Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Marzi jak Ty czesto masz te USG 4d? za kazdym razem doplacasz? co do szkoly rodzenia to wiesz nie mam pojecia. Polozna zachecala zeby do nich przychodzic rodzic ale nie mowila nic o 100% gwarancji. Wiem ze daja nam na koniec dyplomy i jeszcze takie ankiety ktore wypelniamy i jak przyjedziemy do szpitala to mamy je wreczyc lekarzowi (pytania dotycza porodu, czy chcemy zneczulenie itp) bo to beda istotne dla niego informacje i nie bedzie musial juz nam zadawac zbednych pytan.
Otlesia milo Cie widziec choc na krotko. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja już po obiadku. Od kiedy jestem w ciąży uwielbiam gotować a jeszcze bardzie jeść. I najbardziej lubie taki obiad własnej roboty. Mój mały za mna chodził żeby pizze zamówić. Ale ja wredna matka powiedziałam ze mam co zrobić na obiad i nie bede kupować rzadnej pizzy.:P
Co do uczulenia na zwierzęta ja jak byłam mała byłam strasznym alergikiem. Na dodatek zawsze miałam psa.Wystarczyło że go pogłaskałam i pokazywały mi się zaraz bombelki.Ale teraz nie mam juz alergi na własnego psa.Więc moze w organiźmie wytwarzają sie anty ciała.Nie wiem?! Ale ja jak pujde do mojej mamy i pogłaskam jej psa to mnie wszystko swędzi.Moja siostra ma jorka A wiadomo jork ma włos nie sierść tam to mi oczy na wierzch wychodzą. Strasznie jestem jego włosy uczulona.A mojego psa mogę głaskać, czesać i nic.Więc może niema co sie przejmować na zapas 😉.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ja niesttey urlop męża poświęcam na remont wię cnie damy rady nigdzie wyjechać , zreszta pieniądze też są pochłaniane przez remont kuchni więc tez by było ciężko coś ubrać na wyjazd 😞 ale w przyszłym roku 2 tygodniowy urlop nad morzem obowiązkowo 🙂 małemu brzdącowi przyda się morskie powietrze 😁 zresztą mamusi też 🙂 ach we wrezśniu chyba się wezmę za wyprawkę chciałąm w październiku dopwiro ale bezpieczniej bedzie we wrześniu-teściowa mówi ż ewystarczy jak kupie wsyztsko na początku listopada bo mam czas na to jescze ale ja wole zrobić chyba spokojne zakupy we wrześniu zresztą wczoraj zdałam sobie sprawe ż ejedyne co aj mam dla siebie to szlafrok i papcie które wczoraj kupiłam nawet piżamy nie mam ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 😆
ze 30 stron musiałam przeczytać 🤪

Widze, że jakieś schorowane jesteście 😞 ... u mnie super weekend! Zakupy dla siebie, dla Szymona, mężuś zabrał mnie do restauracji i jak zwykle prawie co tydzień kino 🙂 także super weekendzik.
Co do wyprawki to przybywa mi coraz wiecej rzeczy 🙂 ide po akcesoria do sklepu i jak zwykle wychodze z ubrankami heheeh ale teraz są super wyprzedażeletnich ubranek- w firmowych sklepach można kupic bluzki, bodziaki za 4,5zł, za 9zł 🤪 więc grzech nie skorzystać!

Paulina teraz dopiero jak nadrabiałam wszystkie strony zobaczyłam, że nie złożyłam życzeń ☺️
także WSZYSTKIEGO DOBREGO CI ŻYCZE 🙂
lepiej późno niż wcale:P

A odnośnie porodu, to mój M mówi, że chce być przy mnie więc prosze bardzo! Pewnie i ja bede sie czuła bezpieczniej mając go przy sobie. Raczej nie sądze żeby mógł nabrać do mnie obrzydzenia itd, w różnych sytuacjach mnie widział i w róznym stanie..w chorobie też sie mną opiekował.
Jego bliskość zawsze dodawała mi ulgi i poczucia bezpieczeństwa wiec jeśli sam chce to bardzo sie ciesze 🤪

