Skocz do zawartości

wrzesien 2010 | Forum o ciąży


ania87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Zaczęłam plamić, myślałam najpierw że to po wizycie u ginka, bo badał mnie, ale okazało sie że nie. Coraz bardziej zaczęłam krwawić i mąż odstawił mnie do szpitala. Okazało sie że mam rozwarcie i grozi mi przedwczesny poród.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Loli

    10128

  • buuterfly

    7443

  • Ania8888

    7982

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Współczuje Ci... Ale mam nadziej ze teraz juz wszystko w porzadku.... Uwazaj na siebie!!!

Dla polepszenie humoru i nabrania optymizmu dla wszystkich mamus troche dekoracji:
http://www.allegro.pl/item1029618527_podwodny_swiat_naklejki_na_sciane_8_zestawow.html
http://www.allegro.pl/item1029617871_aukcja.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny!co do tabelek to mi się tam obydwie podobają 🙂Ania 0303 strachu się biedna pewnie najadłaś przez to plamienie oby teraz już było wszystko dobrze i bez problemów....twój maluszek śpieszył się coś za bardzo na świat 😉a długo byłaś w szpitalu?trzymaj się tam i dbaj o siebie i maleństwo 🙂Dziś w nocy obyło się bez zgagi ,a już się bałam ,że znowu nie będę mogła spać...więc jest mała poprawa.Wczoraj zauważyłam rozstęp w okolicach pępka 😞 😞 😞 😞 😠 😠 😠 😠 😠 a używałam balsamu przeciw rozstępom i nic nie dał!!!!! 😠 😠 z boku brzucha chyba też mi się robi 😞 😞 koleżanka mi poradziła ,żeby oliwką dziecięcą się smarować,więc od wczoraj intensywnie ją wsmarowuję oby coś dała 🥴a wy macie może jakieś skuteczne sposoby na te paskudztwa? 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam tak mały brzuch, że na razie nawet nie myślę o rozstępach bo brzuch ma jeszcze z czego się naciągać. Mnie znów drugą noc pod rząd budzi atak kaszlu...I tak z 10 minut po 1 w nocy kaszlałam i się dusiłam 😞 Krystian siedzi w domu bo u nich leje...Jak tak dalej pójdzie to zmusze go do powrotu tutaj. Tyle do zrobienia tu na miejscu a on siedzi w domu bo tam pada a szefowie takie same roboty powynajdywali zależne od pogody. Nerwica mnie bierze na ich bezmyślność. I będą siedzieli debile w domach i na cud liczyli.Jak tu deszcze do czerwca zapowiadają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania0303 trzymaj sie kobietko! dbaj o sobie i dzieciątko! kurcze, mam nadzieje ze wszystkie- cała 30stka....wytrzymamy do samego sierpnia/września razem!!

sioperka ja rano smaruję perfecta mama na rozstępy, a wieczorem oliwką Bambino, dwie piżamki na zmianę, a po tej kuracji pójdą do wyrzucenia, bo już ich się doprać nie da 🙂 na razie znalazłam tylko dwa nowe ( wg mnie nowe ) rozstępy całkiem zboku, bardziej na pośladku już....a tam nie smarowałam...jedynie brzuch i piersi...teraz dopiero smaruję też boki...ale kto ma dendencję do rozstępów to wydaje mi się że i tak je będzie miał... 😞

