Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
W przedszkolu to ja właśnie sie miałam z takim nadwrazliwymi rodzicami. Co drugi dzień jakis rodzic przychodził na skargę na mojego Kacpra. Ale czasem smiać mi się chciało. Bo np.Kacper pociagna za warkocza,powiedział do kolezanki głupia.Było tego troche. ☺️ Fakt ze to łubuziak ale bez przesady.I ja biedna zawsze przychodząc po dziecko do przedszkola wysłuchiwałam pretensi Kacper przepraszał i tak w kółko.Często rodzice dzieci z podwórka przychodzili do mnie do domu. Czasem to się nie dziwie. Ale pamiętam jak przyszła sąsiadka i powiedziała ze mój Kacper powiedział do jej syna."Twoja mama to gitara a twój tata na niej gra".Okazało sie właśnie ze to jej syn nauczył mojego tego extra powiedzenia bo moja córka przy tym była a mi się za to oberwało. Już czasem mam naprawde dość.A czasem ktoś mi cos mówi a ja wybucham śmiechem. Bo skoro wczoraj w szkole do mojej córki kolega powiedział ze Ada to pedał to ja powinnam iść na skarge do rodziców. Dla mnie paranoja. A znając moje szczęście gdyby mój syn tak powiedział to ja już bym tu miała rodzica pouczającego mnie o wychowaniu syna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
heej dziewczyny czy wiecie co się dzieje z paulisia223 ??
ma bardzo smutny opis na gg, a widze ze tutaj nic nie pisze juz 1.5tygodnia! i że ostatnia wiadomość to że miala zastrzyk przeciw konfliktowi serologicznemu???? wiecie coś??? pozdrawiam wszystkie mamusie! 😲 😲 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wracajac do tematow....
*rzeczywiscie staniki dla ciezarnych nie sa specjalnie ciekawe - brak eleganckich ladnych modeli ... z drugiej strony tak jak piszecie kobiety z obfitym biustem moga w nich wygladac powiedzmy delikatnie malo sexownie 😉 A kolejna kwestia to to ze ceny tez sa kosmiczne 🙂 Ja tez sie powaznie zastanowie nad takim zakupem ... jak trafie cos fajnego to moze sobie zafunduje jeden ... jak nie to odpusze.. przeciez kiedys tego nie blyo i jakos kobiety wykarmily swoje dzieci bez problemu 🙂

* jesli chodzi o religie w szkolach w Polsce to mnie to bardzo irytuje jak tylko sobie pomysle! Bo co jezeli rodzice sa wyznania innego niz chrzescijanskie?? Czy dzieci tych rodzicow maja sie czuc gorsze bo nie chodza na religie jak wiekszosc dzieci z ich klasy?? Poza tym to jest takie troche narzucanie dzieciom wiary... Wydaje mi sie ze zamiast przedmiotu RELIGIA powinni byc cos w stylu Religioznastwo, ktore pozwoli zapoznac dzieci z roznymi religiami swiata - ogolnie opowiedziec na czym ta religia sie opiera (biblia, koran,...) gdzie wystepuje ewentualnie jakies glowne zalozenia - oczywiscie tak na dzieciecy rozum 🙂 Zeby kiedys dzieci byly swiadome tego jak dorosna i mogly same zdecydowac. Ja dopiero bedac dorosla poznalam na prawde inne religie poznajac roznych ludzi roznych kultur, na tej podstawie wykreowalam sobie opinie o nich, jak i o samym Bogu, ale zwatpilam w tym momencie ta w ktorej zostalam wychowana - moze nie w sama religie co w instytucje kosciola.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
właśnie instytucja kościoła, .... hm.... właśnie mam do tego podobne podejście sandro. ale nie będę poruszać tematu by kogoś nie urazić itp i by się nie rozwineła kłopotliwa dyskusja. nie mam nic złego na myśli ale jakoś mnie to po prosu nie przekonuje. dla mnie ważni są ludzie, to kim są,a wiara .... hm, to już inna sprawa. będę wychowychać dzieci w tej wierze co jestem wychowana, bo może w przyszłości córy będą np chciały brać kościelny ślub itp może dla nich to będzie ważne, może nie, ale wcale nie jestem do tego przekonana. moja mama mnie pyta czy ucze je paciorka, czy mówią na dobranoc itp, dla mnie to nie jest takie ważne. nie chce całkiem wykluczać, nie owiem że w boga nie wierze, ale pewne sprawy powinny iść do przody i się rozwijać a nie tkwić w starowiecznych przekonaniach. niech choćby księża mieli żony itp, wtedy byliby bardziej wiarygodni jako ludzie. a tak każdy wie co poczynają i jaki to celibat i tym podobne i tylko wokół tego jest wielki pozór.
miałam nie gadać a i tak się na ten temat rozgadałam :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iwonko, a słyszałaś o tym, że w szkole z dziećmi z ADHD w czasie zajęć ma być p. pedagog, która ma zainteresować dziecko, tylko nie mam pojęcia kiedy to wejdzie w życie, pewnie nigdy....niestety nauczyciele nie mają wiedzy na temat ADHD, a niby tacy wykształceni, a popełniają podstawowe błędy....

