Skocz do zawartości

MAMY SIERPNIOWE 2010 narazie fasolki:) | Forum o ciąży


Dorunia700

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
witank, my po spacerku, Ala jeszcze dosypia w wózki
qrcze mała chyba obraziła się na tatę, nie widziała go tydzień i już go chyba zapomniała, da się ponosić na rękach ale płacze ichce do mnie, wczoraj wzięłam sobie kąpiel a mała przez 20 min darła się jak nei wiem 😞 do tego też niezbyt chce na podłodze się bawić 😞 u dziadków w nocy budziła mi się co godzinę lub dwie i dzisiejsza nocka też tak wyglądała 😞 qrcze jako noworodek lepiej spała 😠 już nie wiem czemu się budzi 😞 dzisiaj naliczyłam 7 pobudek, oboje z mężem się budzimy i normalnie rano jak zombi 😠 nie zawsze budzi się na jedzenie, mąż jej utulić nie może i ja ją dopiero muszę poprzytulać by zasnęła 😞 aż się boję kolejnych nocek, mam też nadzieję, że polubi znowu tatę, bo tak to ja tylko ją mogę nosić 😞
kupiłam ten deserek z Nestle, o masakra jaka cena 🤪 zobaczymy czy mała go polubi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Wiojojka

    2267

  • anochi

    3640

  • Mufka

    1833

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Wiojojka napisał(a):
hej
bylismy u lekarza, WOjtas zdrowy osłuchała go powiedziała ze bez zarzutów, mam podawac wit.c
ja za to na antybiotyku... 😞
wiecie co to ja juz mu więcej tych danonkow nie podam, Mufcia przekonałaś mnie, podałam 4 razy do tej pory, poczekam az bedzie starszy
Wojtas już probuje stac na nóżkach

Wiojojka szybciutko wracaj do zdrowia, dobrze, że mały zdrowy 🙂
Wojtuś sam się podnosi czy jak? podtrzymujesz Go? jak chce posadzić Ale na kolanach to ona woli na nich stac, ale cały czas ją trzymam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie diewczyny, u nas dzisiaj marudnie caly dzien. Mala spala 10 minut i juz piszczy...
Ma moze tutaj jakas dzidzia skaze bialkowa? cos mi sie wydaje ze nasza ma. Na drugi tydzien idziemy do ekarza moze nam wkoncu wypisze zeby zrobic badania.
Uciekam bo i placze Jullka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anochi napisał(a):
witank, my po spacerku, Ala jeszcze dosypia w wózki
qrcze mała chyba obraziła się na tatę, nie widziała go tydzień i już go chyba zapomniała, da się ponosić na rękach ale płacze ichce do mnie, wczoraj wzięłam sobie kąpiel a mała przez 20 min darła się jak nei wiem 😞 do tego też niezbyt chce na podłodze się bawić 😞 u dziadków w nocy budziła mi się co godzinę lub dwie i dzisiejsza nocka też tak wyglądała 😞 qrcze jako noworodek lepiej spała 😠 już nie wiem czemu się budzi 😞 dzisiaj naliczyłam 7 pobudek, oboje z mężem się budzimy i normalnie rano jak zombi 😠 nie zawsze budzi się na jedzenie, mąż jej utulić nie może i ja ją dopiero muszę poprzytulać by zasnęła 😞 aż się boję kolejnych nocek, mam też nadzieję, że polubi znowu tatę, bo tak to ja tylko ją mogę nosić 😞
kupiłam ten deserek z Nestle, o masakra jaka cena 🤪 zobaczymy czy mała go polubi



anochi u mnie tak wyglądały noce jak Dominikowi szły ząbki, a jak u Ali, bo jestem trochę nie w temacie? ma już ząbki??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laski
ja już na minusie 3,5kg 😁
Mój maluch też staje na nóżkach(jeszcze z moją pomocą)ale się mu to podoba..najczęściej z pozycji siedzącej podaję mu rączki i leciutko podciągam a on wstaje..tak jak z pozycji leżącej chwytany za ręce podnosi się do siadu..to z siadu ćwiczy już do stania..(nie robie z nim tego jeszcze za często)
noo i wyciąga do wszystkiego ręce..czasem biorę kubek z herbatą albo czymś a on siedzący na mych kolanach wyciąga rece i probuje mi go zabrać..:p
Wjojojka zdrówkaaaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sara85 napisał(a):
anochi napisał(a):
witank, my po spacerku, Ala jeszcze dosypia w wózki
qrcze mała chyba obraziła się na tatę, nie widziała go tydzień i już go chyba zapomniała, da się ponosić na rękach ale płacze ichce do mnie, wczoraj wzięłam sobie kąpiel a mała przez 20 min darła się jak nei wiem 😞 do tego też niezbyt chce na podłodze się bawić 😞 u dziadków w nocy budziła mi się co godzinę lub dwie i dzisiejsza nocka też tak wyglądała 😞 qrcze jako noworodek lepiej spała 😠 już nie wiem czemu się budzi 😞 dzisiaj naliczyłam 7 pobudek, oboje z mężem się budzimy i normalnie rano jak zombi 😠 nie zawsze budzi się na jedzenie, mąż jej utulić nie może i ja ją dopiero muszę poprzytulać by zasnęła 😞 aż się boję kolejnych nocek, mam też nadzieję, że polubi znowu tatę, bo tak to ja tylko ją mogę nosić 😞
kupiłam ten deserek z Nestle, o masakra jaka cena 🤪 zobaczymy czy mała go polubi