ide na płatki z mlekiem:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja wszystko zamierzam skompletowac juz we wrzesniu zeby w pazdzierniku za niczym nie latac. Tak na wszelki wypadek wole byc wczesniej przygotowana. 🙂 Co do obiadkow to jak jestem w ciazy to codziennie obiad jest i moj M ma do mnie pretensje ze przytyl wiec ja pytam po co sie tak obzera na maxa a on ze dlatego bo mu smakuje. 🤔 normalnie bledne kolo:P
Gosiu widze ze mamy podobne rozmiarowo brzuszki:laugh:
My juz teraz takie doswiadczone jestesmy co? I dajemy porady innym mlodszym tygodniowo mamusiom 🙂
A jutro mam zamiar zrobic napoleonke bez pieczenia czyli z herbatnikami ciekawe czy mi wyjdzie czy sie rozpadnie 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do usg 4d to w czasie 7 miesiecy mialam je 2 razy teraz ide na 3 choc nie musze ale niemoge sie powstrzymac zeby niezobaczyc Synka,a doplacam 50zl wiec to zaden wydatek bo i tak te pieniadze poszly by na jakies bzdety...

Co do wyprawki to ja musze jeszcze dokupic pare ubranek i zamierzam isc do apteki po akcesoria dla malenstwa,pozatym braknie mi jeszcze:
-2 biustonosze
-2pieluszki tetrowe,ale kolorowe
-recznik delikatny dla maluszka,jeden juz mam ale dokupie drugi
-1 pizame,2 juz mam ale niezaszkodzi kupic dodatkowej
-podpaski poporodowe 1
-majtki
-pieluszki jednorazowe mam Huggiesa ale dokupie jeszcze innej firmy,dla porownania
-zastanawiam sie nad poduszka poporodowa wydatek 50zl wlasnie nie wiem czy ma sens?
-termometr
-smoczek i moze 1 butelke do karmienia

A w aptece:
-sol fizjologiczna
-linomag
-bepantem
-kremik do buzi ochronny
-do nosa Frida aspirator,znajoma bardzo polecala

To za moje a moj M wymienia w tym miesiacu:
-drzwi do pokoju Malenstwa
-zyrandol

I chyba to wszystko,jego troche taniej to wyniesie ale moze dolozy sie do wyprawki,mam nadzieje

A w monopolowym Spirytus 70% i to na tyle jezeli macie jakies rady co jeszcze z kosmetykow sie przyda to piszcie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzenka ja kupiłam "krem na każdą pogode" nivea i spray do noska nivea. Słyszałam same pozytywne opinie. Oczywiście to nie jest przymusowe tylko jak sie chce to można kupić. Ten spray do noska można używać od 3 miesiąca; oczyszcza nos, zawiera roztwór wody morskiej, ułatwia oddychanie, chroni śluzuwke przed wysuszeniem- każdy sobie go chwali.
a czy czegoś Ci jeszcze brakuje to nie wiem, musiałabyś napisać wszystko to co juz masz:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jejku dziewczyny ja tu sie podniecam ze mam pare ciuszkow kupionych a wy juz prawie gotowe na przyscie malenst na swiat :P moje powazne zakupowanko zacznie sie pewnie w polowie wrzesnia dopiero jak juz gdzies osiadziemy na dobre 🙂perspektywa tego ze i ja moglabym urodzic o miesiac wczesniej paralizuje mnie - bo ja nie gotowa w ogole 🥴

Beatka - a po co ci juz ten spray jak go mozna stosowac dopiero od 3 miesiaca?? Wiem ze moja kolezanka stosowala jakis podobny roztwor wody morskiej u noworodka ale nie wiem jakiej firmy... 😮

