Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej dziewczynki!

Mala na zdjeciach miala jeszcze poliki w trakcie leczenia mascia sterydowa, 1 dzien chyba bo wczesniej wygladaly jeszcze gorzej.To samo bylo na raczkach, barkach i nozkach.Teraz juz jest ok, wyskoczylo znowu wczoraj ale juz to ogarniamy 😉

A karmie nadal wylacznie piersia bo innej mozliwosci nie ma, zakupilam znowu kilka nowych butelek i lovi ze smoczkiem i zlyczeczka bo moze zalapie ale nic z tego.Gryzak do owocow tez dostalam w sklepie w olsztynie ale furory nie zrobil, nie chce nic ciumkac:/
Mleko,kaszki itd juz nawet glukoza slodzilam bo moze wciagnie i tez nic:/

W polsce toche przybrala chyba bo cycolki jej sie zrobily,moze dlatego bo ja wiecej jadlam...
W czwartek bedziemy na kontroli u lekarza to zobaczymy...

Malej teraz pilnowac trzeba bo pelza oropnie,nogami sie odpycha ale jeszcze rekami nie bardzo i szura na glowie 😉

Co do spiralki to jest ok,ja jej nie czuje ale na kontroli lekarka bedzie musiala troche nitke ciachnac bo meza kuje 😉 I bede sie musiala zapytac bo ciagle mi krew pokapuje i nie wiem dlaczego...ale poza tym same plusy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
No to Stasiu zaszalał!Dwa na raz 🤪 Brawo!!!
Ja się wkurzam bo okazało się,że musimy jechać do urzędu skarbowego płacić podatek od kredytu hipotecznego (od wpisu hipotek). Już to robiliśmy kiedyś ale w lipcu zmieniliśmy kredyt i znów musimy płacić. I nie pamiętam jakie potrzebne są dokumenty 🥴
ELLIE,JUSTI- dobrze pamiętam,że też macie kredyt? Pamiętacie jakie dokumenty trzeba mieć w US?

Moja Hania już śpi. Taka padnięta była,że wypiła tylko 60ml mleczka.
A co do usypiania to na noc Hanie odstawiam do łóżeczka, daję buziaka i wychodzę. Jak płacze (a częściej woła) to przychodzę, daję smoczek i wychodzę. Zazwyczaj idę tak 1-2 razy i zasypia. A w dzień śpi w dużym pokoju na łóżku bo w łóżeczku nie chce. I wtedy ją przykrywam kocykiem i też ewentualnie daję smoka i zasypia. Nie noszę jej wcale do uśpienia. Po tym jak synka ciągle trzeba było nosić postanowiłam,że przy drugim dziecku będę mądrzejsza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelko dobrze pamietasz My mamy kredyt,ale nic w skarbówce nie musialam zalatwiac nie wiem czy to bank zalatwiał czy jak jeszcze dopytalam meza, ale tez nic nie kojarzy bysmy cos załatwiali w skarbówce 🥴 🥴


jesli chodzi o buitelki to u nas sprawdzila sie z Aventu wlasciwie to bylam pierwsza i ostatnia butla 😉
za to smoczki do buzi kazdy jest beee do dzis dzień . . . najlepszy jest mami cycuś i juz eh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olusia, może Viki ma tak jak mój Stasiek z tym (nie)jedzeniem? Podobno niektóre dzieci potrzebują nawet 2 miesięcy na zaakceptowanie nowych smaków. Ja już w każdym razie jestem spokojniejsza, poprzednia lekarka mówiła żeby robić wszystko żeby jadł, ale jakoś to do mnie nie przemawiało. Ja też byłam niejadkiem i doskonale pamiętam jak takie wmuszanie jeszcze bardziej zniechęcało do jedzenia. W każdym razie mamy się nie przejmować tym, że żółtka powinno być pół a glutenu 2g, tylko dawać tyle ile będzie chciał zjeść. Żółtko w razie czego możemy pakować solo do dzioba, możemy już też powoli zaczynać dawać kaszki wielozbożowe jeśliby mu bardziej podeszły niż ryżowa albo kukurydziana. Zamiast manny możemy dawać owsiankę, ale taką dla niemowląt, jeszcze nie płatki. No i najważniejsze, możemy już dawać kawałek ugotowanej marchewki czy innego warzywka, żeby sobie sam gryzł, tak samo jak chrupy kukurydziane. A próbowałaś Viki karmić z Waszego talerza? Niby to samo a różnica może być ogromna (w sensie chęci jedzenia).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
raz dostala buraka ale wyplula, jedyne co lubi to ogory kiszone,az sie trzesie zeby pociumkac 😉