Loli Twoja tabelka jest tą bieżącą więc ją uzupełniaj 🙂 ja tylko w ewentualne płcie ( płci? 😜 ) i imiona na razie 🙂

idę robić kawkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hmmmm ja boki i pośladki już od dawna smaruje.....znajoma wyobraźcie sobie ma po 1 ciąży rozstępy aż do kolan...........cały brzuch,piersi,pośladki,uda........strasznie wygląda ,a ma 20 lat......... 😮mam znajomą w aptece i jej zdaniem ten krem perfect mama jest mocno przereklamowany i nie bardzo skuteczny...... 🤢 więc już sama nie wiem co stosować oprócz tej oliwki........ 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiecie co ja myślę? że na rozstępy nie ma skutecznego sposobu! obojętnie co byśmy sobie tam wcierały to jak mamy mieć to i tak będziemy miały 🙂
mi perfecte poleciła koleżanka, która jak dzika smarowała cała ciąże i nie ma ani jednego...
inna koleżanka kupuje jakiś krem na allegro, za 80zł tubka 🙂 nie przypatrywałam się jej dokładnie...ale w 9m-cu ważyła 20 kg więcej, więc przy takim tyciu ani jednego rozstępa za 80zł? 🙂 nie wierzę 😜
tak więc...smarujmy się dziewczyny bo nie znamy dnia ani godziny 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
he he no to jak tak mówisz zaryzykuję i kupię ten krem perfect mama ,bo na prawdę jak mogę chociaż w małym stopniu im zapobiec to będę się starać chociaż wiem ,że takie są uroki ciąży.. 😜
ooo ooo!! moja malutka Oliwia się obudziła 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć brzuszki. Ja z rozstępami miałam doczynienia od początku ciąży na piersiach. Smarowałam oliwką i nic dalej były i było ich coraz wiecej ale od moze hmm 2 tygodni stosuje z ziaji krem na rozstepy i naprawde widac poprawe. Te mniejsze znikają a nowych nie widać. Dla mnie on jest dobry poza tym jak juz sie ma rozstępy to one staja sie mniej widoczne. Myslalam nad ta perfecta ale jednak wybrałam ziaje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno bo zapomniałam 🙂 BArdzo szybko sie wchłania i nie zostawia jakis plan a piżamce czy cos. No i jest wydajny mała kropka kremu wystarcza mi na biust i brzuch 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka dziewczyny co tam u was?
U mnie dzis za oknem ponuro i szaro 😞
A wybieram sie dzis z kolezanka pozalatwiac pare spraw ehh mam nadzieje ze deszcz mnie nie dopadnie.
Dzis aktualnie juz 25 tydzien Uff jak to leci jak juz dobije do 30 tyg to puzniej juz , coraz blizej ehh nie moge sie juz doczekac

