Skocz do zawartości

MAMY SIERPNIOWE 2010 narazie fasolki:) | Forum o ciąży


Dorunia700

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Wiojojka

    2267

  • anochi

    3640

  • Mufka

    1833

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

hejka!!!!!!!! wlaśnie polozylam malego do lozeczka ale z tego co slysze niezle tam rozrabia nic pobawi sie i usnie!!!!!!!!!! wiecie co mam takie wrazenie ze malemu nie w glowie chodzenie ze 2 rece jeszcze kilka krokow pojdzie za jedna zapomnij woli na czworaka zaiwaniac po domu no i przy przedmiotach 😎 a przy tym jest niezle uchichany 🤪 🤪
ja dzis mam wolne ide do lekarza mam zapalenie nerwow zebrowych boli jak ja p...e ale ketonal daje mi zyc i jakos funkcjonowac z malym wiec z urlopu na chorobowe 😁 😎
pozdrowionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mufka najszczersze kondolencje, bardzo mi przykro...
Dziekujemy za zyczenia 🙂 u nas taaaki upal ze sie wytrzymac nie da, mala ma jeszcze spika okropnego zielonego ale juz sie dobrze chyba czuje, dzisiaj ide z nia na kontrole, chociaz nie wiem czy isc... ale moze przy okazzji by mi ja zwazyla i odliczylla wzrost, chociaz Julia niecierpi lekarzy odrazu jak ja bada to zaczynaa jej grochy leciec i placz wielki... chyba ma uraz po tych zastrzykach...
Wlasnie spi, bylysmy na rynku, w banku, sklepie i po bleder bo dalam do reklamacji, a jestem taka zjechana ze chyba sie poloze na chwile, a zaraz maz wraca z pracy. spijam zimne piwko i sie klade odpoczac.
Julka wkoncu odpuscila z raczkowaniem i na spacerze chodzi sama po 10-20 metrow 😁 super, ciesze sie bardzo :] ma kolege Antosia 16miesiecznego a nawija jak szalony! nie widzialam zeby dziecko takie malo tak ladnie mowilo, mowi lepiej niz niejeden trzylatek.
Mialam wczoraj pisac do was ale mi sie zwarcie zrobilo w gniazdku i korki powywalalo i ladowarke do laptopa spalilo 🤨 cale szczescie ze nowy telewizor sie nie spalil bo bym sie wkurzyla niezle.
mamie zabralam ladowarke i chwile siadlam do was na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniołek, a napisz jak urodzinki minęły- w końcu to bardzo ważna impreza 🙂

sabcia, gratulacje dla Amelki za pierwsze samodzielne tuptanie (nie wiem czy juz to pisałam) bosko to wygląda co? jak taki brzdąc przebiera sam nóżkami.

moja przyjacióła ma synka- 4 latka. przyjechalismy do nich w weekend nad jezioro, a kubuś mówi do mojego" chodź, pokażę ci piaskownicę" i wziął go za rączkę i podreptali sobie do tej piaskownicy, a my z przyjacióła z tyłu za nimi. wyobrazcie sobie 2 takie maluchy, trzymające się za rączki. wygladało to przesłodko. prawie się wzruszyłam 🙂

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anycool- ja nie mam tatuazu bede robic stopki Julki na lopatce ale to pierw zobacze jakie koszty beda i sie umowie. to chyba okaa miala takiego tatuaza i hmm Wiolk a indianke chyba, to do nich pisz 🙂
A po urodzinkach tak jak i przed hehe, tylko wiecej zabawek mamy do sprzatania 😜 ale to juz roczek jejku, rok temu dopiero mala pierwszy raz na rekach mialam wlasnie 13 wieczorem.... bo lezala w ikubatorze k3 i pol dnia, ale zlecialo... zdjecia pozniej wkleje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A mój Jerzyk wczoraj spacerował z mamą za rączkę po osiedlu i krzyczał żeby Go wszyscy widzieli 🙂
A dziś robi już drugą drzemkę pierwsza trwała 1,5 godzinki potem obiadek i spacerek po spacerku sok i chrupki i znowu poszedł spać 🙂
A mamusia krupniczek gotuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak tam u Was nocki drogie Panie? 🙂

