Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Sandro tutaj nie ma polskiego pediatry 😞 w londynie jest,ale kawał drogi mamy 😞 a autka też nie mamy 😞

Posmarowałam Ją tą maścią,mam nadzieję że nie zaszkodzę,wysmarowałam Ją całą,założyłam łapki żeby rączek nie brała do buźki.

Echh nie wiem już co robić 😞

Ile razy dziennie smarować DIPROBASE??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
kaisaa - wspolczuje biedna twoja corcia nie dajcie sie chorobsku -przepedzcie je w diably 😉

gosiu- dipro... smarowalam tak czesto jak sie dalo (zalecenie lekarki) - zwykle przed, po lub najlepiej w trakcie karmienia (nawet w nocy)wtedy mala byla spokojna no ale ja mialam do posmarowania tlyko buzie i glowke oraz obowiazkowo przed spacerkiem. To jest krem nie masc latwo sie wchlania i super nawilza zmieniona skore... nic sie nie martw nawet jesli to nie skaza a zwykla alergia to na pewno nie zaszkodzi a mam nadzieje, ze pomoze...
U naszej malej juz po 3 dniach widac bylo znaczna poprawe a teraz juz ma sliczna buzie a minal tydz i 3 dni od kiedy stosujemy no i oczywiscie dieta mamy... tobie rowniez zycze powodzenia i wytrwalosci w walce z tym paskudztwem...dacie rade - nie poddawaj sie i nie zalamuj to tlyko chwilowe 🙂

tymczasem moja mala ma powrot odparzonej dupki 🤨 juz nie wiem co stosowac - stosowalam 4 masci zamiennie i nic poprzednio ladnie zeszlo ale teraz nie chce paskudztwo...
teraz zasypuje maka ziemniaczna i wietrze, wietrze, wietrze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej moj Łobuz daje mi pospac w nocy ale za to w dzien nic nie moge zrobic.
Akigo pogoda ma sie polepszyc na Swieta wiec moze uda Wam sie zrobic zakupki, no i tak jak pisze Sathi moze by core wyslac? Ja scigne na poniedzialek tesciowa zeby z dzieckiem zostala a ja i moj M pojedziemy na zakupy. Wczesniej to raz poprosilam sasiadke zeby z malym zostala (ma teraz staz na pediatrii dla mnie w sam raz bo mieszka za sciana 🙂 )
To dziewczynki kiepsko macie tam na Wyspach z tymi lekarzami... 🤨
Jak moj mial wysypke na pupci to polozna mi tez powiedziala ze mam odstawic nabial i kazala mu podawac DICOFLOR 30, wskazania: przy zwiekszonym ryzyku alergii. No ale zaczelam pic mleko i jego przetwory i jak na razie nic sie nie dzieje ciesze sie bo tez uwielbiam mleczko!
Mahia my kupujemy jutro choinke i bedziemy ja stroic, a tak swoja droga to super grzeczna masz core. A jak mozesz to zrob zdjecie choinki i wklej!
Kasiu wspolczuje choroby... widzialam Twoj opis na gg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu współczuję. 😞

Gosiu trzymaj dietę, no na razie chyba tylko (a może raczej aż!) tyle możesz zrobić. 😲

Kukunari ja na tyłek smaruję sudocrem. W sumie cały czas jest teraz w użyciu, przy tym naszym "kupkowym" problemie to aż mam stracha mu nie posmarować - jeszcze by mi brakowało, by go odparzyło... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandra co do pupci to ja na codzien smaruje Linoderm (to samo co linomag) a jak sa jakies problemy to Sudocrem. A i zamiast chusteczek nawilzajacych kup NADMANGANIAN POTASU! rozrob to z przegotowana woda na kolor jasny fiolet wlej do jakiejs buteleczki wez platki kosmetyczne i przemywaj dupcie tym. Nam pomoglo! Super sprawa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sudokremu uzywalam na samym poczatku i podczas uzywania pojawily sie odparzonka wiec zrezygnowalam, poza tym on strasznie wysusza skore a przy AZS to raczej nie wskazane no a zakupilam najwieksza puszke tego kremu jaka byla w sklepie chyba z 500ml no i teraz stoi... moze kiedys jeszcze zuzyje

do tej pory uzywalam Canesten na zmiane z Linomagiem za pierwszym razem pomoglo teraz juz nie...
lekarz przepisal Canesten HC ale mam wrazenie ze zrobilo sie jeszcze gorzej taka ma delikatna skore moja ksiezniczka na ziarnku grochu 😉
kupilam tez bepathen ale gdzies mi sie zapodzial cholernik jeden i nie moge go znalezc...
nadmanganian potasu przyleci do mnie we wtorek wiec zastosuje sie do rad waszych...
poza tym zmienilam pieluszki i chusteczki z pampersow na hugisy i to tez nic nie dalo... 🤨

zastanawiam sie czy nie posmarowac jej dupki sokiem z aloesu??

