Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2010 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aisak_89

    4621

  • naylaaa

    4039

  • gonia88811

    3165

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej, Agatka - niezła koszulka 🙂 ja z moją mleczarnią to już w żadną koszulkę tego typu bym się nie zmieściła 😁 napisz co fajnego czytałaś, to ja też przeczytam, bo jak karmię, jeśli nie piszę na brzuszku, to czytam 😉 Wszystkiego najlepszego dla Kai (swoją drogą Kai czy Kayi?) i Oliwierka! Biedna Ada i Oskarek 😞, oby szybko ich wypuścili; Aga Mini - może Majeczka się nie zarazi jak na piersi. A swoją drogą, niedługo Oskary, nie wiem czy oglądałyście, ale film " Jak zostać królem" jest super 🙂 Miłego dnia, mój na macie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
Ada to ma wyjątkowego pecha biedulka, ale kiedys w zyciu jej sie to napewno dobrem zwróci
Kasia bedziesz sexi mam, mozesz z Cichopkowa konkurowac 🤪
Marta ja wczoraj sie zmusiłam i próbowałam ale nie moge boli jak cho...nie wiem jak lekarka mnie tam zbada...moze sie okaze ze jak ta dziewczyna zalozyli mi szwy nie rozpuszczalne bo sie pomylili i dlatego boli, brr nawet siasc okrakiem na krzesle nie moge bo boli, nózki razem i grzeczna dziewczynka, po wczorajszym chyba zostane asexualna do konca zycia
Kfinka wszystkiego naj dla dzieciaczków
Moja mała kupke ostatnio robiła w tamtym tyg w czwartek, leki pomogły tylko na twardy brzuszek, ja oczywiscie karmie tak jak wczesniej od rana do póxnego popołudnia co godzine a potem co 2 wiec nocki zarwane bo zanim znowu zasne mała znowu chce jesc, a o 5 rano ma nalot i gada se i jak ja spie to sie drze zebym wstała i z nia gadała
a nie mówiłam Wam, moja sasiadka z małym (16 tyg) w szpitalu juz 2 tyg, mały ma wiotkosc krtani wiec wszystko od razu na oskrzela i płuca idzie i miał taki kaszel i oddech jakby sie dusił a tu lekarze ze to normalne nic sie nie dzieje prosze sie nie stresowac to tylko pokarm sie cofa i stad ten kaszel, dobrze ze jak pojechała sama do kontroli bo rodzila w lublinie to przy okazji złapała jakiegos pediatre zeby go zbadał, normalnie skaranie boskie u nas strach sie leczyc 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aga2010 napisał(a):
Hej, Agatka - niezła koszulka 🙂 ja z moją mleczarnią to już w żadną koszulkę tego typu bym się nie zmieściła 😁 napisz co fajnego czytałaś, to ja też przeczytam, bo jak karmię, jeśli nie piszę na brzuszku, to czytam 😉 Wszystkiego najlepszego dla Kai (swoją drogą Kai czy Kayi?) i Oliwierka! Biedna Ada i Oskarek 😞, oby szybko ich wypuścili; Aga Mini - może Majeczka się nie zarazi jak na piersi. A swoją drogą, niedługo Oskary, nie wiem czy oglądałyście, ale film " Jak zostać królem" jest super 🙂 Miłego dnia, mój na macie 🙂

no ja tez sie boje czy je zmieszcze bo wg tych numeracji to zeby w cyckach było dobrze to pod spodem wypada 90 a ja mam 70:/ no i sie boje bo mi sie wiecznie z nich leje ale co tam, trzeba wracac do zywych
co do ksiazek ostatnio czytam grazyne plebanek bo jakos tak był program doroty welman i bardzo polecała i mi przypadło do gustu, jedna nosi tytuł "pudełko ze szpilkami" jest o kobiecie która zachodzi nieoczekiwanie w ciaze i próbuje pogodzic kariere i wychowywanie dziecka az poznaje tego cene, druga to "nielegalne zwiazki" o zdradzie widzianej oczami faceta, wszystkie jej odcienie stany przechodnie swiadomosci itd, mam tez jej "dziewczyny z portofino" za które tez sie biore za niedługo, teraz jestem w trakcie cichodajki zapisu tego blogu co tak głosno kilka lat temu było, nawet ok chiciaz nie specjalna w porównaniu z poprzednimi, zamówiłam tez pamietnik nimfomanki bo mnie film bardzo zaintrygował, ja uwielbiam takie ksiazki które kaza mi sie zastanowic i zrozumiec psychike bohaterów i motywy kierujace ich wyborami, a no i zamówiłam ostatnie tango w paryzu bo kolezanka polecała 🙂
powiedzcie mi te co rodziły sn i miały naciecie, nie boli Was??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale dziś pustki...ja wróciłam ze spacerku, byliśmy z godzinkę, bo bardzo ładnie i nie zimno! u nas -5, a w słońcu na pewno więcej! teraz synuś śpi w wózku w kombinezonie 🙂 a ja idę robić obiad, ryż zapiekany z jabłkami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej babeczki 😉
Agata koszulka super mega sexi 🤪 🤪 Mąż twój padnie jak cie zobzczy w niej hihihi.