Chrupki kukurydziene tez je,ale w niemczech nie ma a w polsce zapomnialam kupic 😞

Kaszki troszke zje ale to jest najwyzej 5 lyzeczek...obiadki i dereski tak samo,ale tez nie wiem czy faktycznie tak duzo zjada bo to na zasadzie wypluwania i wkladania ponownie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO dla HANI KACZUSZKI

My już po szczepieniu i dosyć dobrze to przeszła Lenka troszeczkę tylko zapłakała na sam koniec. Teraz będzie spokój na pół roku co najmniej. Jak wracaliśmy z przychodni to usnęła i spał ponad godzinkę to teraz buszuje z tatusiem zamiast spać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wszystkiego najlepszego dla Hani!!! my tylko na moment więc nie dałam rady już przeczytać a teraz póki mam czas zabieram się za testy z jazdy. Co do ząbków to może i u nas coś będzie się szykować bo ostatnio Kinga dziwnie marudna jest... MIŁEJ NOCKI!!! PS> dzisiaj miałam sen z waszym udziałem 🙃 a w szczególności z Michalindziorkiem 😆 ale spokojnie nie było nic strasznego wręcz przeciwnie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zobaczcie co przeczytalam na forum skazy bialkowej

2 tyg temu mielismy wypadek i synka zabralo pogotowie - dostal wstrzasu po 1,5 łyzeczki danonka...to co przezylam uswiadomilo mi jak latwo o tragedie mając w domu małego alergika.
Danonek zostal wprowadzony wg scislego wskazania lekarki - najpierw przez tydz jogurt nat. od 0,5 lyzeczki coraz wiecej - synkowi nic nie bylo. wiec sprobowalismy potem tego cholernego danonka. Tydz temu odebralismy szczegolowe badania panelowe z krwi i synek ma wysoka klase uczulenia na kazeine -czyli wszystkiego rodzaju serki odpadaja minimum do ukonczenia 2 r.z.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monika, też to kiedyś czytałam - jak tylko Tymek dostał alergię. Ale to chyba musi być bardzo silna alergia żeby doszło do wstrząsu. Tylko szkoda że u dzieci stwierdza się alergię na oko i nie potwierdza tego żadnymi badaniami.

Dziewczyny czy po pół roku nie powinno się przewrócić materaca w łóżeczku na drugą stronę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc mamusie

