Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Marzi fajny wozek.
Ja kupilam juz ale taki bardziej starszy model, uzywany (gleboki i spacerowka) i zdecydowanie ciezszy 😞 ale cena byla baaaardzo atrakcyjna wylicytowalam go za.... 80zl 🙂 ciesze sie ze moglam zaoszczedzic 🙂 stoi juz w pokoju widac slady uzytkowania ale nie jest ani zniszczony ani poplamiony kola ma pompowane i wygodnie sie nim przez to jezdzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Szpital powinien wysłać zawiadomienie, do Twojej przychodni, że urodziłaś. Położna środowiskowa musi przyjechać na patronaż, nie pamiętam ile razy musi przyjść, na wizytę patronażową musi przyjść też lek. pediatria, do którego dziecko będzie należeć...Gdy dziecko ukończy 6tyg. opiekę nad nim przejmuje pielęgniarka środowiskowa, która też powinna odwiedzić dzidziusia w domu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Otlesia dziękuję za odpowiedź 🙂 u nas jest tak że przychodzi tylko położna do domu, lekarz się raczej nie pofatyguje trezba z dzieckiem sie samemu zgłsić w przychodni rodzinnej-ja kiedyś wypisywałm wniosek tzn wybierałąm swoją położną jescze jaks iostra urodziła 5 lat temu i położna przyszła to zapytałą czy moż emnie zapisać jako swoją podopieczną a ż eto przesympatyczna babaka to się zgodizłam bezwahania 🙂 a przychodnie rodzinna zamierzam zmienić a najbliższym czasie jeszcze przed porodem-bo lekarak nie ejst zbyt utalentowanym lekarzem-na wszytsko przepisuje antybiotyki-a i taka sknera że na żadne kontrolne badania nie chce wysyłac- o badanie krwi czy moczu trzeba prosić ale jeśli się nie ejst przewlekle chorym to nie ma na to szans choc się każdemu należy raz na rok czy 2 lata nie wiem ajk to tam jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiecie co ja własnie próbuje się dowiedziec jak to jest z tym znieczuleniem zewnątrzoponowym w szpitalu który wybrałam i znalazłam stronke na której są dane na temat cen tego zniecuzlenia w poszczególnych szpitalach nie wiem czy ta stronka ejst aktualna ale mam nadzieje z etak bo w moim spzitalu znieczulenie to jest bezpłatne 😁

