Skocz do zawartości

wrzesien 2010 | Forum o ciąży


ania87

Rekomendowane odpowiedzi

Dosik ja mam trzecieciego dzieciaka a tez przezywam 😜
  • Ania ja dawalam tak po kapieli czopek wiadomo przy takiej goraczce trudnosci ze snem mial majaczyl robilam oklady nozki i czulko jak nie przeszlo do 2 godzin dawalam cos w syropie wedlug mnie njalepszy nurofen dla dzieci i dalej oklady wiadomo jak do jutra goraczka nie spadnie do lekarza lepiej jechac
  • No normalnie jestem w szoku jak nas malo 😮 😮
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Odpowiedzi 73,3 tys.
    • Utworzono
    • Ostatniej odpowiedzi

    Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

    • Loli

      10128

    • buuterfly

      7443

    • Ania8888

      7982

    Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

    Aniu na gorączkę podobno poza chłodnymi okładami najskuteczniejsze są naprzemiennie (bodajże co 4-6 h) raz czopek raz np. nurofen czy jakis ibufen. Tak mi położna mówiłam jak przychodziła po porodzie 🙂 Sprawdzone na Kubciu 🙂
    Zdrówka dla Marcelka 🙂
    A i jeślibyś mogła, to mam do Ciebie prośbę. Bo z tego co doczytałam Twój mały miał tzw. sisiurjkowe problemy.. My to przechodziliśmy z Kubą a teraz z Matim... no i poszłam do innej lekarki niż przedtem i jestem zielona 🥴 nie wiem w ogóle jak oni to teraz robią (bo przy Kubie nie smarowałam mu wcześniej żadną maścią a Matiemu od miesiąca prawie mam smarować). Jak to u Was wyglądało od początku do końca???
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Cześć laseczki 🙂 U mnie to tak pół na pół. Pierwsze dni extra, a teraz jestem przed okresem, Krystian we wtorek jedzie, a z moją Julką coś nie tak ze zdrowiem. Kilka di temu robiło jej się słabo i mdleć jej się chciało. I mówi, że tak co wieczór ma. Nie wiem co jest grane. W środę Krystian wypił po piwku z sąsiadem , a potem przyszli do nas i tak namieszaliśmy, tak pochlaliśmy, że po 2 wyszli. A przy pobudkach Franka o 4 to hardcore. Dzisiaj o 3 wojował. Krystian nieprzytomny. Widzi jak mi fajnie jak go nie ma. Tylko, że on teraz śpi, a ja takiej opcji nie mam wcale. Na działeczce super. Coraz piękniejsza się robi. Wczoraj zabijaliśmy tą świnię u rodziców. To chyba tyle w skrócie. Znajdę czas to znów wpadnę 😘

    Zdrówka dla Marcelka. A Kacper co się dziwić ...Duży chłopczyk-atleta nasz to i szybko na nogi poszedł. A szczoteczkę to my mamy taką nakładkę silikonową na palec i on nią się mizia po zębach. Nocnika jeszcze nie używamy. To chyba tyle.
    Aaaa Perełka to gratulacje ślubu 😘
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    normalnie jaki on byl przykleja to byl szok... ☺️ w nocy oklady mu robilam bo spal nie spokojnie... rozpalony a dzis jak nowo narodzony wariuje drze sie skacze.. goraczki nie ma ale zobaczymy potem jak bedzie.
    Ela to niezle.. kurde zeby ona anemi nie miala ☺️ ☺️