My dzis znow na rehabilitacje ale dopiero na 14 ehhh ze za takie męki jeszcze trzeba płacic
mialam durny sen oj bardzo durny o dzieciach (niestety) za dobrze to nie wróży ehh staram sie go wymazać z pamięci, ale się nie da 🥴 😮
o 17 mam seminarium z nowym promotorem chyba sie wybiore zobaczyc kto to ? po za tym Wojtus wstal juz o 6:30 bo mieszakmy przy glownej ulicy i sygnal karetki go obudzil do tej pory mial drzemke ,az 30 min ehh a Ja jestem nie przytomna ostatnio dlugo siedze z mezem w nocy a pozniej rano nie wiem jak sie nazywam 🤨 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂 A ja się właśnie załamałam z tą rehabilitacją. Mamy wreszcie skierowanie w ramach NFZ, obdzwoniłam już kilka miejsc i najwcześniejszy termin jaki mi się udało znaleźć to na maj 😮
Chyba przyjdzie nam do końca chodzić prywatnie 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamusie 😉
justi z tym późnym spaniem mam tak samo a nad ranem bym już spała i spała a tu trzeba wstawać i przerabiać codzienne ranne rytuały 😮
Dziś wybieramy się do siostry bo jej córeczk kończy dzisiaj 6 lat 😉 i czeka nas tort 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki,
u nas nocka dzisiaj w miarę była. Jakoś nie zakodowałam dużo pobudek. Raczej standardowo bym powiedziała 😉 no może po za tą pobudką ok 23 🙂 Tymek w ciągu dnia nauczył się pupę podnosić do pozycji raczka i chciał sobie poćwiczyć w nocy. Latał jak szalony ale po godzinie się zmęczył i zasnął 🙃
Justi, może przejdź się do tego promotora. Wymienicie grzeczności i wrócisz 😉 a tej rehabilitacji współczuję- pamiętam jak mi się nie chciało jeździć samej ze sobą, a co dopiero z małym dzidkiem kiedy to jest dla niego tak nieprzyjemne 🥴

Ja też tak mam że chodzę spać ok 24 a później rano mam problem ze wstaniem. Na szczęście Tymi śpi do ok 9 więc nie ma tragedii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Eliie my dzisiaj wybieramy sie na szczepienie wiec zapytam lekarke ci i ja. malej skóra schodzi z głowy i bardzo ja swędzi, ma pełno czerwonych kropek i plamek. Moze szampon jakis przepisze i krem do twarzy. szczepionki pojechal m odebrac z apteki, ciekawe ile dokładnie wyjdzie? bede potem pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ellie do 9 oooo to Tymus niezly spioch 🙂 super

moj babel w koncu zasnol moze da mi 20 min musze cos z wlosami zrobic i po malu przyszykowac wszystko na rehabilitacje

Ann nestety nasz sluzba zdrowia jest beznadziejna i te terminu sa tak odlegle
ehhh pytanie gdzie ida nasze skladki 😠

Monika powodzenia na szczepieniu
ehhh ciekawe coz to za dziadowstwo przyplątało się do Gabi
oby szybko sobie poszlo 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie moje kochane, najlepsiejsze, najwspanialsze mamuśki 😘
troszke staram się was doczytywać....
Justi kochanie moje, tak, mam transfer ograniczony 🥴
no i dziś myslę że mi włączą.
na brzuszku były moje dwa nr ale weryfikuje jeszcze raz 🙂 zawsze uzywam: 724513413 mam pare innych ☺️ ale to tak dorywczo.
dziękuje ze o mnie pamietacie ☺️ 😞 😘 😘 😘 😘 😘 😘

teraz po koleii.....
ząb jeden....
inne chyba idą bo Sewciu marudzi ze szok 🤨 już ledwo zyje....
łóżeczko obnizone, bo Sewciu łapie się czego się da i trzymając staje na wyprostowanych nogach.... jak stworze i znajde czas i pozbieram się na tyle do kupy to wrzuce...
Adas i Misia ok, Adas ma ferie, siedzi w domu....
z moim jedzeniem okropnie 😞
nic się nie poprawia.
dostałam leki delikatnie przeciwlękowe ale rzadko biorę, niby nic mi ponich nie jest, nie jak po jakiś psychotropach, ale wole nie ryzykować....

w ogóle wam się zwierze (albe zwieże hehe)....
czuje się strasznie... nie wiem jak to dalej będzie w moim życiu, ale albo będzie tak jak jest... i będę tkwić z moim Malżem i dręczyć się w takim stanie albo gorszym...
albo nastąpią wielkie zmiany...
nie stalo się nic poważnego, to zadługo już narastało... no i to forum o naszych maluszkach, szkoda miejsca na jakieś opowiadanie historii życia... tyle na ten temat.

i oczywiście....:
Serdeczne życzonka dla wszystkich jubilatów i nowych ząbków 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...