Mata super, napewno potrafi zainteresować malucha 🙂
Najlepszego dla Kay oraz Oliwierka 🤪 🤪 🤪
U mnie z nów koleżanka była- w ogóle czasu nie mam 😞 😞 na noc. Na obiad szygko naleśniki zrobiłam i idę teraz rosół wstawić, Ugotowałam warzywa na sałatkę - mniam, idę też zaraz pokroić. Byłam z Olusią na spacerku i jak zwykle zmarzłam. Kurde ja już chce wiosnę i temperaturę na +.
Ada to się ma z dziecmi 😞. Boziu ile te dzieci muszą się nacierpieć.
Zajrzę pózniej pa 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamuśki. Kurdę Szymkowi wyszły drobne krostki takie szorstkie w dotyku i łuszczące się. Ma je na policzkach, brwiach i uszach. Zdaje się że go swędzą bo jeździ rękoma po twarzy jak szalony.... 🤨 Pediatra powiedziała że to może mleko i zmieniła na Isomil do tego maść mecortolon i krem cutibaza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey matko moglo by cieplo byc juz... Ehhhh moja zasnela szalona dziewuszka.... Kochana jest... Biedna Ada ehhhh i maluchy jej ciagle cos... Eh Agata super koszylka serio... Ja dostalam od meza na walentynki suuuuper panterkowa koszylke ze stringami... Biedna Oliwcia pewnie zbila sobie lapke....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej jestem i ja nie mam czasu za bardzo zagladac bo studiami sie zajmuje ostatnio 😞 wczoraj bylam w Olsztynie i jutro tez jade bo juz nowy semestr zaczynam ale to juz ostatni 😁
dziewczyny koszulki i sukienki boskie!!! chyba sobie taka seksi koszulke na urodzinki od meza zamowie hehe
Aga fajnnie ze Pawelek sie przekreca 🙂 mi Dominik juz chyba od miesiaca sie przekreca ale to indywidualna sprawa kazdego dziecka teraz boje sie go na lozku zostawiac bo nie wiadomo co mu wyjdzie hehe My dzis tez na dłuzszym spacerku bylismy bo w miescie na zakupach bylam i stwierdzilam ze wole allegro bo nic w tej mieścinie nie ma ciekawego a jak juz cos jest to ceny dowalają jak z kosmosu 😮
my mamy chrzciny 20 marca wiec niedlugo bede sie brala za przygotowywania ale robimy w salonie tak na 20 osob wiec nic nie wynajmujemy bo sie nie bardzo to oplaca nam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej gUpie !! 😉 😘
Moja Alusia ślicznie po szczepieniu zero skutków na szczęście. Teraz trochę płakała bez powodu ale Ona nie raz tak ma nawet bez szczepionki 🙂 Ola Twoja jak była taka nie spokojna w nocy to na pewno po szczepieniu 😉 Agatka ja pękłam i pierwszy raz bolał bardzo za drugim tak sobie, ale już było oki a teraz to już normalnie się kochany. A może Cie za mocno zszyli ?? Słyszałam już takie przypadki, że kobieta była za mocno zszyta i musieli na nowo rozcinać i zszywać tak jak się należy bo właśnie nie była w stanie się kochać a ni nic 🤔 Biedna Oliwka mały szatanek sama by sobie krzywdy narobiła, ale jak to tylko zbicie to szybko będzie dobrze 😉 A te biedne dzieci Ady 🤨 Za co One się tak męczą 🤨 🤔 Jak nie Sebuś to Oskarek 🥴 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aisak_89 napisał(a):
Agatka ja pękłam i pierwszy raz bolał bardzo za drugim tak sobie, ale już było oki a teraz to już normalnie się kochany. A może Cie za mocno zszyli ?? Słyszałam już takie przypadki, że kobieta była za mocno zszyta i musieli na nowo rozcinać i zszywać tak jak się należy bo właśnie nie była w stanie się kochać a ni nic 🤔

