Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Cześć Dziewczynki! Właśnie wróciłam z wycieczki nad morze.Mam wszystko co możliwe spuchnięte. Nie siedziałm na słońcu wcale . Namiot,parasol chowałam się jak mogłam.A i tak spuchłam jak bania i głowa pęka aż do dziś. Moje stopy są jak poduszki.Jestem juz do niczego. 😞 Jak dłużej pochodzę wszędzie mnie kuje dostaje skurczy i puchne.Mi się udało bo jednak dostalam ciuszki po męża brata córci i mam już tyle że chyba tylko kupie czapeczkę ,szalik i rękawiczki.To był mój ostatni wyjazd w ciąży gdzieś dalej bo naprawdę wróciłam dentka. Mała szaleje w brzuszku a ja muszę odpocząć.Sama nie wiedziałm ze jestem taka do niczego.
Gotuję sobie obiadek i biorę się za zaległości mam 24 stronki czytani!
Niema jak w domku na kanapce przed komputerkiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
a ja mam dzisiaj straszną chęć na orzeszki ziemne, niesolone i czytam a tu raczej odradzają na różnych forach bo że zwiększa się ryzyka wystąpienia u dziecka alergi .. :/ i co tu zrobić a chęć mam wileką :/

iwonko tak się właśnie zastanawiałam gdzie ty się podziałaś 🙂 no ja jade 7 km do miejsowości obok i padam co dopiero gdzieś dalej, nie wyobrażam już sobie tego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co ja doszłam do wniosku że moge jeść wszystko na co mam ochotę ale w umiarze-i już nie sprawdzam na necie czy można czy nie można czegoś jeść-poprostu jem 🙂

A co do męża to mój też czasem wypomina mi że w domu siedze i się "lenie" cłąy dzień kiedy on ciężko pracuje, i tak jak mówiła Beatka"sąsiad" chyba do mnie przychodzi i mi pierze gotuje prasuje i sprząta :P

Kasiu fajnie masz ż emożesz dostac takie śiwetne ubranka w takiej super cenie 🙂 pozazdrościć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iwonka współczuje złego samopoczucia, szybko napewno minie 😉
w tamtym tygodniu miałam juz dość, zrobiłam chyba ponad 500km autem- strasznie meczące, do tego chodzenie po sklepach typu castorama... co innego gdyby to były sklepy z ubrankami dziecięcymi 🙂:P

dziękuje za komentarze na NK 😘

a teraz ide zrobić sobie budyń mniam, mniam 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mnie to ostatnio ciagnie do slodkiego i napojow gazowanych A wiem ze nie powinnam ale niemoge sie powstrzymac 😞 😞 😞

Tak jak mowilam moj M wrocil,,bardzo,, zmeczony z pracy i nigdzie niepojechalismy moze jutro ,niby mi obiecal ale z nim to nigdy nic niewiadomo....

W piatek ma wpasc znajoma z pracy i przywiescmi troche ubranek,wiec moze przynajmniej na tym zaoszczedze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marzenko przeźroczysty jest ok, to normalne u kobiet w ciąży. z tego co ja słyszłam oczywiście.

betko ja też tak mam, strasznie mi to przeszkadza, bo nawet na bluzkach na którcyh nigdy nie miałam śladów potu teraz się pojawia i jest to dla mnie bardzo niekomfortowe 🤔

a ja właśnie porzestawiałam mebvle u dziewczyn - znowu 🤪 wsadziłam im łużeczko - po Majeczce na te wszystkie pluszaki które mają póki co :P a przynajmniej już wiem gdzie mogę je ulokować i nawet fajnie to wszystko wygląda. w sumie u mnie i tak jeszcze będzie malowanie ścian itp ale najpierw poczekam aż mój mąż się troszkę ustatkuje z tą pracą 🤨 jestem dobrej myśli.

co do jedzenia i tych moich nieszczesnych orzeszków dzisiaj to wole nie jeść bo już moja Zuza ma podejrzenie astmy, w zeszłym roku w sierpniu byłam z nią przez 2 tygodnie w szpitalu na zapalenie płuc i pojawiły się objawy astmy, myślałam że już nie wyjdę z tego szpitala :/ ... wolę zatem oszczędzić mojemu alergii bo ja alergik jestem :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HAniu i zrobiłaś sobie budyń 🙂? ja właśnie jem pychotka mniam mniam:P

Marzena co do śluzu to ja mam prawie cały czas, szczerze mówiąc to jest czasami biały czasami przezroczysty ale nie przejmuje sie tym. Lekarz nic mi na to nie powiedział.