Mateusz wciąż nie przesypia całej, a ja jestem z dnia na dzień coraz bardziej zmęczona. Wciąż budzi się na butle ok. 1-3 w nocy, a potem 5-6 nad ranem. Był już taki okres, że o tej 1-2 pił tylko trochę wody i spał dalej, a dopiero ok. 5 butla z mlekiem i dalej spanko do 7-8. Od kilku dni woda w nocy mu nie wystarcza, płacze dopóki nie dostanie dużej ilości mleka. Ale niezależnie czy to pobudka na wodę czy mleko, to chciałabym żeby juz nie było ich wcale. Marzę o tym zeby przespał jednym ciurkiem od 21 do... no niech będzie 5 rano na początek. Wczoraj troche czytałam o tym czy odzwyczajac dziecko od nocnego jedzenia i oczywiście zdania sa podzielone- jedni mówią że jak najbardziej, inni że widocznie dziecko jeszcze potrzebuje i samo zadecyduje kiedy nie jesc. A ja po części zgadzam się i z jedną i druga opinią i cały czas zastanawiam się czy walczyć z młodym w nocy. Tylko jak tak zacznę walczyć noc w noc, to w pracy będe jak zombie wyglądać, a co gorsze tak sie czuć. ech... zmykam do mojego urwisa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny cieszcie sie ze jedza mleko wasze dzieci, bo moja nie chce... ona zje kolacje- kaapeczki albo jajecznice czasami uda mi sie wdusic w nia kasze gesta, a w nocy nie daje jej mleka, tzn robie i walcze.... ok 2 w nocy odpuszczam bo wypijaok 100ml wiec teraz od kilku dni robie tak jak nie chce to nie daje, mleko wylewam a rano tez robie ale zzadko zje, wiec zz rana kasze dostaje z tym ze przesypia ladnie... do 9-10...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
IKA i SABCIA ja do Was dołączam 🙂 też nie przesypiam całej nocki bo mam pobudki i wstaję od 5 do 7 razy w nocy 😞 😞 😞 😞 i jak dziecko odzwyczaić ??? ma się w nocy budzić i płakać bo mama nie chce mu dać mleczka 😞 ja tak nie potrafię 🙂 jak dotąd funkcjonuję normalnie i nie muszę robić drzemki w ciągu dnia więc chyba nie jest ze mną aż tak źle 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
JAK SIĘ BAWIĆ TO NA CAŁEGO 🙂
[URL=http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2011-07/81c7113a/snb12898.jpg.html][IMG]http://fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2011-07/81c7113a.jpg[/IMG][/URL]

TERAZ WAM POKAŻĘ JĘZORA 🙂
[URL=http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2011-07/61179ca4/snb12934.jpg.html][IMG]http://fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2011-07/61179ca4.jpg[/IMG][/URL]

OTO CAŁY JA 🙂
[URL=http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2011-07/c1432bc8/snb12807.jpg.html][IMG]http://fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2011-07/c1432bc8.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Niebrzuszki

nie wiem jak Wam pomóc w kwestii nie spania w nocy , może to wina waszego braku konsekwencji??
Max śpi od godziny 20-21 do 8-9 rano snem nieprzerwanym( owszem zdarzają się noce kiedy kwiknie raz no góra dwa , ale to tylko kiedy nocki są gorące , wtedy daję mu pić i śpi dalej), nie je w nocy odkąd skończył 5 miesięcy, ale ja walczyłam systematycznie , podając w nocy herbatkę , zmniejszając ilość co jakiś czas aż w końcu całkiem zaprzestałam dopajania a Max przestał się budzić

Skoro maluchy sie budzą może po prostu porcja mleka na noc jest za mało kaloryczna?? może mleko za rzadkie , może kasza powinna wejść manna gęstsza ??? my mieliśmy taki okres kiedy Max zjadał 220 kaszy na gęsto , nocki sie uspokoiły po tym i kiedy zaczął przesypiać spokojnie noc , wróciłam do mleka zagęszczonego do takiej konsystencji żeby mógł się napić z kubka nie kapka bo z butelki też już nie korzystamy z uwagi na zęby i zgryz

dzieci w tym wieku nie powinny już jeść w nocy ,żołądek malucha musi odpocząć co najmniej 6 -8 godzin od przerabiania pokarmu ...