Nawet mnie nie strasz, z moim szczęściem i umiejętnościami tutejszych lekarzy może być nieciekawie... 😞
a wogóle oczywiście dalej plamie, jakbym w środku miała rane
mała po czopku i herbatce z koperkiem zrobiła nie jedną a 3 kopki, ale po południu znowu kolka, marudna nie chce jeśc, ja dalej obstawiam jogurt, nie jem znowu nic z nabiału i jak się nic nie zmieni to w poniedziałek dzwonie do tej pediatry
moja mała skok rozwojowy ma za sobą i doszłam do wniosku że kurcze nie dość że nic nowego się nie nauczyła (nie licząc tego, że nauczyła się jak wymuszać rączki) i to co umiała nic nie umie, nawet ta głupia główka, podnosiła ją a teraz nie chce, przekręcała się na bok a teraz nawet nie umie się utrzymać na boku... 😞
a jak tam Wasze brzuchy, mój dalej babciny...ciemny wiotki, dużo skóry, rozstępy zrobiły się jasne, prawie kremowe i na nowo pękają bo powstają w nich nowe różowe czerwone kreski, chociaż nic nie przytyłam, a buzia the best, nawet bedąc nastolatką nie byłam nigdy tak zsypana, masakra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To super, że nic nie jest Oliwce 😉 Pewnie nie raz jeszcze zaliczy taki upadek to jest normalne u ruchliwych dzieci i nie ma co się obwiniać ani na nikogo winy zrzucać bo to wystarczy sekunda nieuwagi i upadek gotowy.
Agatka ja mam nadal dość ciemną skórę na brzuchu, ciemny pępek i krechę a do tego luźna skóra i dość bordowe rozstępy 🤔 Buzia też nie jest taka gładka jak kiedyś lubi mi coś wyskoczyć ale na szczęście nie za dużo 🙃 😮
Moja po butli i kąpieli śpi ale pewnie jeszcze się obudzi 🤔 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O ludzie, jestem pierwsza 🤪 Jeszcze tego w kinie nie grali ha ha ha 😁 😁 Noc u nas spokojna, mała obudziła się raz koło 5 ale nie śpi od 7 🙂 My Chrzciny chyba 2 kwietnia robimy w sobote na 15- tą. W tygodniu idziemy do Kancelarii ustalić co i jak 🙂I najlepsze, że jest potrzebne zaświadczenie od Chrzestnych dziecka ze swojego Kościoła o praktykowaniu wiary! A nibY jak Ksiądz ma wiedzieć czy ktoś wiarę praktykuje czy nie 😮 Ale wymyślają... Ada biedulka, jak nie Sebusiowi coś jest to Oskarkowi , najgorsze, że nie ma jeszcze wsparcia u męża... 😞 Mini- dobrze, że Oliwcia ma tylko zbitą rączkę, w sumie szczęście w nieszczęściu...A na niektóre rzeczy nie mamhy wpływu także może być i 5 osób przy dziecku i może się coś stać. Noooo a ogólnie to znów weekend więc pewnie mało kto zajrzy na brzuszek. Miłego dnia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć 🙂
Cieszę się, że z Oliwką jest dobrze - dobrze, że to nie złamanie, bo to by straszne było 😞 Taka mała dziewczynka. Aga, a Ty sobie nie wyrzucaj, że jesteś złą matką, bo na takie rzeczy nie masz wpływu. Jeszcze nie raz się przewróci itd.
Agata, zamówiłaś tą koszulkę?? 🙂 Jak ją ubierzesz, to na pewno nie będziesz się czuła aseksualna 🙂 Ale najpierw musisz sprawdzić, czy Cię dobrze zszyli. A co do brzucha, to ja nie mam ciemnego, kreska jeszcze jest i jest trochę flaczek 😜 A rozstępy dopiero po porodzie mi wyszły dwa, ale długości pół cm 😜
Nie martw się, że Zosia nie robi tego co inne dzieci. Mój też nie chce leżeć na brzuchu, wydziera się i moczy podłoże śliną, trochę podniesie, ale zaraz opada i to też jest ciężka sprawa u nas. Jak jest na rękach to od bardzo długiego czasu odchyla głowę, także mam nadzieję, że to te same mięśnie pracują, które podczas podnoszenia główki. I tez nie umie się przekręcać z brzuszka na bok, czy na plecy 😉 Także nie jesteś sama 😉 Nie wiem czy to powinien być nasz powód do zmartwień...
