Skocz do zawartości

wrzesien 2010 | Forum o ciąży


ania87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
co do paracetamolu to tez na mnie nigdy nie dziala, tylko ibuprofen jak aga pisze, ale jak bylam chora juz w ciazy i wzielam 1 tabletke apapu 500, (lekarz powiedzial ze takie nawet 3 na dobe moge) to od razu mi przeszlo, goraczka i ból po 1 tabletce, moze ciaza cos tam zmienia i paracetamol pomaga ? who knows
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Loli

    10128

  • buuterfly

    7443

  • Ania8888

    7982

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
macie moze pożyczyc przycinarke do płytelk ? heh, mój powiedzial ze nie ulozy poki tego nie bedzie mial, kurde znowu ponad 400zl pojdzie, a jak moiwlam o wozku to gadal ze wymyslam coraz to cos innego. rrrrrrrrrrr... i jeszcze chce jakis laser do wyznaczania poziomu. a dzis powiedzialam ze chce nianie elektroniczna z funkcja wideo to mi kazal zapomniec. i wpadlam jeszcze na genialny pomysl ze jak moje siory zapytaja co mi kupic dla dziecka to powiem zeby taki fotel kupily mi rozkjladany do relaxu, on ponad 1000zl kosztuje a marzy mi sie od daaaaaaaaaaaawna, moj mio powiedzial pare lat temu ze dostane tak na 18te urodziny naszej corki, (dobrze ze córa bedzie to chociaz tylko 18 lat bede czekac jak cos :P ) no i mi powiedzial ze to wcale nie dla dziecka jest tylko dla mnie, no a z kim ja na tym fotelu bede siedziala i kogo karmila? 😜 tylko nie wiem czy sie siory zgodzą ale byłoby fajnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi się marzy chociaż fotel bujany 🥴 Przycinarka...Hmmm...Popytajcie znajomych a jeśli nie to podzwoncie po firmach budowlanych. U mnie są też firmy które taki sprzęt wypożyczają...I zamiast 400zł zapłacicie np 100 zł za kilka dni czy nie wem ile. Warto spytać. Co do tej poziomicy laserowej to już raczej droższa sprawa...Ale mój tyle lat robi w budowlance i jakoś zawsze robił zwykłą tylko kupowała takie lepsze i dłuższe, albo jak już miał poziom to miał takie cuś...Sznureczek w takim pudełeczku jak miarka i ten sznureczek się wyciąga ile tam trzeba przy kłada w jeden punkt i miarkę w drugi punkt i lekko się od ściany odciąga ten sznurek i puszcza. Tak jak by się strzela nim. I jest równiuteńko wyznaczona linia 😜 Nie daj się chłopu naciągnąć na takie gadżety drogie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
droga Aniu to powiedz temu swojemu ze w Leroy Merlin są nożyki i inne rzeczy to przycinania płytek a zamiast laser są poziomnice... a jeśli chodzi o wózek to zapytaj się czy będzie nosił na spacerki na rączkach ... a o ni8anie elektryczna to zapytaj się czy będzie czuwać 24 h na dobę przy łóżeczku jeśli tak to życzę mu powodzenia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wlasnie juz wolalabym zeby ten laser kupil to zawsze sie przydac moze jeszcze keidys ale ta przycinarka mnie oslabia, patrze na allegro i te lasery najprostsze nie sa takie drogie, do 200zl juz kupi, boje sie tylko ze jakm mu na to pozwole to zaraz znow cos wymysli, kurde gromadzi ten sprzet jakby mial jakis zaklad otwierac, przed slube mial tak samo!! kupil spreżarke, duzy akumulator do auta i karchera, teraz mu sie znow cos w glowie wlaczylo przed porodem, a ja nawet kuchni pożądnej nie mam nie mówiąc o sprzęcie do niej, dobrze ze za kase z wesela kupilismy taki mega fajny robot kuchenny za 2 tysiaki 😁 to tyle mam. ale jak wykonczymy sypialnie i lazienke i z dzidzia bedzie ok to wtedy bedzie sie kase na kuchnie zbierac bo tam pokdzie z 20tys spokojnie, do roboty jest wszystko łącznie z burzeniem ściany i wstawianiem drzwi w inne miejsce, a ceny sprzetu do kuchni masakryczne. narazie nie nalegam bo tesciowa mi sie tam chce wpitolic, dac kasy troche, a ja jej kasy nei chce i zeby mi tam decydowala co gdzie i jak. pol roku temu jak sie z nia poklucilam wszyscy ustalili i ona tez ze sie tam wtracac nei bedzie, a ostatnio gada ze kuchnie chce zrobic i cos tam... jeszcze troche wytrzymam chociaz ciezko bedzie chodzic 2 pietra nizej z dzieckiem do kuchni po cokolwiek, ale nei w takich warunkach ludzie zyja. zazdroszcze wam ze tak sami mieszkacie sobie (w wiekszosci)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aa o te maszyny juz mowil ze pytal i nie ma do pożyczenia , znajomy mial nam pozyczyc ale nei wiadomo kiedy bedzie wolna, najszybciej w sierpniu.. a to troche pozno. no zobaczymy co mężulek wymysli, nie chce znow go tak chcamowac bardzo, bo w sumie to jak bym sie na cos uparla to bym to miala, ale zawsze biore jego zdanie pod uwage, no a jak narazie to tylko on pracuje,
wkurza mnie tylko ze nie chce mu sie nic dla dziecka szukac i gada ze sie na mnie zdaje a potem mi narzeka, i wogole jakos malo go to obchodzi wszystko, myslalam ze bedzie inaczej, bo on tak tego dziecka pragnal, normalnie na ulicy sie za bobasami rozgladal bardziej niz za laskami 😁 a teraz jakost tak... nawet jak mu kaze popatrzec na brzuch jak sie rusza to po 5 sek juz sie mu nie chce czekac az sie ruszy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
qrka sie cos nie odzywa a jutro szkola rodzenia...
sioperka napisz mi prosze jak te twoje tabletki na zgage sie nazywaja, robie liste zakupów dla mojego na jutro i mam zamiar go do apteki wyslac. bierzecie moze zelazo i magnez? cos slyszalam ze razem sie nie powinno tego brac, ze albo to albo to..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ech zawsze są jakieś plusy i minusy 🙂 A z tym kupowaniem sprzętu to uhhh skąd ja to znam 😜 Też mamy te myjki, sprężarki cały osprzęt do obróbki drewna,jakieś pistolety i inne do lakierowania aut...Tylko, że mój to nie nalega tak bardzo. Bardziej marzy lub poluje na okazje.Albo ja go zachęcam do kupna jak widzę, że o czymś marzy...Wkońcu mój nie pije, nie pali, nie szlaja się nigdzie tylko kupuje to dla nas z myślą o przyszłości. Więc mu nie zabraniam. Może też dlatego, że jak ja o czymś marzę to on mi nie zabrania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja Teściów nie ma niestety teścia jeszcze zdążyłam poznać ale też tragicznie zagina na jeziorze był instruktorem żeglarstwa nie wiem czy słyszeliście o wypadku na jeziorze Gołdopiwo na mazurach w 2000 lub 2001 nie pamiętam dokładnie teściowej nie zmarła jak maż miał 5 lat a moi rodzice się nie wtrącają próbowali ale się nie dałam powiedzieliśmy nasze życie nasza sprawa co i jak będziemy mieszkali....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oczywiscie czytania ful... ja w szkole tyle nie czytalam 😜 hihih
Agus sliczna posciel...
Co do tego spania z rodzicami w lozku to ja sie zgadzam z Loli, moj brat do dzis spi z matka - a ma 11 lat 🤪 hahaha tak go nauczyla i tak ma 😜 a biedny ojciec sam.
No i oczywiscie bez zadnej poduszki!! do 3 miesiaca bez poduszki dziecko musi lezec, jedynie do wozka cos cienkiego albo sa takie yyy niby podklady i to sie wklada dziecku ale ja tego jeszcze nie widziaalm.
No i trzeba przewracac dziecko to na 1 bok to na 2 albo na brzuszek zeby glowka sie nie znieksztalcila i zeby wloski sie tak nie wytarly 😉
🤪 🤪 🤪 przed chwila siorka dzwonila ze rodzice jada do mnie z lozeczkiem przewijakiem.... hyhyhyh 🤪 😎 karol jak bedzie mial czas to zlozy i bede mogla wkoncu wszystklo ustawic tak jak ma byc 🙂
bede jutro kobitki 😘 buziaki 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Widzialyscie ta fajna tabeleczke 🙂

