Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ircia ja mam takie z korzuszkiem niby kozaczki miękkie ale się zastanawiam czy spełnią swoje zadanie... 🤔
Kurteczka świetna 🙂 ja mam taką sztruksową, ale już przymała...
ehhh... a mi się wydaje jakby te czasy ciążowe były daaaawno temu...
mam wrażenie ze lata mineły nie miesiace... ciąża mineła szybciutko a teraz nie...
ostatnio cierpie na chroniczne wydłuzanie się czasu.
ale z drugiej strony jest to okres tak nieodwracalnie niepowtarzalny że jestem z tego powodu zadowolona... 🙂
Łoszsz ty Justi kochana 😁 ja Ci dam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć kochane 🙂
Cosik mi komp nawalał toteż nie mogłam u was zawitać. Jutro nadrobię zaległości 😉
Dziś w nocy Emi nas zaskoczyła 🤪 Poszła spać o 20:00, o 1:40 troszkę postękała, ale dałam jej smoka i poszła spać dalej. Obudziła się dopiero o 5:00, zjadła 200ml i poszła spać dalej. Na dobre wstałą dopiero o 9:00 także nocka zaliczona do przespanych 🤪 Nie wiem co jej się odmieniło, może to dlatego, że wprowadzamy już Nutramigen 2. Narazie mieszamy z jedynką, coby mała się przyzwyczaiła do nowego smaku, ale już zauważyłam, że mleko jest troszkę gęstsze, więc może dzięki temu Emi jest bardziej najedzona...Dziś po kąpieli zjadła 230ml więc zobaczymy jak będzie wyglądała dzisiejsza nocka 😉
A wogóle byliśmy dziś u kuzynki męża i dostaliśmy od niej kolejną turę ciuszków po jej córeczce i do tego zarąbistą huśtawkę, która może też służyć do karmienia, bo jest naprawdę porządna, także narazie wydatek na krzesełko do karmienia nam odpada 😉 Tylko mój M. musi ją lekko przerobić żeby można ją było zablokować do karmienia (a już mówił, że nie będzie problemu 😉).
Ach no i przyszła nam sukieneczka, którą zamówiłam małej na święta i jest cuuudna 🙂 Udało nam się też znaleźć kreację na chrzest, został zakup świecy, bucików i rajstopek 😉

To tyle, jutro jak was doczytam, to się odniosę do waszych postów 😜 😉 😎 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Eh, te wspominki....mnie to sie przypomina jak długo nie jem i mnie zaczyna mdlić....od razu mam przed oczami moje modły przed klozetem 😁
Mam nadzieje, że jakbym była kiedys znowu w ciąży, to odpuszczą mi mdłości.

Boże, juz zapominałam co tam napisałyście 🤔
Edytka - super że dostałaś ubranka dla Emi, ja ostatnio tez dostałąm o kolegi mojego taty, i to wszystkie na teraz i z niedalekim wyprzedzeniem, więc nie musze nic kupować, a miałam w planie, bo po porządkach pustki się zrobiły w szafie małego.
Poza tym to dopisuje Emilce apetyt 🙂 Franek to max zje 210ml, i to tez juz mleka nastepnego, nieraz tyle nawet zageszczonego kaszka.

Tak szybko zaczynacie wprowadzać gluten? Ale chyba dzieci karminione piersią od 5 miesiąca, więc sta ta decyzja? Mnie w tym przeliczniku glutenowym wyszło że tez moge juz zacząć, ale jeszcze poczekam. Poza tym ta kaszke to ciężko kupić. W okolicznych (super)marketach nie ma, tylko w rossmanie, ale to za daleko zebym tak szła i to w taka pogode. Jak bede u mamy to kupie, bo u niej blizej - albo ja poprosze o zakup.