Kasia fajnie masz, że mozesz robić przemeblowania 🙂 ja uwielbiam to robić 🙂 z checia bym coś poprzestawiała w domu ale nie mam mebli hehehhe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja nawet jak nie miałam, miałam robić u teściowej całą górę to w głowie wszystko przemeblowywałam i wyobrażałam sobie jak będzie wyglądała, było prześliucznie (w mojej głowie 🤪 ) teraz mam fajną koncepcje ale zobaczymy jak wyjdzie 🙂 .... póki co jest ok, meble już tak zostają, ale pododaje kilka ozdób, nad dziewczynami baldachim biały duży (mają koło siebie łóżeczka , nad synusiem będą ciekawe ozdoby na drucikach - ruchome, bo wzdłuż ściany leci niefajna rura tylko muszę je sama wykonać i trochę ruszyć głową 🙂 ... a pokój pomaluje cały na żółto z niebieskim kontem dla synusia, by trochę to zozłączyć. mam jeszcze fajne kwiatki kolorowe wokół lampy które wylądują wokół niej, ale na suficie 😁. jest trochę kolorowo, ale nie ma jeszcze przesady. brzmi trochę tragicznie, ale trzeba by było to zobaczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu co do tych orzechów jest wiele opinii na ten temat 🙂 jedni polecają w ciąży orzechy laskowe, aby zmniejszyć kruchość żył, inni piszą by z nimi nie przesadzać. Kobiety u których w rodzinie są astmatycy, alergicy powinni jednak unikać orzechów jakichkolwiek. Robiono badania w tym kierunku, ale nie są one jednoznaczne... np. orzechów nie wolno jeść kobietą karmiącym....orzechy są jednym z najsilniejszych alergenów... Teraz idę się położyć bo padam z nóg 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzi co do M to ja mam czasem takie wyrzuty sumienia, że mogłabym sama więcej robić… ale naprawdę często nie mam sił, wcześnie robię się śnięta… W ogóle wciąż nie mogę się przyzwyczaić do tego „ciążowego” funkcjonowania… i on to chyba rozumie (na moje szczęście).

Co do oparzeń… nie martw się, to tylko przesąd! 😉

Mnie zaś ostatnio spadł dość ciężki przedmiot na palce u nóg… a głównie oberwał duży paluch. Spuchł, zsiniał i jeszcze obdarty do tego. Bolało, ale najgorsze, że brzydko teraz wygląda. 😞 Taki siny. 😞

Akigo współczuje, ale nie mów, że jesteś do niczego – po prostu Twój organizm ciężko teraz pracuje! Musimy być dzielne. 🙂

Co do orzechów to też słyszałam, że uczulają… więc wolę ich unikać. Zwłaszcza, ze sama jak byłam mała to cierpiałam na astmę, już nie licząc na ile rzeczy jestem uczulona… Niestety mój M też jest alergikiem więc i tak jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że nasz maluszek też będzie. 😞

Ech, też bym coś sobie przemeblowała... Hi, hi, też mam taki zwyczaj wyobrażania, projektowania sobie w głowie co bym gdzie dała... :P Ale kto wie? Może już wkrótce wynajmniemy z M jakiś własny kąt. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandra własnie waniliowy taki dobry budyniek zjadłam heheheh:P:P i kanapki, juz nie jem wiecej na noc bo ciągle przybywa mi na wadze 🤔
jak nie ebdziesz mogła znaleźć u siebie waniliowego budyńku to prześle Ci kurierem 😉

Kasia probuje sobie wyobrazić pokoik i fajnie wymyśliłaś z tymniebieskim kącikiem 😆

Sathi wybierasz sie na te targi do Wrocka??
mój M powiedział, ze możemy pojechać tylko musze jakiś w miare tani nocleg znaleźć 🙂 musze czegoś poszukać
bo na jeden dzień to chyba sie nie opłaca, jakos bardzo daleko może nie mam ale męczące są te podróże autem.