    Gosiu pisze tu i potem Cie znajde to Ci odp tez...:P bo nie wiem gdzie przeczytasz 😜
    My jak byl malenki to na ktores kontroli czy szczepieniu nam dr powiedziala ze jest sklejony itd.. ale siurkal normalnie.... dala skierowanie na kontrol do chirurga i on mu naciagnol tak konkretnie, i pokazal jak sie to robi ( przytrzymac yy ten wzgorek - bo Mar ma dosc grubiotkie to... i trzeba odslonic sisiolka, i delikatnie zciagnac skorke i tak ze 3 razy naciagnac poglebiajac troszku... byle nie za mocno" oczko" zeby wyszlo...)
    A teraz mielismy isc na kontrol do tego chirurga ale on za lapowki jest odsuniety.... 😮 i bylysmy u naszego dr i on mu to task naciagnol ze nie musimy isc.. byle zeby to cwiczyc.
    Ale ja niczym mu nie smaruje.. przynajmniej nie musze, jedynie kiedys jak mial podraznionergo to mi dala taka masc ale kurcze nie pamietam jak ona sie nazywala... na N cos chyba( w lodowce trzeba ja trzymac, bialo blekitna )
    Ale powiem Ci ze znajoma synowi (11lat) zaniedbala i przy naciaganiu kazdym musi mu "wlozyc do srodka" jakas masc i naciagnac skorke spowrotem... niby ze to cos tam rozciaga i zmiekcza, nie wiem.
    A moze Mati ma inne cos niz Kuba? dlatego inaczej musisz robic?
    Bo my typowo stulejki niby nie mamy tylko sklejone.. 🤨
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Ania bo to właśnie po to się robi żeby stulejki nie było. U mnie obydwoje mają bardzo wąziutko sisiurka na końcu i chyba dlatego ta maść (to właśnie o takim działaniu jak u tej Twojej znajomej) ale u Kuby nic takiego nie używałam. Babka po prostu na chama naciągnęła.. była krew, biała wydzielina jakaś i ogólnie strasznie to wyglądało.. a potem jeździliśmy do tej lekarki przez kilka dni żeby ona to robiła bo jakby nam się udało naciągnąć a nie udało wrócić to odrazu izba przyjęć.. a wiadomo jak jest więc nie chciałam ryzykować. A teraz poszłam do innej babki bo mi nagadali, że ona jakąś maść stosuje i że to niby rozkleja.. a teraz się okazuje, że nie rozkleja tylko właśnie rozmiękcza, rozszerza naczynka czy cuś i naciągane na chama i tak będzie miał.. z tą różnicą, że do tej babki już dzien po tym nie pojadę.. i myślałam, że może Marcel też miał smarowane, bo wtedy mogłabym się dowiedzieć czy w miarę bez problemu da się tym opiekować zaraz po "zabiegu"... bo na samą myśl aż się trzęsę.. w poniedziałek wizyta.. zobaczymy co baba powie..
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Goska, no jak ma nadmiar skorki to i tak wycinanie nacinanie czy co tam wymysla masc nie pomoze... bo co z tego jak to ponaciaga rozszerzy rozklei i co dalej??
    🤨
    nie wiem.. ja tam mu naciagam co dzien i zobaczymy mam nadzieje ze sie obedzie bez zabiegu 🤔
    a to Ty u obu jeszcze robisz??
    kurde nie wiem co lekarz to inna gadka inaczej robi i wez tu badz madra 😮
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    U mnie nie mają nadmiaru skórki... tylko napletek jest przyklejony i jest tam strasznie wąziutko przez co trudno jest tą skórkę ściągnąć/ odciągnąć czy jak to tam inaczej nazywają:P
    Kubie nadal odciągam codziennie (i będzie to musiał robić sam do końca życia zapobiegawczo, bo to, że jest już odklejone wcale nie znaczy, że się nie przyklei znowu). No a z Mateuszem przygoda się dopiero zaczyna...
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Dobry 🙂
    widze ze temat siusiakow.
    Mi pediatra powiedziala jak Kuba byl maly ze ma lekka stulejke i ze trzeba naciagac. I pokazala jak. Ze tak leciutko i w kapieli najlepiej-tylko wtedy sliskie i ciezko, tak doslownie zeby grzybek sie pokazal, przeplukac to biale i juz. Natomiast jak bylam u pediatry w Anglii tu u polskiego pediatry to pytalam czy cos tam ma, to mi pokazala ze trzeba naciagac do samego konca. wiecie tak jak stremu wychodzi do konca. I w sumie na poczatku bylo zaczerwienione i nawet krewka byla, ale teraz juz jest ok, bez problemu do konca sie naciaga i przeplukuje. Za kazdym razem w kapieli. A Kuba najwyrazniej hehe bardzo to lubi bo sie wtedy zaciesza. Nie wiem czy w tym wieku juz cos czuja/ Dziwne hehe ale zawsze zaciesz.