Maxiu chodzi już na całego sam , nawet nie chce dać rączki , bo on sam i koniec a dumny jakby skwarkę polizał 🙂 🙂 🙂

jeśli chodzi Aniołku o mleko to myślę że powinnaś porozmawiać z pediatra , dziecko w tym wieku powinno wypijać przynajmniej 500 ml mleka dziennie, lekarz powinien coś zaradzić , myślę ,żę nie nas powinnaś pytać o radę bo to chyba poważna sprawa jeśli maluszek w tym wieku odmawia mleczka , są przecież preparaty mlekozastępcze może a nawet na pewno lekarz zaradzi tej sytuacji



Grażynko Jerzu ma śliczne oczy 🙂 🙂 🙂 🙂


pozdrawiam Was dziewczyny , i ściskam Wasze maluchy 🙂 🙂 🙂 🙂


się powymądrzałam a cooo 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas tez nocki juz dawno wyregulowane maly spi od 19:30 do 7:00 a jak ma dzien dobroci to do 8:30, jna noc je mleko z kaszka dosc gesto i nie jada w nocy rano jak sie obudzi flacha tak samo i po wypiciu na kibelek bo kupa juz w drodze .... pobawi sie ciut i pomiedzy 10 a 11 znow kimka a z druga roznie to bywa!!!!!!!!!!!!
nie wyobrazam sonie kilku pobudek w nocy na karmienie....
moim skromnym zdaniem pokarm mam z cycolkow moze byc za malo wartosciowy .... wydaje mi sie ze w tym czasie mleko z piersi jest do popicia a nie jako jeden z posilkow... PROSZE NIE BRAC TEGO INDYWIDUALNIE DO SIEBIE to tylko moje skromne zdanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anycool napisał(a):
u nas tez nocki juz dawno wyregulowane maly spi od 19:30 do 7:00 a jak ma dzien dobroci to do 8:30, jna noc je mleko z kaszka dosc gesto i nie jada w nocy rano jak sie obudzi flacha tak samo i po wypiciu na kibelek bo kupa juz w drodze .... pobawi sie ciut i pomiedzy 10 a 11 znow kimka a z druga roznie to bywa!!!!!!!!!!!!
nie wyobrazam sonie kilku pobudek w nocy na karmienie....
moim skromnym zdaniem pokarm mam z cycolkow moze byc za malo wartosciowy .... wydaje mi sie ze w tym czasie mleko z piersi jest do popicia a nie jako jeden z posilkow... PROSZE NIE BRAC TEGO INDYWIDUALNIE DO SIEBIE to tylko moje skromne zdanie




podzielam Twoje skromne zdanie Lucynko 🙂 🙂 🙂
u nas to wygląda bardzo podobnie , rano po flaszce ok 8 godziny mamy bombę ekologiczną, a jakieś 1,5 godziny po pobudce ok godzinę drzemki czasem ok godziny 10.30 Manolo domaga się drugiego śniadanka , wtedy idzie na tapetę parówa, jajko smażone na masełku , kanapka z wędlinką bądź inny smakołyk 🙂 ok południa podaje kaszkę wielozbożową i spacerek sobie ucinamy 🙂 druga drzemka ok 13-14 jakieś 2- 2,5 godziny 🙂 po drugiej drzemce obiadek , po obiadku znowu spacerek połączony z ok godziny 17 deserkiem ( budyń na mleku modyfikowanym , owoce lub jogurcik czy inna przekąska)a ok 20 flaszka mleka zagęszczanego , poprzedzona kąpielą i kima do rana 🙂 do pochrupania chrupki kukurydziane , bądź wafle ryżowe nie podajemy pod żadna postacią słodyczy tylko owoce ... o tak to mniej więcej wygląda 🙂i też nikomu nie narzucam tego mojego systemu , po prostu pisze jak u nas to wygląda tak dla porównania 🙂 🙂


co u Was ???? daj fotkę Maksia , kurcze ale ja się stęskniłam z Wami 🙂


aaaaaaaaaaaa byłam dziś zmierzyć i zważyć Maxa i....................mój synek ma 86 cm WIELKOLUD a waży 12,300 🙂 🙂 🙂



MUFKA CIĄGLE MYŚLĘ O WAS JAK SIĘ TRZYMASZ KOCHANA???? SERCEM JESTEM Z TOBĄ


WIOLA A JAK TO U WAS WYGLĄDA????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rusalka1980 napisał(a):
JAK SIĘ BAWIĆ TO NA CAŁEGO 🙂
[URL=http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2011-07/81c7113a/snb12898.jpg.html][IMG]http://fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2011-07/81c7113a.jpg[/IMG][/URL]

TERAZ WAM POKAŻĘ JĘZORA 🙂
[URL=http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2011-07/61179ca4/snb12934.jpg.html][IMG]http://fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2011-07/61179ca4.jpg[/IMG][/URL]

