Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej dziewczyny!
Wrocilismy od lekarza, mala dostala kropelki do nosa,masc na poliki i syrop na kaszel.
Goraczki nie miala wiec doktor zrobil szczepionke 6w1+pneumokoki, teraz mala kima i w koncu jej sie w nosie nie gotuje 😉 Cala noc nie spalam,mala tez nie,lezala u mnie na klacie ja spalam na siedzaco co by miala wyzej bo wtedy nos sie tak nie zawala.
Mam nadzieje, ze dzis juz bedzie lepiej.

Michalindzior dziciaczki piekne!

Franiu wszystkiego naj od Victorii i cioci!

Co do kaszki...Kupilam jakas ale nie wiem czy to manna pisze tylko, ze zbozowa:PJedyna, ktora byla bez mleka i glutenu a sposob przygotowania to zagotowac wode z mlekiem, ostudzic do 50stopni i dodac kasze ale ja gotuje sama wode i dodaje jablko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA FRANKA
My wybraliśmy się na spacerek i mała usnęła ale spała tylko pół godzinki i teraz mi na rekach wreście zasnęła.
Obiadu dzisiaj nie gotuje bo od rana wody nie było a teraz to już dupa blada jest od wczoraj rosół i może pierogi z zamrażarki sobie Sławek zagrzeje jak będzie chciał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monika, ja Tymkowi podaję kaszkę sinlac Nestle z tego względu że rozrabia się ją z wodą (nie mam sił siedzieć w laktatorem żeby zrobić kaszkę ryżową), a mleczno ryżowej nie mogę podać bo Tymek ma alergię. Jeżeli chodzi o manną to kupiłam taką błyskawiczną Kupiec i ją będę przygotowywać i dodawać do 100 ml posiłku. Jeżeli nie podajesz Gabi jeszcze całego słoiczka to chyba wstrzymaj sie z wprowadzaniem glutenu bo nie będzie Ci łatwo znaleźć proporcje. Ja przynajmniej czekam aż Tymek popróbuje kilku dań i dopiero wtedy będę mu dawać manną do jednego posiłku.
Michalindzior, a ja dzisiaj zauważyłam z Hippa rosołek z manną, tylko też nie wiem czy ta ilość mannej jest tam odpowiednia.
Irka, śliczny synuś ...a papucie bombowe 🙂 i rzeczywiście wygląda na starszego 🙂
Olunia, no to całe szczęście że to tylko przeziębienie a nie jakieś inne cholerstwo.
Kama, boskie zdjęcie!!! Brakuje tylko u Małego czapki skrzata 😉

A mi dzisiaj Tymek siadł do pionu w leżaczku i zaczął przechylać się do przodu bo bujaczek się poruszył razem z nim. Normalnie nie można go już samego w leżaczku zostawić tylko trzeba obserwować cały czas 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wróciłam już od pediatry i zapomniałam zapytać o tą nieszczęsną mannę! 😠 Zważyłam malutką i tydzień temu było 6600g a dzisiaj 6900g (miała troszkę więcej ubranek ale grunt,że waga idzie do góry) 🙂

IZUNIA- ale silny jest Twój Kubuś! 🤪Super. Moja Hania jak siedzi w foteliku to też tak główkę ciągnie, że praktycznie siedzi bez podparcia 🙂

OLUSIA- dobrze,że Viki tylko przeziębiona. A zważyłaś ją?

MONICA- ja najpierw dawałam kaszkę z moim odciągniętym mlekiem,ale teraz już daję mleczno-ryżową na wodzie. Czytałam ostatnio,że należy dziecku dietę rozszerzać najpóźniej pod koniec 6 mca, bo już mleko mamy nie jest wystarczające dla jego potrzeb. I ja podaję łyżeczką.
A próbowałaś z Gabi wszystkich rodzajów smoczków? Hania jak wkładałam jej do buzi smoka od butelki to pluła, wykrzywiała się i wpadała w histerię, a jak dałam jej ten smoczek z nuka (on jest szeroki i miękki) to od razu zaczęła ssać. Może popróbuj jeszcze.

MICHALINDZIORKU- Adaś wygląda jak dziewczynka 😉, Sewciu jest rozkoszny, ale Misia.....normalnie do zżarcia 😆

LUSIU- może Robert trochę bzikuje bo ta praca w nocy daje mu w kość 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I wiecie co- moja Hania była przez kilka dni strasznie marudna. Oczywiście myśleliśmy,że to ząbki, ale chyba był skok rozwojowy, bo dzisiaj jest znów wesolutka i non stop się przewraca z plecków na brzuszek 🤪 Jakiś czas temu też tak miała,że kilka dni marudziła i potem nagle "odkryła"rączki i się uspokoiła.
Zobaczymy czy to taka jednodniowa poprawa czy znów będziemy mieć idealne dziecko w domu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Izunia no no, kurcze 🙂 silny jak nie wiem 🙂
mój niby się podciąga ale zaraz gibnie na bok...
za to stanie czworaka muszę wam nagrać i wrzucić... 😉
Amelia no to fajnie że waga poszła w górę 😉
Sewciu juz zaczyna swoje cisnięcie...
faktycznie robi to jak jest zmęczony hehehe....
zamówiłam prenumerate klubu ksiązek disneya i Adas dostał już drugą przesyłkę na swoje nazwisko, z listem od kubusia puchatka 😉 ale radocha ze nie wiem 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki u mnie się trochę po komplikowało ;( wczoraj z rana nagle zmarł mi dziadzio i tak wszystko powoli zaczęło się sypać że już aż głupio mówić i nie wyobrażam sobie tegorocznych świąt ale nie będę teraz wam tu truła czarnych scenariuszy życia jak to każdy od czasu do czasu ma jakieś swoje problemy jak już bardziej poprawi mi się humorek to spróbuje was chociaż cokolwiek doczytać i obiecaną fotkę Kini wstawić. 3majcie się buuziaki;* PS. Kinia jeszcze w ogóle nie podejmuje prób siadania także Iza masz zdolniachę synka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
EVA- wspólczuję bardzo 🤨

MICHALINDZIORKU- mój synek też dostaje książeczki kubusia 🙂 Myślę,że to fajna sprawa. Poza tym później dla ?Hani będę miała mnóstwo książek 😎
A mój synek właśnie rozkręcił sraczkę 🤔 Mam nadzieję,że to chwilowa niedyspozycja a nie rozpoczęcie sezonu świątecznego grypą żołądkowo-jelitową 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czyli wg tego artykulu jak sie karmi mlekiem modyfikowanym to nalezy wprowadzic dopiero w 6 mscu chyba dobrze zrozumialam....
a to kawalek tego artykulu

jeśli karmisz mlekiem modyfikowanym

... w 5. miesiącu możesz podać pierwsze posiłki uzupełniające: soczki, zupki, przeciery owocowe i warzywne, zgodnie z ilością podaną w schemacie i zgodnie z oznaczeniem wiekowym na opakowaniu.
W 6. miesiącu wprowadź do diety dziecka pierwsze produkty glutenowe w ilości 2-3 g na 100 ml posiłku.

Dzieki dziewczynki w imieniu Kacperka,no duzzzzy z niego chlopak juz ma 68 cm hehe,i kazdy mowi mi ze wyglada jakby mial z 7 mscy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...