Skocz do zawartości

wrzesien 2010 | Forum o ciąży


ania87

Rekomendowane odpowiedzi

Hej brzucholee 🙂)
co tam slychac??
widze ze kazda rosnie...:P hihi wkoncu 🙂
Ja juz od stycznia ciazowki i tylko dresy itd juz sobie odpuscilam te leginsy cale smieszne tez bo tylko cisna :P
hihi wiec wiem o co chodzi 🙂
Samopoczucie mam fatalne juz 3 dzien boli mnie glowa na maksa 😞 dzien noc...caly czas.. nie wiem co jest a nie chce brac tabletek zeby nie zaszkodzic dzici.. i w ta brzydka pogode cale dnie spaceruje bo na dworze nie boli... ehh
przekichane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Loli

    10128

  • buuterfly

    7443

  • Ania8888

    7982

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
no nie dziwie się Wam ja też przeżywałam to usg genetyczne, ale strach jak zwykle był aż zbyt duży nie potrzebnie się nakręcamy ,bo wszystko będzie dobrze trzeba mimo wszystko na luzie do tego podejść chociaż tak naprawdę jest to trudne.Tak samo ja panikuje jak mnie coś z lekka zaboli muszę bardziej na spokojnie wszystko przyjmować,bo zawsze bóle szybko mijają a ja się stresuje jak jakaś panikara 😉

ani85 i Perełka jak tylko będziecie po to piszcie co i jak 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak czytam o tych Waszych usg genetycznych i sie zastanawiam czy to na Waszą prośbę czy lekarz sam to robi zawsze. Płaci się za to dodatkowo? Mi nic takiego nie mówił no a teraz jak do niego pójdę w poniedziałek to juz 13tydz bedzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej ania87 usg robione około12-13tc jest nazywane genetycznym,bo mówiąc w skrócie podczas tego usg lekarz bada dziecko pod kontem chorób genetycznych sprawdza czy dzidzia nie ma zespołu downa czy tp.mierzy m.in.kość nosową i przezierność karkowa takie badanie wyklucza choroby genetyczne i często wady serduszka.Na pewno Twój lekarz Ci je zrobi ,bo jest po prostu konieczne i jeżeli chodzisz do publicznego lekarza to za darmo Ci je wykona ,więc nie ma co się o koszta martwić.Może dla własnego spokoju na najbliższej wizycie po prostu się o nie upomnij i tyle he he ,ale pewnie lekarz sam prędzej czy później Cię na nie wyśle 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzieki sioperka. chodze prywatnie więc myślę że nie będę się musiała upominać. poprostu nie wiedziałąm czy to jest co dodatkowego o co trzeba sie upominać i płacić czy właśnie tak jak mówisz standard. W takim razie ja mam to w poniedziałek 🙂 Mam nadzieję że z moją dzidzią wszsytko dobrze i że ma wszytko na swoim miejscu, nóżki, rączki. Bardzo już bym chciała zobaczyć bo ostatnio to bardzo mało było widać, na tych zdjęciach co zamieszczacie to widać kształt dziecka a ja miałam w 8tyg usg i była tylko taka mała krewetka 😉 A więc byle do poniedziałku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ania87 badania genetyczne nie są obowiązkowe i nie wykonuje ich każdy lekarz, bo do tego potrzebny jest dobry sprzęt do USG ponieważ bada się kość nosową i przezierność karkową, które są bardzo małe i mają zaledwie 1mm lub 1,5mm.
Moj lekarz własnie nie ma takiego sprzętu i powiedział, że jeśli chcę, to mogę iść do innego lekarza prywatnie, ale zazwyczaj wskazania do takiego badanie mają kobiety po 35 roku życia i takie, u których w rodzinie występowały choroby genetyczne.
Prawdziwe i dokładne badania genetyczne robi się w klinikach i większych szpitalach i gdy nie ma właśnie wymienionych powyżej wskazań (wtedy na narodowy fundusz), to płaci się za nie około 300 zł, bo potrzebny jest wtedy specjalny certyfikat do wykonania takich badań.
Zwykły lekarz ginekolog, który robi takie badania robi je na własne oko i swoją wiedzę, ale jeśli wykryje jakieś nieprawidłowości to właśnie kieruje wtedy na te badania z certyfikatem, bo jemu nie wolno wskazywać takiej diagnozy bez certyfikatu. I w takim wypadku te badania są również na NFZ.
Większość prywatnych ginekologów robi takie badania genetyczne, bo o ile moje znajome i dziewczyny z rodziny chodzą prywatnie, to im przy każdej comiesięcznej wizycie robi sie USG i dlatego przy okazji lekarz bada genetycznie. Natomiast zwykły ginekolog robi zazwyczaj tylko 3 USG w trakcie ciąży, więc żadko kiedy takie badanie robi.
Ale według przepisów prawnych musi poinformować ciężarną, że są takie badania, gdzie ewentualnie może je zrobić itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A tak poza tym, to znów chce mi się spać i apetyt szaleje. Mam na coś ochotę i jak sobie to zrobię to już mi się nie chce tego jeść i tak w kółko 🙂
Byłam się trochę dotlenić, ale zimno jest i uciekłam do cieplutkiego domku 😁
Wizytę u gina mam za tydzień w piątek i powinnam już słuchać serduszka maluszka przez słuchawkę.
Na genetycznych badaniach już słyszałam jak bije serduszko, ale mnie zawsze rozczula ten dźwięk 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
amarta to badanie usg''genetyczne''z tego co wiem to wykonywane jest w każdej ciąży....a to badanie o którym ty mówisz po35roku życia jest badaniem prenatalnym ,więc tak jak piszesz zalecane starszym kobietom i tym ,w których rodzinach były przypadki chorób genetycznych np.zespół downa....usg genetyczne to co innego.......owszem mierzy się kość nosowa itd.,ale z tego co wiem jest zalecane i wręcz najważniejsze w ciąży.

