Skocz do zawartości

wrzesien 2010 | Forum o ciąży


ania87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Loli

    10128

  • buuterfly

    7443

  • Ania8888

    7982

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Cześć Dziewczynki 🙂
  • Jak tam na dziś,Aniu śliczny Marcelek jest 😘.My dziś byliśmy u lekarza mały waży 4kg i oczywiście zrobił pani doktor niespodziankę hihi dowcipniś jeden,
  • Dziewczyny brać się na tą porodówkę bo doczekać się nie mogę 🙂A co do tych siuśków to tak jak pisała jedna dziewczyna są takie woreczki przykleja się je siusiaka do środka i dzidzia siusia 🙂
  • Któraś z Was pytała o te lanie się tylko nie wiem która wybaczcie tak to wygląda też tak mam musi się wyczyścić wszystko 🙂 Mój mały napił się i śpi dalej śpioszek jeden idę herbatkę sobie zrobić zaraz wracam 😉
  • Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Sorki dziewczyny ale przczytałam poród Iwwwy...i jestem w szoku... jak pielęgniarka może powiedzieć "niech podkład zmieni pani mąż..." jak tak mozna... pozatym jak można czekac z porodem do takiej chwili że potem trzeba na szybko biegiem czy oni nie widzieli skurczy na ktg...nasza polska służba zdrowia jest tylko po to żeby nażekać na zarobki i tyle... cieszę się z jednej strony że ja na mojej porodówce mam ciocie i ojciec pracuje w tym szpitalu... bo też słyszałam różne historie... i może bedę traktowana inaczej dzieki rodzinie bo w dzisiejszych czasach trudno o pielękniarkę z powołania... Iwwwa DZIEWCZYNO PRZESZŁAS TYLE ŻE się nie dziwie że drugie dziecko nie jest Ci już w głowie... jak by mój mąż usłyszał niech pan podkład żonie zmieni to by ją za przeproszeniem zjebał na czym swiat stoi... i by w te pedy leciała zmienić go ... szoook normalnie szokkk... ciekawa jestem jak bedzie mój poród wyglądał;/
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    hej jak ja mam chwilke wolna to nikogo nie ma 😞
    u mnie nocka super jak o 1:00 sie najadl to do 6:00 spal najadl sie i spalismy do 10:00 🤪
    a pokarmu mam duzo karmie tylko piersia.A co tam u was ?
    ja czekam na wyniki malego bo martwie sie ze zoltaczka mu wrocila bo znowu zolty sie robi 😞
    jutro mam pierwsza wizyte u pediatry zobaczymy co powie 🥴
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    wiec tak wygladal moj porod!!!
    14 wrzesnia o godzinie 3:50 dokladnie o tej samej co dzien wczesniej odpadl mi czop zaczely sie skorcze.Z wrazenia nie moglam juz spac wiec wlaczylam TV i kompa i czekalam skorcze byly nieregolarne ale o 7:00 zaczely sie nasilac i byly co 10 minut wiec postanowilam obudzic meza zeby przed korkami zdazyc dojechac do szpitala 🙂 o 8:30 przyjeli mnie na oddzial z 1cm rozwarciem polozna byla super takiej babki kazdemu zycze kazala sie przebrac w koszule no i zostawila nas z mezem w pokoju.Okolo godziny 12:00 rozwarcie bylo na 4 cm i bol niesamowity wiec kazala mi wejsc do wanny no i to troche pomoglo 🙂niestety rozwarcie nie postepowalo wiec podlaczono mi oksytocyne juz nie pisze ze co jakis czas do ktg bylam podpinana.No i po tej oksytocynie dopiero sie dowiedzalam co to jest bol wiec szybko prosilam o znieczulenie no i jak je dostalam to nazwalam anestezjologa ze jest moim wybawca 😁 niestety zaczelo robic mi sie slabo i musialam dostac tlen ale po 10 min bylo juz wszystko ok.Jak zaczelo dzialac znieczulenie to skorcze zanikly no i w skrocie wszystko sie bardzo przeciagalo(musialam robic masasz sudkow aby wywolywac skorcze i to pomoglo)no i doszlismy do godziny 20:00 gdzie zaczely sie bole parte i gdzie NIESTETY nie dzial zneczulenie ogolnie masakra ja caly czas milam parcie nie rozroznialm kiedy mam skorcz bo czulam go czaly czas 😞 po cieszkich meczarniach i nacieciu o godzinie 21:10 przyszedl na swiat Adas.
    jezeli chodzi o personel i opieke to jestem bardzo zadowolona nikomu nie placilam a traktowali mnie bardzo dobrze i wyrozumiale.
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    wyczytalam zaleglisci no i tak : odnosnie kup to jak ja bym chciala zobaczyc taka duza zolta rzadka kupe! moja mala ma problemy z brzuszkiem, wczoraj znow byl czopek bo kupy brak, ale po kąpieli zrobila wreszcie malutką kupkę i była już troszkę rzadsza niz te wczesniejsze bobki.