Na piątek umówilam się z mamą żeby popilnowała małego bo muszę kupic sobie spodnie, a jak wrócimy z Robertem z zakupów, to z mamą ide na zakupy po prezent dla małego i dla Roberta. No i niech mama sobie cos wybierze na gwiazdke, bo z nią to zawsze mam problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 😉
Pytanko do Edytki!! JUz wprowadzasz Nutramigen2??? Kurcze szybko bo niby tam na paczce pisze ze od 5 miesiaca a mi neonatolog powiedział, żeby spróbować około 6 miesiąca zwykłe mleko modyfikowane i jesli nie bedzie zadnych reakcji to z Nutramigenem się juz zegnamy!!!
będąc na szczepieniu dowiem sie jeszcze raz dokladnie bo tych informacji udzielił mi neonatolog ale prywatnie zobaczymy co powie rodzinny Hani
Co do prezentów to jeszcze nie wiemy co kupic Hani, my sobie już zrobilismy prezent kupilismy na raty Kamerkę więc każdą chwilę chwytam 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂 Apropos glutenu - jeśli macie problem z kupieniem kaszki błyskawicznej, może być też taka zwykła manna - wystarczy ją ugotować, nie trzeba nawet miksować.
My wczoraj mieliśmy pierwszą próbę kaszki wieczornej przez smoka NUKA do papek. Stasiek smoka zaakceptował, ale się szybko zirytował, bo nie wiedziałam jaka ta kaszka ma być, zrobiłam mu za rzadką (na moim mleku) i strasznie mu ciekło z tego smoka. Dziś się poprawę to może zje więcej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień Dobry Kochane 🙂

u nas nocka jedna z gorszych.
chyba dlatego ze Seweryn przespał całe popołudnie....
zjadł o 22 i zasnął... ale o 1:30 z wielką awanturą się obudził... (po 20minutach mojego spania), zjadł, i niby poszedł spać... teraz wstał po 8, wziełam go do łóżka, zdjęłam pampera zebyu założyć świeżego, a on w tej właśnie chwili strzelił mi kupola jak błyskawica prosto w posciel.
teraz zjadł i leży...
ciekawe jak ja dziś pójde po Adasia, ani z karmieniem mi to nie podpasuje ani ze spaniem...

a kupiłam taki kubeczek niekapek niby z Canpola, ten taki balonik mały... pisze na nim ze od 6mieś+ ale ma silikonowy ustnik, i wczoraj tak sobie próbowalismy i nawet fajnie nam to szło... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
U nas nocka dosyć spokojna jak każda poprzednia zdarza się że nieraz budzi się Lenka dwa albo trzy razy ale to dość rzadko, teraz jeszcze księżniczka nasz sobie śpi. Staram się z nią wychodzić codziennie na spacerek bo jak się przejdzie tzn przejedzie po dworze to lepiej jej się śpi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie!Tak pędzicie z tymi wpisami,że dosłownie nie wyrabiam 🤪
Wczoraj byłam z Hanią na kontrolnym usg brzuszka i zmiana którą miała w nerce zmniejszyła się więc jest poprawa 🙂
Poza tym młody mi od niedzieli kaszle a malutka zaczęła dzisiaj 🤨 Mam nadzieję,że szybko się wykurują, bo w piątek jedziemy pierwszy raz na rehabilitacje.

ANN- u nas też smoczek nuka zadziałał 😎
MICHALINDZIORKU- jak Sewciowi pasuje niekapek to działajcie z nim,bo jest dla zgryzu o niebo lepszy od smoczka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Acha, apropos tych smoczków nuka - na wszelki wypadek napisze to co było dla mnie odkryciem. One pasują do wielu butelek, nie musi być wcale butelka nuka. Kupiłam do niego butlę canpola, bo tylko taka była (nie podoba mi się i nic nie jest napisane że nie ma bisfenolu), ale w domu okazało się, że smoczek pasuje do butelek medeli, które mieliśmy już wcześniej jako komplet z laktatorem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hehe, Franek to Alibaba 😁

Mały znowu śpi, dzisiaj często ale krótko śpi, może teraz dlużej...