anochi u mnie tak wyglądały noce jak Dominikowi szły ząbki, a jak u Ali, bo jestem trochę nie w temacie? ma już ząbki??

też zaczynam znowu podejrzewać ząbki, bo jeszcze żadnego nie mamy, tylko na razie dziąsła twarde i już sama nie wiem czy się wkręcać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mufka napisał(a):
hej Sara 🙂 ja też mam smoczek do kaszki trójfazowy z Aventu, ale go jeszcze nie użyłam, więc nie wiem jak leci przez niego. a kaszkę podaję wieczorem łyżeczką.

miłego dzionka wszystkim życzę!


mufka, ja mam dokładnie ten sam. Nawet na tej niby najwolniejszej jedynce, ale nie ma żadnego oporu i leci tak szybko, że się bałam, że się zakrztusi. Teraz je kolację z łyżeczki i jest bardzo zadowolony 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
okaaa napisał(a):
hej laski
ja już na minusie 3,5kg 😁
Mój maluch też staje na nóżkach(jeszcze z moją pomocą)ale się mu to podoba..najczęściej z pozycji siedzącej podaję mu rączki i leciutko podciągam a on wstaje..tak jak z pozycji leżącej chwytany za ręce podnosi się do siadu..to z siadu ćwiczy już do stania..(nie robie z nim tego jeszcze za często)
noo i wyciąga do wszystkiego ręce..czasem biorę kubek z herbatą albo czymś a on siedzący na mych kolanach wyciąga rece i probuje mi go zabrać..:p
Wjojojka zdrówkaaaa

no to gratulacje dla Szi 🙂 moja Ala to leń i nie chce isę podciągać ani do siadu ani do stania, raz tylko jakoś przekręciła się z brzuszka do siadu, ale nie utrzymała się i upadła 😉
Ala też po wszystko ręce wyciąga i zrzuca na ziemię 😉 najszybciej to wypatrzy telefon lub pilot i aż rwie się by dosięgnąć 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anochi napisał(a):
Sara85 napisał(a):
anochi napisał(a):
witank, my po spacerku, Ala jeszcze dosypia w wózki
qrcze mała chyba obraziła się na tatę, nie widziała go tydzień i już go chyba zapomniała, da się ponosić na rękach ale płacze ichce do mnie, wczoraj wzięłam sobie kąpiel a mała przez 20 min darła się jak nei wiem 😞 do tego też niezbyt chce na podłodze się bawić 😞 u dziadków w nocy budziła mi się co godzinę lub dwie i dzisiejsza nocka też tak wyglądała 😞 qrcze jako noworodek lepiej spała 😠 już nie wiem czemu się budzi 😞 dzisiaj naliczyłam 7 pobudek, oboje z mężem się budzimy i normalnie rano jak zombi 😠 nie zawsze budzi się na jedzenie, mąż jej utulić nie może i ja ją dopiero muszę poprzytulać by zasnęła 😞 aż się boję kolejnych nocek, mam też nadzieję, że polubi znowu tatę, bo tak to ja tylko ją mogę nosić 😞
kupiłam ten deserek z Nestle, o masakra jaka cena 🤪 zobaczymy czy mała go polubi



anochi u mnie tak wyglądały noce jak Dominikowi szły ząbki, a jak u Ali, bo jestem trochę nie w temacie? ma już ząbki??

też zaczynam znowu podejrzewać ząbki, bo jeszcze żadnego nie mamy, tylko na razie dziąsła twarde i już sama nie wiem czy się wkręcać 😉


my teraz walczymy z kolejnymi ząbkami na górze, już lada dzień. A tych dolnych to nie było tak widać, tylko okropnie płakał w nocy i po 4 dniach ukazał się pierwszy. No i plus gorączka do 38 stopni, ale u każdego dziecka może być inaczej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
okaaa napisał(a):
hej laski
ja już na minusie 3,5kg 😁
Mój maluch też staje na nóżkach(jeszcze z moją pomocą)ale się mu to podoba..najczęściej z pozycji siedzącej podaję mu rączki i leciutko podciągam a on wstaje..tak jak z pozycji leżącej chwytany za ręce podnosi się do siadu..to z siadu ćwiczy już do stania..(nie robie z nim tego jeszcze za często)
noo i wyciąga do wszystkiego ręce..czasem biorę kubek z herbatą albo czymś a on siedzący na mych kolanach wyciąga rece i probuje mi go zabrać..:p
Wjojojka zdrówkaaaa



