Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Marzi co do plackow to pewnie smakuja tak samo jak jak te z przepisu Kasi tylko latwiejsze w przygotowaniu.

Gosiu w mojej rodzinie byla podobna sytuacja moj kuzyn wychowywal sie bez taty, mama mu wczesnie zmarla a pozniej babcia z ktora mieszkal i prawie zostalby sam (bo do tej pory nie zalozyl swojej rodziny) gdyby nie jego przyrodnie rodzenstwo (siostra urodzila sie w tym samym roku co on) razem spedzaja swieta, roze rodzinne uroczystosci. Wlasnie dzieki przyrodniemu rodzenstwu nie czuje sie taki samotny.
Ja w sumie jestem jedynaczka ale wiem ze gdzies w Polsce mam brata przyrodniego tylko ze moj rodziciel nie postaral sie zeby kontakt nie zanikl (czego teraz zaluje). W sumie miedzy nami tez bylo by krucho gdybysmy nie mieszkali w tej samej miejscowosci.

ja (chociaz jestem kiepska w cukierniczych zmaganiach) staram sie przyzadzic ciasto drozdzowe z jablkami. Sadze ze znowu mi nie wyjdzie... 🤨
A wlasnie dostalam Kabaczka i nie wiem co z niego wykombinowac...? Macie moze jakis pomysl?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu ja też myślę że dzieci powinny się poznać-lepiej żbey wiedziały teraz a nie dowiadywały się po latach potem mogą być pretensje-ale to wasza decyzja my tylko możemy doradzić

Marzenko jutro zrobię te plecki, choć zastanawiam się jescze nad naleśniczkami bo chodzą mi po głowie od jakiegoś czasu :P

Paulinko to masz fajnie z tymi łóżeczkami, ja dostałam jendo ale jest w takim średnim stanibo po 2 chłopcach :P więc chce kupić nowe w końcu to pierwsze łóżeczko mojej córeczki musi być ładne:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny. ostatnio pisałam o tyk kłuciach w pochwie poszłam do lekarza okazało sie ze mam jakies bakterie;/ dzis robiłam 2 posiewy zapłaciłam 68 zł 😠 i przypisał mi tabletek jedne dsa tanie bo ok 12 zł a drugie 52zł ;/ masakra jak z nas zdzieraja te lekarze... a teraz kazdy grosz sie liczy... czy zazywałyscie moze jakies leki na zapalenie i bakterie globulki dopochwowe? jak tak to jakie moze cos znacie tanszego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak sobie teraz spokojnie to wszystko przemyślałam,i macie rację ☺️ wstyd mi że tak się zachowałam ☺️ nie wiem jak mam zacząć teraz rozmowę,jaka ja jestem głupia,sama sobie utrudniam wszystko 😞

Justynko ja dostałam na samym początku ciąży zapalenie i lekarz mi przepisał globulki dopochwowe Clotrimazolum,z tym że to było zapalenie grzybicze 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu takie chodzenie od siebie to dobry nawyk - zazdroszczę, choć sama na uzębienie nie mogę narzekać. 🙂

To u mnie poza tym terminem miesiączkowym (18 listopad) to drugi termin przypada na 11 listopad. Zobaczę jeszcze co powiedzą mi teraz na usg. 🙂

Leniuchu co do tego bólu to nie wiem co Ci powiedzieć... 🤨 Sama mnie czasem tak dziwnie ciągnie brzuszek w dół i wtedy zwykle męczy mi pachwiny. Ale to zwykle gdy się cały dzień gdzieś wymęczę, jak np. wczoraj. No i aż tak bardzo dokuczliwe to mi się nie wydaje.

Gosiu no nie wiem co Ci poradzić, nie wiem jak to dokładnie wygląda u Was ta sytuacja. Jednak wg. mnie Twój M nie powinien naciskać na Ciebie w tych sprawach. Zresztą, jeśli sam zechce, to czy on jej nie może tego powiedzieć? No chyba, że Ty nie chcesz. Myślę, że jakby się córka dowiedziała, to by się nic nie stało, zwłaszcza jeśli i tak masz zamiar nie utrzymywać między nimi kontaktu. To jak napisałaś, że jego "była naciska żeby powiedział swojej córce" brzmi jakby chciała w ten sposób Ci dokuczyć, czy co? Tylko co tym osiągnie, taką wiedzą - nic. Ech, rozumiem Cię pod tym względem - też nie lubię jak ktokolwiek coś na mnie wymusza. 😞 Może lepiej poradź się Kasi w kwestii kontaktu - chociażby po to by dziewczynki nie czuły potem do siebie nawzajem jzazdrość o tatę. Nie obwiniaj się, mało kto wiedziałby jak się zachować w takiej sytuacji i pewnie każdego poniosłyby emocje.