Marzi- juz chcesz kupowac biustonosze?? Nie wiem czy to dobry okres bo nie wiadomo o ile sie jeszcze piersi powieksza po porodzie, kiedy przybedzie mleka... tak mowia 🙂 A wiadomo ze nie ma jak dobrze dobrany-dopasowany stanik... innym mozna sobie tylko popsuc ksztalt piersi :P
Na mojej liscie wyprawkowej w kosmetykach i tym podobnych sa takie pozycje:
Higienka/ Pielęgnacja
*balsam
*krem do buzi
*Sudokrem
*waciki nasączone spirytusem do przemywania pępka/spirytus do pępuszka 70%
*chusteczki nawilzone
*płatki kosmetyczne do mycia buzi
*sól fizjologiczna do przemywania oczu i czyszczenia noska
*frida – aspirator do noska
*płyn do kąpieli dla dzieci lub mydło w płynie z wygodnym dozownikiem dla dzidzi – np.Oilatum
*zasypka (puder, można też używać mąki ziemniaczanej) – będzie ona też przydatna do zrobienia delikatnego krochmalu (do kąpieli) w przypadku podrażnień skóry maluszka
i w razie jakiejs Chorobki:
*czopki przeciwbólowe
*espumisan-na kolki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
rety od rana tyle stron 🙂. a ja po wizycie, przyttyłam ponad 3 kg od 7 sierpnia :/ ... kurde ..... sporo, jak tak długo pójdzie to będzie 20 kg przy porodzie !!!!!! rety :/ ... strasznie dużo. pokupowałam dzisiaj bardzo fajne bluzeczki w ciucholandzie dla cór - zasuwane takie jak chciałam i właśnie pranie wstawiłam. zjadłam dwa batoniki i coś mnie brzuszek rozbolał. a co do badana cukru to lekarz stwierdził że prawie go nie mam. że bardzo dobrze.

oki zajrze potem.

dzieci o bajkę proszą. a jutro pierwszy dzień przedszkola 🙂. i wczesne wstawanie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandro już Ci piszę co i dlaczego 🙂 a więc spray miałam na swojej liście i kiedy poszłam na małe zakupy akurat był ze mną mój M. On zakupy załatwia w ten sposób: jak widzi coś z listy albo co potrzebne to wkłada do koszyka i idzie dalej, i jak mówie, że może zobaczymy w innym sklepie może bedzie tańsze, to nie ma szans.... twierdzi ze nie bedzie chodził i szukał o kilka złotych czegoś tańszego.
Wiec bierze co potrzebne i wychodzimy... po czym w domu patrze, czytam i dopiero widze, że od 3 miesiąca!!!! tak samo było z myjką do kąpieli 😁
dlatego juz przeważnie chodze sama na zakupy, bo moge pooglądać, powibierać, poprzebierać w kolorach itd. On i tak na tych zakupach jest jakby nieobecny, bo chce jak najszybciej wyjść ze sklepu 🙂
A spray i tak sie przyda, na szczescie na baaardzo długą ważność:P

biustonosz mam jeden, ale on nie odkształci piersi w żaden sposób, bo jest z materiału cały. Kupiłam narazie jeden bo jak byłam teraz w szpitalu, leżała ze mną na sali dziewczyna do porodu i już miała naszykowane biustonosze do karmienia. Twierdziła, że warto mieć, bo później nie bedzie z noworodkiem chodziła po sklepach, a mąż może zły kupić.