A jesli chodzi o tabeleczke to oczywiscie zostala ona uzupelniona przez proszace mnie osoby 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej. my dzis troche pospalismy całą trójką, dopiero wstałam i śniadanie zjadłam, dzidziuś też dopiero sięobudził 😁 jakby tak po porodzie było to by było extra 🙂 a dziś mi sie nie za fajny dzień zapowiada bo musze sie uczyc a dodatkowo teściowie cały dzień w domu będą ;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej wam, ja dzisiaj miałam ciężką noc, bo dopadły mnie wymioty. Kubuś od kilku dni ma grypkę żołądkową i chyba mnie zaraził 😞
Teraz mi już dobrze, ale w jelitach się kotłuje.
Co do rozstępów, to wydaje mi się, że nie ma złotego środka. Ja przy pierwszej ciąży byłam strasznie szczuplutka i mój ówczesny chłopak (dziś mąż) wpychał we mnie jedzenie. Od połowy ciąży stosowałam kremy na rozstępy. Przytyłam ogólnie 21 kg i rozstępy mam na brzuchu, boki i wnętrza ud. Także pewnie dużo mają tu uwarunkowania genetyczne.
Ale wiecie co, wcale sie tym nie przejmuję. Mam kochane dzieciaczki i nie zamieniłabym ich na żaden zgrabny brzuszek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amarta o rany to współczuje ja kiedys przezywałam grypę żołądkową i to jest jakis dramat.... Fakt fatem ja wymiotowałam tylko jeden dzien ale cała rodzina w domu po 2,3 dni :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
amarta no wiadomo,że to jest najważniejsze ,ale z drugiej strony chciałabym po ciąży jeszcze móc ubrać jakąś krótszą spódniczkę czy strój kąpielowy......bez wstydu...i w ogole nie chciałbym ,żeby mój maż potem z wielkimi rozstępami mnie oglądał 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jak narazie nie mam zadnych problemow z rozstepami , mam jedynie celulit na udach i posladkach i nic pozatym, ale to juz nawet mialam wczesniej, ja wsumie jak narazie smaruje sie zwyklym balsamem z NIVEA BODY super sie nawilza i nie mam jakich kolwiek narazie zastrzezen co do tego, nie wiem moze puzniej zaczna mi sie robic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra brzuszki ja uciekam sie uczyc bo ta matura jeszcze dzisiaj 🤢 ehh boje sie jak cholera!!! ale z dzidziem razem damy rade. Miłego dnia papa 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, dziś nam przysłano materacyk:
http://allegro.pl/item1037291510_materac_kokos_pianka_gryka_140_x_70_cm.html
Już się nie mogę doczekać łóżeczka, a to jeszcze z jakieś dwa tygodnie.
Cudownie jak już się tak wszystko kompletuje, nie moge sie doczekac USG kiedy zobacze znow moje Maleństwo...a do 1 czerwca jeszcze taki szmat czasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a co do rozmowy o rozstępach, to jak na razie stosuje zwykłe kremy nawilżające, nic specjalnego. Jeśli mają mi się pojawić rozstępy to i tak będą, czy będę stosować kremy czy nie. Moja znajoma od początku ciąży stosowała najlepsze, nadroższe kremy na rozstępy, a i tak jej to na nic nie pomogło. Kremy nawilżające/oliwka sądze że wystarczą.
a apropo rozmiarow, to wczoraj z lekkim przerażeniem stwierdziłam zew ciagu 2 tygodni przytyłam 1.5 kg... co na moj dotychczasowy przyrost wagi jest nielada wyczynem 😁 brzuszek ślicznie sie zaokrągla 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie Brzusie.
W szpitalu byłam od 10 maja ponad tydzień. Strasznie się bałam, przecież to stanowczo za wcześnie na poród. W szpitalu nie wiedzieli dlaczego zaczęłam krwawić. Ale ja już wiem. Byłam na badaniach u genetyka, takie super dokładne usg mi robił w zwiazku z tym podejrzeniem pępowiny dwunaczyniowej i on mi powiedział że mam mega krwiaka na łożysku, i to blisko ujścia do szyjki. Krwawi to jak Niunia się tam nisko wierci.
A wiecie skąd to mam?
Moja kochana córeczka tak się wierci i przekręca raz jest głową w dół, a po kilku godzinach o 180 stopni zmiana pozycji, że zrobiła mi to co zrobiła. Wiercioszek niesamowity.
Ale ciesze się mimo wszystko że tak sie rusza, tylko muszę leżeć, nie koniecznie plackiem, ale więcej jednak leżeć niż chodzić.
Biorę masakryczne dawki magnezu, żelaza i no-spy.
Ale ogólnie jest już w miare spokojnie.
A na te rozstępy to ja polecam oliwkę dla kobiet w ciąży z PENATEN. Bardzo dobra w żelu, ja ani jednej kreseczki nie mama i oby tak dalej.

Ale sie rozpisałam ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny dawno mnie tu nie było,a tu tyle czytania.Super tabeleczka proszę o mój wpis 22tydzień, obwód brzuszka 92cm,synuś WIKTOR.A co do rozstępów to uważam,że to wszystko zależy od genetyki.Ja po dwójce dzieciaków nie miałam wogóle,chociaż z córką przytyłam aż 25 kg.(przed ciążą ważyłam 56kg)ale warto smarować brzuszki,chociaż dla samej przyjemności i na pewno kremiki trochę zapobiegają,ponieważ nawilżają się skórę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...