Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2010 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Martuska_D napisał(a):
Hejka. U nas noc przespana, mała poszła spać po 20 i wstała na karmienie o 23 i 4 czyli tak jak od jakiś 3 dni. Dzisiaj ćwiczyłam z małą podnoszenie główki ale się tak złościła, że hej 😜 No ale ćwiczyliśmy bo praktyka czyni mistrza ha ha. Niestety katarek się jej utrzymuje już ponad 2 tygodnie i nie wiem czy to alergiczny czy jak? Dzisiaj idziemy więc do naszego prywatnego pediatry na 16:00. No i zapytam o to podnoszenie główki 🙂 Póki co życzę miłego dnia 😉

zapytaj i powiedz co CI powie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aisak_89

    4621

  • naylaaa

    4039

  • gonia88811

    3165

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
aga_ta napisał(a):
Martuska_D napisał(a):
Hejka. U nas noc przespana, mała poszła spać po 20 i wstała na karmienie o 23 i 4 czyli tak jak od jakiś 3 dni. Dzisiaj ćwiczyłam z małą podnoszenie główki ale się tak złościła, że hej 😜 No ale ćwiczyliśmy bo praktyka czyni mistrza ha ha. Niestety katarek się jej utrzymuje już ponad 2 tygodnie i nie wiem czy to alergiczny czy jak? Dzisiaj idziemy więc do naszego prywatnego pediatry na 16:00. No i zapytam o to podnoszenie główki 🙂 Póki co życzę miłego dnia 😉

zapytaj i powiedz co CI powie 🙂


Oczywiście dam znać 🙂 A z tą Twoją małą to nie wiem co jest, że tak często w nocy je i tak długo 🤔 Hmm musisz próbować z tą butlą bo się wykończysz. A najgorsze, że nikt kurwa nie może Ci pomóc i wszystko jest na Twojej głowie 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No wiec pisalyscie o brzuchach moj gdyby nie rozstepy ktore wyszly mi w ostatnich trzech tygodniach ciazy bylby juz super, nosilam pas poporodowy juz po tygodniu po porodzie wiec moze to jego zasługa.
Ja małemu zaczne wprowadzać inne jedzonko tez dopiero jak skonczy6 miesiacy pewnie bo podobno jak sie karmi piersia to pozniej nawet mozna no ale powoli zaczne hehe i sama bede robila mu przecierki z warzyw i owocow no i zupki bo sloiczkom nie ufam...
co do chrzcin my mamy 20 marca ubranko prawdopodobnie juz mam o ile jest jeszcze dobre bo szwagierka mi dala po swojej corci taki bialy komplecik z polarku i śpiworek bo u nas w kosciele jest strasznie zimno! A pod spod mały zostanie ubrany w jakies ładne spodenki koszule i sweterek szalała z garniturami nie bede hehe
A moj Dominik smoczka nie lubi za to od tygodnia uwielbia swoje raczki a najgorsze że kciukiem juz bez problemu trafia do buzki i nie moge go tego od uczyc no a boje sie bo wiem jak moj kuzyn kcika sobie wyciagnal i teraz zeby krzywe ma 🤢 tez jestem ciekawa kiedy zaczna mu zabki wychodzic hehe
Agata pisalas że miedzy karmieniem przepajasz Zosie moj Dominik tez dostaje herbatke koperkowa i rumiankowa bo czasem mu sie chce po prostu troszke napic a poza tym od kiedy go tak troche przepajam to juz nie ma wcale problemow z brzuszkiem
