Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej 🙂

Dziewczyny, ja mam tak samo z Frankiem jeśli chodzi o cyca. Młody jest w stanie ciągnąć pół dnia a i tak mam wrażenie że nie najada się, bo jak wyssie wszystko i mam flaka z piersi, to przystawiam mu drugą, i tak w kółko, że czasem nawet nie zasypia, tylko ciągle chce cyca. Czasem jestem bezsilna, bo boje się, że jest głodny, w końcu tyle czasu ssie bidulek. Niestety czasami doprowadza to do histerii młodego, więc dostanie mieszankę i jest cały happy - stąd wniosek że jest jednak głodny. Pokarm mam, bo mi leci, ale może jest go mało - z resztą teraz to on dopiero sie normuje, ale nie można doprowadzic do sytuacji że dziecko bedzie głodne.
Próbowałam dawać mu smoka, ale odrzuca go, więc na siłe nie daję. Poza tym napewno też dzidek potrzebuje naszej obecności i czuje nasz zapach jak jest przy piersi, ale jest to jednak problem żeby cos zrobic w domu albo wyjść do sklepu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Izunia00882 napisał(a):
malutka ja mam to samo 😉)) 🙂

izunia widzisz-teoretycznie,a praktycznie to ja nic nie czuję i jak się mała uprze to nie wiadomo kiedy to będzie 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To jest właśnie to że z piersi nigdy nie wiadomo, czy dziecko pije czy tylko ssie bo mu dobrze przy cycu, ja miałam poprzednio ten problem i teraz pewno będzie to samo. Tylko ze mną inna historia znowu była, miałam pokarmu malutko wtedy jak próbowałam ściągnąć to było naprawdę niewiele, teraz też nie oczekuje nawału i pewno szybko przejdę na butlę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiecie u mnie jest takze mała je ok 20 minut i koniec idzie spać na jakies 3,5 odz i potem znowu jedzenie i spanie... no i 2 razy dziennie ma te napady z długim jedzeniem przez tyle godzin. tak się zastanawiam ze moze ja za mało jem? ..tylko jak to jest...raz sie najada a raz nie? jak pisałam wcześniej to mała mi sie obudziła i dałam jej cyca. possała i usnęła z nami na łózko teraz ja położyliśmy w swoim łóżeczku i nadal śpi uffff
ja w szpitalu mialam problemy z karmieniem, ale nie z mlekiem tylko z sutkiem bo abi sie przyzwyczaiła do butli i nie chciało jej sie z cyca ciągnąc. przy smoku jej leciało a przy cycu musiała sily używać.kupiłam kapturki na sutki i to pomoglo, teraz juz sutki sie trochę wyciagnely i karmie bez problemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monica a jeśli mogę zapytać o laktator? kupić go już czy poczekać do porodu? u nas jest pełno sklepów z takimi rzeczami,więc jakby co to mąż dokupi jak będę potrzebować np.w szpitalu,bo może okazać się niepotrzebny i kasa w błoto...jak myślisz? kupić przed czy dokupić w razie czego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to zazdroszcze ci Monica ze Gabrysia tak ładnie śpi....Franek to potrafi całą noc nie przespać, a jak juz nam się uda zasnąć i przy każdym przebudzeniu spojżę na zegarek, to okazuje się że spaliśmy aż 30 min. i tak co jakiś czas aż skończy się noc - tak było z wczoraj na dzisiaj. Ale na szczęście zdarza sie to rzadko. Wiem, że jesli chodzi o karmienie piersią to jest to karmienie na rządanie, więc niestety nieraz te 3 godz. nie są przestrzegane, bo należy przystawiac dziecko wtedy, kiedy ono tego potrzebuje. Niestety istnieje ryzyko że dziecko zrobi sobie z cyca smoka, ale chyba trudno sie o tym przekonać...
Teraz go karmiłam jakiś czas, wydoił dwa cycusie, aż zrobiły się flaki i znów wielkie nieszczęście, bo mu nic nie leci....albo nie leci, albo ciężko mu ssać z takich flaków i się denerwuje - sama nie wiem jak to jest.
Teraz trudny okres przed nami, ale liczę ze się szybko to unormuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki,
ja przechodzę dokładnie to samo co Wy z tym karmieniem...Mały ma w ciągu dnia taką fazę 2 lub 3 godzinną że nie jestem w stanie odłożyć go do łóżeczka bo się budzi za 30 sekund i w krzyk. Może takie malutkie dzieci tak mają? Pytanie czy wyrosną same czy trzeba nad nimi popracować. Tymek nie bardzo chciał smoka albo pić wodę, ale będę próbowała mu jeszcze dawać. Z drugiej strony nie jest wskazane aby dziecku karmionemu piersią dawać smoka przed 6 tygodniem życia żeby nie przyzwyczaił się do płytkiego ssania. I bądź tu człowieku mądry 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂 Meldujemy się ze Stasiem w domu 🙂 Z Małym wszystko w porządku, ale ja coś słabo zniosłam tę cesarkę (decyzja przy 9. cm rozwarcia przy próbie sn). Napiszę więcej, jak się trochę ogarnę, na razie praktycznie wszystko oprócz karmienia robi mąż. A Mały wisi cały czas na cycu, więc nawet gdybym miała siłę, czasu by już na nic nie zostało.
Pozdrawiam wszystkie Mamusie i Dwupaki, gratulacje dla nowych Mamuś i dziękuję za wszystkie miłe słowa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej! Super Ann,że jesteście już w domku 🙂 To z mamusiek czekamy jeszcze na Edytke,Elusie i Kaczuszke. A za dwwupaki trzymamy kciuki by szybko znalazły się na porodówce.

Dziewczyny ja myśle,że skoro wszystkie nasze maluchy chcą ciągle wisieć na cycku to raczej nie mamy się co przejmować tym,że np.pokarmu mamy mało. Pewnie jest to wina upałów i pewnie też chcą czuć bliskość mamusi. W końcu nie tak dawno temu były w naszych brzuszkach,gdzie czuły się bezpiecznie, a teraz tyle bodźców je atakuje. Poza trzeba czasu by nauczyły się porządnie najadać i robić dłuższe przerwy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeśli chodzi o laktator to z synkiem przeszłam nawał i nie był mi potrzebny, natomiast teraz,gdy nawał przyszedł w nocy i malutka całą noc płakała bo cycka nie mogła złapać to o 6 rano mąż jechał do koleżanki po laktator.

Mamusie- pisałam już wcześniej ,ale napisze może jeszcze raz dla tych które nie doczytały. Kupiłam pieluszki z Biedronki Dada i z czystym sumieniem moge je polecić. Tanie i dobre 🙂
(Biedronka powinna mi zapłacić za taką reklame 😉)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny ja dalej2/1..wlasnie wrocilam od lekarza....rozwarcie mi sie powiekszylo...mam 3cm rozwarcia;-)to dobrze...chociaz od zera nie bede zaczynala....;-* 🙂zrobil mi masaz szyjki i masowal brzuch..to ma przyspieszyc porod...nie moge sie doczekac... 😉byl szczesliwy ze donosilam ciaze....bo lekarze mowili ze napewno urodze wczesniaka....powiedzial do poloznej ze za to ze donosilam to ze beda pic az z modlimowa(mojej miejscowosci)az do gryfic(do szpitala)hihihi ale sie usmialam...mam zajebistego lekarza 😁 😆 😆 😆 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...