Skocz do zawartości

MAMY SIERPNIOWE 2010 narazie fasolki:) | Forum o ciąży


Dorunia700

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Wiojojka

    2267

  • anochi

    3640

  • Mufka

    1833

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Wiojojka napisał(a):
UWIELBIAM ALĘ!!!
Wojtas tez wczoraj sam zlazł, pierwszy raz, a za drugim razem już by spadł

brawo dla Wojtka 🙂 Ala też się zapędza do schodzenia przodem, ale wczoraj jak z mężem mówiliśmy jej by zeszła z łóżka to okręcała się i tyłem 😉 jestem w szoku, że to rozumie i tak szybko załapała, chociaż od paru tygodni pokazywaliśmy jej jak ma to robić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mufka napisał(a):
aaa. zapomniałam wspomnieć, że Łucji znów się pojawiła ciemieniucha, paskudztwo jedno. Jak to było z tą maścią bepanthen - najpierw umyć potem kremować...?



najpierw przed kąpielom naoliwiaj jakieś pół godziny przed , wymyj porządnie tak nawet troszkę poszoruj włoski , po kąpieli wyczesz gęstym grzebieniem i nasmaruj bepantenem z tym że teraz kiedy malutka ma już włoski rano będziesz musiała umyć jej główkę bo będą tłuste po maści 😞 😞 😞 metoda niezawodna 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia38 napisał(a):
Mufka napisał(a):
aaa. zapomniałam wspomnieć, że Łucji znów się pojawiła ciemieniucha, paskudztwo jedno. Jak to było z tą maścią bepanthen - najpierw umyć potem kremować...?



najpierw przed kąpielom naoliwiaj jakieś pół godziny przed , wymyj porządnie tak nawet troszkę poszoruj włoski , po kąpieli wyczesz gęstym grzebieniem i nasmaruj bepantenem z tym że teraz kiedy malutka ma już włoski rano będziesz musiała umyć jej główkę bo będą tłuste po maści 😞 😞 😞 metoda niezawodna 🙂 🙂


dzięki Kasiu droga, rzeczywiście ten bepanthen to jest cudna maść, zawsze jak Ł. ma jakieś odparzenie na pupce, to tym smaruję - raz wystarczy i zaczerwienienie znika. ja wczoraj zapomniałam o tym oliwkowaniu, po prostu umyłam mocno główkę, wyczesałam, i nakremowałam bepanthenem i dziś jest o wiele lepiej 🙂 a Lucy nie ma takich długich włosków na razie, tu zaczesane do góry na jeża 😉 [URL=http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2011-06/0983e76a/jez.jpg.html][IMG]http://fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2011-06/0983e76a.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
brawa dla Ali i Wojtka za nowe umiejętności. Niesamowite są te różnice rozwojowe, aż wstyd się przyznać, ale Lucy dopiero tydzień temu zaczęła sama pełzać do przodu. Tak to cały czas było do tyłu, i na boki w kółeczko. Lekarz mówił, ze wszystko jest z nią w najlepszym porządku i żeby się tym nie przejmować, że jeszcze nie raczkuje itp. Mam znajomą dziewczynkę, która za parę dni skończy roczek i dopiero od jakiś 3-4 tygodni zaczęła sama siadać i raczkować. Ciekawe od czego to zależy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniolek18 napisał(a):
mufka rozumie, a jak mama? jak sie czuje ?

Dziękuję Aniołku, z Mamą już jest bardzo bardzo źle, nie będę Wam tu opisywać w szczegółach, ale powiem Wam, że odchodzi z tak niesamowitą godnością, że w całej tej szalenie trudnej i bolesnej sytuacji, jest to piękne odchodzenie. Jak ma taki moment, że mówi coś do nas (to są rzadkie momenty) to dziękuje nam za wszystko. Znosi dzielnie wszystkie bolesne dla niej zabiegi, które musimy robić, typu mycie, zmienianie opatrunków. To niesamowicie dzielna kobieta i podziwiam ją całym sercem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jestem... hubi cos dzisiaj zasnac nie moze marudzi i marudzi az sie go sluchac nie chce. ala i wojtus brawa dla was hubi jak schodzi z lozka to zawsze glowa w doł ☺️ co prawda jeszcze nigdy nie spadla ale pewnie za niedlugo spotka sie w koncu z podloga. my juz dawno zapomnielismy co to ciemieniucha. hubi mial do 3 miesiaca zycia i jak reka odjal. i pochwale sie 🙂 mam malego muzyka w domu. od rana do wieczora hubert namietnie gra na.... cymbalkach 🙂 🤪 🤪 z tym ze tylko jedną paleczka stuka w w te cymbalki. ale radzi sobie switnie i to chyba jego ulubiona zabawka... mam nagrany filmik ale za chiny ludowe nie moge go wrzucic na you tube. 😞 pozdrowienia dla was. mufka a ty dzielna kobita jestes!!!! pelen podziw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MUFKO życzę wiele cierpliwości i podziwiam za Twe serduszko
No dzisiejsza noc trochę lepsza od pozostałych 🙂 ale nadal budzi się z płaczem nie wiem o co chodzi 😞 a ja na dodatek wyglądam jak wampir bo jedno oko strasznie boli i całe czerwone 😞 swędzi i łzawi 😞
Same nieszczęścia 😞
Ale wyjazd nad morze zatwierdzony 🙂 jedziemy 23 lipca 🙂 do Karwii 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anochi napisał(a):
witanko 🙂
u nas w końcu wychodzi słoneczko 🙂 zaraz biegniemy na spacerek 😁
a tu nasza nowa umiejętność 🙃 http://www.youtube.com/watch?v=YnJoJfrgG-0