Piersi podobno już nie urosną za dużo, po samym porodzie będą wieksze ale później jak sie karmi na bieżąco to nie będą olbrzymie 🙂tylko podobne jak teraz rozmiarem. Tak mi mówiło kilka mam, ale być może to indywidualna sprawa.
ten co kupiłam nie jest idealnie dopasowany, mam minimalnie zostawiony luz, także na pewno nie bedzie uciskał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tam się nie spieszę.A może powinnam. Już nie wiem.Co do staników nigdy nie miałam takiego do karmienia i nie narzekam. Ale może sobie chociaż jeden kupie .Może to naprawdę takie dobre.Mi się wydaje że jeszcze dużo czasu. Ale chyba jak maż wróci to się zabiorę za kupowanie.W ogóle mam jakiegoś doła i niec nie wiem 😞 .Nie wiem jak dojade do szpitala czy zdąże do Trzcianki. Jak w nocy zaczne rodzić to kto mnie zawiezie.Jeszcze w taxówce urodzę. Naszego szpitala sie strasznie boję.Ale może nawet tu by było lepiej bo tu znam położne.Nic nie wiem.Ide robić soczek może myśleć bedzie lepiej szło.Bo ja jakaś głupia jestem!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iwonko spokojnie 🙂 też mam takie dni czasami,teraz nawet siedzę i tak myślę,że nie mam nic do szpitala dla siebie,ani jednej piżamki,ani szlafroka,nie wiem w ogóle co mam zabrać ze sobą,i taki mnie ogarnia strach.Nie wiem jak sobie z tym wszystkim poradzę,czy wszystko zrozumie,bo w szpitalu z tego wszystkiego,będą gadać do mnie po angielsku a ja z wrażenia mało będę czaić 🥴 echh nie wiem co to będzie,ale mam nadzieję że szybko pójdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W szkole rodzenia dostałam kartke z wykazem co należy wziąść do szpitala piżame do porodu i do karmienia, biustonosz do karmienia podpaski mydło do chigieny intymnej i normalne paste do zębów wkładki laktacyjne szlafrok kilka par bawełnianych majtek ręzniki w moim szpitalu dają ubranka dla dziecka trzeba tylko mieć na wyjście ze szpitala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iwonka - babo jedna 😉 nie zachowuj sie jak pierworodka :P ty masz nas trzymac na duchu - nas prawdziwe pierworodki 😉 Nie panikuj bedzie dobrze przeciez jak zaczniesz rodzic to nie jest chlup i po sprawie... zaczna sie skurcze (ktore kto jak kto ale ty na pewno rozpoznasz 🙂) zdarzysz sie spakowac, przygotowac, dojechac... to tylko 30km w niektorych miastach jedzie sie dluzej z jednego konca na drugi(szczegolnie w godzinach szczytu)... Moze umow sie juz z jakims znajomym, kims z rodziny lub sasiadem ze gdyby twojego nie bylo to mogly cie ktos zawiezc, a jak nie to Taxi tez dasz rade!! Co ja mam powiedziec?? Czeka mnie wyprowadzka do innego kraju i tak jak gosi beda mi gadac po angielsku zupelnie obcy ludzie, nie mam pojecia nawet o czym - bo to moj pierwszy raz... Nie wiem jaki szpital, a w tym momencie nawet z wyprawka jestem zupelnie do tylu!! Wiec glowa do gory i usmiech na buzi - wszystko bedzie dobrze 😁 Mamuska dzidzia lubi jak jestes radosna i szczesliwa 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sanduś masz racje.Ale ja dzisiaj dołek załapałam. Szwagierka mi powiedziała ze ten lekarz do którego chodzę jest do bani. Że kobietki się na niego skarżą 😞 Że u nas w szpitalu napewno miała bym lepiej.Opowiedziała mi o kobiecie która chodziła do mojego lekarza i urodziła jakieś chore dziecko które umarło 😞 .
W sumie mam swój rozum i nie powinnam się kierować jej podpowiedziami nie wiem juz czy są szczere.Bo większość ludzi mówi ze tylko jeśli chce się umrzeć wtedy najlepiej do naszego szpitala.
Cały czas sie pocieszam tym że niema co jeszcze za duzo myśleć bo mam trochę czasu. A czas leci jak wariat:P.
Dobra ,dobra już nie marudzę:P .
Ale wiecie co ja wiem ze pierworódką nie jestem ale boję się wszystkiego jak pierworódka.Wszystko się tak pozmieniało.Kiedyś miałam lekarza dzięki któremu się niczego nie bałam. Był szpital wojskowy który był naprawde na wysokim poziomie. Teraz słyszy się tylko jak ludzie narzekają.Jeszcze po paru tragicznych wypadkach przy porodzie w naszym szpitalu boję się strasznie 😞
Ale napewno wszystko bedzie ok a moja Marysia będzie zdrowa duża i śliczna:P Ale pobać się trochę muszę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja mam pytanko,jak to wygląda u Was z ruchami 🤨 ja od paru dni mam takie jakieś dziwne,tzn inne niż przedtem miałam,może to i normalne i panikuje tylko,ale warto się upewnić.Nie czuje takich pojedynczych ruchów,tylko tak jakby mi się cały czas brzusio stawiał 😞 te pojedyncze kopniaki też są ale bardzo mało i bardzo rzadko 😞 a tak to mi się brzuch robi twardy i takie mam uczucie jakby się przekręcała czy coś w tym stylu,nie wiem nawet jak to wytłumaczyć ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iwo - pisalas ze chodzisz do dr. Bato.. wiesz ja sie nie znam na lekarzach ale mysle,ze opinie jakis trzecich osob nie powinny cie obchodzic... To, ze czyjas dzidzia sie urodzila chora to przykre ale na pewno nie mozna miec pretensji do lekarza!!! to szalenstwo!! Szwagierka tez mila, ze cie stresuje takimi opowiesciami - w ogole jej nie sluchaj!! Moja kolezanka byla prowadzona przez tego lekarza co ty i byla mega zachwycona, poza tym urodzila zdrowa sliczna dziewczynke! Ja w Walczu bylam u innego lekarza- ale przeciez to tez nic nie zmienia... teraz tutaj to moj 5 lekarz!!! a jak bede w Walczu to ide do kolejnego innego bo tamten jest na urlopie, a pozniej juz w IRL kogos tam znajde znow. I co mam sie martwic ze z dzidzia cas nie tak bo "mam" tylu roznych lekarzy?? GLUPOTA!! Wiec nie sluchaj bzdur osob ktore cos tam slyszaly i tylko roznosza ploty!!
Twoja dzidzia rozija sie prawidlowo i lekarz ani w tym nie pomogl ani nie zaszkodzi. Masz dwojke zdrowych wspanialych dzieci!! A kolejne bedzie sliczne i zdrowe jak ty!! Przeciez dbasz o siebie 😁