OTO CAŁY JA 🙂
[URL=http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2011-07/c1432bc8/snb12807.jpg.html][IMG]http://fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2011-07/c1432bc8.jpg[/IMG][/URL]




JERZYK ŚLICZNY!! JAK Z OBRAZKA! ZAKOCHAŁAM SIĘ!!!!!!!!! 🤪 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Wam,
Łucja też pije w nocy mleko, ale ja nawet nie pamiętam kiedy jej go daje, mam przygotowaną flaszeczkę odciągniętego mleka około 130ml, jak się obudzi, to po prostu podaję przez pręty łóżeczka ona sama wypija, ja zasypiam od razu - więc nie wiem nawet o której to jest. Pytałam się ostatnio lekarki czy ograniczyć to picie mleka w nocy, ale mówiła mi że nie, Łucja widać tego potrzebuje, a mało przybrała ostatnio, więc spokojnie może jeszcze pić mleko w nocy. Mam też wodę dla niej dodatkowo jak jest bardziej spragniona. W ogóle Lu pije dużo wody ostatnio, nie chce żadnych soczków czy herbatek, tylko wodę i mleko, z czego się cieszę.

Kasia, Max waży ponad 12 kg, szok, ale wielkoludek z niego rośnie. No super 🙂 Moja Łusia tylko 8210 waży, malutka babeczka z niej.
Dziękuję za Wasze myśli o nas, Kasiu Ty mi się śniłaś chyba nawet wczorajszej nocy, prowadziłaś jakąś kwiaciarnie czy coś podobnego. Bardzo sympatycznie mi się z Tobą rozmawiało w tym śnie.
A ja sie trzymam jakoś, choć dziś mnie dopadły jakieś dołki i wyrzuty sumienia, że za mało z Mamą czasu spędziłam itp. itd., ale cały czas rozmawiamy o tym z rodziną i przyjaciółmi i m.in. wybili mi te wyrzuty sumienia z głowy. Jeździłam też dziś z Tatą załatwiając różne sprawy pogrzeb stypa itp. i naliczyliśmy gości na stypę około 70, to prawie jak na weselu. Chcę zrobić jakąś fajną prezentację zdjęć Mamy z całego jej życia, mam nadzieję, że zdążę.

dobrej nocki dziewczyny, o, już prawie druga. Ja zasnęłam usypiając Łucję, znowu, potem wstaję w połowie nocy z łóżka w ubraniu z lekko rozmazanym makijażem, hehe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny
u nas duchota o 8:00 rano 30 stopni!, wyszliśmy z Wojcieszkiem do bankomatu i po pampersy i po powrocie prysznic od razu
nasz dzień jeśli chodzi chodzi o karmienie to wygląda tak że ok 8:00 rano WOjtuś zjada śniadanie w kilku postaciach, albo jest to jajecznica z jednego jaja, albo parówka z szynki, albo biała kiełbaska, albo serek wiejski, ser żółty, szynka na kanapce, czasem dam mu posmakować coś z mojego talerza. WOjtas tnie sobie drzemkę na 1-1,5godz.ok 10:00, po czym budzi sie wali siura lub kupę do nocnika po czym zjada kaszkę, do której dodaję świeże owoce, w zależności co tam mam. i później zbieramy się na spacer, na dworze Wojtas dostaje w łapkę wafelka z lodów, kiedy mamę najdzie ochota na włoskie albo bułkę kukurydzianą, i zjada sobie dzięki czemu siedzi cicho w wózku, wracamy do domu i Wojtas zjada owoc jakiś to tak koło 14:00 a o 16:00 obiad i koło 19-20 kasza manna na mleku, albo mączka kukurydziana na mleku i ok 5 mleko wypija i śpi do 7:00 i od rana znowu to samo
Jerzyk świetny, łobuzerski uśmieszek rozbraja 😆
Mufcia ja do dzisiaj mam takie myśli, że mogłam zrobić więcej, więcej powiedzieć, okazać.. czas leci i czasu nie cofniemy. ale kto nas kocha bardziej jak nie nasze mamy 🙂 ja czuje tą niesamowitą opiekę jaką moja mama otacza Wojcieszka. I to że mój synek urodził się w dniu jej śmierci to też dla mnie coś oznacza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia, Anycool, szczęściary z Was z tymi nocami, ale wydaje mi sie że to nie kwestia konsekwencji a organizmu. No nie wiem, może się mylę. Mam wrażenie, że Mateo wszedł teraz w fazę intensywnego wzrostu, poza tym coraz więcej biega, więc wiecej spala i dlatego taki głodomor się z niego zrobił, bo tak jak pisałam wcześniej był juz miesiąc kiedy dawałam mu w nocy tylko wodę do picia i było ok. U nas wszystkie dni za wyjątkiem wyjazdów wyglądają podobnie.

