Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej 🙂 a ja dziś byłam na mieście i tylko zorientowałm się gdzie i ajkie są łóżeczka ale głupio mi że większość z was już ma prawie całą wyprawkę a ja nie mam nic 😞 no tylkoubranka i pieluszki tetrowe juz mam w szafce a reszta nadal tylko na liście 😞 chyba się za to zabiore

Dziś wresxcie wybrałam blat-zdecydowałm się na matowy i jestem zadowolona zarówno z kooloru jak i faktury-pan zapewnił ż eto nowość więc mam nadzieje ze blat w całości będzie się tak smao dobrze prezentowąc jakna tej miniaturowej próbce 🙂

co do wagi to ja już tez jestem 10 kg na plusie, sumując i spadek a od wagi startowej to 7 kg na plusie-tak l;iczę że jescze z 6-7 kilo przytyje, i oby nie więcej :P

Ja nie wiem ile moja kruszynka waży, wiem tlyko że w 20 tc ważyła około 360 gram :P mój lekarz nie ejst zbyt wylewny i raczej nie mówi za dużo chyba ż ema nadzwyczaj dobry humor ale lekarz naprawdę fajny i jestem zadowlona, iwona mówiłaś chyba to ty ż esłyszałaś nie miłe opinie o swoim lekarzu ja sie takich opini wystrzegam bo ja wierze swoim odczuciom na poczatku ciąży chodizłam do innej pani ginekolog ale ja zmieniłam bo nie byłam zadowolona, traktowała mnie ajk jakąś małolate która jest chyba w nieplanowanej ciąży-więc czułam się u niej jak idiotka i bałam sie o co kolwiek zapytać bo bałam się ze moje pytanie wyda sie jej głupie i mnie wysmieje-tak sie zdarzylo kilka razy wiec powiedxiałm dość i poszłam do innego lekarza tera zmoge pytac o co chce i wiem ze dostane konkretna odpowiedź,a po z atym poprzednia lekarak miała koszmarne i długie tipsy co chyba nie przystoi w takim fachu ajki wybrała bo nie było to miłe odczucie przy badaniu ☺️

ale się rozpisałam :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Haniu chociaż Ty poczekaj na mnie z wyprawka:P.
Co do lekarza sama nie wiem co mam myśleć. Ale narazie nie zmieniam.Co do wagi dziecka to według normalnego usg moja kruszynka w 24 tygodniu ważyła 700 gram. Teraz nie wiem ale za 2 tygodnie mam usg.Moja mała dzisiaj co chwile ma czkawkę:P Chyba juz 3 raz. Za dużo o niej myślę i ją czkawka meczy 😉 .
Olga ja piwa nie lubie bleee!Może mieć 0% i same walory a ja wole sok:P.Szkoda ze u mnie w mieście niema 4d bo mym sobie fundnęła.Moze jeszcze się umówię się na 4d tak w 34 tygodniu zeby zobaczyć jak moja kluseczka jest ułożona i czy nie jest zakręcona pępowiną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HAniu ale miałaś gin!! i te długie tipsy przy badaniu... szok 🤪
ja czasami odnoszę takie wrażenie, że ktos patrzy na mnie jak na małolate, która zaliczyła wpadke i mało tego jakby mieli mi to jeszcze za złe hehehe, jestem młoda, wyglądam jeszcze młodziej niz mam lat a ludzie na ulicy zcasami sie tak przyglądają jakby ducha zobaczyli! nawet jeśli miałabym 15 lat i dziecko z wpadki to co z tego?!
Niektórzy ludzie na ulicy zachowują sie jakby zupełnie nie mieli taktu!!

Zrobiłam sobie soczek burak + marchewki ppppyyyychaaaaaa 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iwonko Beata dołączyła do nas i tez pije świeże soczki heh ja juz traktuje dzięn bez soku jako zmarnowny :P to jest jak nałóg 🙂

Iwona z wyprawką zamierzałam czekać conajmniej do końca wrezśnia albo i połowy października :P tylko jak tak czytam jak dizewczyny pisza co już mają to mi aż głupio że ja tak do tyłu z tym jestem :P