Mini jak robie Dominikowi samolot to on z reguly juz wyprostowany i glowa w gorze hehe ale moj synus to chyba wyjatkowy silacz jest ... chociaz dla niego to nie jest az takie zdrowe no ale
no i reszte nadrobie za chwile bo maly sie cos kreci 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No nadrobilam nareszcie hehe bylam juz na spacerku z Dominikiem teraz jescze przysypia ale sie budzi powoli wiec sie streszczam 😁 Agata wspolczuje bo kurcze naprawde nie ma kto Ci pomoc mam tylko nadzieje że mała wkońcu załapie butle i ją polubi...
Ja sie powoli zbieram do miasta bo musze skarbówke odwiedzic bo PITy nam rozliczyłam wiec juz zawioze a poza tym musze wziac zaswiadczenie o naszych dochodach za 2009 rok bo podobno to do becikowego tego drugiego jest potrzebne a chyba sie zalapiemy hehe 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
U mnie noc jak zwykle 😉
Moja Ola bardzo ładnie dzwiga główkę a przy samolocie to głowa do góry oczy wielkie i się rozgląda 😉
Niestety jeszcze w głos sie nie śmmieje jak Alusia Oli, ale to już blisko 🤪 🤪 Ale gada i krzyczy, kłóci sie jak stara hihihihihi.
Pogoda dziś piekna moja Ola już po spacerku. Byłam w Tesco i kupiłam pieluchy huggies 4 za 55 z groszami 128 szt. - promocja .
Ja jade dziś do księdza umówić sie na chrzciny, mam nadzieję że będzie jeszcze miejsce na świeta.
A tu moja olbrzymka hihihi.
[URL=http://img197.imageshack.us/i/sam0612ola.jpg/][IMG]http://img197.imageshack.us/img197/3715/sam0612ola.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Ide jeszcze uzupełniż aguagu fotkami 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
brr mała ciągle krzyk i rączki, już siły nie mam, a jak chce ją wziąśc na przetrzymanie to ona oczy czerwone i łzy ak groch się leją i co ja mam robić??
próbowałam nauczyć ją do łożeczka, wiecie kłade do łóżeczka, a jak zaczyna marudzić to na rączki przytulam uspokajam i znowu kłade i w ten sposób powinna z czasem coraz dluższy czas w łożeczku wytrzymać a ona na odwrót coraz krócej aż w pewnym momencie już nie mogłam jej wogóle uspokoić no i wtedy dawaj jej plecy na mój brzuch i chodzić i oglądać, tylko nie siadać bo krzyk i płacz, może któraś zna jakieś inne metody??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aga_ta napisał(a):
brr mała ciągle krzyk i rączki, już siły nie mam, a jak chce ją wziąśc na przetrzymanie to ona oczy czerwone i łzy ak groch się leją i co ja mam robić??
próbowałam nauczyć ją do łożeczka, wiecie kłade do łóżeczka, a jak zaczyna marudzić to na rączki przytulam uspokajam i znowu kłade i w ten sposób powinna z czasem coraz dluższy czas w łożeczku wytrzymać a ona na odwrót coraz krócej aż w pewnym momencie już nie mogłam jej wogóle uspokoić no i wtedy dawaj jej plecy na mój brzuch i chodzić i oglądać, tylko nie siadać bo krzyk i płacz, może któraś zna jakieś inne metody??

