Skocz do zawartości

Cukrzyca ciążowa | Forum o ciąży


boroovka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witajcie,
mam cukrzyce ciążową wykryta prawie miesiac temu.Niestety jestem leżąca i dostaje insuline 2 razy dziennie - 2 j.rano i 3 j.na noc. Od jakiegoś czasu wychodzą mi jakies niskie wyniki z cukru rano i zaczynam sie niepokoić.Niskie mam na mysli 77 lub dzis 73?powiedzcie mi czy sa to wyniki które moga i powinny niepokoic czy normalne?staram sie jesc wszytsko według diety, o wyznaczonych godzinach.
wczesniej brałam insuline na noc w 2 jednostkach ale lekarka kazał podnieśc do 3 j3dnostek bo dalej wychodziło zawyżone.No i teraz nie wiem czy te wyniki sa za niskie?czy sa OK? czy moge sama dostosowywać ilośc insuliny czy nalezy wszystko omówic z lekarzem?wizyte mam dopiero za 2 tyg.CO ROBIĆ ,HELP 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej 🙂 U mnie tak niskie wyniki cukru rano na czczo pojawiły się właśnie mniej więcej na Twoim etapie. Lekarz powiedział ze to jest naturalne bo dziecko jest coraz większe i coraz więcej "zjada". Wcześniej miałam zwykle 80-90.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
titania napisał(a):
Witajcie,
mam cukrzyce ciążową wykryta prawie miesiac temu.Niestety jestem leżąca i dostaje insuline 2 razy dziennie - 2 j.rano i 3 j.na noc. Od jakiegoś czasu wychodzą mi jakies niskie wyniki z cukru rano i zaczynam sie niepokoić.Niskie mam na mysli 77 lub dzis 73?powiedzcie mi czy sa to wyniki które moga i powinny niepokoic czy normalne?staram sie jesc wszytsko według diety, o wyznaczonych godzinach.
wczesniej brałam insuline na noc w 2 jednostkach ale lekarka kazał podnieśc do 3 j3dnostek bo dalej wychodziło zawyżone.No i teraz nie wiem czy te wyniki sa za niskie?czy sa OK? czy moge sama dostosowywać ilośc insuliny czy nalezy wszystko omówic z lekarzem?wizyte mam dopiero za 2 tyg.CO ROBIĆ ,HELP 🙂

Mi Pani Doktor powiedziała że wyniki na czczo mam mieć 70-90 a 1 godzinę po posiłku do 120. Więc według mojej Pani doktor mieścisz się w normie. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki za wszystkie odpowiedzi.Mam jeszce kilka pytań 🙂

Powiedzcie mi kiedy mierzycie cukier? 1h po posiłku czy 2 h? Bo z tego co sie rozpoznałam to kazdy lekarz mowi co innego,a w necie jeszcze co innego 😞 zrobiłam taka próbę dla siebie samej...i tak po 1h po posiłku miałam wyniki nizszy niz po 2 h,czy to jest normalne?mnie sie wydawało ze po 1h powienien byc wyższy wynik a po 2h nizszy a u mnie jest odwrotnie 😞
Gubie sie w tym wszytskim,bardzo sie boje żeby małej jakos nie zaszkodzic tymi cukrami...pomózcie mi jeszcze troszke,dzieki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Titania, ja tak samo jak Ty jestem na insulinie ale w sumie to juz od początku ciąży można powiedzieć. Co do wysokości cukrów to moja diabetolożka mówi dokładnie to samo co Beata, czyli rano cukry od 60 do 95, przed posiłkiem cukry do 100, 1h po posiłku cukry do 120 (ewentualnie pojawiają się już głosy, ze nawet do 130), natomiast 2h po posiłku cukry znowu do 100. Moim zdaniem cukry 1 h po posiłku powinnaś mieć wyższe niż 2 h po zjedzeniu.
Mnie lekarka kazała mierzyć cukier godzinę po posiłku, gdyż jeśli wtedy jest cukier w normie to po 2 h powinien być tym bardziej do granicy 100. A powiedz mnie jeszcze jak z wagą u Twojego Dzidziusia? Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna a jak tam test na glukozę? Byłaś już zrobić? Co do tych kolek to pamiętam jak moja siostrzenica miała 😞 co dziennie od 16 do 19 był jeden wielki płacz aż się zapominała 😞 i tak przez dwa miesiące dopóki jednego popołudnia tak strasznie płakała że siostra pojechała z nią do szpitala porobili jej badania nic w sumie nie wyszło i od tej pory jak ręką odjął. Podali jej coś tam ale nie wiem co. Życzę powodzenia i trzymam kciuki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co u Was kochane?
A u nas raz jest lepiej innym razem znów płacz. Tylko, że Maja raczej do rączek nie przyzwyczajona więc jak brzuszek boli albo dziecko mega spiące i zmęczone i nie może się wyciuszyć to nie ma na nią rady... wózek, bujaczek, łóżeczko to loteria. Najbardziej uspokaja się w wanience podczas kąpieli.
Bywam wykończona ale jak do niej gadam i śmieje się buziakiem i całą sobą a w dodatku zaczyna gadać po swojemu to człowiek najszczęśliwszy na świecie 🙂


