Skocz do zawartości

wrzesien 2010 | Forum o ciąży


ania87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Loli

    10128

  • buuterfly

    7443

  • Ania8888

    7982

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
mam już wyniki 0 Rh+ a różyczka IgG ilościowo DODATNI także chyba wszystko w najlepszym porządku 🙂 🙂 idę gotować obiadek, ale strasznie dokuczaja mi teraz wszystkie zapachy, musiałam zmienić nawet żel pod prysznic na mydło, a o kuchennych zapachach nie wspomnę.. i nic mi nie smakuje. Nawet herbatka którą uwielbiałam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam brzuszki 🙂 siopreka22 nio dziekuje a tak szczerze to na 100% bede wiedziec nastepnym razem hehe ania87 mi tez tylko raz pobierali 9 lat temu i mam po dzis wynik nie zgub go bo jeszcze ci sie przyda 😉 sioperka glowa do gory bedzie dobrze daj znac jak wrocisz co slychac u dzidzi i pokaz swoja dzidziunie mam jak mozesz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki 🙂
Jestem ogromnie szczęśliwa i odetchnęłam z ulgą 🙂
Z dzidzią wszystko dobrze. Okazało się, że potwierdziło się, że dzidzia jest blisko o 2 tygodnie młodsza niż termin porodu określony przez miesiączkę i okazuje się, że według wielkości dzidzia ma 10 tygodni i 4 dni. Mierzy 3,5cm.
Lekarz stwierdził, że badania genetyczne mogą być przez to troche niemiarodajne, ale i tak widział, że kość nosowa jest w porządku i przezierność karkowa też. Widziałam silnie bijące serduszko, wszystkie rączki i nóżki, które się ruszały 😁
I co ważne, widać ogonek między nóżkami i lekarz powiedział, że raczej na 90% będzie chłopczyk. Ja na to, że bedzie trzeci do kolekcji 😁
No na razie sceptycznie podchodzę do tej płci, ale na pewno zwieksza to prawdopodobieństwo na chłopca 🙂
Kto wie, może ogonek jeszcze zniknie? 🙂
Jak mi sie uda, to wrzucę 4 zdjęcia, które zrobiłam z nagrania DVD, bo nie dostałam zdjęć, tylko nagranie.
[img size=150]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6f1eea0fb76e94cb.html" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
[img size=150]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d1ee43b23b3763dc.html" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
[img size=150]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3687f1106f881587.html" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
[img size=150]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1eea701b12df70af.html" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amarta no to moje gratulacje ze wszystko dobrze 🙂 ani85 nie mialam jeszcze na usg takich badan bo to za wczesnie jeszcze napewno na nastepnej wizycie juz bede miec czyli za miesiac niecaly 🙂widze ze lekarze sie staraja z tym podgladaniem co bedzie hehe ja wam powiem za miesiac czy mu sie udalo to stwierdzic tak wczesnie ze to chlopak a jak sie czujecie sioperka a co z toba hmm????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A tu jeszcze jedno, 3D. Dzidzia jest zaznaczona w kółeczku,ale jest jeszcze z mała, żeby było widać szczegóły w 3D
Mam jeszcze zdjęcie z ogonkiem, ale jak zmniejszę, żeby dodać na forum,to w zasadzie nic nie widać, więc nie wklejam 🙂 [img size=300]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/02.