Skocz do zawartości

MAMY SIERPNIOWE 2010 narazie fasolki:) | Forum o ciąży


Dorunia700

Rekomendowane odpowiedzi

wiam kobitki!!!
aniloku - no piekna dupka malutkiej:laugh: wszystko jak na dłoni:laugh: my mamy podobną fotke Maksia:laugh:

oooooooo widze ze brzuszki maja wyjazdowy weekend my rowniez jutro jedziemy.. niestety nie w gory tylko do moich rodzicow w koncu trzeba sie im pokazać rosnacy brzuszek:laugh: i nowe filmiki i zdjecia Maksia:laugh:

prawda dzis piekny dzionek i caly spedzony z Jakubem

anochi - spokojnie dzidzia jest w srodku i juz buszuje a poczujesz na 100% czasem to przychodzi nawet ok 25 tyg ciazy - widocznie dzidzia nie jest duzych rozmiarow ... :P

ja i kasia czujemy malcow bo to duze chlopy:laugh:

Palibulka - jeszcze troszke i bedzie w koncu upragnione wolne wiec nie daj sie ... a tych glabow z twojej pracy szlak trafi ze nie bedzie cie tak dlugo:laugh: :laugh:


a jutro jeszcze badania - zobaczymy jak tam pracuje moja tarczyczka i jak sie miewa po lekach - dam znac w poniedzialek jakie wyniki

wiec kochane brzuszki do spisania w poniedziałek - zycze kolorowych snow, pieknego i spokojnego cieplutkiego weekendu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Wiojojka

    2267

  • anochi

    3640

  • Mufka

    1833

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Wiojojka: śliczny sen, życzę aby się sprawdził 😉

Ja idę na usg 24.03 i strasznie nie mogę się doczekać, bardzo chciałabym znać już płeć naszych dzieci - to bliźnięta dwójajowe, więc jest szansa na parke. Mam nadzieję, że pokażą się oboje 🙂 WAŻNE, ABY BYŁY ZDROWE! A póki co, dają popalić - małe wiercipiętki. Rozpychają mamusie na maksa : już 6kg do przodu 🥴 Ale tak ma być: rosną!

Pozdrawiam Was wszystkie mamuśki - byle do sierpnia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 🙂
Właśnie dzisiaj wkroczyłam w 18 tydzień :] Ale ten czas leci ...
No to widzę że naprawdę jakiś wyjazdowy weekend. Ja też wyjeżdżam :P Do Teściowej heh... Mam nadzieję że będzie wszystko ok 🙂 Szczerze mówiąc, to jedziemy z mężem po "pakunki" :p. Teściowa odkąd się dowiedziła że będzie drugi raz babcią (1 wnuk - szwagierki) to kupuje ciuszki. Pewnie nie pomieszczę ich w szafie heheh

A tak wogóle życzę wszystkim miłego dnia i weekendu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny

Palibulka dobrze robisz z tym zwolnieniem, odpoczniesz sobie troche 😉

Wiojojka moja kariera w szkolnictwie przebiegała następująco - pedagog szkolny, nauczyciel klasy I , wychowawca w przedszkolu (obecnie), a jak u Ciebie? Uczyłas gdzieś??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tylko na chwilkę, bo dziś już lecę do pracy, ale musiałam się pochwalić, że wczoraj poraz pierwszy poczuliśmy delikatne kopnięcia malucha 🙂

udanego dnia! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moje kochane ciężaróweczki ja właśnie wyruszam w drogę 🙂 dużo dużo słoneczka w ten weekend wam życzę 🙂)


Do usłyszenia 🙂 ale u mnie wiosna ja cie nie pierniczę 🙂 !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kochane dziewczynki 🙂

Wiosna jak w morde strzelił 🙂 tyle że ja mam tylko kurtkę puchową w odpowiednich rozmiarach - czyt. baleronu 😉 no i teraz jest mi w niej za ciepło - kurde jak nie urok to sraczka 😉 :P:P:P

Buziaczka: masz rację kochana brzuszki są różne, mój jest duży i bardzo szybko mi go wywaliło, a dzidzie czuje, tak mi się przynajmniej zdaje, raz lepije raz gorzej ale o kopach nie ma mowy raczej jest to stadium gilgotek 🙂 a w koncu jestem juz w 20 tygodiu 😁

cmok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
NO MOJE DZIDZI I BÓŁKI MUSZĄ CHYBA BYĆ WIELKIE JAK TAKIE DUŻE BRZUCHY MAMY 😉 HEHEHEHEHE NIE MA WIEKSZYCH I MNIEJSZYCH DZIECI!!! 20TY TYDZIEN TO 20 TYDZIEN I JUŻ! JA PIJE DUUUZO COLI I BÓŁKA TEŻ 🙂 DZIDZI MA DUZO WÓD GAZOWANYCH ..PEWNIE Z TĄD NASZE WIELKIE BRZUCHY 😁 😁 😁 😁 😁 🙂