Ja jeszcze nie próbowałam z Dominiem tej sztuczki, hmm ciekawe czy da radę? Spróbuje jak wróci z dziadkiem ze spaceru 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sara85 napisał(a):
anochi napisał(a):
Sara85 napisał(a):
anochi napisał(a):
witank, my po spacerku, Ala jeszcze dosypia w wózki
qrcze mała chyba obraziła się na tatę, nie widziała go tydzień i już go chyba zapomniała, da się ponosić na rękach ale płacze ichce do mnie, wczoraj wzięłam sobie kąpiel a mała przez 20 min darła się jak nei wiem 😞 do tego też niezbyt chce na podłodze się bawić 😞 u dziadków w nocy budziła mi się co godzinę lub dwie i dzisiejsza nocka też tak wyglądała 😞 qrcze jako noworodek lepiej spała 😠 już nie wiem czemu się budzi 😞 dzisiaj naliczyłam 7 pobudek, oboje z mężem się budzimy i normalnie rano jak zombi 😠 nie zawsze budzi się na jedzenie, mąż jej utulić nie może i ja ją dopiero muszę poprzytulać by zasnęła 😞 aż się boję kolejnych nocek, mam też nadzieję, że polubi znowu tatę, bo tak to ja tylko ją mogę nosić 😞
kupiłam ten deserek z Nestle, o masakra jaka cena 🤪 zobaczymy czy mała go polubi



anochi u mnie tak wyglądały noce jak Dominikowi szły ząbki, a jak u Ali, bo jestem trochę nie w temacie? ma już ząbki??

też zaczynam znowu podejrzewać ząbki, bo jeszcze żadnego nie mamy, tylko na razie dziąsła twarde i już sama nie wiem czy się wkręcać 😉


my teraz walczymy z kolejnymi ząbkami na górze, już lada dzień. A tych dolnych to nie było tak widać, tylko okropnie płakał w nocy i po 4 dniach ukazał się pierwszy. No i plus gorączka do 38 stopni, ale u każdego dziecka może być inaczej.

no właśnie tyle możliwych jest objawów ząbków, że trudno stwierdzić kiedy jest ten czas 😉 nic może dokładniej obejrzę małej buźke, ale bardzo nie lubi jak zaglądam jej tam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
okaaa napisał(a):
Anochi mój łobuz znowu nie przekręca się w ogóle z brzucha na plecy i na odwrót..nie zdarzyło mu się to jeszcze..

mi Ala przewraca się tlyko na brzuszek przez jedno ramię, od miesiąca, chociaż wczoraj udało jej się przez druga rękę, a powrót na plecy to raczej przypadkowy, jak głowa przeważy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas ząbków brak..ani widu ani słychu..
A powiedzcie mi jaką temperaturę średnio mają wasze dzieci??
Bo Sara piszesz że przy ząbkowaniu maluch miał do 38temp..a mój młody od samego początku ma temp 37.5..czasem 37.2..a czasem nawet 37.8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
okaaa napisał(a):
Anochi mój łobuz znowu nie przekręca się w ogóle z brzucha na plecy i na odwrót..nie zdarzyło mu się to jeszcze..


a mój to tylko z pleców na brzuch, ale sierotka tak bedzie leżeć dopóki Go nie obórce spowrotem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
okaaa napisał(a):
U nas ząbków brak..ani widu ani słychu..
A powiedzcie mi jaką temperaturę średnio mają wasze dzieci??
Bo Sara piszesz że przy ząbkowaniu maluch miał do 38temp..a mój młody od samego początku ma temp 37.5..czasem 37.2..a czasem nawet 37.8

mój przez pierwszy miesiąc miał 37, a teraz 36.6 - 36.8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
okaaa napisał(a):
zastanawia mnie to że mój maluch się nie obraca..na boki owszem ale żeby na brzuch czy plecy nie ma mowy..a ta temp też nie wiem co u mojego taka zawsze wysoka..dopiszę że nie jest chory i nie przegrzewam go..