Co do hartowania brodawek, to mnie uczono tak jak w tym artykule, że można hartować na przemian zimną i ciepłą wodą i w żadnym wypadku nie wyciskać siary, bo to jest najbardziej wartościowy pokarm dla dziecka 🙂

Kasiu popieram Cię księża powinni mieć żony, to możne ludzie inaczej by patrzyli na to wszystko....

Haniu staniczek fajny, bardzo mi się podoba 🙂

Syla ja niestety nie wiem co się dzieje z paulisia223
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kaisaa4 napisał:
nic nie wiem o paulisia223 ...


i ja nie posiadam zadnej informacji o niej 😞


Co do wiar, religii, i boga... hmmm wlasnie moze nie poruszajmy tematu bo moze byc drazniacy dla niektorych 🙂
Coz powiem tylko, ze wierze w Boga nie moge tylo go "przypisac" konkretnej religii/wierze 🙂 wiec moze lepiej nie wiedziec za duzo aby pozniej nie miew rozterek :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja przed ciążą nosiłam stanik z miseczką D a teraz to DD a staniki sportowe nosze już od dawna nie cąły czas ale kilka razy wtygodniu napewno taki zakładam i nie mam z wisu a piersi mam dosyć spore-zresztą to zawsze był mój jedyny atut jaki posiadałam ;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
właśnie temat wiary to tak jak mówi Beata można by mówić długo bo każdy ma swoje zdanie ale ja tez myślę ż eksięża to powinnimiec żony bo w tedy by wiedzieli co to prawdziwa rodzina, a tak żyją w probostwach za nasze pieniądze(z przewagi za nasze) są wyjątki bo znam księdza co jest w porządku mieszka sam nie ma gosposi ani innych pomocników gotuje sobie sam i robi zkaupy nawet sprzata-to ejst dla mnie ksiądz a nie wygodni faceci co chca nas uczyc jak mamy żyć a sami mają gosposie kucharki i woźnych-nie wiem jak nazawać faceata co im wszytsko w domu robi :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolinko było by cudownie.Mój syn wrócił szczęśliwy .Może nie będzie tak źle.Pani od polskiego go pochwaliła i powiedział że ładnie pisze.Widzę że kobitka ma podejście.To dobrze bo to jego wychowawczyni. I mój Kacper taki dumny przyszedł że go pani pochwaliła.
Moja Ada jest dobra ja też uczy polskiego Kacpra wychowawczyni. I Ada uprzedziła panią żeby się skarżyć na Kacpra nie dzwoniła tylko czekała aż tata wróci. Bo mama jest w ciąży i się nie może denerwować:P .
No to nerwy mam z głowy:laugh: .
co do religi też sie nie wypowiadam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beatasz napisał:
Sandro takie biustonosze wcale nie są takie drogie! owszem widziałam za 120zł- troszke dużo jak na stanik do karminia, ale ja kupiłam za 29zł 🙂


no widzisz a ja zawsze myslalam, ze takie "profesjonalne" :P staniki do karmienia to jest koszt okolo 100zl 🙂

Iwonka ty to masz pocieszne te twoje dzieciaki 🙂 Ty- moja rowiesniczka a juz mama cala para 😁 Ja to nie mam bladego pojecia co to mnie czeka za 2 miesiace a nie wspomne o wyprawianiu kiedys dzieci do szkoly :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kobitki jeszce tylko 2 miesiące i będzie na nas czas 😁