Justynko może lepiej pozostań przy tych lekarz, które przepisał Ci doktor. W końcu każdy problem jest inny i wymaga osobnego podejścia, a leki też nie zawsze są identyczne w działaniu. Z leków dopochwowych brałam tylko nystatynę dopochwową, ale ceny nie pamiętam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj ja ci justyna nic nie poradze bo ja miałam ale znowu na nadrzerke kjakąś maść przeciwko zapaleniu ale to chyba zupelnie cos inneg.

gosiu nie jesteś głupia, górę wzieły emocje. my nie podchodzimy do tego emocjonalnie więc łatwo nam mówić ty musisz się z tym pogodzić i uporać. ale tak jak hania powiedziała, kiedyś mogły by mieć dzieciaki pretensje. a rozmowe mozesz zaczac normalnie. 🙂 najważniejsze jest byc szczerym. dobrze ze pomyślałaś na spokojnie newry i emocje czesto zagluszaja nasz wlasny rozsadek. powiem ci ze zadko sie spotyka ludzi z takim podejsciem. po pierwsze twoj facet ze chce miec kontakt z tamtym dzieckiem - i za to mu wielki szacunek, po drugie tamta kobieta też jest w porządku jesli mimo rozstania z twoim m nawet sama chce by jej dziecko mialo kontakt z twoim - to na prawde zadko spotykane i godne pochwaly. najlepiej zyc w zgodzie. tym bardziej ze nie zmieni sie faktu kto jest czyim dzieckiem i tego co bylo kiedys. dobrze zyc w zgodzie nawet z bylymi, tym bardziej ze w waszym przypadku twoj m zawsze bedzie ojcem takze jej dziecka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paulinko właśnie to jest tak,że musi być tak jak Ona chce,chce dokuczyć i mi i jemu,dzisiaj naciskała żeby powiedział Małej co będzie,mój mówi że powie jej w odpowiednim czasie,i Ona nie musi o tym przypominać,ma swoją rodzinę i ma się Nimi zainteresować,to zaczęła wykrzykiwać że ma robić tak jak mówi bo może Mu kontakt z Małą utrudnić,echh skomplikowane to jest,to jest typ kobiety która ma ostatnie zdanie i musi być tak jak chce,ma swoją rodzinę,dzieciaczka drugiego,męża a dalej próbuje wnikać no i wnika teraz w Nasze życie.

Kasiu On sobie nie wyobraża nie utrzymywać z Małą kontaktu,no nie taką Małą :P i nawet ja sama bym na to nie pozwoliła,dzieciaczki niczemu nie są winne.Ja stwierdziłam że kontakt z Nim musi mieć bo to jego dzieciaczek,ale ani ja ani Vanessa nie musi mieć ☺️ no ale chyba źle zrobiłam,spróbuje to naprawić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu nie masz ciężkiego charakteru, o to się nie martw bo to normalny odruch, ja o swojego jestem cholernie zazdrosna więc powiem Ci że Cię rozumiem,będzie Ci łatwiej jak pomyślisz że tu nie chodzi o byłą tylko o dziecko, które tak naprawdę nie rozumie spraw dorosłych, ono ma tylko w główce że będzie mieć rodzeństwo i towarzystwo np do zabaw, i na pewno bardzo się cieszy. Wiesz w tym momęcie jest troszeczke bardziej pokrzywdzone bo ze swoim tatą może mieć taki kontakt jaki ma, czyli na odległość, a to jest naprawdę tylko dziecko które może nie zrozumieć dla czego tak jest. Ja to pewnie bym podobnie postąpiła tylko że ja jestem wredna czasem i nie powiedziała bym niec wtedy gdy ktoś na mnie coś wymusza tylko po jakimś czasie kiedy mi by to pasowało A była niech się lepiej swoim życiem zajmie bo to nie jej sprawa i nie musi być na bierząco w waszym życiu Więc nie zamartwiaj się masz wspaniałaego faceta który Cię napewno bardzo kocha , tylko tak jak Kasia wspomniała to jest sprawa bardzo delikatna i warta bardziej normalnej rozmowy a niżeli sprzeczki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiu oczywiscie niech tamta kobieta nie decyduje o tym kiedy powiecie. jesli chcecie by byla to tajemnica i do porodu nie chcecie nikomu mowic powinna to uszanować. nie powinna wymuszac kiedy i co ..... to nie ma zwiazku z utrzymaniem kontaktu itp. oj mam nadzieje ze nie bedzie ci ciezko przez ta kobiete.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...