Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2010 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aisak_89

    4621

  • naylaaa

    4039

  • gonia88811

    3165

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej Martusia 😉 Każda z nas już zaczyna myśleć o porodzie 🙂 Nawet widać to na forum, że coraz częściej o nim mówimy 🙂 Wiesz dzidzia rośnie i ma coraz mniej miejsca to może dlatego już nie wariuje tak jak kiedyś 🙂 Witamy Cie na forum Grudnióweczek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aga, psychiczne nastawienie ma duzy wpływ na przebieg porodu, jak koleżanka zle zniosła pierwszy to i na drugi pogodnie sie nastawiła. Ja po mino czyszczenia mnie na zywca poród wspominam dobrze, gorsze rzeczy w życiu musiałam znieść. Teraz jedynie o co sie martwię to o Maksa, co z nim będzie w czasie porodu no i o to zeby dzidzia byla zdrowa i od razu jadła.
Aduś, my kupowaliśmy tylko materacyk i łóżeczko komplet pościeli z pierza gęsiego Maksiu dostał od dziadków. Fajne jest takie wszystko puchowe i lekkie.
Kurcza ale się fatalnie dzisiaj czuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No bardzo podobne do mojego gustu- ja już kupiłam takie:
http://babynet.pl/klups-lozeczko-safari-p-1226.html

Do tego dokupuje komodę z tej serii a materacyk z kołdrą i poduszką też już zakupiłam (materac- gryka kokos, a pościel Feratti z włókniną kukurydzianą) Trzeba powoli kupować bo nie jestem w stanie kupić wszystkiego od razu więc najpierw te gabarytowe i w zasadzie najdroższe rzeczy choć ciuszków już parę mam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc Marta 🙂
Nie martw się ,bo dziecko obraca się po 30 tygodniu,jeśli ok. 34 tc jest połozone miednicowo to raczej już tak zostanie.Wiem po sobie.
Do tego tyg. jest duża szansa,a teraz maluch co chwilę jest inaczej,bo ma jeszcze dużo miejsca

Uciekam na obiadek...zraziki pycha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martuska_D napisał(a):
Cześć dziewcyzny. Miło mi, że mogę do Was dołączyć i na wstępie wszystkim grudnióweczkom gratuluję!!! Ja obawiam się, że będę miała cc bo na tą chwilę mała jest ułożona miednicowo- następna wizyta 6 września i pewnie do tego czasu się nic nie zmieni... Mam nadzieję, że jednak urodzę naturalnie- może jeszcze za wcześnie na takie obawy związane z porodem ale cóż- półmetek już za nami 🙂 Poza tym tak cały czas myślę, bo mała wcześniej kopała mnie hcyba częściej lub mocniej a teraz tak jakoś słabo- nie wiem czy nie za bardzo panikuję?... Ważne, że można jednak podzielić się z Wami takimi tematami 🙂
Pozdrawiam Was gorąco 😉
Cześć Marta. Możesz pogadać z lekarzem o metodzie jaka stosują niemieccy lekarze zeby dziecko się obróciło. Za pomocą latarki ukierunkowują dziecko tak jak trzeba i ponoc jest to bardzo skuteczna metoda. Dziecko reaguje na światło i tutaj zostało to wykorzystane. O tych ruchach tez lepiej porozmawiać bo teraz dziecko ma wzmożona aktywność. Zacznij liczyć jak często w ciągu dnia się rusza. No i gratuluje córeczki 🤪 Kolejna panna z nami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beata jak zapytałam lekarki czy nie da sie obrócic małego to na mnie naskoczyła twierdząc,ze czegoś takiego sie nie praktykuje,bo jest niebezpieczne,że kto mi takich głupot naopowiadał.
W szpitalu też powiedzieli,ze nie da się 😞
a ja czytałam,że można...ale pewnie nie w Polsce 😞

