Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2010 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aisak_89

    4621

  • naylaaa

    4039

  • gonia88811

    3165

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
mam pytanie do bardziej doświadczonych mamusiek 🙂 kiedy można dziecko oprowadzac za raczki? wiem, że ogolnie to nie jest wskazane ale tego nie da sie uniknac, a moj maly to tak sie rwie do oprowadzania ze szok i to pod paszki nudzi mu sie woli za raczki ale ja mu nie pozwalam na to jeszcze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej laseczki 😘 😘 😘 😘 😘 😘
A mam wreszcie dwa dni wolnego 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪
Owca i co z Gabi ???? Nie martw się bo tak jak piosała Mini to ampułjka się rozpuszcza 😉. Będzie wsio dobrze 😘
Mini a Ty ??? Mięta w Twoim byłym sie odezwała ???Olej go 😉
Ola no to gratki dla Alusi . Jako pierwsza z naszych dzieci raczkuje 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 A powiedz czy sama usiądzie z pozycji leżącej ?????No teraz tylko patrzec jak zaczna po kolei następne maluszki raczkować hahahaha.
Kura ja myślę że po 6 mieś. dziecko powinno piersią być przepajane. A ciekawa jestem czy Carlos się najada mlekiem samym ??? Ile godzin wytrzyma po jedzeniu do następnego karmienia???
Kasia @ minie i znów będziesz szalała na siłowni 😁 😁 Jak skonczysz treningi to Cię nie poznamy 😮 Taka 😮świnka się zrobisz hahahahahaha A jak Alusia??? Rozpieszczana przez babcię ???
Kaffi a co u Ciebie ???????????? Bo ja nie mam jak nadrobić wszystkich postów. Jak tam z Waszym domem ???????? Nadal u teściów mieszkacie ???
A u mnie brzydka pogoda 😞 Pochmurno i siepie deszcz cały czas 😠 😠 😠
Mamy dziś gości - brat Tomka z żoną i 3 letnim synkiem 🙂, więc idziemy na zakupy i sprzątać 😉
Będę zaglądała do Was 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
SylwiaC napisał(a):
mam pytanie do bardziej doświadczonych mamusiek 🙂 kiedy można dziecko oprowadzac za raczki? wiem, że ogolnie to nie jest wskazane ale tego nie da sie uniknac, a moj maly to tak sie rwie do oprowadzania ze szok i to pod paszki nudzi mu sie woli za raczki ale ja mu nie pozwalam na to jeszcze