ANYCOLL ZACZNIJ PIĆ COLE TO OD RAZU ZOBACZYSZ JAK BRZUCH CI ROŚNIE 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a jak!!! colowe dzidzie 😉 ja jeszcze czekoladą poprawiam hehehhe :P:P:P 🤪

ale ja się tylko zastanawialm nad jedym bo anycool pisałaś że Twoja dzidzia ma 25 cm - to dużo jak na 21 tydzień - pewnie dlatego takie skoki czujesz w sobie ale z drugiej strony brzunio niezbyt duży jak na takiego dużego chłopa 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie brzuszki, jak mija wam dzien?
U mnie znowu piekna pogoda, mam nadzieje ze sie utrzyma juz do konca 🙂
Buziaczka nie zgodze sie z ta cola ;] ja tez pije duuzo coli i jakos mam maly brzuszek, ale corunia wyglupia sie w nim na calego, kreci, wierci, kopie, przeciaga 🙂
Tak kopie ze caly brzuch mi lata hihi a z rana jak trzymam reke na brzuszku to czuje jak sie przeciaga 🙂
Palibulka- mi lekarz powiedzial ze na 20 tydzien dziecko powinno miec 20-23cm razem z nozkami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mi się często śni że pale - jestem palaczem ale w chwili gdy dowiedziałam się o dzidzi oddałam paczkę i nie zajarałam już ani razu - w nocy w snach wychodzi jak mi się chce ale nie ma mowy na zajaranie nie wiem co bedzie potem....ciekawe czy wytrzymam :P

aniołku: a widzisz ja w jakiejś ksiązce przeczytałam że powinno mieć 15 cm - widocznie są różne wersję 🙂

czadowo masz z tym przeciąganiem - niesamowite jak wy to czujecie, ja czuje chlupanie, gilgotki ale nic poza tym - może dlatego że warstwa tłuszczyku mnie oddziela od dzidzi :P:P:P heheheh to pewnie po coli 🙂

anochi to jaja są z tą colą :P:P:P:P 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Palibulka- w ksiazkach czy w internecie podaja rozmiar bez nozek, w sumie to dobrze jak dzidzia jest duza 🙂
Kazdy poczuje takie ruchy, jedne szybciej drugie pozniej 😉
Ja na szczescie niepale, ostatnio ogladalam w tv na temat palenia papierosow w ciazy, ponoc sa przypadki w ktorych po porodzie dzieci umieraja.
Kilka fotek wiosennych 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no pewnie że dobrze ja tylko nie wiedząc ile dziecko powinno mieć cm myślałam że 25 to dużo skoro wyczytałam że powinno miec 15 cm stąd nieporozumienie.

co do palenia - nie chce oceniać ale nie miałabym odwagi zapalić tylko po to żeby sobie sprawić przyjemność a dziecko by się truło - coś strasznego - nie mieści mi się w głowie ale jak mówie nie mi to oceniać - to indywidualna sprawa każdej mamy bo to ona ponosi odpowiedzialność za swoją dzidzie - mnie niektórzy potępiają za picie kawy....

a co do skutków palenia to przede wszystkim dzieci rodza się mniejsze i z głodem nikotynowym co powoduje że sa bardzo niespokojne, płaczliwe i normalnie cierpią z powodu braku nikotyny - tak samo jest z alkoholem i narkotykami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czyli teraz juz wiemy ze 25 to normalnie, niech Anycool sie cieszy ze ma takiego duzego chlopa w brzuszku 🙂
Oczywiscie co do plenia, to sprawa indywidualna kazdej przyszlej mamy, wiem ze dla niektorych kobiet rzucenie palenia w ciazy jest baardzo ciezkie.
Ja za kawa nie zbyt przepadam wiec tez nie mam z tym problemu, jedynie cola - ciagle dostaje opieprz od narzeczoneg 🙂
Ps. chcialam sie zapytac czy ktoras z brzuszkow bierze jeszcze kwas foliowy? Troche mnie zdziwilo gdy lekarz powiedzial mi ze mam go brac do konca ciazy... Bralam pierwsze 3 miesiace i tez mialam z nim niespodzianki bo w pierwszym okresie aptekarka wydala mi kwas foliowy 20mg i kazala mi brac 3x dziennie... po tym zaczelam sie zle czuc i bralam po jednej, pozniej 0,4mg albo 4mg nie pamietam dokladnie ale ta normalna dawke 1x dziennie. Troche sie boje ze przez ten kwas z poczatku ciazy moze byc cos sie tak... albo przez tabletki aviomarin, 2 razy jechalam po 40h autokarem i moze z 8tab zjadlam... no ale niestety musialam brac...
We wtorek ide n badania narzadu dziecka... bardzo sie stresuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oczywiście - chyba moja wypowiedz została źle zrozumiana....

co do kwasu foliowego to ja nadal biore i mam brać do następnej wizyty czyli 21 tygodnia potem pani doktor mówiła że przejdziemy na witaminki.

Nie martw się wydaje mi się że kwas foliowy nie może zaszkodzić dziecku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...