wiecie co tak sobie mysle ze te nasze listopadowe dzieciaczki to tak jak piekne, tak i delikatne wszystkie paskudztwa sie ich czepiaja 🤔
ale najgorsze niby pierwsze 3 miesiace...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
shati mnie to pewnie czeka we wtorek... przylatuja moi rodzice z bratem do nas na swieta i bedzie jeszcze moj drugi brat ze swoja i pewnei beda sie delektowac wigilijnymi daniami i napojami a ja jak dupa bede siedziec i sie oblizywac - jak pies ktory siedzi pod stolem :P

w tym roku chyba robie sobie dyspense i zjem na wigile danie miesne (indyka:X) bo cos musze zjesc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandro mam nadzieję że pomoże 🙂 na dietce już jestem,motywację mam super 🙂 a moje Maleństwo może dzięki temu odsapnie od tego diabelstwa.
Całe szczęście nie mamy problemu z pupcią,od samego początku używamy Pampers dla new baby :P i chusteczki Pampers zielone,i nie smarujemy niczym,i pupcia całe szczęście jest gładziutka 🙂

Kasiu współczuje bidulko 😞

Paulinko Nasza Mała robiła na zielono przez dobre 3 tygodnie 🤔 a teraz potrafi tak się zwalić że aż na plecach ma heh,i żółciutko,i niczym nie smarowaliśmy,fakt że non stop miała zmieniane pieluszki.

Wszystkie dzieciaczki chyba śpią,bo się ruch na forum zrobił :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu choinkę będę stroiła jutro z mężem bo dziś musiał jechac na uczelnie ale jutro jak bedzie już gotowa to wkleje zdjęcie 🙂

wiecie coja ajkoś nie mam ochoty nic jeść:P wogóle to zapominam że trzeba jeść;/ wieczorem jedynie zaczyna mi żołądek sie dopominac, wiec zjem kanapke albo 2 a tak to obiad tylko mężowi gotuje a sama żadj=ko jem:/ a teraz ta skaza u małej to już wogóle nic nie jem bo pawde mówiąc jak wyelinuje wszystko czego mi nie wolno jeść to już ne wiele mi zostaje do wyboru;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja mala spi ale cos stęka i stęka...
no i dzis mamy 6 tyg 😁
...pochwale sie moja choina moze nie jest moja wymarzona/idealna no ale ciezko znalezc to co mnie interesuje w miedzyczasie opiekujac sie bobalkiem 🙂 ja chcialam koniecznie zywa choine w doniczce a tutaj z tym ciezko bo wszystkie ciete... wiec jest taka troche koslawa no ale coz zycie tak sobie poprostu urosla :P [img size=273]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/choina.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kukunari chyba większość listopadówek pocierpi przy wigilijnym stole... zwłaszcza, że tyle z nas ma teraz problem z tym co jeść by nie zaszkodzić dzidzi.
Choinka super. Ach, coraz świątecznej! 🙂

Gosiu no tak, dzieci mogą robić na zielono, podobno połknięte powietrze przyczynia się do takiej barwy kupki... Ale jednak wolałabym mieć pewność od jakiegoś specjalisty, że tak może być.

Wczoraj mój Mały był jakiś śnięty... Zwłaszcza do jedzenia! 😲 Jakoś tak mało jadł, a pod wieczór to nawet się nie specjalnie dopominał. Szybko i wcześnie zasnął wieczorkiem i mało się budził w nocy. Wiem, niby powinnam się cieszyć, ale martwię się, żeby nie było coś nie tak. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
rety jak mnie kaszle ... czy ja się w ogóle wylecze 😞 ...

co do pupek ja używam zwykłych pampersów dada i tych samych chusteczek i też mały nie ma odpażeń, nie wiem od czego to zależy bo na pewno sandro od razu przebierasz jak mała zrobi kupke. ja mam krem robiony w aptece do pupci kuby 🙂 ... lekarka mi przepisała i nie ma on nazwy bo jest tam po prostu kika składników. w takim śmiesznym dozowniku mam i tym smarujemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kaissa - przebieram tak czesto jak to mozliwe (tylko nie wybudzam kiedy spi) i wierze dupke zeby byla jak najwiecej na powietrzu a nie w pieluni a tak delikatna ta moja corcia...
no ale lekarz powiedzial, ze to moze tez byc spowodowane tym oslabieniem skory przez to AZS... no nic walczymy dalej.. w sumie gdyby tylko o wyglad chdzlo to pal licho ale boje sie ze ja to poprostu piecze lub pobolewa 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki 🙂

Sandro choinka świetna 🙂 ja się rozpędzam do strojenia ale nie mam kiedy ☺️

Ja Małą przewijam w nocy,jak się budzi do jedzonka,czasami nawet co budzenie to przewijanie.