wiesz okaa każde dziecko jest inne, mój mąż jak twierdzi moja teściowa w ogóle nie siedział tylko od razu nauczył się stawać przy barierkach łóżeczka i miał niecałe 9 misięcy jak już chodził
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka ja tylko na sekunde powiadomic !! u nas maly dzis 39stopni goraczki ale tylko to jest bo bawi sie, je , i spi normalnie ani kataru ani kaszlu oskrzela czyste wiec skad sie to dziadstow wzielo 😠 😠 😠 to tylko tyl a nadrobie pozniej buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mo ze sie przyda osoba z wlasna dzialanoscia
Informacja o zmianie przepisów od 1 lutego 2011 roku

1 lutego 2011r. wchodzi w życie nowelizacja ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Najważniejsze zmiany to:

zmiana definicji osoby bezrobotnej w kontekście posiadania wpisu do ewidencji działalności gospodarczej – można uzyskać status bezrobotnego, posiadając wpis do ewidencji działalności gospodarczej, jeśli działalność jest zawieszona bądź nie została jeszcze rozpoczęta; zasiłek dla bezrobotnych w przypadku osób spełniających kryteria – jest możliwy po okresie 90-dniowej karencji;

prawo wyboru świadczenia w sytuacji zbiegu prawa do zasiłku dla bezrobotnych i stypendium z tytułu odbywania szkolenia;

obowiązek przedstawiania zaświadczenia o niezdolności do pracy rozszerzony o okres opieki nad członkiem rodziny;

zaostrzenie okresów wyrejestrowania dla osób, które utraciły status z powodu niestawienia się w urzędzie pracy ( 120 dni przy 1 niestawiennictwie, 180 – przy drugim, 270 – przy 3 i każdym kolejnym);

wyłączenie z obowiązku pozbawienia statusu osoby bezrobotnej z tytułu długotrwałej niezdolności do pracy kobiet w ciąży i w okresie 30 dni po porodzie (wyłącznie, gdy niezdolność do pracy spowodowana jest ciążą lub porodem);

możliwość zgłoszenia przez bezrobotnego jednorazowo 10 dni braku gotowości do podjęcia zatrudnienia ;

zaliczanie okresu macierzyńskiego lub wychowawczego po 1 stycznia 2009r. do okresu uprawniającego do zasiłku mimo nieopłaconych za ten okres składek na Fundusz Pracy (na wniosek osoby bezrobotnej).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Kochanieńkie !!!
No i tak jak myślałam Jerzyk mojego mleczka z butelki pić nie chce 😞 😞 😞 tak więc odciąganie nie ma sensu 😞 😞 😞 zakupiłam dziś zupki i owoce, które łączę z kaszką
Tak więc Juras dostanie mleczko mamy przed pójściem do pracy, potem kaszkę i o 12:30 zupkę a jak mama wróci o 13:45 z pracy znowu mleczko 🙂 innego wyjścia nie widzę 😞

U nas też zębów nie widać i nie słychać. Przekręcamy się tylko z plecków na brzuszek. Siedzi nadal chwiejnie więc trzeba go podtrzymywać. I chętnie wstaje na nóżki trzymany pod paszkami 🙂 sprężynkuje wtedy sobie na całego. Paznokietki obcinamy jednorazowo, choć ze stópkami bywa ciężko bo nimi przebiera 🙂 ale jak dostanie coś nowego do zabawy to i z nimi damy sobie radę 🙂 🙂 🙂

Poza tym wszystko ok katarku już tylko resztki 🙂 ale nie wiem czy za tydzień dostaniemy przez niego szczepionkę ???

Miłego wieczorku pozdrawiam ciepło mamusie które nie muszą iść do pracy 🙂 wiecie jak się bardzo tęskni za dzidzią 😞 😞 😞 i te co pracują by podołały okropnej rozłące 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dałam Ali dzisiaj desrek Nestle, zjadła połowę ale bez rzucania się na jedzenie, trochę mnie zastanawia, że te deserki sa tak drogie i porównując do już wspomnianych danonków są dwa razy większe, danonek dla 3 latka ma 50 g, a deserek dla niemowlaka 100g 🤪 ja to bym wolała mniejsze porcje, bo tak to często będę płacić za coś czego nie zje mała 😠
dużo zdrówka dla Maksa i niech Jerzyk już nie choruje, Rusałka, na pewno Jerzyk przestawi się z jedzeniem i nawet nie zauważy, że mama na chwilę zniknęła 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia jest w szpitalu 😞 😞 😞 😞 (
,,,mam nadzieję że nie będzie miała mi za złe że o tym Wam napiszę ...
Martwię się bardzo. 🤢 😞 😞 😞
Staram się jednak natchnąć w niej pozytywne myślenie..( w sobie też chociaż łzy same leciały jak mi napisała dzisiaj sms a)
Jutro będzie miała kolejne badania robione.. 🥴
Kto wierzy-niech się pomodli lub przekaże jej pozytywne wibracje-by była silna! Musi! 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞
Z Maxikiem jest Tatuś. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...