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny u mnie na szczęście tez wszystko dobrze!!i tak jak u Ciebie amarta wg miesiączki zaczęłam 13tc a dzidzia ma 12 tc i wszystko jest jak najbardziej prawidłowo!!!!cieszę się jak nigdy...w końcu przestałam się bać i w ogóle szczęśliwa jestem 🙂 dzidzia super machała do mnie raczkami 😉 i w ogóle bardzo ruchliwe he he.Ma 6 cm 🤪 płci niestety nie dało się ustalić ,ale to nic ważne ,że wszystko jest dobrze i maleństwo jest zdrowe!!ja z kolei dostałam zdjęcia ,a nie nagranie na płytce ,ale to nic następnym razem o takie poproszę:P bardzo się cieszę ,ze maleństwo dobrze się rozwija i żadne choroby genetyczne mu nie grożą!!ulga 🙂 jakiegoś dnia wkleję zdjęcie ,bo nie mam w domu skanera u kuzyna to zrobię 😉 ,muszę przecież się Wam maleństwem moim pochwalić 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amarta super dzieciatko 🙂 sioperka ciesze sie ze wszystko wporzadku ani85 jak nie wiesz w ktorym jestes tyg bylas juz u lekarza jak tak to musial ci przynajmniej z usg powiedziec ile ma dzidzius hmmm ????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć BRZUSZKI 🙂
Dawno mnie tu nie było, ale miałam koszmarne dni. Nie dość, że net mi nawalił, to jeszcze miałam takie koszmarne mdłości, że się nawet z łóżka nie podnosiłam. I ogólnie jakaś chandra i osłabienie. Ale z mdłościami to już sobie nie radzę. Nie jestem już w stanie dłużej na siłe wciskać w siebie jedzenie. Koszmar jakiś. Jutro mam wizyte u mojej gin, więc jej powiem jak wygląda sprawa, może mi coś poradzi. No właśnie apropo jutrzejszej wizyty. Strasznie się boję. Mam też to badanie genetyczne. Nie wiem czemu się tak denerwuję. Jakieś dziwne mam przeczucia. 😲 Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.
W szoku jestem, że tak szybko poznałyście płeć dzidzi. Super. :P
Pozdrawiam Was i trzymajcie kciuki. Jutro dam znać co i jak. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iwwwa bedzie dobrze na jutrzejszej wizycie daj znac jak dzidzia sie miewa 🙂 trzymam kciuki ani85 to jak ci tak wychodzi to musisz patrzec na date z usg i na tydzien dzidzi bo czasem owulacja sie spoznia lub przyszpieszy i juz jest inaczej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczyny 🙂 czy któraś z was miala plamienia w ciąży?bo ja właśnie mam,nie są one cały czas ale jednak,najwięcej jest ich rano (z nocy).Najpierw były ciemnożółte i raczej przypominały upławy a od 2 dni są takie beżowe lub jasnobrązowe,to tego pjawia mi się śluz podbarwiony krwią 😞 nie wiem co to moze byc za przyczyna.Gdybym była w Polsce od razu poszłabym do lekarza ale mieszkam w Norwegii i tu inaczej pogchodza do tych spraw.W niedziele polecialo mi nawet troszkę krwi 😞 ale od razu ustało).Pojechałam tu na pogotowie,musiałam czekac 4 godz zanim mnie przyjeli,w koncu zbadała mnie tutejsza ginekolog (posłuchała tętna dziecka +badanie ginekologiczne) i stwierdziła ze wszystko jest ok,powiedziala ze to się zdarza i zeby się nie martwic...Ale ja jestem przerazona.Dodam jeszcze,że nie mam przy tym jakiś bólów.Zastanawiam się nawet czy nie kupic biletu i leciec do Pl.Pozdrawiam Was brzuszki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witaj kasiaw79 w pierwszej ciąży też miałam plamienia i od razu pojechałam na pogotowie nie ma co zwlekać niestety straciłam tamto dziecko 😞 mam nadzieję,że u Ciebie to tak się nie skończy ,ale ja na Twoim miejscu już dawno byłabym w Polsce i się badała skoro tam nie zbyt się Tobą przejęli.....najważniejsze jest to ,żeby dziecko było zdrowe i bezpieczne i nie czekać aż coś się nie daj Boże stanie 🥴 dbaj o siebie i nie lekceważ tego.Trzymam za Was kciuki i oby było wszystko dobrze! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiaw79 to moja pierwsza ciaza i nie mam takich problemów ale podobnie jak sioperk22 doradzałabym Ci ostrożność, może się to i zdarza ale trzeba być pod kontrolą lekarza, nie wiem może jakieś leki da czy coś, ale tak zostawiona sama sobie to chyba nie jest najlepsze wyjście bo albo się uda albo nie. Poszukaj może tam jakiegoś lekarza prywatnie, nie wiem jak tam jest więc ciężko i się wypowiadać ale ja bym wróciła na parę tygodni do Polski