    Dane małej : PN 54cm 3130g

    co do kjarmioenia to ja mam malo pokarmu, z nocy odciagne tak z 90-100 a pozniej to juz 60 max ale to tak z 3razy. zdecydowanie za malo na wykarmienie mojego glodomorka ale jak zacznie znow ssac to mam nadzieje ze sie wiecej zrobi tego pokarmu bo bym bardzo chciala dalej na cyca wrocic chociaz nie ukrywam ze butla mi pasuje bo mala spi jak anioplek 3 godziny a w nocyu dizs spala od 1 do 6.30! 🤪 problem jest tylko wieczorem bo o 6 do 1 w nocy nie spi, nawet jak sie ja wykapie i nakarmi. teraz jestesmy na etapie kolek prawdopodobnie 😞 tak mi jej szkoda wtedy 😞
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    bobas to sie meczylysmy o tych samych godzinach bo ja tez 14 obudzilam sie o 3.30 ze skurczasmi ale troche przez sen wczesniej mialam tylko mi sie wstawac nie chcialo, szacuje ze gdzies od 3, ale oxytocyne juz od 9. mala urodizla sie o 15. 40 czyli poszlo duzo szybciej niz u ciebie ale bez takich bajerow jak kąpiel czy znieczulenie a w dodatku tak mnie zbadali ze mi wody odplynely i wtedy powedzieli zeb edzie bolalo bardziej. no i bolalo! brr nie chce juz o tym myslec.
    Moja niunia ma dzis 2 tygodnie! duzo dzieciaczkow we wtorki sie porodzilo, qrka obchodzi 3 tyg, aga tydzien no i my babeczki z 14tego 😁 troche nas wtedy polecialo!
    polozna wczoraj byla i mowi ze jedzie do nastepnego dziecka bo tyle sie porodzilo i to tak kolo 14-15 wlasnie, i mi gada ze trrzeba by sie bylo zastanowic co 9 miesiecy temu bylo ze ludzie nie mieli co robic! glupia! ,mowi moze jakis dlugi weekend? a ja jej mowie a moze jakies swieta,co? i sobie polazla. A niby mila i podpowie cos ale jednak mowie na nia glupi babsztyl bo to jednak tak ktos na rece patrzy a ja tego nei lubie.
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Jejku iwwa az mnie zamurowała jak przeczytałam relacje z Twojego porodu..kobieto po prostu za życia święta powinnas zostać, za taką męczarnię...
    Jednak najwazniejsze, ze z syniem wszystko w porządku, z czasem zapomnisz o tym co Cie spotkało, ale przykre jest to że pielegniarki KOBIETY KTÓRE WIEDZĄ CO ZNACZY RODZIĆ DZIECKO- tak traktują inne kobiety... 🤨
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Hey dziewczyny 😉
    u nas nocka też fajna 🙂 malutki jak o 22 dostał butle to do 4 spaał 😁
    a póżniej obudził się po 10 🤪 🤪
    Była u nas dziś położna pooglądała maluszka 🙂
    30 ide z nim pierwszy raz do lekarza zobaczymy co nam powie 🙂
    dowiedziałam się dzis że witamine D musze mu podawać.
    Wrrr teściowa dalej mnie wkurza juz dzis rano tu była .... wrrrrrr ... 😠 😠 😠
    Mój śpioszek teraz słodko sobie śpi 🙃
    a ja mam w sumie czas dla siebie, mój w pracy.
    Popołudniu moi rodzice mają wpaść 😉
    Taka paskudna pogoda yhh 🥴 jakby było ładnie przynajmniej na spacerek by się poszło a tak to co ;/ 🤔
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    biedaczek od poczatku juz sie meczyl 😞
    moj tez mial zoltaczke prawie 4 doby lezal pod lapa grzalo go chyba z 35 stopni tam bylo do tego nie moglam go przytulic mialam tylko pol godziny pomiedzy snem na nakarmienie przebranie itd do tego zauwazylam ze znowu sie robi zolty i sie martwie zeby mu nie wrocila jutro ide do lekarze to zobaczymy co powie.
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Niom męczył się 😞
    ale naszczęście silny i bardzo szybko wyzdrowiał !! 🙂
    ja się boje teraz o malutkiego by go teraz nie przeziebić ani nic by mu się to zapalenie nie wróciło
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    nie chce mi któraś podrzucić dziecka na dzień? 😁
    chętnie się zaopiekuję 😜

    a co do wątków, to ja Was systematycznie zdradzam,
    bo był u Nas na wrześniu taki moment, że jakbym chciała pokonwersować to tylko sama ze sobą 😁

    i tak Nas wyrzucacie na tą porodówkę, że człowiek presję odczuwa 🤪
    jutro w szpitalu pomyślę nad jakąś symulacją, to może mnie zostawią 😁 😉
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    nie wiem jak u ciebie ale ja to caly czas sie zamartwial czy sie najad czy za dlugo nie spi normalnie paranoja. 🙂 zycie sie teraz kreci w okol mojego skarba 🙂
    chyba ma uczulenie na chusteczki nawilzajace bo ma uczulenie na pupie 😞 zaczelam mu myc przegotowana woda i smarowac sudokremem zobaczymy czy zejdzie.
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Wiesz co tez mam sudokrem ale położna poradziłą mi tormentiol i jest moim zdaniem dużo skuteczniejszy na odpażenia 🙂
    Ja mam przewrażliwienie na punkcie tego czy maluszek się najadł 😜
    mnie sie wydaje że on co 2 h jest juz głodny 🤪
    Kasiu jaka presjaa 😜
    my chcemy juz porpostu Saszke widzieć 😁
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Hej dziewczyny ja wlasnie wskoczylam nachwilke na stara chate 😉 zeby do was tutaj napisac bo niestety ale na telefonie cos zepsul mi sie internet i lipa.

    A wiec u mnie wsumie nic ciekawego straszne sie jakos nie moge przyzwyczaic na nowym domku, w szczegolnosci ze nie ma wogule internetu i nie mam co robic, chodz wsumie na dluzsza mete mam bardzo duzo zeczy do roboty ale mala poprostu nie odstepuja mnie na krok :/ non stop by wisiala tylko u mnie na rekach.
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

    Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



    Zaloguj się

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...