ania87 a ty się nic nie martw na pewno Twoje maleństwo będzie zdrowe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
amarta no ja chodzę prywatnie to pewnie dlatego mi lekarz nie powiedział że mogę sobie coś takiego zrobić bo zamierza sprawdzić przy nastepnym usg które będzie w poniedziałek. Napiszę Wam czy faktycznie tak było. A co do samych badań to właśnie ciekawa byłam czy chodzi Wam o takie wstępne czyli mierzenie czy tam wszystko ok itd no i czy sie na to trzeba umawiać i czy się płaci, ale to już wiem. A co do tych właściwych badań genetycznych to jak nie będzie wskazań że jest coś nie tak to uważam że nie ma potrzeby iść.

Co do jedzenia to ja też tak mam 🙂 Kupuję coś za czym przepadałam, zaczynam jeść i 😮 😮 nie smakuje. Pełno rzeczy pozaczynanych w lodówce (i nie tylko) i zaczyna mnie to denerwować bo kupuję coś co znam, co lubię i zazwyczaj zjadam od razu a tu ni cholery! nie ten smak i jakoś niedobre się zrobiło. Moje pyszne korniszonki co sama robiłam albo ćwikła, wszsytko teraz mi się wydaje za ostre, ulubione przekąski straciły smak. Tylko ser biały dalej smakuje jak ser. Niedługo mam zamiar sprawdzić czy dalej lubię pizzę. Jak będzie niedobra to się całkiem załamię 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzięki sioperka 🙂 a badania jak zwał tak zwał, myślę że masz rację, tamto chybva się nazywa prenatalne i z tego co gdzieś słyszałam też dzieli się na kilka różnych badań- inwazyjnych i nieinwazyjnych, ale to jak ktoś ma jakieś wskazania ku temu, a takie zdrowe kobitki jak my to miejmy nadzieję nie będą musiały doświadczać tych badań!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Perelka!
dziekuje za gratulacje i rowniez gratuluje 🙂
szczerze napisze ze czuje sie od dwoch dni gorzej niz w ostatnim miesiacu....bo ja jakas dziwna jestem i mdlosci mialam wieczorne ;-D I cieszylam sie ze tylko wieczorem, chociaz bylo to uciazliwe, a od wczoraj mdlosci calodzienne! I co chwile musze cos zjesc, czegos sie napic...Szalenstwo :-))
pozdrawiam pozostałe przyszle mamuski!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Brzuszki 🙂 Agaa czasem tak bywa ze mdlosci powracaja mi juz minely ale wszystkiego nie jadam.Ja za to bym spala i spala masakra a na polku tak zimno brrrr mulej nocy zycze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej !!
ani85 bardzo się cieszę,że u Ciebie i Twojej Dzidzi wszystko w porządku:laugh: My też dziś śmigamy do lekarza na kontrolę no i po zwolnienie lekarskie ,bo mi się kończy,ale szczerze to bym wolała na usg ,bo stęskniłam się za widokiem Dzidziusia 🙂 pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haj brzuszki 🙂
Ani85 ciesze sie ze wszystko ok 🙂)) a tak sie balas 🙂no i jesli sie potwierdzi ze to chlopiec to gratuluje synusia 🙂
A zdjecie zmniejszac mozna tez w paincie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej co tam nowego?
ja muszę też zagadać z moim lekarzem o nagranie z usg ,bo mam same zdjęcia tyle,że kolejne usg będę miała robione dopiero w 22tc ,więc sobie jeszcze poczekam 🙂 ale przynajmniej wtedy dowiemy się pewnie jaka jest płeć maluszka........już nie mogę się doczekać a jeszcze dobre7tyg mnie czeka..myślę,że dużo za płytkę nie będzie trzeba dopłacać ,a nawet jeśli to i tak warto dla takiej pamiątki 🤪

pozdrowienia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...