dobranoc 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was Mamuśki
Właśnie dojechałam do pracy no i pierwsze co to otworzyłam brzuszka i czytam zaległości. Jest ósma rano a ja marze teraz o budyniu 🤪 tylko co ja zrobię w pracy 😲 ....niestety muszę poczekać do 17tej. 😞 🤢

Dzień mi się tak zaczął, że musiałam zejść po schodach 10 pieter bo windy nie działały 😞 mam nadzieje, że jak będę wracać z pracy to do tego czasu naprawią, bo inaczej to chyba do teściowej na obiad pójdę :laugh: .... (do niej mam tylko 2 przystanki tramwajowe).

Byłam wczoraj u lekarza z ta moja glukozą.... powiedział, że mieszczę się w normie i jest wszystko okej, a poza tym to przytyłam od początku ciąży 3,5 kg :laugh: W końcu zaczęłam tyć bo już się zaczęłam martwić 🤔

Dziewczyny..... teraz wyszły te nowe pieluszki newborny, jak myślicie czy lepiej jest używać na początku tetrówek czy można cały czas używać tych pieluszek ??? Bo nie mam zdania na ten temat 😮 [img size=450]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/25.png" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mar85 napisał:

Dziewczyny..... teraz wyszły te nowe pieluszki newborny, jak myślicie czy lepiej jest używać na początku tetrówek czy można cały czas używać tych pieluszek ??? Bo nie mam zdania na ten temat 😮 [img size=450]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/25.png" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />



Witaj...takie pieluszki to duże ułatwienie dla mam,a z firmy belle happy są nawet takie z wycięciem na pępek.Jestem mamą dość dużych dzieci (12 i 10) i już wtedy szybko przeszłam na pampersy,a teraz zamierzam uzywać od początku,zakładając jeszcze na pampersa tetrówkę aby dzidziuś miał szeroko rozstawione bioderka....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moniczek jak zakładasz tą tetrówke na pieluche 🙂??
owijasz tetrówką pieluche i jak dziecko sie np zmoczy to tetrówka i pielucha do wymiany?czy jak 🙂?

ja mam zamiar kupić newborny an poczatek, moja sis używa i jest zadowolona.

a teraz zmykam, musze troche ogarnąć chałupke bo rodzice przyjeżdżają i ide na ostatnie jazdy.

milego dnia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beatasz,zakładam tetrową pieluchę złożoną w trójkąt i spinam bezpieczną agrafką no a jak dzidziuś zrobi siusiu to raczej tetrówka mokra nie jest i trzeba zmienić tylko pampersa...
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja od początku przejde na pampersy, tylko w szpitalu - tam mają i nie będę cudować inaczej - będę mieć tetrowe. ale co wam chciałam powiedzieć. nie jest konieczne że przy pampersie dziecko będzie mieć źle rozstawione nóżki - bioderka - nawet to zbędne one są wystarczająco szerokie a tetry się używa dwóch bo jedna jest zbyt mało sztywna i wtedy dziecko mogło by mieć problem z bioderkami. ja bym poradziła używać normalnie pampersa bez podkładania tetry i jak nosimy dziecko to tak na żabkę. to na prawdę wystarczy. co do pępuszka to fakt bardzo ważne by nie zasłaniał pampers tego miejsca bo się zacznie brzydko goić, jeśli pampers nie ma wycięcia to zawijać przód by odsłonić brzuszek.

a ja dzisiajs sobie wymyśliłam pranie łóżek. normalnie te moje dziewczyny mnie wykończą. mają rok łóżka a już tak upaćkane - a dałam raz ciastka do pokoju jak miały koleżanki :/ i jeszcze wylane picie :/ ... prałam tak waniszem i innymi środkami, i plamy są, i tak nic to nie daje, a ja pedantka trochę jestem i mi to strasznie przeszkadza. niestety tak robią te łóżka że muszę poodkręcać, poodpinać zszywki te wielkie a potem nie wiem albo to zaszyje od spodu albo mój mąż będzie musiał wykombinować ten zszywać do mebli i zaszyje. jak wróci z pracy pewnie za głowę się złapię co ja znowu wyprawiam :P ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...