Oooo matko !!!!!!!! Agata tragedia 😞 Nie mam pojęcia co Ci doradzić. Ona po prostu się przyzwyczaiła już do rąk i koniec. A że ma charakterek to ciężko Ci ją nauczyć łużeczka 🥴.Agatka a gdybyś ją wsadziła w bujany z wibracjami fotelik ????? I włączyła byś dzwięk na przykład z szumem fal ????????????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gonia88811 napisał(a):
aga_ta napisał(a):
brr mała ciągle krzyk i rączki, już siły nie mam, a jak chce ją wziąśc na przetrzymanie to ona oczy czerwone i łzy ak groch się leją i co ja mam robić??
próbowałam nauczyć ją do łożeczka, wiecie kłade do łóżeczka, a jak zaczyna marudzić to na rączki przytulam uspokajam i znowu kłade i w ten sposób powinna z czasem coraz dluższy czas w łożeczku wytrzymać a ona na odwrót coraz krócej aż w pewnym momencie już nie mogłam jej wogóle uspokoić no i wtedy dawaj jej plecy na mój brzuch i chodzić i oglądać, tylko nie siadać bo krzyk i płacz, może któraś zna jakieś inne metody??

Oooo matko !!!!!!!! Agata tragedia 😞 Nie mam pojęcia co Ci doradzić. Ona po prostu się przyzwyczaiła już do rąk i koniec. A że ma charakterek to ciężko Ci ją nauczyć łużeczka 🥴.Agatka a gdybyś ją wsadziła w bujany z wibracjami fotelik ????? I włączyła byś dzwięk na przykład z szumem fal ????????????

a w foteliku niechce lezec nawet przed tv, próbowałam kołysac ja w lezaczku/wózku muzyka relaksacyjna nic, sama zauwazyłam ze raczki to juz uzaleznienie ale jak ja oduczyc??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jestem, byłam na tym Klubie Mam, bardzo fajnie, z 8 dziewczyn, Pawełek najmłodszy , nic nie płakał, tylko się rozglądał 🙂 wykład był na temat wartości, ciekawy, ale trochę ciężko się skupić jak dzieci biegają 😉. agatka - kurcze, współczuje, nie wiem co Co doradzic, obawiam sie, ze jedyne co z tymki raczkami to na przetrzymanie wziac Zosie, ale to wymaga nieludzkiej cierpliwosci i z tym lozeczkiem moze jednak sprobuj, wez sobie wypij melise i odkladaj ja tak, moze w koncu poskutkuje...cholerka i zagon u Ciebie kogos do pomocy, nie masz jakis kuzynek, co by lubily dzieci 🙂? Gosia - Ola jaka juz duza i jak sie zmienila! Słodka 😁 Martus - daj znac co Ci powie lekarz, ja mysle, ze jednak dzieci rozwijaja sie indywidualnie, jeden umie to a inny tamto itp; moj spi, chyba go porazily wrazenia z wykladu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Laseczki 🙂
U mnie noc śliczna była 🙂 Mała wczoraj dostała jedną łyżeczkę kaszki waniliowej do mleczka na noc i doiła butlę jak trzeba hahaha 🙂 Teraz śpi we wózeczku 🙂 Moja lubi na rączkach, ale nie jest do nich przyzwyczajona. Jak jest śpiąca to zaśnie wszędzie 😁 Agatka ja nie mam pomysłu jakbyś mogła Zosie oduczyć rączek może te Mamusie co już mają dwójeczkę mają jakieś pomysły 😉 U mnie dzisiaj na obiadek jarzynowa mniam mniam 😁 Ja od rana zrobiła się na bóstwo- makijaż itp. bo brakuje mi tego dbania o siebie a jak Maniek wróci od landrorda idę na solarek bo muszę troszkę kolorku nabrać bo miała jak mąka jestem 🙃 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mam siostry, problem z tym że ona ich nie akceptuje, ani moich rodziców, żadko tam bywa oni też czesto nie porzyjezdzają żeby tescie na mnie nie odreagowali tego i mała niechce, jak ją zostawiałm na 10 minut żeby do sklepu wyjść, wychoidziłam śmiała sie do nich gaworzyła wracam po 10 minutach dziecko sie zachodzi krzyk pisk,l myśleli że głoda ale ona nie chciała jeśc, tylko wziełam ją na rece uciszyła się i ok już było,
Kasia ja chce małą na butle, chociaż wyrzuty sumienia mam, ale do fryzjera nawet nie moge, myślałam że bede tylko dokarmiać by było ok, ale ona jak zna smak mojego mleka to niechce tego dla skazowców, wiec musiałabym całkiem zrezygnować co oznacza że po pierwsze rozsadzi mi cycki a po drugie bede siedzieć i ryczeć bo mam nawbijane do głowy że mleko moje najlepsze i takie tam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agata, Zosia ma chyba potrzebę bliskości i chce Ciebie czuć... mi się wydaje, że takie małe dzieci nie umieją jeszcze wymuszać. Nie wiem czy i jak da się tego oduczyć. Chyba sama z tego wyrośnie.
A płacze jak jest odkładana, bo pewnie chce Ciebie czuć i z Tobą jej najlepiej. A jest zainteresowana matą czy nie za bardzo?? U mnie przez godzinę dziecka nie ma jak leży na macie 🤪 🤪 taki jest zainteresowany 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej 🙂
przyszłamsię przywitać 🙂
byliśmy na szczepieniu 5w1,130zł 😞,mały nawet nie zapłakał:P,waży 5720 🙂