WALENTYNKOWO DUŻO MIŁOŚCI KOCHANE.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie wiem jak z waga,bo na ostatniej wizycie nie maiłam USG ide na badania w następny poniedziałek.Jak mnie wazyli ostatnio w poradni diabetologicznej to w ciagu 2 tyg zeszczuplałam 1 kg ,nie powiem strasznie mnie to zmartwiło,choc doktorka uspokajała ze jak przeszłam na diete to tak może być.Nie wiem wydaje mi sie ze wszytsko w tym szpitalu jest takie "raczkujące" co do cukrzycowych ciąż.I dlatego cały czas sie coś dopytuje ,kogoś...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wita, 🙂. Ja na poczatku jak kazali stosowac mi diete , to schudlam z 56 na 54 kg. Ale juz wszystko nadrobilam i jest 57. Dodam ze przed ciazą wazylam 52-53 wiec wychodzilo by na to ze do 26 tyg przytylam tylko okolo 1 kg. Ale po przeszkoleniu co i jak mam jesc, zaczelam przybierac na wadze. Bo wczesniej gin. dal mi raczej same zakazy i nie wiedzialam co moge jesc i jadlam bardzo malo. Tak wiec nie martw sie pewno niedlugo zaczniesz przybierac na wadze 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂 Bez przyczyny to raczej nie powinny, ale przyczyna może być poza cukrzycą: moze jesteś przeziębiona, bardziej zmęczona, niewyspana, może masz mniej wysiłku fizycznego, przestałaś zmywać naczynia bezpośrednio po śniadaniu? Generalnie lepiej poradzić się lekarza, ale przypatrz się też swojemu obecnemu trybowi życia i ogólnej kondycji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie, u mnie jest troszkę inaczej niż mówi Ann, gdyż cukry teraz też mam niekiedy podwyższone, ale to nie jest po jakimś określonym posiłku tylko w różnych porach dnia. Lekarka stwierdziła, iż najwidoczniej u mnie jest większe zapotrzebowanie na insulinę i mam jej poprostu podawać więcej i znowu jestem w "fazie testowania" ile jednostek itp. Ech.... oby do kwietnia bo trudno jest to wszystko pojąć!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No wlasnie jest wszystko ok, ani przeziebiona , ani nic mi nie jest. Mój dzien zawsze wyglada tak samo, wogóle czasem latam cos tam robie i wyniki gorsze niz jak poprostu cala godzine po jedzenie przeleze 🤨. A kiedy u was zadecydowano o insulinie, ja jeszcze nie mam, ale ide w srode na konsultacje i boje sie ze dostane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta, mój każdy dzień jest wręcz identyczny i zaczyna mnie to już naprawdę denerwować! 😠 Ciągle to samo, a dzień opiera się TYLKO na mierzeniu cukru, podawaniu insuliny i jedzeniu bllleeee - chyba mam dzisiaj dzień na narzekanie 😉 Odpowiadając na Twoje pytania to u mnie zadecydowano o insulinie praktycznie od początku ciąży, natomiast peny mają igiełkę na końcu, którą należy wbić w ciało. Ta igła nie jest jakas szczególnie długa ja stosuje igły 8mm ale są jeszcze 12 mm. Podaję sobie insulinę głównie w uda, ale wiem, że nie jest to do końca dobry pomysł, bo insulinę krótkodziałającą powinno się podawać w ramię 🥴
Marta własnie zauważyłam, że my mamy identyczną datę porodu 😁 Pozdrawiam Cię!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczyny..ja wlasnie sie dowiedzialam ze moj cukier jest wysoki po 2 badaniu i dostalam skierowanie do specjalisty ..jade pojutrze 😞bardzo sie martwie szczegolnie o zdrowie mojej coreczki 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta to u mnie bardzo podobnie, w końcu 29 tygodnia Moja Córeczka ważyła 1111 g. i jak to lekarz powiedział - nie są to oceny w tańcu z gwiazdami! Haha... A ja najbliższe usg mam dopiero w przyszły poniedziałek. Napisz jutro co powiedział lekarz i jak waga u Dzidzi. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasia napisał(a):
Ola, głowa do góry. Poczekaj na opinię specjalisty diabetologa - jeszcze nic nie jest przesądzone 🙂 Poza tym jak będziesz przestrzegała rad lekarza to na pewno Córeczka urodzi się zdrowa i piękna!
Jasia bardzo Ci dziekuje za pocieszenie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jeszcze przed wizta, ale bede podwieczór w domu i napisze co i jak 🙂. A mam pytanie duzo przekraczalyscie norme kiedy zdecydowali o insulinie??? Bo ja do tej pory od 3 tyg przekroczylam 3 razy na czczo, 3 razy po I sniadaniu i 3 razy po drugim śniadaniu raz po obiedzie. Czyli razem 10 razy, na 3 tyg, najwiecej bylo 133 po jedzeniu, z czego 3 razy to chyba sama zawiniłam, bo albo za duzo zjadłam, albo nie jadlam w domu obiadu tylko w drodze do lekarza i musialam zastapic to kanapkami . Ale sie trójek uzbieralao 🤪 . I tak sie zastanawia czy nie dadza mi jutro insuliny 🤨 🤨 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
waga małej w 32 tyg to 1621 g, Lekarz mówił ze wszystko wyglada dobrze, tylko musze zrobić badania na toksoplazmoze i cytomegalie, gdyż ma nieznaczie poszerzone rogi przednich i tylnych komory boczne mózgu 🤨 I znowu nowe zmartwienia 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...