Ojej ja będę mamą 😲 co to będzie, jak narazie mam pietra czy będe umiała nakarmić moją kruszynkę, czy będe umiałą się nią dobrze zajmować, czy będe umiałą uspokoic jak będzie płakała, jej co to będzie już mnie to przeraża 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Haniu Ty mi lepiej nic nie mów, bo sama pewnie tez nie bede wiedziała w co ręce mam włożyć 😲
staram sie o tym w ogóle nie myśleć... ja nie wiem jak sama sobie poradze z daleka od wszystkich, Michał bedzie w pracy a ja nie bede wiedziała jak wziac na rece, co zrobić jak sie zakrztusi... 🤢 😲 😲 myślałam, ze to mnei nie przeraża ale czym blizej tym gorzej 🤔 niemożliwe, że bede mamą, wiecie że ja nadal nie wierze w to zupełnie!! 😲 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beata mam tak samo czuje ruchy widziałm na Usg moją córeczkę ale nadal wydaje mi się to nie możliwe że za jakieś 2 miesiące będize z nami ta malutka istotka-moja istotka za którą będe w pełni odpowiedzialna, ja chyba najbardziej boje sie pierwszych 6 miesięcy potem to już będzie chyba dobrze jak dojdę do wprawy :P a o smaym porodzie już nie wpsominam jakikolwiek miałby on być ból mnie przeraża ale kilka do kilkunastu godzin i o nim zpaomne:P ale co potem?? da mi ktoś "instrukjkcję obsługi" tego małego dzidziusia :P zawsze było tak że jak znajoma czy siostra miała niemowlaka to się pobawiło z nim ponosiło wycąłowało a potem oddało się go rodzicom i już a teraz?? matko z dnia na dzień sama z dziecka musze stać się dorosła bo ja czasem czuje się jescze jak dziecko:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nie mam pojęcia jak to będzie dopóki malutka jest w brzuszku nie ma się czym przejmować jedynie tym żeby była zdrowa, a jak będzie już na świecie nagle zotane z nią sama do 16 do tej pracuje mój mąż, i jeszcze studia na głowie nie wiem jak to będzie czy będe wiedziała czego ona potrzebuje , ale nie moge się doczekać jak ją zobacze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sanduś to dobrze że Ty sobie pożyłaś. Ja to od razu w pieluchy wlazła. W sumie nie żałuję. Żeby jeszcze mój Kacper sie troche zmienił było by super.
Aż wlazłam a te staniki dla mam karmiących i sobie popatrzylam. Ceny są rózne.Ale jeśli miała bym kupować to taki za 60-70 zł bo naprawde ładne widziałam.Ale to pod konic. Bo wiem że bez tego sie obejde i to spokojnie.
Szczerze to ja kupuje też raczej drogie staniki. Mam duży biust i kiedys jak byłam młodsza kupowałam jaki podleciał. Ale zawsze to mi druty wychodziły to ramiączka się rwały. Więc jak kupuje stanik to wole dać drożej niz potem żałować.
Sprawdziło mi się powiedzenie że tylo bogaci kupują tanio. Bo potem kupują drugi raz.Jeśli chodzi o staniki to sprawdzone:P.
Co do dzieci nie macie się co bać.Jest coś takiego jak instynkt macierzyński który bardzo pomaga. Same będziecie wiedziały co macie robić.
Fakt ze warto sobie poczytać co zrobić jeśli dzidzia się zachłyśnie. Albo jak ważne jest u dziecka odbicie po jedzeniu.I takie tam.

Ale też nie chce mi sie wierzyć że za dwa miesiace będe miała słodziutkie maleństwo! Uwielbiam takie dzieciaczki!
Jak pomyśle to mi się chce skakać z radośći. 🤪 🤪 🤪
Ale nie bede bo u mnie strasznie gorąco 😉.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki 🙂


Jestem po wizycie u położnej,i wszystko jak najbardziej w porządku 🙂 Malutka ma 31cm w kłębie 🤪 a serduszko biło 140bpm 🙂 jest ułożona główką w dół,i to tak jakoś naprawdę nisko,nie wiem czy będzie listopadóweczką 🙃 wynik moczu według położnej mam super.


Sandro ja leciałam w 24tc i musiałam mieć zaświadczenie od położnej sprzed 48h,i jak wracałam to też musiałam mieć.

Kasiu Iwonko współczuje Wam nerwów związanych ze szkołą,ale przed Nami to wszystko,tym bardziej że w szkołach jest coraz gorzej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...