    Kurde Ela a nie mozesz do lekarza z siostra isc? Pewnie musisz tam u niej 😞
    Oby to tylko chwilowe.
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    anka dzisiaj ślubu na pewno nie planuję więc nie chce.
    Mam takie nerwy , że hej. Młody w nocy od 24 szalał. Wstał do niego Krystian....I tak do 4tej walczyli. Aż w końcu zabrałam go i sama uspałam i spał ze mną do 7. A Krystian odsypiał. To mu powiedziałam, że ja mam za sobą niejedną taka noc z tym, że ja nie mam możliwości gnicia do 9tej. Po tym wzięłam się za sprzątanie a ten posiedział w kiblu, golił się, czesał, ubierał książe i jeszcze z tekstem, że wieczorem z kolegą na piwo pójdzie bo tamten z pracy nakradł kawy Krystian od niego weźmie. Jasne kurwa!!!!!!!!!! I jeszcze , że on po zakupy sobie jedzie tam już i że to i tamto....To mu powiedziałam to weź Franka. a on zdziwiony, że jak to? Z nim na zakupy? A chuj mnie to obchodzi. Ja wszędzie go za sobą ciągam za dupą. A wredny się młody zrobił, że szok. Jęczy , płacze, coś mu nie po myśli to wyje zaraz i się drze jak głupi! Ubrać się nie da, pieluchy zmienić nie da. Wygina się i spieprza i płacze. To niech szanowny tatuś zobaczy jak to fajnie. I że o wiele lżej jest iść do pracy na 10 godzin a potem mieć wylane po całości niż na okrągło zapierdalać.Sąsiadka co miesiac kasę chce pożyczać ode mnie. Teraz znowu 50zł. A nad morze mają jechać i fajki jara., To albo jedno, albo drugie. A z pieniędzmi to u mnie też ciężko teraz. Ok.5tys przywiózł. Z czego 1500 na opłaty. 1300zł działka, 500zł moje prawko 1000zł na jego wyjazd tam do pracy i już tu kupił paliwo, kupiliśmy pieluchy dla Franka, daliśmy za to świnię i nie zostaje mi praktycznie nic. A przecież muszę za to żyć 3tygodnie, a jeszcze Julka przyjedzie to też chciałam bym coś z tym dzieckiem zrobić no i za opiekunkę muszę płacić....A dajcie spokój 😞
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    A slyszalyscie o tej stronce groupon.pl? Bo mozna tanio cos kupic rozne ciekawe rzeczy. Co chwile maja promocje na cos.
    Moja kolezanka poszla cala rodzina do restauracji jakijs tam wykwintnej i za 15 zl najedli sie na caly tydzien hehe a zaplaciliby ok 200 zl. Niezle. ciekawe czy w UK tez to dziala.
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    No wlasnie, chlop uwaza ze z dzieckiem siedzi sie na dupie i caly dzien zabawy z nim. Jao moj pilnowac malego jeden caly dzien to owszem mowil ze zmeczony, wiec ja mu mowie a zrobiles obiad, pranie i posprzatales? Bo oczywiscie nie, tylko sie bawil z nim. Wiec mowie, ze ja oprocz zabawy to jeszcze cala reszte robie, a on tylko go pilnowal, nic wiecej, nawet biedny nie mial czasu obiadu zrobic. A ja mam czas na wszystko? Nie ma ze jak pojdzie spac to ja znim bo zmeczona jestem, tylko dawaj pranie gotowanie i sprzatanie i jeszcze zakupy z malym i wszystko. A oni mysla ze to takie latwe. Tez wolalabym isc do pracy. Teraz rozwazam ta kwestie.