Agata próbuj do skutku podawać mleko,małą się wkońcu przyzwyczai,moja kumpela przyzwyczajała synka prawie miesiącale udało się,choć pluł napoczątku.
Co do usypiania w łóżeczku i odzwyczajania od rączek...już raz pisałam,wiem po sobie,Oskar do ponad pół roku zasypiał na rękach i go nauczyłam,choć początki były trudne,Sebusia też nauczyłam iteraz sam usypia...zawijam go w kocyk,kładęna bokuw kołysce i klepię ręką po pleckach mniej więcej tam gdzie łopatki i powtarzam"ćććććć"..napoczątku trwało nawet pół godziny ale już po paru dniach widać poprawę 🙂
Musisz coś zrobić,bo już nie masz sił a jak mała będzie ważyć 8 kg i więcej to nie dasz rady 😞
Mam nadzieję,zecoś Ci to pomoże,u mnie zadziałało na dwójkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta - to zdjęcia dla Ciebie. A raczej rysunki 😜 Bo na zdjęciach nie widać.
Pewnie Was poraził mój talent rysowniczy hahahah 😉
Składasz tak dwa lub trzy razy:

http://img220.imageshack.us/i/pielucha.png/

A potem Gabrysię kładziesz tak: i odwracasz jej głowę w tym kierunku w którym rzadziej trzyma. Pamiętaj, że jak leży w łóżeczku to ciągnie ją do światła, także tą stronę na której częściej kładzie głowę powinna mieć do ściany.
http://img191.imageshack.us/i/pielcuha2.png/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ada, a potem to chyba jeszcze droższe te szczepionki... 🤨 tak słyszałam, ale nie wiem. Sebuś jaki dzielny 🤪 🤪
Wypróbuj sposób Ady, ale u Ady był problem z zasypianiem na rękach, a u Agaty jest problem, że mała cały czas chce na ręce 🤪
Ooo to robicie sobie z Mają mleczny bal 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mini23 napisał(a):
naylaaa napisał(a):
Marta - to zdjęcia dla Ciebie. A raczej rysunki 😜 Bo na zdjęciach nie widać.
Pewnie Was poraził mój talent rysowniczy hahahah 😉
Składasz tak dwa lub trzy razy:

http://img220.imageshack.us/i/pielucha.png/

A potem Gabrysię kładziesz tak: i odwracasz jej głowę w tym kierunku w którym rzadziej trzyma. Pamiętaj, że jak leży w łóżeczku to ciągnie ją do światła, także tą stronę na której częściej kładzie głowę powinna mieć do ściany.
http://img191.imageshack.us/i/pielcuha2.png/


picasso się umywa 🤪


Oczywiście ta istota na rysunku to nie miała być Gabrysia 🤪 🤪 Mówiłam, że mam talent 😎 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to w sumie nie ma być rolka, tylko taka harmonijka jak robi się wachlarz, dwie, trzy warstwy, to ma być płaskie. I podkładasz to pod szyję.
Hurrrrrrrrrrrrrrraaaaaaaaaaaaa!!!! Łukasz leżąc na brzuchu podniósł głowę opierając się na rączkach 😁 🤪 🤪 🙂 Otwieram szampana z radości 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nina potrzeba bliskości?? tylko jak to się dzieje że mając ją na rękach i siedząc wyrywa mi się i płacze i musze chodzić telepać wtedy jest ok, tak samo może być bliskość na rękach na pionowo ale już poziomo nie,
Ada pamiętam Twój sposób, Zośka się drze aż zachodzi i nie chce się tak uspokoić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Krowa, bierz Maję na grzbiet i dawaj do mnie 😉 Szampan się chłodzi, truskawki mam z mojego całorocznego ogródka haha 😉 Nie nadążam ich zbierać 🤪 🤪 Tylko nie nabrudź mi w chacie trawą i nie rób placków 😠 😠
Agata, Zosia to chyba ciężki przypadek 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
naylaaa napisał(a):
Krowa, bierz Maję na grzbiet i dawaj do mnie 😉 Szampan się chłodzi, truskawki mam z mojego całorocznego ogródka haha 😉 Nie nadążam ich zbierać 🤪 🤪 Tylko nie nabrudź mi w chacie trawą i nie rób placków 😠 😠
Agata, Zosia to chyba ciężki przypadek 😮 😮