Obiadek zjedzony 😁
Brzuch boli nadal 😞 i to mocno 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj Adusia biedulko. Ty ostatnio ciągle cierpisz 😞 Ja nie wiem ale czuje się super i do tego mam tyle energii, że głowa mała tylko plecy bolą no ale to norma 🙂 Jeżeli cesarka musi być wykonana to wiadomo, że człowiek nic nie mówi tylko oddaje się w ręce lekarza żeby ratować siebie albo maleństwo. Myślę, że Aduś lekarz Ci tak powiedział, ponieważ już jedną miałaś i może teraz masz wybór jak chcesz urodzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak trzeba to nawet się nie ma co zastanawiac,bo maluszek najważniejszy.
Ale jak mam wybór to tylko sn.
Kasiu dziwne jest to,że mnie nie bolało,po tym urosepcie zaczęło 😞
a muszę Wam powiedziec,że 3 dzień mnie plecy nie bolą,to znaczy czuję delikatny ale znośny ból,mogę ruszac szyją,ręką,nie drętwieje 🙂
wiem,ze to chwilowe,bo mam takie jakby ataki i za jakiś czas(pewnie parę dni)się zacznie znowu 😞,dzisiaj przysłali kołnierz,więc jak zacznie bolec to wypróbuję.
Gdyby nie te plecy i teraz brzuch to ciąże znosiłąbym rewelacyjnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój maluch waży 700 gram a pokazują,ze w tym tyg.powinien około 500 gram...czyżby mały grubasek 😁 hi hi ...żartuję,bo to jeszcze z tysiąc razy się zmieni 😁

idę do sklepu po delicje... 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może 😁 😁 😁
Ale z Oskarem tez miałam apetyt na słodkie,potem na kwaśne,raz na nabiał,raz na mięso a innym razem na owoce.
Teraz najpierw miałam ochotę na nabiał i kwaśne,potem na mięsko i słodkie,owoce cały czas...więc u mnie te zabobony się nie sprawdzają 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No niestety taka kolej rzeczy 😉 A Aduś jestem pewna, że karmienie piersią zrobi z nas modelki 😁 😁 No tak mi brzuchol rośnie ale ja na razie nie. Fotka do profilu jest z dzisiaj także widać, że Alicja rośnie 😉 Kurczę mam takie brzydkie odrosty ale czekam z umalowaniem głowy do wyjazdu do Polski 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aduś, w Polsce jest jeszcze niestety epoka kamienia jesli chodzi o porody, nieco inaczej w prywatnych szpitalach ale tez jak trafisz. Niby lekarze są bardziej obeznani ale na wszelkie metody nowoczesne robią wielkie oczy. Możesz z tą latarką sama próbować.
U mnie z jedzenie raczej spokojnie, zjem kilka ciasteczek owsianych, dwie kanapeczki, maly obiadek i juz, raczej nie mam napadów wilczego głodu czy podjadania w cony, nawet nie chciałoby mi sie schodzić w nocy do lodówki 😉
Kasiu, z tym kurakiem to chyba chodzi o hormony którymi je szprycują. W ciąży z dziewczynkami trzeba bardzo uważać na żywność zawierająca hormony, więc pewnie dlatego tak odrzuca od kuraka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak się karmi piersią to faktycznie się chudnie chociażby dlatego ze większość rzeczy tuczących jest zakazana 😁 Jak dziecko nie ma kolek i możesz jeść co chcesz to raczej nie ma co liczyć na rzucenie nadprogramowych kilku kg. Maks nie miała kolek ale ze chciałam zrzucić kilka kilo sprzed ciąży to nie jadłam 4h przed snem i po kłopocie a ciążowe kg zleciały w 2 tygodnie no bo ile się macica może odkurczać i zmniejszać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety Polska jest w pewnych kwestiach zacofana 😞Co zrobic 😞
Po delicjach zostało wspomnienie a rano już i tak zjadłam ciastko francuskie i grzebień ☺️
Kurczaka to będziecie miały dosyc jak zaczniecie karmic 😁...ja przy diecie eliminacyjnej długo jałam tylko kurczaka,ryż i marchew,powoli potem wprowadzałam nowości
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...