I trymestr:

10tydz 5g
11tydz 8g
12tydz 10-14g
13tydz 13-20g
14tydz 25g
15tydz 50g
16tydz 80g
17tydz 100g
18tydz 150g
19tydz 200g

II trymestr:

20tydz 260g
21tydz 300g
22tydz 350g
23tydz 450g
24tydz 550g
25tydz 700g
26tydz 900g
27tydz 1000g
28tydz 1100g
29tydz 1250g

III trymestr:

30tydz 1300g
31tydz 1600g
32tydz 1800g
33tydz 2000g
34tydz 2300g
35tydz 2500g
36tydz 2800g
37tydz 3000g
38tydz 3100g
39tydz 3250g
40tydz 3500g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ela mój też właśnie nie nalega, jakby nalegał to by na pewno nei miał :P mam dokladnie tak samo jak Ty, ja widze ze on sleczy po nocach i szuka jakichs okazji, albo mowi ze to by chcial, ale ze drogie albo tamto, jakbym mu powiedziala ze nie to by nie kupil na pewno, ale mi go wlasnie szkoda i jeszcze go zachecam czasem, żałuje tylko że tak nie szuka dla dziecka.. ale nie mam co narzekać bo jak widze jak faceci moich koleżanek żyją to mojego wysławiać pod niebiosa, nie wydaje kasy na siebie praktycznie w ogóle, żadnych pierdół, ubrań, perfum, wszystko co ma to zmusilam albo sama mu kupilam 😁 tylko o tym sprzecie zawsze tak marzy, ale nie tak ze od razu cos kupi, przeważnie snuje plany długo. jakby mi wymyslam o tak zachcianki jakies to bym mu nie kazała a tak szkoda chłopa. ale tez ani nie pije, ani nie pali, wydaje kase tylko na paliwo w sumie i zakupy do domu, (albo jak żonka autko obtłucze 😜 )

mam pytanie odnosnie fotelikow do auta, myslicie ze warto kupic uzywany? troche chyba strach że mogł przejsc jakiś wypadek, nigdy nie wiadomo czy ktos nie kłamie.. waham się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
na ktoryms forum znalazlam siatki centylowe, to znaczy mozna mniej wiecej przewidziec ile bedzie dziecko ważyło patrzac na to ile wazy w danym tygodniu, ale mam to na innym komputerze. ja chwilowo zmniejszylam sobie witaminki i biore co ktroys dzien, zeby je uzupelniać, ale ogólnie to mam dobre wyniki, a jem duzo owocow itp wiec nie sadze zeby dodatkowe byly potrzebne, a poza tym slyszalam, że od tego dzieci rodza sie wieksze, i nie wiem czy to zbieg okolicznosci czy fajtycznie tak jest, ale jak je bralam codziennie, to Mały ważył ponad norme, a teraz ksiażkowo niemalże...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...