8-9 kaszka na sniadanie- podawana łyzeczką od samego początku albo chlebek z wędlina serkiem jajecznicą na parze itp
drzemka różnie od 0,5 do 2 h
12-13 deserek: słoiczek owoców, albo świeże owoce z jogurtem naturalnym
potem zaraz spacer do 16-17 (kiedyś spał na nim ok.1-2h ale od kilku dni już w ogóle, tylko biega, bawi sie na placu zabaw itp)
16-17 obiadek ok. 190 g
znów na placu zabaw albo rowerku tym razem z mamusią 🙂
19-20 kolacja zazwyczaj chlebek czy bułka z serkiem żóltym lub białym, wędliną, jajecznicą, parówką itp (wcześniej była kaszka na gęsto róznego rodzaju- i manna i ryzowa i kukurydziana z owocami i bez- tez tylko łyżeczka podawana, wieczorem próbowałam juz różności, zeby nasycił zołądek na całą noc. Raz dawałam mniej- bo myślałam ze może je za dużo i ma zbyt pełny żołądek, innym razem więcej- żeby właśnie był pełny itp)
kąpiel ( a czasami najpierw kąpiel potem kolacja)
troszkę zabawy juz w sypialni tak z 15 min do pół godziny
20-21 butla mleka na 150 ml wody, na koniec ok. 50 ml wody, przy której zasypia
1-3 kiedys ok.50 ml wody, ostatnio butla mleka na 150 ml wody
5-6 butla mleka na 150 ml wody
Na noc mam odmierzone dawki i mleka i wody, tylko wstaje wsypuje daje butle i mateo sam pije, po czym śpi
w ciagu dnia podgryza troche chrupków kukurydzianych albo ryżowych, albo kawałek bułki i pije głównie wodę, czasami herbatke- z kubeczka albo soczek przez rurke.

Wg mnie jest zatem najedzony i wymęczony, więc powinien spac jak suseł, a wciąż się budzi, a właściwie jest w półsnie i żłopie :P A, spimy przy uchylonym oknie, więc duszno mu raczej nie jest. To chyba taki typ 🙂 ale oczywiście wszelkie sugestie mile widziane 🙂 sorry- sie rozpisałam, ale sama chetnie czytam jak wyglądają wasze rozkłady dnia tak dla porównania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fajnie Ika jak tak piszesz że Mateusz biega po placu zabaw 🙂 że bawi się, moje bobo na dworze w wózku siedzi, w huśtawkach nie lubi siedzieć, zawsze płacze kiedy wkładam go do wózka i kiedy wkładam go do huśtawki płacze tak samo,z wózka ogląda świat, czasem coś w nim przekąsi, dla urozmaicenia jak zaczyna mu się nudzić siedzenie. w piachu chętnie siedzi i po trawie śmiga na czworaka,n ale to na działce albo u babci na podwórku.a na działce woda się grzeje w basenie. Kasia ma najfajniej że może wyjść z domu i od razu nad jeziorko śmiga z Maxiem!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiojojka napisał(a):
Fajnie Ika jak tak piszesz że Mateusz biega po placu zabaw 🙂 że bawi się, moje bobo na dworze w wózku siedzi,


oczywiście to takie bieganie roczniaka, czyli szybkie tuptanie 🙂 od ślizgawki do drabinki, od drabinki do piaskownicy itd wczoraj np dorwał wielką łopatke, która siegała mu prawie do ramion i z nią chodził, potykając się oczywiscie co chwile 🙃 huśtawki i ślizgawki i piaskownice i kamyczki uwielbia.
ja tam mojego puszczałam na czworakach po chodnikach i trawnikach, o ile miał długie spodnie, tylko teren badałam najpierw, czy szkieł nie ma itp
Wiojojka, Ty się ciesz, ja bym chciała żeby młody czasami z wózka świat oglądał ale ni huhu 😉 no chyba że jest spiący 🙂 jeszcze się nachodzi 🙂
A kasia, to faktycznie ma bosko... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...