na Bebilonie karmiłam więc i teraz się sprawdził. kupuję tak raz na jakieś 6, 7 dni duże opakowanie kosztujące niecałe 40zł w kauflandzie. i tam jest.... 800g.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny zapomniałam wcześniej napisać, mojej małej krostki i zaczerwienienia ładnie schodzą po maści Alantan.
Gabi od 2 dni tez bardzo często je w nocy to kilkanaście razy jej cycola wsadzałam i rano tez,potem z godzinę lu 2 przerwy i od nowa karmionko hehe. Nie wyspałam sie przez to mimo ze razem spałyśmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
olusiiaa napisał(a):
ellie z tego co iem to kozi nie uczula,moja kuzynka ma skaze bialkowa i mleko wlasnie kozi tylko i sojowe moze


Niestety ale kozie też może uczulać a sojowe czasami jeszcze bardziej. Wszystko zależy od osoby. Po prostu trzeba próbować.

Dziewczynki wiadomo że mleko matki jest najlepsze ale jeśli i Wy i dzieciaczki macie się męczyć i denerwować to może warto przejść na butlę. Edytko, chyba po 3cim m-cu kolki już nie występują. Może pisali o tych kolkach w przypadku noworodków?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laski pozniej was doczytam 😉
kupilam dzisiaj w rossmanie chusteczki pampersa pakowane po 4 paczki razem za 19.9...nie pamietam dokladnie 😉i wzielam do czyszczenia noska wode z nivea baby w calkiem kozystnej cenie bo ta co mialam ostatnio kupowalismy w aptece niby dobra ale na koniec to psikala jakby chciala ,a niemogla w powietrze super do nosa chujnia 😠,i powiem wam ze sama sobie psiknelam ta nivea i super 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie! Byłam dzisiaj z Hanią u pediatry. Zbadała i zajrzała w uszka i wszystko ok! Dziwna sprawa bo ewidentnie jak się naciska Hani na płatek uszka to zaczyna płakać (oczywiście nie naciskam za mocno!). Jutro rano musimy pobrać mocz do badania bo może tu jest problem. Poza tym mamy powrót mega kataru. Zresztą starszy też przeziębiony i w domu siedzi.
Ale skoro Wasze dzieci też takie marudne się zrobiły to może rzeczywiście jest jakaś pełnia czy co? 😮
Poza tym ze względu na skórę Hani (zrobiła się bardzo sucha, łuszcząca) muszę dołączyć do bezmlecznych mam 😞 Będzie to bardzo ciężkie bo ja głównie żywiłam się nabiałem. Ale na razie powalczymy i zobaczymy co będzie. Zrobiłam sobie przed chwilką kanapkę i ani masłem ani serkiem nie mogłam posmarować. Normalnie jeść mi się odechciało.
Kupiłam też w aptece balsam Balneum do suchej skóry. Za 200ml dałam 38zł! 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justi5 napisał(a):


Kaczuszko wiec do ciebie pytanie kto przepisal ci te leki na zatrzymanie mleka ??




Kochana moja jak byłam u neonatologa to on mi przepisał ale to może ci lekarz rodzinny przepisać!!! Justi jestes dzielna moze dasz rade jeszcze z tym karmieniem!!!
Osobiście nie wyobrazam sobie teraz siebie karmiacej piersia moja mała tak samo jak Twój Wojtuś była nie najedzona i ciagle wisiałaby na cycu no a poza tym ta skaza i nietolerancja skołoniły mnie do przejscia na nutramigen bo chciałam dokarmiac jeszcze a lekarz na to " w ciazy sie jest albo sie nie jest ..." tak samo z mlekiem albo sztuczne albo piers w przypadku jesli chodzi o uczulenia bo mamuski ktorych dzieciaczki sa zdrowe i dokarmiaja modyfikowanym mlekiem i karmia piersia nie ma zastrzezen!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
edyta86 napisał(a):
Fakt, że trwa to troszkę dłużej ale słyszałam, że podobno po tych tabletkach człowiek nie czuje się najlepiej przez jakiś czas...
Ja teraz jestem znowuż nastawiona na to, że jeszcze trochę muszę się pomęczyć i karmić małą piersią, bo naczytałam się o Bebilonie Pepti, że dzieciaczki mają po nim problemy z kupką i kolki i się szczerze mówiąc wystraszyłam, bo jak narazie takich problemów nie mamy...Już sama nie wiem co robić ehhhhh 😞



