Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2010 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
HEJ 🤪
Przyszłam sie przywitać 😉
Aga jesteś super matką, Twoja córka jest po prostu slodką diablicą 😁i ciezko ja upilnować. Musiała byś ją trzymać cały czas na rekach i w ten sposób chronić. To jest dziecko i niestety jeszcze takich przykrych wypadków przed nią.Na szczescie to tylko zbicie 🤪
Moja Ola jeszcze z plecków sie nie przekreca - ma na to czas , ja sie nie przejmuję. Kasia ale Ala jest śliczniutka.
Aga a Maja jaka smieszka jest 🙂 🙂
Ja mam po południu gości - no niedługo się zaczną schodzić.
Miłej soboty baby 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aisak_89

    4621

  • naylaaa

    4039

  • gonia88811

    3165

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hihi niom Krowa na tym zdjęciu w trampkach Alusia wygląda jak chłopaszek dlatego dzisiaj wołam na Nią Skejt hihi Ale za to Tata jak się ucieszy jak wstanie i zobaczy co Alusia ma na koszulce napisane 😁 Poza tym taki sam napis ma na gaciach na tyłku haha 😁 🤪 🙃
Moja z brzucha na plecki też się jeszcze nie przekręca albo robi to a ja nie wiem bo nie kładę Jej często na brzuszek 🙂 Za to odpycha się dwoma piętkami od podłoża i pełza na plecach po łóżeczku haha 😁 🤪
Krowa podkładasz już Mai poduszeczkę ?? Ja nie wiem kiedy zacząć 🤨 A co do jedzonka to ja od poniedziałku zaczynam Alusi dokładać łyżeczkę kaszki do mleka do butli na noc. Mam też z Bobovity malinową, morelową i waniliową 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja też mięsa ze słoiczków nie będę dawać bo mi się wydaję, że tam więcej konserwantów i emulgatorów przypominających mięso niż samego miecha 🤨 Ja będę dawać tylko dania samo warzywne i deserki owocowe a mięsko będę sama Jej podawać uszykowane po swojemu. Jabłko jest dobre na gazy hahaha 😁 😁 no ja też powoli ruszam z kaszkami później oprócz herbatek zacznę dawać po troszku soczku z marchewki a na koniec rosołek na cielęcinie i słoiczki myślę, że tak do 4 miesiąca podam zupkę a po 4 słoiczek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej a od 3 miesiąca jus sie urozmaica dietę niemowlaka ????????? Nie od 4 ???? Ja pamietam że Pauli od 4 mnieś. zaczęłam wprowadzac nowości.
A co do słoiczków to ja im nie ufam. Wolę sama zetrzeć jabłuszko i marchewkę na drobniutkiej tarce. A zupki to sama będę gotowała i potem moja mama będzie gotowała. A kleik ryżowy od którego miesiąca się podaje ??????????????????
Moi goście są spuznialscy 😠 😠 Przyjdą pózniej i dłużej będą siedzieć 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aduś napisał(a):
hej
jana chwilę,wróciliśmy do domu,mały nadal ma sterydy,ale opuchlizna i wysypka zeszły,tylko po sterydach jest nerwowy bardzo
potem więcej napiszę


Oj Aduś ale Wy się macie 😞Tak mi szkoda tych Twoich chłopców. Dlaczego oni tacy chorowici są????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, ja na chwilke, mielismy gosci i jeszcze ma zajrzec kolezanka; co do wprowadzania nowych rzeczy do diety, to ja slyszala, ze od 6 miesiaca, ew. od 4, a nie wiedzialam, ze mozna od 3?? 😮? A Pawelek znow szaleje z tym przekrecaniem glowy w lewo i wyginaniem sie w lewo, wszystlo w lewo 😞 Co do brzucha, to ja mam troche ciemniejszy i ciemniejsza kreske, a flaka malego, a rozstepow nie mam 🙂. Maja i Alusia śliczne. Uciekam, milego wieczoru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nina moja Gabi też dzisiaj marudna, że hej także możemy sobie rękę podać 😉 A flaka nie mam u już ha ha 😁 Ani jednego rozstępu 😜 Co do urozmaicania diety to też myślałam, że dopiero od 4 miesiąca...i co wtedy najpierw wprowadzacie dziewczyny?? Bo mięsa ze słoiczka też nie będę dawać bo jest okropne- moja siostrzenica Nikola nie chciała jeść tego w ogóle!..Gosiu- ja też zamierzam sama przygotowywać zupki i takie tam ale zobaczymy jak wyjdzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nina moja Gabi też dzisiaj marudna, że hej także możemy sobie rękę podać 😉 A flaka nie mam u już ha ha 😁 Ani jednego rozstępu 😜 Co do urozmaicania diety to też myślałam, że dopiero od 4 miesiąca...i co wtedy najpierw wprowadzacie dziewczyny?? Bo mięsa ze słoiczka też nie będę dawać bo jest okropne- moja siostrzenica Nikola nie chciała jeść tego w ogóle!..Gosiu- ja też zamierzam sama przygotowywać zupki i takie tam ale zobaczymy jak wyjdzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola Ty już diete rozszerzasz 🤪,przecieżukład pokarmowy dziecka jest gotowy odok.4 miesiąca 🤪
Alusia i Maja słodziutki na zdjęciach 😁
Aga to nie Twojawina,że masz żywe dziecko,dobrze,że nie ma złamanej rączki.

