Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Olga no to pewnie ząbki idą... Oj się namęczy maluszek... 😞 Byle szybko mieć to już za sobą! 😘

No właśnie a nam jakiś tydzień temu mówiła pediatra, że ząbki i dą... i co? I nico... 🤨 Nie ma nic ciągle. 🙃

Kukunari tego nie wiedziałam... Hm, w sumie też nie mam nic z tej firmy, choć użyłam wcześniej dwie próbki czegoś - jednak nie pasowały nam.

Maiha no to wytrwałości życzę no i żeby się w końcu udało! Jejku w sumie cieszę się, że u nas nie było z tym problemów, bo właśnie, wychodzę i nie martwię się, że mi dziecko głoduje. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
tak to jest z tymi ząbkami,te dolne to od urodzenia miał napuchnięte i lekarka myślała że urodził się z nimi,a górne też już były na wyjściu ale na miesiąc była cisza i zaczęło się na nowo,ale teraz to ma baloniki zamiast dziąsełak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie... u nas od kilku miesięcy już dziąsła są blade, ostatnie kilka tygodni nawet bardzo... I myślałam właśnie, że coś się dzieje, jak mały był chwila marudny to zaraz smarowałam Bobodentem... a tu nam psikusy robi. 😉


I nareszcie dzisiaj moje dziecko wyszło na pole przed chwilą, ech, mama zakręcona, zalatana od rana ☺️, no ale dziadek znalazł czas. 🙂


A pierwszy dzień matki wypadnie mi spędzić bez mojego M... Trudno, i tak bywa. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja wróciłam dopiero d domku 🙂. dzisiaj posiedziełam to u tej dziewczynki, potem u siostry i cały dzień poza domem 🙂. do lekarza nie ide juro tylko 27 - bo tak mam szczepienie (coś mi się pomyliło) oczywiście powiem wam co mi powiedziała lekarka. u milenki było bardzo fajnie 🙂 dziewczynka grzeczniutka. położyłam maluchy spać miałam więc i chwilkę spokoju 🙃 jutyro ide na występ dziewczynek (co roku mamy na zakończenie przedszkola, i z okazji dnia mamy - mam z tego oczywiście i zdjęcia i płyty na pamiątkle 🤪 jak tańczą takie smerfy jeszcze hehe )

co do jonsona nigdy go nie używałam, w ogóle nie używam specjalnie dla ddzieci produktów mamy wspólne. a ... wstqawie wam potem maluchy jak wezmę zdjęcie z telefonu na komputer 🙃 )

a ja oczwyiście też się zaopatrzyłam w biedronce 🙂 kupiłam 2 dwupaki obiadków i 1 trzypak deserku. jestem przed wypłatą więc też nie mogłam poszaleć 😉

oj to faktycznie olek ma straszne ząbkowanie 😞 .... oby szybko mu się wyżneły ząbki :/ .. biedactwo.

oki zmykam do dzieciaczków 🙂 .....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej a ja dawno nie pisałam .Miałam coś z komputerem że nie mogłam zamieścić posta.
Marysia nareszcie zdrowa a tak to najpierw katar potem zapalenie ucha .Namęczyłyśmy się ale już jest ok.
Mania szalona prawie raczkuje. Czołga się i potrafi już naprawdę daleko dojść.Żywe srebro nie można jej na chwilkę zostawić.
Jutro idę na szczepienie przeciągnęłam 2 tygodnie z powodu choroby.
Pozdrawiam! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu fajnie tak cały dzień poza domem, co? Hi, hi, moja wczorajsza niedziele taka była. 😉
A no i czekamy na fote! 🙂

Akigo no nareszcie do nas "dotarłaś"! 😉 Oj zapalenie ucha? To się namęczyła bidula... 😘 Ale dobrze, że już po. 🙂
Co do siadania, etc. - spokojnie, wszystko w swoim czasie. 😘

Witek dzisiaj nie chciał iść spać w swojej godzinie... 🤨Bawił się, gadał plując z jęzorkiem na wierzchu i... szurał pupą do tyłu po kocyku. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu ale masz fajnie z tymi dzieciaczkami-pewnie ejstes bardzo cumna z córek

A ja wczoraj cłąy dzień dawałam małej tylko mleko z butli, ale ona an sma widok butelki w płakała ach wręcz wrzeszczała, cąły dzień nic nie zjadła tylko za bluzke mnie szarpała żebym jej cycka dała, nawet nie była marudna cały dzień się śmiała, dziś rano znwou zrobiłąm butle z mlekiem i znwou płacz wręcz wytrącała mi butelkę z rąk, a ja przekecąłam smocki i nawet niekapka nei chciałą w końcu dałam jej zwykły kubek niekapek taki z plastikowym ustnikiem z dużą dziurką;/ 🥴 i z tego z chęcią pije a własciwie dopieor uczy się pic bo duzo ucieka bokami ale sama łapei butle i pije jestem w szoku, zageszzcam jej mleko kaszką taką bezsmakową zeby wolniej leciało ach gdybym na to wczesniej wpadła;/ 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu zazdroszczę tych występów. Mnie przyjdzie poczekać jeszcze kilka lat... 😉