2 dni i pokarmu nie miałam a zanim zastosowałm te tabsy to smarowałam piersi alko no i za konsultacja poloznej moglam odciagac troche pokarmu tzn do momentu kiedy poczuje ulge ale tak jak Edzia piszesz jest to długie i meczace wiec ja juz mialam dosc i wzielam te tabsy niby przez 2 tyg trzeba je brac ale ja bralam chyba tydzien gdzie po 2 dniach juz puste cyce mialam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edzia pisąłas ze po Bebilon Pepti sa kolki i problemy z kupką??? Hmmm nie wiem czy tak jest w kazdym przypadku bo moja przyjaciolka podaje swojej 5 miesiecznej coreczce to mleko od momentu kiedy skonczyla 1,5 miesiaca i nie zauwazyla takich przypadkow wrecz przeciwnie wszystko jest ok a z kupkami po mleku sztucznym to wiadomo ze codziennie nie beda i nie sa takie jak po mleczku mamusi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kaczuszka,zauwazylam na zdjeciach na nk, ze mamy podobne fotoeliki,nie wydaje Ci sie, ze pasy na ramionkach zle przylegaja tzn zjezdzaja na boki?Jak chce je ciasniej zapiac to nie sa na ramionkach tylko nizej a jak luzniej to spadaja a powinny przeciez przylegac do ramionek tak zeby trzymac dziecko.No i tak sobie pomyslalam,ze przy wypadku dziecko przeleci przez te ramioczka albo je polamie:/ Glupia wizja ale tak mi sie wydaje no i sie zastanawiamy nad kupnem nowego fotelika

Te pasy powinny byc zaraz kolo szyi a sa za bardzo po bokach i nie trzymaja dobrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamuśki 🙂

Wczoraj byliśmy na mega długim spacerze, poszlismy do galerii handlowej i kupiłam Franiowi czapkę na zimę i pluszowy kombinezon, żeby miał zani zaczną się poważne mrozy. Mały spał nawet jak do domu wróciliśmy, więc ulokowałam go jeszcze na balkonie, a sama byłam tak wkończona, nogi mnie strasznie bolały.
A wieczorkiem urządziłąm mu kąpiel w dużej wannnie i była zachwycony 🙂 🙂 Ta malutka wanienka jest juz za duża, a nie przynieśliśmy z piwnicy większej.

Dzisiaj pobolewa mnie podbrzusze....mam tak czasami jak Franek mocno ciągnie cyca. Czuje wtedy silny bół, ktory sie utrzymuje przez jakis czas.

Podziwiam te dziewczyny ktore odstawiły dzieciaczki od piersi - wiadomo, siła wyższa, ale ja nie wyobrazam sobie zebym przestała karmic małego. Uwielbiam z nim leżeć, głaskac po głowce, przytulić jak ciumka cyca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny

u nas noc masakra . . . Wojtus wczoraj caly dzien ze mna , a byl taki marudny jadł, krzyczał i płakał , a Ja juz o 18 myślałam,ze wyjde z domu i nie wroce po prostu mialam juz serdecznie dosc ehh bo nei wiedzialam jak mu pomoc , a on biedny sie tak meczyl , ale po 18 troszke najpierw Ja sie uspokoilam pozniej wzielam go na raczki i po 10 minutach zasnol no i ANioleczek spal do 23 pozniej jedzonko (ominela nas kapiel bo cos sie w miescie spierdzielilo i nei bylo goracej wody, a poza tym o 23 nie bede go kapała) pozniej pobudka o 1 , 3 no i wlasciwie od 4 pozniej juz nie spał tlyo sobie gadał marudził, a Ja tylko go prosiłam by zasnol na próżno 🤢 zasnol o 8 na ujaczku-lezaczku ktory wczoraj zakupilismy wiec dzis pierwszy dzien testuje i prosze od razu zjadlam spokojnie sniadanko i maly zasnol w lezaczku oby tak bylo czesciej