Irka - fajna kurteczka 🙂

Michalindziorku - ja tez mam jeden kombinezon bez stópek i sama nie wiedziałabym co założyc, a trzy ze stópkami (znalazłam jeszcze jeden kombinezon w paczce od kuzynki Roberta).

Widzę, że te smoki Nuka to maja jakąś cudowną moc.
Jesli chodzi o te uspakajające smoczki, to od początku Franek ich nie akceptował, oprócz kilku razów w szpitalu, a teraz czasem jak go usypiam i marudzi, to daje mu smoka i uspokaja się, ale po krótkim czasie wypluwa. Ważne że chociaż spełnia swoje zadanie, no i że mały jednak go nie chce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam do was pytanko. Może nie będziecie wieciec, ale chociaz napiszcie mi jak wam się wydaje 🙂
Chodzi mi o kaszkę ryżową na mleku. Otóż czasami daję ją do mleka żeby zagęścić (jakoś do tej pory nie wykazywał większego entuzjazmu z jedzenia łyżeczka), i nie wiem ile dodać łyżeczek mleka Bebiko, czy tyle co zawsze czy mniej ze względu na zawartość mleka w kaszce....

A oto mój wczorajszy Franczesko 🙂

[URL=http://img96.imageshack.us/i/zdjcie245a.jpg/][IMG]http://img96.imageshack.us/img96/4859/zdjcie245a.jpg[/IMG][/URL]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czapkę mamy swoją więc tej która jest w zestawie nie będziemy jej ubierać, bo mi się nie podoba. Został nam zakup bucików, rajstopek i świecy 😉 A tych nakryć też nie będziemy używać, kupiliśy ten zestaw ze względu na sukienusię,bolerko, kurteczkę i spodnie. no i zapasowa sukienka też się przyda 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lusiu ja nie wiem 🤔 kurcze... faktycznie dylemat....
a Franio superzasty 😜
jak ja lubie te wasze spamy, dodawajcie więcej! słodkie są te "nasze" "wasze" lipcowe dzieciaczki, z resztą wszystkie, nawet te nie lipcowe...
a wy tak załujecie tych zdjęc ☺️ 😜 😁

edytko piękniasta sukienka... 😜 🙂 😁 ☺️ świetna 😜

Amelia super że poprawa jest, mam nadzieje ze szybko się maluszki wykurują, u mnie tak samo, wszyscy smarczemy dalej niż widzimy, a Małż cos jęczy że mu nie dobrze... jak się okaze ze jakis wirus jelitowy to ja umrę.,.. wszystko zniosę, każdą kupę, ale nie wymiociny... ☺️ 🥴 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sukienieczka słodziasta 🙂 Ja mam w planie ubrac młodego w spodnie, koszule i kamizelke taka dzianinową 🙂 Jak gdzies znajde to wam pokazę 🙂

Irka - juz precyzuję dokładniej 🙂 Sa kaszki ryżowe (na mleko) i mleczno ryżowe (na wodę) - i chodzi i o te drugie. Ogólnie tez dodaje w takich proporcjach jak ty, ale czasami daję mu tą mleczno ryżowa bo jest malinowa i włąśnie zastanawiam sie, czy nie za dużo tego mleka (bebiko + mleko z kaszki) na 180ml.... (ja mam Bobovity takie i takie i jedna NEstele ale ryzowa)

Czytałąm właśnie że od 1 stycznia wzrasta podatek vat na artykuły dziecięce, i mają znacznie zdrożeć min. pampersy i foteliki samochodowe. I tak to wszystko do najtańszych nie nalezy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak myslalam lusiu,ze o ta mleczno ryzowa ci chodzilo,ale i tak napisalam 😜
Mnie juz nic nie zdziwi bo wszystko drozeje,ale nawet na dzieciach musza zarabiac wszystko powinno byc za pol darmo...
Kacper kupala strzelil i musze go przewinac ehhhh....A robia wasze bobasy juz takie twarde jak plastelina bo Kacper takie robi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...