Napiszę potem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nina jak wycxzytasz coś mądrego to podziel się swoją wiedzą bo u mnie jest ta sama historia co z Twoim Łukaszkiemi i Zosią Agatki 😉 U mnie nie ma ani jednego rozstępu, flaczka nie ma ani troszkę ale niestety ciemną kreskę mam jeszcze+ciemny pępek... 🤔 Ponoć może to długo schodzić ale mam nadzieję, że do lata będzie brzuszek ja ta lala 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu czyli po prostu nasze brzuszki wolniej do siebie dochadza, Ty miałas pas kupowac poporodowy, na jakiej zasadzie to działa??
Nina zamówiłam, w poniedziałek kurier ma byc, a w srode do lekarza o ile znowu okres mnie nie zaskoczy, nie straszcie mnie tym szyciem, juz mi sie w nocy sniło ze mnie znowu nacinali 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu czyli po prostu nasze brzuszki wolniej do siebie dochadza, Ty miałas pas kupowac poporodowy, na jakiej zasadzie to działa??
Nina zamówiłam, w poniedziałek kurier ma byc, a w srode do lekarza o ile znowu okres mnie nie zaskoczy, nie straszcie mnie tym szyciem, juz mi sie w nocy sniło ze mnie znowu nacinali 😞
a co do Zosi ja czytałam w ksiazce mamo tato co ty na to ze kazde dziecko rozwija sie indywidualnie i to nic złego ze póxniej zacznie robic pewne rzeczy ale wex to wytłumacz lekarzowi jak on wszystkie rozumy pozjadał z kazdej dziedziny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta, jak to nie masz flaka?? 😜 Co Ty sobie wyobrażasz?? 🙂 hahah 🤪 🤪 🙃 🙃
Jejku, jutro Sebuś, a w środę Alicja i Maja kończą 3 miesiące 🤪 🤪 🙃 🙃 Ale jaja 🤪 🤪 🙃
Mój Łukasz daje mi dzisiaj odczuć jak mam ćwiczyć cierpliwość 😜 nie wiem czy to skok, czy nie ma humoru dzisiaj 😉 Od rana marudzi... 😉 Chce na rączki, jest na rączkach, też się nie podoba, odkładam go i wrzask 😜 Dziecko mi podmienili dzisiaj hahah 😉 Teraz jest na etapie wkładania piąstek do buzi 😉 i próbuje ssać kciuka, ale mu nie wychodzi 🤪 🤪 🙃 🙃 a w brzuchu umiał, bo na usg widziałam 🤪
Marta i Agata - jak nasze dzieci nie są chętne teraz do podnoszenia głowy, to ja się boję tylko o to, że potem będzie coraz cięższa i w ogóle będzie masakra... także nie wiadomo, czy się tym przejmować, czy nie.
Ale pustki dzisiaj 😜 Zaraz przyjdzie Pigi i powie, że dopiero wstała 🤪 🤪 🤪 hahahahah 🙂
Mój Łukasz już mi nie śpi po 8-9 godzin. Znowu po 6 i potem 3... ech... a tak się cieszyłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamuśki 🙂
No niestety u mnie z tym brzuchem to wiedziałam, że tak będzie to ja mam strasznie mało elastyczną skórę 🤨 Niestety u mnie to rodzinne po tacie 🤨 🤔 Ale coraz lepiej jest z dnia na dzień 😉 Pas zamawiam w poniedziałek. Na jakiej zasadzie działa ? Hm... myślę, że ściska skórę powodując jej szybsze zciągnięcie się.
U mnie noc była śliczna 😉
A ja siedzę z bólem nerki i jestem zła sama na siebie 😠 A do tego wkurzyłam się bo okazało się, że mam urologa 12 kwietnia a wtedy mój Mariusz ma na rano do pracy i nie mam co zrobić z Alusią ! 🤨 I pewnie do lekarza nie pójdę i wszystko się przeciągnie bo Mariusz nie może wziąć wolnego 🤔 😮 Ja pier.... wszystko pod górkę 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej
wiec tak pas porodowy ja mam scoska brzuch nie nalezy do wygodnych ale sciska... No czas leci jak niewiem ja od wczoraj mojej do mleka kasze raz dziennie dodaje z jablkiem kupilam z bobo vity mala wcina jak niewiem znaczy sie pije w butli bo to kasza na mleko modyfikowane... I daje herbatke jablkowa i rozcienczony soczek jutro pierwszy raz dostanie... Zobaczmy jak to bedzie... Lekarka mowila ze juz moge delikatnie sprawdzac co mala toleruje a co nie... Nooo... Narazie jablko ... Buziaki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...