Beata ja tak samo się czuję :p a ostatnio jescze dla odmiany nosze nową fryzurkę-robię sobie koński ogon z jednego boku dobrze się tak czuję ale ludzie na mnie patrzą tez jakbym wpadła, nie nosze obrączki bo mi troche palce puchną i skóra mi się przeciera, a często czuje wzrok strych bab pierwsze na brzuch a potem na rękę szukaja obrączki chyba, czasme mam ochote krzyknąć że moje dziecko jest moim najiększym skarbem i jest jaknajbardziej planowane!!!!!! ale jescze nie mam tyle odwagi 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nie spotkałam się jeszcze z takim traktowaniem mnie czy mojej Malutkiej jak czegoś dziwnego,i całe szczęście bo ja to tam cicho nie siedzę i zaraz bym wypaliła co myślę 🙃

Olga moja Malutka w 24tc6dz miała stópkę 4,77cm heh 🙂
Miałam wtedy robione usg 4d i ważyła dokładnie 691g,no ale przecież teraz dopiero wszystko w dzidzię idzie,dlatego nie ma co się sugerować pomiarami z usg.


Haniu nie Ty jedna czekasz z wyprawką,też nie mam wielu rzeczy 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a moje oby troje dzieciaczki nie są planowane ale od samego początku bardzo kochane!!!!! i nie wstydze się nawet powiedzieć że z brzuchem byłam na swoim weselu. od zawsze chciałam mieć dzieciaczki i od samego początku są moim i mojego męża szczęściem. i nic tego nie zmieni 🙂 . a na weselu nie kryłam brzucha za gorsetem tylko pusciłam sobie swobodnie od piersi suknie by jeszcze bardziej zaznaczyć że mam brzuszek 🙂 nie interesuje mnie czyjeś gadanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehehe ja mam to samo...nie noszę obrączki, bo wejdzie mi tylko do połowy palca 🙂, po ślubie jestem 2 lata, ludzie są dziwni... Olga ja też nie lubię piwa i niewierze w piwo,, które ma 0%....
tak jak Ci pisałam ja mam tako jumpera x i jestem zadowolona bardzo; a jak się będzie sprawował na drodze to się okaże 🙂 w praniu 🙂... tam gdzie kupowałam ten wózek, p. mówiła, że dużo im ich "schodzi" 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ach a ja mam w domu tyle kurzu ż ejuż mam dosyć 😞 wszystko prze remont kuchni, dziś czeka mnie jescze mycie podłóg ach na samą myśl jestem zmęczona ale trudno jak trzeba to trzeba, więc aj zmykam juz brać się za szorowanie pa , słodkich snów dla mamuś i dla brzuszków 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A u mnie tylko Marysia jest planowana!:P Już myślałam ze mi sie nie uda zajść w ciąże .Po 4 lata starań będzie Marysieńka:P
Ja to sie miałam z tymi babciami jak z Adą byłam w ciąży ☺️ .Ale jakoś nie zwracałam na to uwagi.
Nareszcie moje seriale:P. Lece ogladać!
Ps. Moja dzidzia na suwaczku urosła! Hura!:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj Megulka!
Czyli Kasiu chciałaś jeszcze jedna dzidzię:P.Ja zawsze mówiłam że chce trzeciego dzidziusia tylko że jak moje dziecieaki bedą starsze.I jak sie zaczelismy starać to myślałam że nic tego. Miałam spiralę więc myslałam ze to przez to .Ale trafić z dniami płodnymi przy mojego męża pracy to cud.A jeszcze lekarz mi powiedział że dni płodne są co 4 miesiace nie co miesiac .Więc ciężko było.:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Olga widze ze dwoch Aleksandrow bedziemy mialy na brzuszku:laugh: no a co do lozeczka to ja juz kupilam wlasnie Radek II stoi juz pod moimi owieczkami. Beato widze ze Ci sie chumor poprawil:P pewnie po tym soczku, chyba zainwestuje w sokowirowke bo tak mnie dziewczyny zachecilyscie:P
co do piwa coz... uwielbiam 🙃 jestem piwoszka ale w ciazy sobie daruje choc jak znajomi czasem pija to az mi slinka cieknietak pachnie 🤢 wytrwam i poczekam jeeeeszcze troche
tak sie smialam ostatnio ze w wigilijna noc bede pod choinka jak Maryja z Jezuskiem:laugh: i bede czekac na trzech kroli i zloto 🤪 he he
nie spotkalam sie z tym ze ktos traktowal mnie niepowaznie ale spotkalam sie z brakiem kultury... i to zarowno od starych jak i od mlodych. Ostatnio jedna siksa (chociaz w sumie byla chyba w moim wieku) stala za mna w kolejce (kolejka wylacznie dla kobiet w widocznej ciazy) i babka jej zwrocila uwage ze jej nie obsluzy a ta zobaczyla napis zaczela sie smiac i powiedziala -ja tez jestem w ciazy (i sie smieje) babka sie wkurzyla i mowi -prosze pani prosze sobie nie robic zartow. A tamta na to ze moze jej pokazac kalendarzyk ciazowy(?) i znowu smiech. jej facet wkoncu powedzial -dobra choc (bo chyba mu sie glupio zrobilo)...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pewnie ze fajnie 😉.Ja mam bzika na punkcie dzieci. Mój maż ma 3 braci i siostre. Ciągle rodzą sie u nich dzieciaczki a ja tylko patrzyłam i marzyłam. Aż wymarzyłam:P .I nareszcie będziemy mieć bombelka w domu. Moja Ada strasznie lubi dzieci. Ona zawsze jako niania .Aż płakała z radości ze nareszcie bedzie w domu takie maleństwo 🙂.
Napewno szybko będzie miała dość:P .Chociaż ja często brałam swoja chrzesnicę nawet na noc. Bawiłam ja od 3 miesiąca życia. Więc Ada wie co to znaczy jak dzidzia w domu.Kacper chociaż to taki łobuz i nie często pokazuje uczucia też lubi dzieci. Nawet potrafi sie trochę zająć.Także pomocników mam super.
I najważniejsze co zauważyłam to że mój maż dojrzał do bycia ojcem. Bo róznie kiedys z nim bywało:P
Oby tylko maleńka była zdrowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej babeczki 🙂
A ja sobie czasem strzele bezalkoholowke :P i musze przyznac ze bavaria 0.0% rzeczywiscie przypomina smak prawdziwego piwka tyle ze "nie kopie" 😉