http://www.znieczulenie.yoyo.pl/znieczulenie.porodu/lista.szpitali.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiem że moż ebyć nieaktualen ale w niektórych szpitalach juz sobie życzą po 650zł-tak wyczytałam z listy więc może aktualizują tę stronkę bo nie wiem ale 8 lat temu chyba nie było to znieczulenie zbyt popularne tak mi się wydaje ale może sie myslę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co dla mnie to jest chore-bo przeciez pąłcimy wsyztskie ubezezpieczenia itd. a za wszytsko trzeba płacić nawet za opiekę w szpitalu no paranoja-czy opieka jest tylko dla bogatych?? biedne kobiety które rodza muszą liczyć na łaske?? masakra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie to jakiś szpital w Warszawie. Ale ceny z tego co widzę to podobne ☺️
U nas w szpitalu to pamiętam ze 12 lat temu kobieta płaciła za znieczulenie.
Mnie tylko pociesza to ze moge dostać za darmo znieczulenie przy zszywaniu bo tego się bałam. Ciekawa jestem czy mogę też dostać znieczulenie przed przecieciem ☺️
Bo moja znajoma mówiła ze też była krojona w skurczu ale tak ja to bolało ze oddechiu złapać nie mogła 🤨 .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja wađnie pryecyztaam ye w sypitalu ktrz wzbraam w kwietniu yamknito pordwk ypowodu sepsz i zapalenia opon mzgowych u 3 noworodkow zrobiono generalny remont porodwki i sal i znowu otworzono oddzia polozniczy, jej sama nie wiem juz czy bdzie bezpiecznie tam teraz rodzic tzn w listopadzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja nie musiałam nawet pytać o znieczulenie podczas zszycia krocza/ ja byłam dwukrotnie nacinana, zawsze podczas skórczu partego i w ogóle tego nie czułam. może w złym momencie ją nacieli ?? a co do tych opłat czy to nie jest tak że szpital dostaje konkretną kasę na zabiegi które może wykonać itp ?? czy nie jest tak że jeśli zaczeli dawać by każdej pacjentce znieczulenia, to w kręgosłup, to nfz nie oddałby im za to pieniędzy ?? bo stwierdzili by że nie było podstaw ?? słyszy się tyle o bankructwach szpitali o tym że nie mają kasy na podstawowe zabiegi itp bo fundusz im nie zwraca ?? jakoś tak chyba coś słyszałam. oni chyba muszą mieć jakieś procedury itp do podania znieczulenia i innych by potem móc odzyskać pieniądze. a prawde mówiąc nie każda pacjentka potrzbuje tego znieczulenia i słyszałam że nie daje się wcześnie gdy i tak czuje się ten ból tylko jakoś w ostatniej fazie - by nie zatrzymać akcji porodowej - więc i tak boli.
ja na szczęście miałam tylko bóle brzucha. więc nawet nie pytałam czy jest taka możliwość. a u nas np poród rodzinny to własnie pojedyńcza sala. nie może się odbyć poród rodzinny na normalnej sali bo nie jest tam tylko jedna kobieta rodząca tylko np u nas max 3 pacjentki. jakby tak obok każdej był czyjś mąż a łóżka oddziela tylko betonowa przegroda do wysokości pachy to ja dziękuje by na mnie jakiś obcy facet patrzał, słuchał jak krzycze itp. nie ma takiej obcji. dlatego u nas jest opłatne - bo oznacza poród na zupełnie prywatnej sali, osobnej opieki - tylko dla mnie - inne kobiety rodzące mają inną opiekę w tym czasie, a przecież ekipa jest jedna jakby nie patrzeć (bodajże u nas to trzy położne i lekarz który sprawdza co jakiś czas czy wszystko ok) więc u mnie to rozumię za co się płaci przy rodzinnym. i rozumiem czemu nie można by normalnie ktoś był przy porodzie bo to było by trochę poniżej godności innych pacjentek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja bym oddzieliła temat nfz i szpitale ... bo mimo iż można by pomyśleć że to to samo to jednak coś innego. tak mi się wydaje. niestety dają za mało kasy z budżetu nfz ci nie mają zbyt wiele by dać szpitalom szpitale muszą żyć swoim życiem i koło się kręci. niestety bardzo niedoskonałe to nasze państwo i służba zdrowia :/ ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki Kasiu za wytlumaczenie teraz juz rozmumiem czemu porod rodzinny platny... nie mialam pojecia ze to tak wyglada.
Z innej beczki: gdzies wyczytalam ze od teraz powinnam zaczas liczyc ruchy dziecka ze w czasie aktywnosci dziecka powinno byc 10 ruchow na 45 min ale wydaje mi sie ze to jeszcze za wczesnie. Moj maluch nie ma jeszcze stalych por aktywnosci. Ostatnio sie przestraszylam bo od popoludnia i w nocy wogule go nie czulam i strasznie sie martwilam. Ale jak wstalam i cos zjadlam to od razu sie pobudzil. Nie wiem co o tym sadzic... 🤔 Sa dni ze szaleje a sa tez i takie dni ze jest jakby to powiedziec ospaly.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiesz leniuszku ja ci mówie jak jest u mnie. u nas mogą rodzić trzy kobiety i tak było przy moich porodach. wiem że zdarzyło się tak że dziewczyna sama rodziła, były pustki i bardzo późno w nocy i jej mąż wszedł bez problemu i nie płacili za poród rodzinny. ale ogólnie odbywa się to właśni - u nas - w osobnej odzielnej sali z ciągłą opieką personelu tylko dla mnie póki nie urodzę. nie wiem jak to wygląda gdzie indziej. bo pewnie dzidzia ma różne dni, ja nigdy nie liczyłam ruchów dziecka przy poprzednich ciążach, słyszałam że mówi się że jeśli zauważy się zmniejszoną aktywność lub też nazbyt duża ktywność wtedy coś może się dziać, .. jak już wcześniej dziewczyny pisały o tym 10 razach ale w ciągu godziny to też się przyłapałam na tym liczeniu, ale nie chce też zwariować 🙂 .... a ponoć właśnie po jedzeniu zwiększa się aktywność dziecka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a co powiem jakoś rodziłyśmy przy sobie praktycznie potem leżałyśmy ze sobą z dziewczynami na jednej sali i jakoś to wszystko dla mnie było normalne. jak karmienie piersią na przystanku autobusowym lub markecie 🙂 ... słyszałam jak dziewczyny cierpiały one słyszały mnie i jakoś fajnie że potem leżałyśmy w piątkę na jednej sali. mogłyśmy się powymieniać relacjami itp. było a ty pierwsza urodziłaś : no tak a tobie to fajnie szybko sprawnie poszło, a ty się wycierpiałaś i takie tam. to bardzo zbliżyło nas przez te trzy dni. jak pustoszała sala było jakoś cicho i za spokojnie. nie wytrzymałabym sama na sali !! oczywiście nie zaglądałam dziewczynom jak rodzą - widziałam np jak leży czy głowę. nie widziałyśmy dokładnie co się dzieje. oczywiście wszyskie porody były bez cc - na to jest osobna sala rzecz jasna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a co może zabrzmieć bardzo nadzwyczajnie - bardzo miło sobie wspominam jak rodziłam 🙂. pilnowałyśmy sobie maluchów jak wychodziłyśmy próbując wycisnąć z siebie stolec :P wiadomo trwa to potem a trzeba :/ jak nie czopka dają :/. radziłyśmy się - jak teraz na forum. może mam szczęście do ludzi na jakich trafiam ?? 🙂 do tej pory mijam jedną dziewczynę i zawsz pogadamy w "przelocie". albo może ja tak dobrze odbieram wszystko co się ze mną i w okół mnie dzieje ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tez sadze ze wynajecie osobnej sali poporodowej to nie jest najlepszy pomysl bo nie masz z kim pogadac i chyba latwiej dola zlapac.
powoli szykuje sie do spania i wlasnie przed chwila weszlam na wage i zmierzylam sie centymetrem (tuz pod pepkiem) oto moje wyniki:

WAGA 82kg (przybylo mi 14kg) 🤢
OBWOD BRZUCHA 113cm 🤢

niezle niezle... czy ktos mnie pobije albo chociaz ma zblizone rozmiary zebym mogla sie pocieszyc ze to normalne 🤔
pozdrawiam:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuszko ja podobnie ważę i w brzuchu mama podobnie. Nie przejmuj się. Tylko po brzuszku widzę że masz większy.Coś się zaczynam przejmować że przestal roznąć.
Oglądnijcie te filmiki z lików sandy. Są świetne. Mam dwójkę dzieci a sporo sie z nich dowiedziałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂 widze że jescze wszytskie śpicie 🙂 ja własnie ejm śniadanie 3 już chyba dzisiaj :P

A co do sal w szpitalu to ja tez nie chciałąbym leżeć sama-lepiej się bede czuła jak będzie ejscze conajmniej jedna osoba a moż ei być więcej, bo tak jak mówi Kasia zawsze można pogdać i poradzić się a i dziecko przeypilnuje koleżnaka z sali 🙂 a i zdrzemnąc się można-bo zawsze jest jesczcze ktoś obok kto w razie czego czuwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry 🙂
kilka dni mnie nie było i mam spore zaległości.
Piękna pogoda dzisiaj 🙂
W środe byłam u lekarza, wszystko prawidłowo sie rozwija, mam piękną szyjkę:P hehehe, dr powiedział, ze za duzo przytyłam: 4tyg - 4 kg, mam niedoczynność tarczycy 🤢 i skierował mnie do endokrynologa, zobaczymy co to bedzie.
Na koniec wizyty powiedzialam, ze szkoda, ze nie ma usg na kazdej wizycie bo sie steskniłam za widokiem mojego maluszka, to lekarz wział mnie szybko na usg 4D i wydrukował 2 zdjecia za darmo 🤪 jaka byłam szczesliwa 🤪 wrzuce zdjecie jak Szymon zasłania sie rączkami 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka !Ja przez 4 tygodnie nie przytyłam nic.Ale wcześniej tyle utyłam że napewo wystrczy:P Ciekawa jestem jak wy bo ja miałam ostatnio okres że nie musiałam wstawać do wc. A teraz znowu się budze w nocy i o 6 rano.Moze mała tak szaleje.Wystarczy że się położę i zaraz czuję jak szaleje:P .Własnie zjadłam śniadanko i mała zaczęła swoje pląsy aż mi brzuch skacze.
Miłego dnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki!
Czytam wasze posty dotyczace szpitali, znieczulen, kosztow ... widze ze jestescie obcykane w tych tematach 🙂 W sumie nie powinno mnie to obchodzic bo na pewno nie bedze rodzic w Polsce. Ale zawsze warto sie dowiedziec co w trawie piszczy 🙂 Szczerze mowiac nie mam pojecia jak to jest w innych krajach... Nie przejmuje sie tym jednak, bo tu takze kobiety rodza zdrowe dzieci 😁 i nikt tak na prawde nie narzeka 🙂 Z jednej strony fajnie znac kilka opcji a z drugiej jak przyjdzie co do czego zebysmy nie czuly "niedosytu" ze przeciez czytalam, dowiadywalam sie itp. - a tu cos takiego nie wchodzi w ogole w gre. Zyjemy w czasach gdzie istnieje tyle ulatwien, gdzie techniki medyczne posunely sie tak daleko, ze na prawde nie powinnismy sie martwic. Kobiety wiele lat temu rodzily bez takich extra dodatkow, praktyczne nieswiadome i bylo dobrze 🙂 Porod to naturalna rzecz, nie choroba albo jakies nowoczesne udziwnienie! Wiec bez paniki bedzie dobrze 🙂

Co do mojej masy ciala to obecnie waze 56,4 a przed ciaza wazylam 47 wiec sporo mi sie przybralo a tu jeszcze przede mna 3 miesiace
Pozdrawiam :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...