Gosia Oskar dostał pokrzywki alergicznej,podejrzewam paluszki rybne,jeden dzień zjadł 2 i na drugi miał wysypkę z którą poszłąm do lekarza(alezbladła trochę),lekarka w razie czego dała skier.do szpitala.Małyna obiad zjadł 4 paluszki rybne i wieczorem zaczeło mu bardziej wychodzić,same kropki,poszedł spać i o 21 mi się obudził,wzięłam go do łóżka a on się drapie i wierci,jak zapaliłąm światło to mało zawałunie dostałam...oczu prawie nie miał,twarz spuchnięta cała,wyskoczyłam z łóżka,nawet nie wiem jak nas ubrałam,Seba z tatą a ja taksówką do szpitala,przyjęli nas bez kolejki,bo jakby mu szyja spuchła to...
potem przewieźli as do drugiego szpitala i tak o północy dopiero mały poszedł spać,po 6 wstał i wysypki już niemiał,ja spałam na kurtce,wczoraj udałomi się dostać płatnypokój 2-osobowy,mały nerwowy mi histerie i furie odstawiał,dostał wieczorema uspokojenie i spał do 8,dzisiaj opuchlizna zeszła i mogliśmy wyjść,alema zapisane sterydy jeszcze 3 dni.
dobrze,że on się wtej nocy obudził...nawet nie chcę myśleć co by było 😞
podejrzewam te paluszki rybne,bo przez te 2 dni nic innego nie jadł,bo mu5 się pzrebijała a to jakieś nowe były 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Już przeczytałam w necie. Kleik ryżowy od 4 miesiąca, no ale to zależy od pediatry. Jeden pozwala po 4 a drugi wcześniej.
Martuś po 6 mieś. dzieciom karmionym piersią się wprowadza nowości.
Dobra zmykam już, popatrzę na telewizję i pewnie spuznialscy się doczłapią. Nie znoszę spuznialskich 😠. Mieli przyjść na 17 .
No to pa , do jutra.
Aaaa moja Paulinka poszła spać do koleżanki więc jak mój Tomek się nie upiję to będzie fajna nocka ...... hihihihi pa 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak kaszki są do 4. miesiąca jest tak nawet napisane na opakowaniu, ale ja raz dziennie na noc będę już dodawać do mleczka jedną łyżeczkę od poniedziałku. Soczki od 3 miesiąca a pod koniec 3 początek 4 już zupkę, marchewkę jabłuszko itp. 🙂 Też będę się starała sama szykować jedzonko a na pewno już zupki i mięsko będę sama robić, ale raczej deserki warzywne i owocowe będę kupować bo nie zawsze jest czas na szykowanie. Poza tym dziecko tego nie je za dużo a więc co bym uszykowała to pewnie zawsze by było tego za dużo i bym wyrzucała a taki słoiczek to akurat proporcjonalna porcja 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak ubieracie maleństwa do Chrztu??? Ja na pewno ubiorę małą w coś haftowanego lub z delikatnej koronki- tutaj artykuł także życzę miłej lektury 😉 http://www.baby-shower.pl/NIEMOWLE/Zakupy/Jak-wybrac-ubranko-do-chrztu.html A tutaj pomysł jaki chcę zrealizować tzn kupić 🙂 http://www.abrakadabra.sklep.pl/?p0=56&p1=57&p2=63&o=64 albo coś cieplejszego http://www.abrakadabra.sklep.pl/?p0=56&p1=57&p2=85&o=79 - mam jednak nadzieję, że znajdę tańszy odpowiednik 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no Marta cena niezła...
mnie boli szew jakbym dopiero co zszyta była, za dyze wahania temp. i cierpie... 😞
co do dietki mi tez mówili ze na cycu od 6 miesiaca i ja pewnie tak bede postepowac bo przy skazowcu i alergiku to niestety wskazane
a tu macie tabele zywienia niemowlat http://www.mp.pl/artykuly/?aid=1226