Dziewczyny co do płci dziecka to zazdroszczę Wam bardzo że już wiecie 🙂 ale wydaje mi się że tylko chłopców można tak wcześnie wykryć... także jak nie wiedzą jeszcze co to jest to są szanse na dziewczynkę 🙂 🙂 a ja sama nie wiem co bym chciała, raz córkę raz syna także i tak będę się cieszyć ale już bym się psychicznie nastawiała :P w mojej najbliższej rodzinie są tylko mali chłopcy, dziewczynki póki co nie ma, za to ja miałam tylko siostry, więc ciekawa jestem bardzo jak to będzie... może się dowiem 8 marca, a może dopiero później. Moja znajoma rodzi w kwietniu i jeszcze nie zna płci, dzidzia jakaś wstydliwa jest 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
iwwwa właśnie zobaczyłam że mamy ten sam termin porodu 🙂 (póki co) mój jest według usg bo według miesiączki to jeden lekarz powiedział 14 a drugi 17.09 ale według tych wszystkich wyliczeń to według miesiączki powinien być chyba 17 więc dzidzia jest starsza o parę dni 🙂 a u Ciebie jak to jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja postanowiła się zająć dzisiaj myciem okien, bo i tak mnie to czeka, a wolę mieć to już z głowy. Tym bardziej, że chłopcy jutro wracają.
Jedno mam już umyte, zostało mi już "tylko" 8 z czego 2 są razem z balkonowymi 😞
Strasznie nie lubię myć okien i wolałabym sprzątać cały dom niż myć okna 😞
No ale jak trzeba to trzeba.
Bedę sobie robiła pomalutku, a teraz idę zrobić sobie drugie śniadanie, bo jakoś ssie mnie w żołądku 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziewczynki 🙂 kasiaw79 ja tez bym jak najszybciej leciala do polski mialam tak samo jak ty i sioperka22 i niestety nie skonczylo sie to dobrze 😞 bede trzymac kciuki za was powodzenie nie zwlekaj ale sie pogoda zepsula masakra zestresowalam sie znowu rachunki do placenia buuuu 😞 milego popoludnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mamuski 🙂
co to sie stalo ze tak sie rozpisalyscie:P hihi

Gratuluje dziewczyny i ciesze sie bardzo ze z waszymi maluchami wszystko oki... 🙂I ze klejnociki sie pokazaly 🤪 hihih super 😁 tez bym chciala juz wiedziec ale to pewnie dopiero na USG 15marca 🙂
Ja wczoraj mialam tez badania na gr krwi i nic nie mowili ze w razie co trzeba bedzie to powtorzyc a wynik dzis odebralam 0Rh+ 🙂 i reszta badan tez oki 🙂ale byla masakra tyle tej krwi mi zabraly ze mdlenie i zyganie mialam przez caly dzien 😞 naszczescie jest juz oki 🙂
A co do terminu porodu to tez mi sie ciagle zmienia wg okresu i wyliczen poloznej to 13tc i 6 dni a wg USG wychodzi 12tc. i 6 dni...i co wizyte zmienia mi sie termin i ez juz nic nie wiem.

pozdrawiam buziaki 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co nowego dziewczyny?ja byłam dziś u taty na imieninach i się objadłam jak nigdy aż mi brzuszek wyskoczył jak w 6 miesiącu 😉 he he i do tego cały dzień mnie głowa boli to i częste siusianie to jedyne objawy ciąży jakie mnie dopadają....dobrze ,że już mdłości nie mam 🙂jutro z mężem urządzimy sobie mały maraton po sklepach dziecięcych ...chciałabym już coś fajnego dla maleństwa kupić ...może przewijak 🤪 trzymajcie się 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe dziewczyny to widze ze tez macie jak ja ja mam juz trzy terminy z miesiaczki na 26 wrzesnia z jednego usg na 25 a teraz ostatnio na 28 hehe dobre to jest zobaczymy jak nam to powychodzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...