to charakter mojego męża..a co do maty, tak ok 2 minuty jest w stanie z wielkim bólem się na niej skupić, nawet się zastanawiałam czy jakiegoś adhd nie ma, nie umie sie skupić, ciągle wzystko widzi zmiennośc musi być i duży obszar widzenia..
:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Melduję się 🙂 Mini- dzięki z całego serca za ta stronę na Allegro z sukienkami- będę pewnie z niej zamawiała bo przecież nie dam za sukienkę 300 zł 🤪 Ja Wam tylko wtedy chciałam pokazać jaka mi się podoba więc mam nadzieję, że mnie dobrze zrozumiałyście 😉 Nina, no talent to Ty masz taki, że hej ha ha 😁 Oczami wyobraźni postarałam się to sobie poukładac jakoś i dzisiaj zastosujemy metodę Dr.NINY hihi 🤪 😜 Aga-fajnie, ze dobrze się bawiłaś w klubie mam,szkoda że u nas w mieście czegoś takiego nie organizują. Gocha daj znać jak po wizycie z batmanem ha ha- w sensie o Księdza m chodzi jak się dogadaliście w sprawie Chrzcin tj czy udało się w Święta zabukować 🙂 Byliśmy u lekarza i mała miała jakiś wirus ok 10 dni tak pi razy oko bo ma jakieś gojące się pęcherzyki w buźce ale już jest ok. Kazała wychodzić na spacer do -3 stopni i psikać solą morską 5 razy dziennie ze względu na suche powietrze. Poza tym charczy trochę ale mówiła, że do 1,5 roku może tak nawet być bo to jest ta wiotkość krtani charakterystyczna u niemowląt. Uszy w porządku, nie ma nic ani na oskrzelach ani w płuckach więc najważniejsze. Co do podnoszenia główki to mówiła, że jest wszystko ok i każde dziecko rozwija się indywidualnie- jeśli rusza wszystkimi kończynami to jest ok , jedne dzieci potrzebują więcej czasu a drugie mniej 🙂 Poza tym stwierdziła że Gabi to Pudzian bo bardzo dużo przybrała na wadze od urodzenia- dzisiaj waży 6390 kg 🤪 Czyli od szczepionki 11 lutego przytyła pół kilo 😉 No to kończę bo mała się budzi więc zaraz kąpiel i spanko 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej jestem 🙂
No więc tak chrzciny mamy w pierwszy dzień Świąt Wielkiej Nocy na godz. 12 🙂 🙂
A "BATMAN" jak nazwała księdza Marta hahahaha super!!!!!! To ksiądz z powołania 🤪. Powiedzieliśmy że nie mamy ślubu a on na to : ' mnie to nie interesuje, ja jestem szczęśliwy że chcecie doprowadzić dziecko do wiary, a ślub wezmiecie jak zechcecie - nic na siłę ' 🤪 🤪 Chrzestni nie muszą spełniać żadnych warunków 🤪 🙂 A co do kasy to tak : 50 zł. dla organisty a 200 zł na budowę kościoła, a jeśli nie mamy pieniędzy to damy tyle ile mamy 🤪
No to chrzciny załatwione. I wiecie że w ten sam dzień i o tej samej godzinie nasz kolega chrzci swoją córke i nasza koleżanka też chrzci swoją córkę hahahahaha. Ale jaja 🤪 🤪

Ninka kurde ale Ty rysujesz 😁 😁 😁 talent super!!!!!!!!!!!!Martwiłaś się że Łukaszek nie dzwiga główki, a tu niespodzianka 🤪 🤪 Główka powędrowała ku górze 😁
Marta Gabrysia rośnie jak na drożdzach 😲 😁 Najważniejsze że nic poważnego jej nie jest 😉
Agata jeśli Ty wychowasz Zosię nie zwarjując przy tym to będziesz moim guru 🤢 Powodzenia i wytrwałości można Ci jedynie pożyczyć . A jeśli chodzi o karmienie butlą to Agatka wiadomo że mleko mamy jest zdrowe i najlepsze , ale na miłość boską dziewczyno tysiące dzieci wychowałao się na mleku modyfikowanym i są zdrowe, mądre i takie same jak te na piersi. Nie możesz miec wyrzutów sumienia z powodu odstawienia od piersi - jak Ty się męczysz, nie masz 5 minut dla siebie!!! Jeśli wszyscy Ci tak narzucają karmienie piersią to niech sami wyjmą cycki i dadzą Zosi 😠.
Moja Ola już po kąpieli i buteleczce , teraz śpi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...