Sylwuś ja uważam że dopiero wtedy gdy maluch sam będzie wstawał na przykład przy meblach .
Za wcześnie nie wolno bo kręgosłup może być zbyt obciążony . A on sam podnosi się np. w łóżeczku jak siedzi , albo jak dotrze do mebli , to wstaje na nóżki ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie, wczoraj ogolnie bylo do dupy 😠
Kaya ma brzydki kaszel, bylam u lekarza, na szczescie osluchowo nic nie ma. za to ja wczoraj mialam 38 temperatury, niby nic wielkiego, tyle, ze ja bardzo zle znosze goraczke. juz przy 37 leze plackiem (:blush 🙂
a wczoraj moj M tez, jak zwykle zreszta wrocil pozno, wiec ciezko mi bylo z marudzaca mala. 😞
ale dalam rade 😉
u nas wcale nie ma lata, jak w pl byly upaly, to tu caly czas padalo, zreszta od naszego powrotu z ukrainy dopiero wczoraj zaswiecilo na caly dzien slonce, ale nie bylo za cieplo, dzis zapowiada sie to samo. 🥴
Marta, pewnie najadlas sie strachu, ze hej 😘 mam nadzieje, ze z Gabi wszystko w porzadku 😘
Aga, az dziwne, ze po tylu latach Twoj byly takie rzeczy robi 😠 gowniarz totalny 😠
od razu przypomnialo mi sie, ze jak moj byly maz od kogos dowiedzial sie, ze jestem w ciazy (ostatnio z Kaya oczywiscie ), to przyslal mi smsa bardzo obrazliwego w tonie - " ty dziwko rozplodowa" - to akurat zapamietalam, reszta niewazna. 🤢 niektorzy faceci sa niestety ponizej poziomu 😠
a z zebami to Ci naprawde wspolczuje, miejmy nadzieje, ze antybiotyk w koncu zacznie dzialac bo i tak nie beda mogli nic zrobic, dopoki bedzie stan zapalny 😞
Gosiu, troszke odpoczniesz sobie od pracy i pewnie nadrobisz czas z Olenka przez te 2 dni 🙂
Sylwia, ale Twoj maly jest wyrywny 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej. My wczoraj po południu wróciliśmy ze szpitala. Kajtek już czuje się ok, wariuje jak zawsze ale czopki przeciwbólowe jeszcze mu daje. No i chyba ząb mu wyjdzie, bo widać już takie białe i czuć trochę pod palcem a on strasznie marudny,tylko na rękach i nawet zasnąć sam nie chce tylko go lulać trzeba, a do tej pory nigdy go nie musiałam lulać. Jeszcze was nie nadrabiałam ale postaram się choć trochę. Dziś można już Kajtka normalnie kąpać bo wcześniej tylko przemywać, to zdejmę opatrunek i będę mogła wreszcie tą ranę obejrzeć. Ma szwy rozpuszczalne, za 4 tyg kontrola. Aby tylko mocz się nie cofał do tego kawałka moczowodu co został, bo wtedy druga operacja i wycięcie go do reszt, ale to groźne bo przy jajowodach wtedy tną. Ale jest już ok i tak już ma być i koniec. Lęcę obiad wstawić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A i jeszcze u gina byłam, drugie usg już w porządku, termin na 1 marca, to 8 tydzień. Na razie nie przytyłam i ważę nadal 56kg ale pewnie niedługo coś się ruszy. Śpiąca nadal jestem ciągle ale to tak jak przy Kajtku. M się bardzo ucieszył że na drugim usg już wszystko dobrze wyszło, już ładnie małą fasolkę widać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamuśki 🙂
Dzięki Bogu, że Kajtuś dobrze się czuje !!! Silny i dzielny Chłopiec !!! 😘 😘 😘
Moja Ala ok 🙂 Mama ją rozpieszcza i kocha a Ali wcale to nie przeszkadza ha ha ha 😁
Oj u mnie dzisiaj wstrętna pogoda 😞 Ale muszę i tak wyjść na zakupy i na siłownie w końcu pognać bo mam wyrzuty sumienia jak nie chodzę ha ha ha 🙃 A trzy dni nie byłam przez @ 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wżyłam Ją ostatnio i waży 9kg nie wiem gdzie Ona ma to 9 kg bo jest drobniutka tylko na ręku czuć dupeczkę hahaha 🙂 Ale Alusia je już normalne jedzonko. Daje Jej chlebek z wędlinką, gotowane ziemniaczki jak my jemy jadła już troszkę kalafiora itp. 🙂 Tak jak pisałam wcześniej 🙂
Mama poszła na zakupy, Ala śpi a ja się nudzę 🤨 Później muszę jechać do Reala bo jest promocja na soczki i pampersy a akurat to mi się kończy 🙂
Dzisiaj jest taka zimnica, że głowa mała !! Mama jak szła na zakupy to założyła kurtkę jesienną 😮
A tutaj cisza jak zawsze ostatnio 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iwonka super, że z Kajtusiem ok i tak ma być! A i drugie maleństwo ma się dobrze więc jest kolejny powód do radości :* Ja Dominikowi kiedyś tez już kalafiora dawałam i było ok bo gdzieś czytałam, że po 6 miesiącu można a dziś znowu musze mu obiadki na cały tydzień ugotować wyciagnęłam pierś z Niny a jutro zrobie jeszcze z polędwicą wieprzową coś bo szynke już dobrze toleruje no i musze jechac po niedzieli mu wołowinke kupić i też będę mu robiła 😁 Kasiu po Ali faktycznie nie widać tych 9 kg ale to już ładna waga 🤪 i jest co dzwigać hehe 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nina masz nas nie smutaj się 😉 😘 a ja sie właśnie dowiedziałam że wieczorem jedziemy do znajomego na parapetówke, ale biore Dominika i ja kieruje bo ostatnio alkohol mi nie smakuje 😮 musze sie wybrac do miasta do jakiegos supermarketu i cos mu kupic jeszcze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Iwonka , a gdzie fotka fasolki ????????? Cieszę się że Kajutś już doszedł do siebie i na pewno będzie coraz lepiej 🤪 Wspaniale że fasolka zdrowa jest 😆 I nie martw się wagą, i tak jestes piękna dla swoich męszczyzn 🤪 🤪 🤪
Mini ja Cię podziwiam że Ty tyle czasu wytrzymujesz z tym zębem 😮
Ja muszę zważyć swoją pyzę bo ona apetytu teraz dostała 😮 i czuć ją na rękach 😆
A co do byłych to ja miałam tez problemy z moim byłym 😮 Masakra. Szkoda słów.
Moja Ola po obiadku , więc na dwór trzeba iść do póki nie pada. Bo ona zawsze po obiedzie na spacer wychodzi , i zasypia w wózku.
Moja juz tylko dwa razy dziennie śpi . koło 10 i koło 14 - 15. i pózniej na noc już . A jak jest u Was ??????
Kura wiem jak Ci ciężko z Łukaszem. Więc masz prawo mieć doła. Ale Ty mieszkasz z teściami, babcia nie pomaga Ci przy Carlosiku ??????
Lecem na dwór. Zajrzę pewnie dopiero wieczorem bo gości mamy, lub jutro. Więc buziiiiiiiiiiiii 😘 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mini23 napisał(a):
mało siedze bo ból mi nie pozwala ☺️ 🤨
Maja dziś na śniadanko zjadła 3 kawałki chlebka,kaszke,i do tego cycem popiła,+ 2 biszkopty 🤪
na obiadek jej zmiksuje pyrki z sosikiem,i schabowego 🙂
nie chwaliłam się chyba ale mamy super blenderek z pojemnikiem moc chyba 260,czy 280 i mieli ostro 😁
Pigi ja nie chce świńki chudzinki 🤪


ja nic nie miksuje malej, daje sobie rade z rozdrobnionym jedzeniem, takim z kawalkami 😉 a zebow nie ma 🤪
Nina, troche cie rozumiem, bo ja prktycznie tez sama zajmuje sie Kaya. M wraca bardzo pozno z pracy i ostatnio tak naprawde widzial ja w poniedzialek, bo wtedy nie byl w pracy.
Gosia, Kaya raczej duzo spi.
budzi sie kolo 7, klade ja na drzemke kolo 9, spi do 11, potem kolo 12.30 i spi 30 min, potem kolo 15 i spi do 16.30 i potem kolo 18.30 spi do rana 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 😉, moi goście juz poszli 🤪 Tarzan i Rafał (jego brat) się spili 😮 😁 😁 😁 Jutro będą chorować hahahahahhaaa
Kasia no to fakt Kaya śpi dużo 😆, ale nie martw się nic jej nie jest. Był czas że moja Ola cały czas spała, ale już jej przeszło. I dwa razy śpi po około 1,5 godz.
No to ja mówię dobranoc, do jutra 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...