Maiha no nie wiem co Ci poradzić, żeby przestawiła się zwyczajnie na mleko z butli. 🥴 No chyba, że będziesz jej tak podawać zagęszczone. Albo jeszcze popróbuj?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej ja po szczepieniu. Mania ma pół kg niedowagi. Waży 7300.Przez 2 miesiące przybyło jej pół kilo .Trochę mało.Teraz szczepienie dopiero jak skończy rok i 2 tygodnie 🙂
Własnie lekarz powiedział że nic na siłę . Więc spokojnie z tym siadanie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorotko tutaj są mamusie które już urodziły 🙂 w 2009 🙂 Życzymy zdrówka 🙂

Mia bardzo fajnie siedzi,moja to w ogóle się przechyla tak do przodu że chyba zacznie siedzieć jak roczek skończy 😁

Ale za to woła "ma-ma" i patrzy wtedy za mną i jak mnie zobaczy to się cieszy heh,schowam się to Ona znowu "ma-ma" 🙂 A tak fajnie Jej to wychodzi 🙂

Tak się zastanawiam czy mogę Małą kremować balsamem na słoneczko 🤨 nie wiem jak to jest przy AZS 🤨

My się powoli pakujemy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamusie!
Chrzciny się udały choć mało jedzenie poszlo a strasznie duzo bylo przygotowane. Ciasto mi nie wyszlo wiec innych nie robilam tylko postanowilam kupic. Ale w wolnych dniach bede probowac zrobie te ciasta bo strasznie duzo jajek mi zostalo 🙂 nikt nie kupil Aleksowi prezentu tylko wszyscy dawali pieniadze wiec teraz siedze na allegro i probuje cos znalezc dla mojego synka:P
Nadrobilam jakos te 16 stron
Kasiu mam nadzieje ze znajdziesz czas i sie wybierzesz do doktora!
Maiha tak jak napisala Akigonic na sile. Moze Twoja Nadia po prostu nie lubi mleka sa przeciez takie dzieci ktore na sam wudok robia bleee 😁
Ci do Sinlac'a to ja dawalam Aleksowi w butli do picia raz albo dwa razy dziennie smakowalo mu bo to slodziutkie.
Ja w Biedronce kupilam dzie chusteczki bo sie oplacalo a wpadlam tylko na chwile i nie zauwazylam tych promocji
A w domu bajzel jeszcze nie wszystko posprzatane... ubranko kupilismy za 110zl tzn chrzestna kupila plus buty do tego dostal tez taka ksiazeczke gdzie sie zdjecia wkleja i wpisuja sie goscie
a najleopsze jest to ze z calej Mszy Sw mam nagranych tylko 16 min no i kilka zdjec na kamerze, a jak poprosolam takiego chlopaka 15 letniego zeby na,m zdjecia moim aparatem zrobil to chcialam mu wytlumaczyc co i jak a ten ze przeciez wie jak sie robi. Sprawdzam potem po calej imprezie a tam ani jednego zdjecia z koscola mayslalam ze padne.
Na dodatek zdjecia robily nam dzieciaki chrzestnego ale jeden cos sie na tate obrazi i wykasowal wlasnie te z kosciola 🤢 🤢 🤢 no masakra jakas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a to jest ciekawa rzecz dla podrozujacych mam i ich dzieciaczkow
http://www.allegro.pl/item1027759438_avent_pojemnik_na_mleko_w_proszku.html

a tyle jedzenia mi zostalo ze wszystkich obdarowalam od rodziny po sasiadow szkoda mi wyrzucac wiec dobrze ze wzieli
w kosciele chrzcilo sie w sumie z nami 5 cioro dzieciaczkow: Aleksandra, Zuzanna, Aleksander, Michal i Tomasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A i u nas tez ida kolejne zabki, wszystko laduje w buzi sliny pelno wszedzie
Olek w polowie maja wazyl 8200g niedlugo pojdziemy na szczepienie to zobaczymy jak teraz
Zaczal pelzac do tylu no i juz przewraca sie z brzuszka na plecki i z pleckow na brzuszek tak wiec postepy postepy i jeszcze raz postepy 🙂 stoi sztywno robi kroczki tzn podnosi nozke ugina w kolanie i kroczek po przodu jak dla mnie rewelacja tak sie ty podnecam jak glupia 🤪 🤪 jak siedzi i pochyli sie do przodu to daje rade sie utrzymac ale jak do tylu czy na boki sie przechyli to juz lezy wiec co do siedzenia to jeszcze nie jego pora 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja Mia rzeczywiscie pieknie siedzi sama jestem w szoku - potrafi juz sie bawic sama na siedzaco bez podparcia ponad pol godziny, lezenie za to jej sie nie podoba, chyba ze do spania...
U nas sa moi rodzice- dziadkowie Mii fajnie bo mam 5 min dla siebie...sa mala zachwyceni bo taki z niej pocieszek - taka pogodna jest - caly czas sie smieje 😁 Reaguje jak sie do niej mowi czesto powtarzane zwroty np. jak jej mowie ze " Mia wiesz, ze mama cie kocha najmocniej na swiecie" obdarza mnie szerokim, pieknym usmiechem, poza tym uwielbia piosenki "zając poziomka" "ufoludki", "domowe przedszkole" Gaworzy duzo jednak nadal bez zrozumienia - nie sylabuje nadal. JEst taka kochanienka 🤪
Wprowadzilam gluten mam nadzieje, ze nie bedzie reakcji alergicznych - trzymajcie kciuki
gosiu - mozesz smialo uzywac kremow z filtrem dla dzieci - slonce sluzy skorze z AZS jednak z rozsadkiem
dorotaa - powodzenia - piekne chwile przed toba!
kaisaa - pozazdroscic takiego dnia matki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Akigo no właśnie, każde dziecko rozwija się swoim tempem... 🙂