co do wyprawki... powtorze, ze ja mam zaledwie tylko kilka ciuszkow doslownie kilka: 3 pajacyki, 4 koszuleczki 2 pary spioszkow, spodenki...zamowilam 2 rozki 🙂i to tyle Wiec nie panikujcie dziewczynki bo ja zaczne paniowac :P

Jesli chodzi o wozek Tako to ja tez sie nad nim zastanawiam... prowadzilam go i uwazam, ze jest super, zwrotny, solidny, i mozna go pobujac - nie jest sztywny 🙂 z tego co slyszlam jest jedna wada - nie mozna przelozyc stron prowadzenia wozeczka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez zmykam palulu bo jutro planuje wstac wczesniej zeby mi dzionek nieuciekl jak dzis wstalm przed 12 i pol dnia niebylo...

Przegladlam dzis gazetki z Reala i powiem wam ze sa duze obnizki na akcesoria i ubranka dla niemowlaczkow,musze sie wybrac ale to dopiero w nastepnym tygodniu,jezeli macie czas to polecam jechac moze cos kupicie...

Synus dzis byl cichutko ,dopiero teraz zebralo mu sie na fikolki i ooooo wlasnie ma czkawke...

Czasami zastanawiam sie od czego ja dostaje ,czy to zalezy odemnie ze zjem cos co malenstwu niepasuje??

Pisalam wam wczesniej o znajomej ktora urodzila synka miesiac wczesniej ,synek sliczny i ZDROWY jezeli chcecie podpatrzec to na naszej w moich znajomych wpiszcie Sylwia T... chyba nie ma ukrytej galerii.
Myslalam ze jak urodzila dzidzie wczesniej to moze bedzie lezec w inkubatorze,ale nie dzidzia zdrowa leniuchowala na brzuszku u mamusi... Spadam do mojego M buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka! Ja już zrobiłam śniadanie .Narobiłam buł do szkoły .Dzieci już polazły do szkoły. Wiecie co mają takie ciężkie plecaki ża ja chyba miała bym problem z noszeniem go paranoja normalnie!
Marzenko ja jestem z 35 tygodnia. Ważyłam aż 3 kg i też nie leżąłam w inkubatorze.Ważyłam tak dużo bo mama leżała ze mna 3 miesiące w szpitalu.Jak tylko wypuścili ja do domu to na drugi dzień wróciła i mnie urodziła.Znaczy miała cesarkę bo bali się o moje płuca i że bede malutka.Tak bardzo od początku spieszyłam sie na swiat.Ja bym chyba zwariowała jak bym 3 miesiace miała leżeć w szpitalu.
Dobra zmykam jeszcze trochę pokimać.Mam teraz super ! Dzieciaki wracają dopiero przed 14 . Cisza ,spokój.MIODZIO! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...