Kasiu współczuje 😞 zawsze tak jest że wszystko naraz się zbierze 😞

Paulinko pewnie że najlepiej jest sprawdzić czy wszystko oki 🙂

Smaruje tego mojego dzieciaczka biednego 😞 teraz ma taką główkę heh jakby niemyta była 🤪

Jeszcze moja nie dobiegła teściowa chodzi i smarcze po całej chałupie od dobrego tygodnia,do lekarza nie idzie 😠 i Mała dzisiaj kicha od rana i smarkolki Jej wyłażą 😞 mam nadzieję że nic z tego się nie rozwinie 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu u mnie sytuacja podobna... Ledwo się domownicy wykurowali, a już wczoraj znów coś brat złapał i mój tato. Szlag mnie trafia, boję się gdziekolwiek w domu ruszyć by coś dzidzi od nich nie napatoczyć! 😠

Ech, nie mogę się doczekać "przenosin" do Wrocka... Choć z drugiej strony mi trochę strach być samej, tzn. tylko z dzieckiem i moim M. 🤨 Dlatego wciąż podziwiam mamuśki, które tak sobie dają radę. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki,
Ja używam do pupci mojej Natki kremu Nivea Baby przeciw odparzeniom, przy każdej zmianie pieluchy, od samego początku i nie widziałam do tej pory żadnych odparzeń. W ogóle mam całą serię kosmetyków z Nivea Baby i powiem Wam, że są rewelacyjne. Natka miała po porodzie suchą skórę na szyi i pod pachami i Nivea Baby SOS rewelacja, ślad po suchej skórze zaginął. Wypróbujcie jak macie ochotę, naprawdę polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paulinko ja od początku jestem z moim M,nie powiem że jest łatwo,momentami to nie mam chwili żeby zjeść,czasami to siąść i płakać,ale szybko przechodzi.Dasz radę,najgorsze początki masz za sobą.

Martaer dziękujemy za radę 😘

Ta moja Mała niczym nie jest zainteresowana 😞 na macie nie 😞 karuzela też nie 😞 na rączkach nie 😞 smoczka nie chce,tak krzyczy że się zanosi jak próbuje Jej dać 😞 ale za to 24/24 interesują Ją cycolki 😞 mi się momentami wydaje że tam nic nie ma,bo Ona non stop krzyczy tylko przy cycu się uspokaja 😞 ale wtedy ja nie mogę się ruszyć 😞 załamka 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja w nocy mala przewijam co karmienie wiec wlasciwie raz okolo 24 i o 4-5 w nocy pozniej nad ranem okolo 10 ale w dzien to chyba z 10 razy jak tylko poczuje maly smrodek :P

moja mala teraz wierzga girkami i lapkami na macie - gugajac sobie przy tym 🙂 i uderzajac w grajace zabwki slodziachny widoczek - no ale musze przerwac te zabawe bo znow czuje smrodek z pieluni 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja córcia ma pupcię w jak najlepszym stanie 🙂 ale to moze dlatego że ja mam ją na tetrowych pieluszkach i przewijam ją jak tylko ma mokro czyli bardzo często anwet kilka razy w ciągu godizny moż ei nie ejst to zbyt wygodne ale przynajmniej na pupci nic sie jej nie robi ale w nocy to tak jak sandra o 23/24 daje jej pampersa i zmieniam go dopiero o 4/5 rano czasem o 6 zalezy o której małą sie budzi na karmienie

ja mieszkam z rodzicami ale moja mama jakoś specjalnie nie zajmuje sie moim dzieckiem, przyjdzie kilk razy zobaczyc co u naduni, ale trwa to kilka minut dosłownie, a teraz jestesmy pokłócone i od półtorej tygodnia się nie widziałayśmy choć mieszkamy w jednym domu-ale sie unikamy:P

a to moaj choinka 🙂ubrana na szybko bo mała nie dała nam za duzo czasu na to:P [img size=456]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/choinka.JPG" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
maiha - choina sliczna nie taki koslawiec jak moj hehe
kurde jak ty to robisz ze masz mala na pielchach tetrowych ja sobie tego nie wyobrazam bo mala wali kloca :P w kazda pieluche a jak nie kloca to solidnego pierda z kleksem hihi wiec wlasciwie musiala by non stop latac z gola dupka a tu nie fuerte niestety 🤨

mamuski czy wasze dzieci to tez takie spiochy?? moja to spi i spi budze ja w dzien co 1,5 - 2 godziny na jakas aktywnosc ale zanim ja rozbude to trwa i trwa jak spi to tak twardo, ze moznaby ja turlac po pokoju i nic 😉 nie wazne w jakiej pozycji i gdzie... malo tego noce przesypia pieknie z max dwoma pobudkami a zazwyczaj jedna. wczoraj jak zasnela o 22 to wstala na cyca o 4 a potem spala do 10 rano... 1,5godz aktywnosi i znow psioch na 2godz spacerku a po tym ciezko ja dobudzic no ale sie udalo wiec znow troche aktywnosci no i polozylam na brzuchu na macie i usnela... czy to oby nie za duzo spi to mje dziecko?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...