Kaczuszko dziekuje za informacje . . . zobacze moze uda mi sie jeszcze troszke wytrzymac na tej diecie i z ta moja marudko nienajedzoną , a Ty twojej Hani jakie mleko podajesz ??

Michalindziorku, a powiedz mi odnosnie tej masci majerankowej bo mi lekarka kazala wcierac ja w pleczy i kl. piersiowa ale cholera tak brudzi ubrania a ja zbytnio poprawy nie widze w kazdym razie od 2 prawie 3 tyg mamy katar ,a spray Euphorbium u nas sie nie sprawdza 😞
w pon. ide do lekarki

Amelia kurcze przykro mi z powodu twojej diety i tak mozemy malo jesc, a tu jeszcze bez nabialu, ale dasz rade dla Hani wszystko :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justi, Euphorbium jest do bani, u nas tez nie za bardzo. Ale za to |Nasivin dla niemowlaków super. Może spróbuj.
Leżaczek to święta rzecz!!! Dla Franie to najlepsza alternatywa 🙂 Ostatnio to zawsze zasypia na leżaczku, a po ok. 2-3 godzinach przebudza się i przekłądam go do łóżka i spi dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lusiu ten Nasivit wyczytałam, ze sa to silne kropelki i stosuje sie je od 3 mies. zycia poza tym tylko 3 dni . . . w kazdym razie nam jeszcze troche do tych 3 miesiecy brakuje wiec wole nie ryzykowac, ale dziekuje za rade :*

u nas pogoda piekna czekam az bedzie 12 wtedy powinno byc najcieplej i wyruszam na spacerek 🙂
w tesco jest 6 szt. chusteczek pampers po 28 zl chyba niestety promocja u nas od wczoraj bylam z samego rana i okazalo sie ,ze przywiezli ich tak malo ze nawet ich nie wystawili i czekaja na kolejna dostawe 😠 wiec przeszlam sie na daremno . . . ale moze dzis na spacerku do nich zajrze i mnie pozytywnie zaskocza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie! Spędziłam dzisiaj z dziećmi godzinę w laboratorium po to tylko żeby oddać Hani mocz do badania. Normalnie jakaś durna leniwa laborantka była i tyle to trwało. Oczywiście zwróciłam jej uwagę 😉 Dobrze,że dzisiaj po południu będą już wyniki.
Widziałyście te wykresy o skokach wzrostowych dzieci? U mojej Hani obecnie słoneczko,więc marudzenie nie jest raczej spowodowane przyśpieszonym wzrastaniem
😞 😞http://img84.imageshack.us/i/skokiou8im61se8.jpg/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam lasezki ,kurde tak was czytam i powiem wam ze dziekuje bogu ze ja teraz nie mam problemu z cycami i karmieniem nimi ciesze sie ze wtedy jak mialam to zapalenie i maly sie szarpal i wisial non stop na cycu ze sie nie poddalam ,a nie wiele brakwalo zebym zaczela pasc go tylko butla bo teraz sie wszystko unormowalo i nie wyobrazam sobie zeby go karmic inaczej niz cycem 🙂szkoda ze niektore z was nie mialy tyle szczescia 😞
olusia do dm mam ta ksiazeczke z kuponami bo dostalam tez ta paczke z zabawka,ale do rossmana mozesz mi wyslac jak mozesz 😉moj meil [email protected] z gory wielkie dzieki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...