Gosia- moze dzidzia juz sie odwrocila glowka w dol i dlatego nie czujesz juz tegich kopniakow. Poza tym po 28 tyg powinno sie liczyc ruchy dzidzi (nie kopniaki) wiec jak czujesz ze sie wierci to dobrze, a skurcze to pewnie te przygotowawcze 🙂 sprawdz tylko czy nie trwaja zbyt dlugo i sa bezbolesne - jak tak to wszystko gra 🙂 Bez obaw 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandruś masz rację! 😘 Ja czasem zachowuję się jak małe dziecko ☺️ .Dziekuję za postawienie na nogi 🙂.Poklaskam Ci za to!:P

Gosiu co do ruchów ja też czuję inne ruchy niż przed tem. Brzuch mi twardnieje np z prawej strony i wiem ze tam jest dzidzia. Albo jakaś mała kończynka mi z boku wychodzi. Nie wiem czy to rąćzka czy nóżka.Albo w pachwine mi coś się wbija. Dzidzia jest juz duża i nie bedziesz juz czuła takich kopniaków jak kiedyś:P .
Dobra dziewczynki uciekam do łózeczka!
Bo za mna bardzo ciężki wieczór miałam taka przeprawę z moim synkiem ze musiałam trzasnać sobie 2 nospy i meliskę.
Poryczałam sobie i już jakby mi lżej. A najgorsze że nie moge zadzwonić do meża i się pożalić bo on z nerwów może np spowodować wypadek. 😞 .Więc muszę trzymać to w sobie.Ale twardym trzeba być 😉 Eh...
Śpijcie smacznie! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Akigo pogratulowac tylko madrej szwagierki 🤢 ....
Gosiu ja mam podobne uczucie tzn ja wiem w 100% ze np synek odwraca sie bikiem albo pupka i np tylko z jednego boku mam taki twardy brzuch. Wtedy glaszcze to twarde miejsce albo lekko popukam i maluch sie przewraca.
Ja juz wrocilam od lekarza przebadala mnie i powiedziala ze jakby to sie utrzymywalo (wysoka temp ciala) to mam sie zglosic do swojego gin. Dzis od rana temp mojego ciala nie przekroczyla 36C (termometr rteciowy) 🤨
Beatko co do przepisu owszem podam Ci go ale nie moge go polecic bo nie jest jeszcze sprawdzony. Czyli w momencie kiedy okaze sie ze jest niedobre to nie badz dla mnie zla 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Napoleonki bez pieczenia
Prawdziwy smak tradycyjnej napoleonki.

łatwe 1-30 min

Składniki
• 5 paczek herbatników
• 1 l mleka
• 4 żółtka
• niecała kostka margaryny
• 1 szklanka cukru
• cukier waniliowy
• 1 szklanka mąki krupczatki

Opis przygotowania
1) 1 szklankę mleka wymieszać z 4 żółtkami i 1 szklanką mąki krupczatki. 2) Zagotować 3 szklanki mleka, niecałą kostkę margaryny,1 szklankę cukru i cukier waniliowy. Mieszankę nr.1) wlać do masy nr.2) i wymieszać,aby się nie zrobiły grudki. Herbatniki rozłożyć na blasze, wylać masę i przykryć znów herbatnikami.Schłodzić. Najlepjej smakuje następnego dnia,gdy herbatnik staną się miękkie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...