Właśnie mi opowiadała mama mojego M jak w kompleksy ją wpadało porównanie jej syna z synem znajomej - który już to tamto i siamto umiał i w ogóle zdolniacha - a Michałek powoooli... pomalutku... i jeszcze z opóźnieniem, bo wcześniak... 🙃 Ale to się w ogóle nie przekłada w późniejszym życiu. 🙂 Także dziewczyny - spokojnie, nie popędzajmy naszych bobolków! 😉 (Jeszcze się swoje w życiu nawyścigają...)


Dorotko tak jak dziewczyny pisały - mamusie z tego atku już się cieszą swoimi bobolkami. 😉 Ale poszukaj, gdzieś jest już założony wątek mam listopadowych 2010. 🙂 No i zdrówka i powodzenia dla Ciebie i maleństwa! 😘


Leniuchu skoro jedzenia zostało to chyba przynajmniej masz z głowy obiadki na najbliższe dni, hi, hi. 😁 U nas przynajmniej tak było. 😉 No i fajnie, że chrzciny się udały. 🙂 Tylko z tymi zdjęciami rzeczywiście przykra sprawa. 😞


Taki pojemniczek na proszek mam, kupiłam w Tesco, hm, tylko jakaś inna firma. 🤔 W każdym razie trochę jeździmy, wiec stwierdziłam, że może przyda się. A ostatnio jeszcze kupiłam podkładki jednorazowe do przewijania - bo ostatnio w podróży jak Witek zrobił kupę i chciałam go przewinąć na postoju... Ech, zrezygnowałam z toalety i publicznego przewijaka na rzecz przewinięcia w aucie (zgadnijcie czemu? 😠 ) - co też było niezłą akrobacją... (Leżący Witek zajmował jedno, całe miejsce, na drugim był jego fotelik, nie mogłam otworzyć drzwi, aby go nie zawiało, więc musiałam stać dziwnie pochylona i wygięta i go przebrać jeszcze tak by nie ufajdać całego samochodu... a mój M stał na zewnątrz palił i się z nas śmiał... 🙃 No dobra, Witek też się zacieszał, więc wygląda na to, że oboje śmiali się ze mnie. 😉 ☺️ )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zastanawiam sie nad zakupem czegos takiego bo niedlugo musze przeniesc mala do wanny bo wanienka nie dosc ze za mala sie zrobila to jeszcze Mia urzadza sobie raczkami i nozkami plusku-plusku i mokro wkolo ...
http://allegro.pl/item1044190915_smoby_interaktywne_krzeselko_do_kapieli_zabka.html
co sadzicie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć mamuśki. byliśmy dziś u chirurga i jestem taka zadowolona,dziś był inny lekarz,bardzo sympatyczny luzak i olkowi chyba też przypasował,bo robił do niego śmieszne minki i był bardzo grzeczny.a więc tak jak do tej pory przepuklinke pachwinową obserwować,a pępkowa pewnie sama wskoczy na swoje miejsce jak zacznie chodzić, pępkowa pewnie będzie do cięcia po roczku bo paradoks jest taki że jak zacznie chodzić to może za to pojawić się pachwinowa.a na głowie ma takiego małego guzka i pan doktor stwierdził ze jedno na ileś tam dzieci ma widoczne węzły chłonne,no i tym absolutnie się nie stresować bo taki jego już urok 🙂
no i powiedział że jest super rozwiniętym chłopcem.ale zalecił szukać problemu z jedzeniem,no i wreszcie jutro mamy specjalistę, gastroenterologa. nie mogę się doczekać,mam nadzieje że wreszcie skończą się jedzeniowe kłopoty 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kukunari fajny wynalazek. 🙂 Choć mnie zaraz przyszło na myśl, że zabawa zabawą ale woda stygnie, więc ile by to trwało i w gruncie rzeczy na ile to by się przydało? 🤔

Olga tak, nie ma to jak trafić na lekarza z wyczuciem. 🙂 Od razu widać po tonie Twojego posta. 😉 Ciekawe jeszcze co powie jutro lekarz?

No i gdzie te foty Kasi? 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...