http://www.mp.pl/artykuly/?aid=15748 a tu pytania i odpowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też tylko cyc na razie 🙂 Po 6 miesiącu pewnie coś wprowadzę 🙂 A postanowiłam, że będę karmić tak długo, aż zacznie chodzić, ale okaże się w praniu 😁 Myślę, że tak mniej więcej do roku będę karmić.
Rzeczywiście cena niezła 😉 Na pewno znajdziesz coś podobnego w niższej cenie 😁
Dzisiaj strasznie nie mam humoru... w ogóle od kilku dni jestem przygnębiona i nic mi się nie chce... 😞 Chyba za długo zima jest i mój organizm słońca i wiosny potrzebuje.
Maja jakie uśmiechy 🙂 A Ali brakuje jeszcze spodni z niskim krokiem 😁 hahaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do ubranek na chrzest to ja jestem strasznie wybredna aż za bardzo bo wszytko mi wiochą zalatuje nikomu nie ubliżając oczywiście. Brat powiedział, że mi Alusie jako chrzestny ubierze ale jak przeglądam polskie strony w necie w ubrankami to nic mi się nie widzi 🤨 Jest tutaj kilka stanowiska w Liverpool-u i chyba sama Jej coś kupię w Anglii bo tutaj kilka rzeczy mi się podobało.
Martusia cena jak za te ubranka jest aż nad zbyt wygórowana !! Każdy ma swój gust, ale ja za te komplety by nawet 50zł nie dała 😮
Moja Alusia dzisiaj daje w kość znów coś taka maruda jest 🤔 Widzę, że potrzebuje już dużo zainteresowania bo jak nie to się krzykiem domaga hahaha 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja daje kaszke jedna miarke do mleka nic malej po tym nie jest kupke robi i herbatke jablko melisa jej dalam pila i nic nie jest jej... Inne rzeczy pozniej dam jej... Mnie dzisiaj mala rwie tam gdzie szyta byla... A mala spi... Co do chrztu sukienke mam a bym nie kupila tyle co tesciowa mi kupila bo zima wiec co ale mam cieplejsza i kupilam piekny plaszcz dla mojej malej korzuch tak jakby... Co do ubranka uwazam kazdy wybiera jakie chce... Co ksiedzu do tego... ja bym w bialych spioszkach dala ja do chrzty ale tesciowa na sukienke sie uparla... Wiec ma... A mam chrzciny za tydzien... 6marca...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mini23 napisał(a):
Pigi sukieneczki cudeńka 🙂
A Marta co do tego artykułu,yo przecież każdego inwidualna sprawa jak ubierze maluszka do chrztu,i nawet księża się tym nie interesują - bynajmniej u nas,to jest decyzja rodziców 🙂


Ależ oczywiście 🙂 Każdy ma swój gust i dobrze bo inaczej wszystkie dzieci wyglądały by podobnie hehe 😜 A mój poszedł do szwagra na % pomimo że to mi się nie podoba! 😠 Spytał sie mnie a ja mu powiedziałam, ze sie ma mnie nie pytać bo mu nie pozwolę więc po co mi zadaje pytanie? A on i tak swoje i chuj 😠 Powiedział, że ja też sobie będę mogła kiedyś wyjść hahahaha kurwa śmieszny jest- ciekawe czy jak on byłby tak ograniczony to by tak mówił. Egoista pierdolony! Sorry za wyrażenia 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej. Jestem pierwsza 🙂 pobudka o 5 i nie chciało mi się już iść spać, mały jeszcze drzemie.
aisak_89 czytałam że poduszkę w drugim roku życia można dać chyba że się dziecko samo o nią upomina. Ja na razie nie używam.
Aga dobrze że z Oskarkiem lepiej.
Ceny ubranek zabójcze 😮
Co do diety już nie mogę się doczekać karmienia papkami 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej
nocka super,od 19 do 4 i potem do 7 🙂
Sebuś dziś 3 miesiące 🙂
Sto lat dla Kayi i Oliwierka 🙂

ja z rozszerzaniem diety się nie śpieszę,ma jeszcze miesiąc do kaszek,zupek...nie mam zamiaru nic przyśpieszać.
Oskarowi wrócił apetyt...zjadł 2 butle kaszki i dużą kiełbasę polską 🤪
wysypkę ma,boto normalne,znika i się pojawia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...