🤪 🤪 🤪 🤪 Super, wielki buziole dla Alusi 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hello
Ala super dziewczynka,taka zwinna buziaki dla niej 😘 😘 😘 😘 😘
Mufka duzo sily zycze dla calej Twojej rodziny
u nas jest bardzo goraco,na spacer wyszlam juz o 8 rano, rodzice dzieci do szkoly odprowadzali a my na hustawkach 😎,na szczescie mala spi juz od godziny w samej pieluszce a i tak wloski ma mokre od potu,na cialku ma male krosteczki mysle ze to potowki,co jest na to dobre?jak to wyleczyc?
biedny Jerzyk i jego mamusia(Rusalka musisz komicznie wygladac,wrzuc zdjecie) 🙂
milego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mufcia nie ma co się przejmować, a tym bardziej wstydzić że Lucy wolniej rozwija się motorycznie, wszystko w swoim czasie, córeczka mojej koleżanki jest 10 dni młodsza o Wojtusia i tez później przychodziło jej wszystko, najważniejsze że jest zdrowa 🙂 z czasem nadgoni pozostałe dzieci, tak jak wcześniaki doganiają dzieciaki urodzone w terminie. Łusia jest śliczna, taka delikatna i słodka 🙂
Mufciu rozumiem Cię, ja straciłam mamę 4 lata temu,z tego samego powodu, najpiękniejsze jest to ze jesteście przy niej, Dla Twojej mamy tylko to się liczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mufcia trzymaj się 😞, jejku podziwiam Twoja mamę, dobrze, że ma Was przy sobie w tych ciężkich chwilach, eh wiem jakie to ciężkie, ale wspierajcie ja jak najbardziej
Rusałka nie zazdroszcze nocy, u nas troszkę się unormowało i to od czasu jak zaczęliśmy zmuszać mała do zasypiania w łóżeczku, jeszcze do końca w nim nie zasypia, czasem zaśnie na rękach, ale najczęściej odkładamy ją do łóżka a potem ręce i tak na zmianę 😉

co do schodzenia Ali to ona też chętnie zanurkowałaby głową w dół, ale zatrzymuję ją i ona zawraca i schodzi tyłem 😉
mam pytanko do mam, które dzieciaki już chodzą, ubieracie im już buciki? chciałam powoli kupić Ali buciki, ale ma za mała stópkę 🤪 szukam w necie małych rozmiarów i dla niektórych mam mały rozmiar buta to 18-19, a Ala przymierzała 18 i jeszcze prawie 2 cm były za duże 🤪 skąd ja jej wytrzasnę tak małe buciki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mufka napisał(a):
aniolek18 napisał(a):
mufka rozumie, a jak mama? jak sie czuje ?

Dziękuję Aniołku, z Mamą już jest bardzo bardzo źle, nie będę Wam tu opisywać w szczegółach, ale powiem Wam, że odchodzi z tak niesamowitą godnością, że w całej tej szalenie trudnej i bolesnej sytuacji, jest to piękne odchodzenie. Jak ma taki moment, że mówi coś do nas (to są rzadkie momenty) to dziękuje nam za wszystko. Znosi dzielnie wszystkie bolesne dla niej zabiegi, które musimy robić, typu mycie, zmienianie opatrunków. To niesamowicie dzielna kobieta i podziwiam ją całym sercem.



Mufciu pięknie to ujęłaś...ja się popłakałam...bardzo współczuję...każda z nas będzie kiedyś musiała przez to przejść........................................patrząc jak odchodzą nasi rodzice..ja opiekuję się swoją babcią...jest jeszcze w miarę sprawna i zdrowa choć zapomina co jadła na śniadanie 🙂 to pożyteczne doświadczenie być może w przyszłości przyjdzie mi opiekować się teściową..mamą.
Pozdrawiam serdecznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mufka, bardzo mi przykro, wiem ze to bardzo boli widok umierajacej mamy, ja sobie akurat tego nie wyobrazam jakbym ja zareagowala na takie cos... naprawde bardzo mi przykro.... ale gdy juz odejdzie nie bedzie tak cierpiec...
Musze sie pochwalic, moze bedziemy szli na swoje mieszkanko, fakt narazie na wynajem ale cena w miare rozsadna z tym ze czynsz 200zl a odstepne 350 😮 ale i tak nie wychodzi tak duzo... dwa pokoiki.... niedaleko mnie, obaczymy moze sie uda, ale to od sierpnia 🙂 jejku chcialabym zeby wypalilo. ale to zalezy czy przedluza w pracy mojemu mezowi.
anochi rozmiar 18 zaduzy?? laal malenka Alusia, ja mam duzo bucikow w tych rozmiarach ale sa np kozaczki trampeczki sandalki, bo my testujemy rozmiar 21..... 🤔 🤔 ato dlatego ze ma bardzo wysokie podbicie i w polowe bcikow noga jej nie wejdzie... a 20 ciasne i dupa... w cholere ma butow a nie przechodzi w polowie przed podbicie 😞
Dziewczyny mam do was pytanie, dopiero bede malej robic lekarza zameldowanie itd i chcialam zpaytac czy przy wyrobieniu PESELa musi miec meldunek czy moga ja dopisac do mnie tam gdzie mieszkam, bo do zameldowania potrzebna moja mama a jej nie ma w Polsce....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...