    Kuba tez nie daje sie przebrac. Jak mu zmieniam pampersa to mi spindala non stop. Siki to pol biedy ale gorzej jak kupa. Nie raz juz mialam wszystko wymazane bo go utrzymac nie moglam.
    A musze sie wam pochwalic ze Kubus juz tak ladnie raczkije ze nie moge sie na niego napatrzec. tylko musze pamietac zeby bramke przy schodach zamykac bo mi z pokoju wychodzi. I tak fajnie jest. Naprawde wole jak raczkuje i nie widze w tym nic meczacego. Owszem troche sie nabbiegam za nim, ale jak mam wszystko co niebezpieczne pochowane i bramka zamknieta to on sobie spaceruje po calej gorze po pokojach i nie musze sie martwic. I gdzie ja nie pojde to on za mna i jak na niego nie poczekam tylko ide za szybko to mnie okrzyczy jeszcze hehe
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Z tymi dziadami to jest poprostu szal!! 🤨
    Elus nie denerwuj sie oni juz chyba tak maja... 😠
    Jak bym normalnie K widziala 😮
    Kaze mu sie zajac malym a ten do mnie ze on go nie chce 😠 😠 😮 no to przeciez mnie kurwica bierze.. albo gra na kompie, albo lezy ... jak sie nim zajmuje to i tak zaraz maly jest u kogos innego.
    Wogle mnie wku ostatnio ze nie wiem.. jak 2 dziecko sie zachowuje
    Ale Elus dobrze ze tak z K postepujesz niech widzi ile Ty poswiecasz sil na Franka...a jeszcze tak jak Iw mowi to nie ejst tylko to bo ejszcze gotowanie sprzatanie i inne....
    A kasa.... nie wypowiadam sie ☺️
    A M tez ucieka wygina sie pokazuje pazurki... ale co zrobic.. wredne dzieci mamy i juz:P
    przynajmniej sie obronia na placu... 😜
    co moj juz bije inne dzieci 🤢

    Lece bo ten znowu ma goraczke 37,4 ☺️ jak mu nie zejdzie do 6 to pojediemy...
    Gosiu to moj tez ma sklejone aby bo ma waski "czubek" chirurg nazwal to RYJKOWY , wiem ze to bedzie trzeba robic ciagle, ale facety i tak sobie to robia czy trzeba czy nie:p hee
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    ej popatrzcie jakie kumpela ma puszorki do malego zeby jej nie uciekl....
    XXXXXXXXXXX
    😜
    nie wiem czy dacie rade zobaczyc..?? 🤨

    A smialyscie sie ... tzn ktos pewny kiedys ( 😜 ) ze dziecka na smyczy trzymac nie bedzie....
    ale jednak sa takie puszorki 🙂
    I wcale nie glupie, wogle nie wiedzialam ze ona je ma bo on taki spokojny niby:P
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    No ja tez mojemu szogunkowi bym tego nie kupila... glupie dla rodzica nie jest bo wiadomo dziecko nie ucieknie nie trzeba gonic ale jak by mnie w cos takiego matka zapakowala i bym znalazla takie zdjecie po kilku latach to chyba bym ja w leb walnela i w to zapakowala... 😮
    bo troche jak zwierzatko wyglada nie oszukujmy sie nie? 🙂
    straszne to troche
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Czesc Wam ja tak na chwilke jeszcze nie nadrobilam co tu pisalyscie bo czas mnie sciga no ale od jutra juz jestem 🙂 u nas impreza sie udala taki tort upieklam mojej malej [url=[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/818/p6250256.jpg/][IMG]http://img818.imageshack.us/img818/615/p6250256.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]]Tutaj podaj wyświetlaną nazwę linku...[/url] maly grzeczny a ja wykonczona Pozdrawiam serdecznie ide bo maly sie zlosci 😘 😘 😘 😘
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

    Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



    Zaloguj się

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...