Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dziękuję Akigo 🙂 mam nadzieję że tak do samego końca będzie ślicznie i szybko rosło 🙂 Beatasz gratulacje 🙂 mi się termin przesunął o 3 dni tylko,ale u Ciebie to szok 🤪 aż o 9 dni. Akigo napisz jak będziesz po usg i badaniach,pewnie też takie śliczne i duże już będzie 🙂 pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gratulacje, super ze dzidzia zdrowo rosnie. Ale szybciuchno sie dowiedzieliscie jaka plec 🙂 Z chlopakami pewnie latwiej szczegolnie jak sa "tam" dobrze obdarzeni 😁
My sie zastanawiamy, czy chcemy znac plec. Na pewno z jednej strony fajnie wiedziec i byc przygotowanym, a z drugiej fajnie miec niespodzianke 🙂
A wy mamuski chcecie znac plec??

url=http://www.zapytajpolozna.pl/suwaczki] [/url]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam serdecznie, jestem w 12 tc i w sobotę po raz pierwszy ujrzę swojego dzidziusia. Jak na razie jeszcze nie do końca mogę uwierzyć, że jestem w ciąży 🙂 pozdrawiam wszystkie listopadowe mamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosia82 Twój dzidziuś faktycznie jest duży 🙂 mój ma 7 cm od główki do pupy a dr powiedział, że gdyby wyprostował nóżki to miałby ok 12cm!
odnośnie płci- niespodzianka byłaby super ale mnie to ciekawość by zżarła, jak lakarz zapytał sie czy może powiedzieć jaką przypuszcza płeć to od razu powiedzialam TAK! 😆 na 100%płeć nie jest potwierdzona, więc na razie nie bede sie az tak bardzo tym sugerować, wiadomo jeszcze jest bardzo wcześnie i może Szymon okazać sie dziewczynka 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beatasz-dokładnie,ja to już sama się chyba zapytam co będzie 🙂 u mnie wszyscy tak jakoś na Filipka nastawieni 🙂 i chyba wszyscy chcą wiedzieć co będzie.Ja będę chyba wiedzieć 16 czerwca dopiero,o ile zechce Maluszek pokazać co ma między nóżkami 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gratuluje, Ja też bym chciałabym wiedzieć co będzie 🙂 lepiej z zakupami i kolorami rzeczy i ubranek, a najważniejsze tak jak mój mąż powiedział że już byśmy się nie odzywali do dzidzi bezosobowo 🙂. Brzuszek też zaczyna rosnąć spodnie wszystkie uwierają, chciałm sobie kupić ciążówki a że ja zawsze mała chuda i niepewna to xs były na mnie w tyłku i udach za szerokie kurcze 😮 🤢 Ja nie wiem nosiłam xs wcześniej ,a to strasznie zawyżona numeracja jest jakieś 38-40 🙃 i zostałam bez spodni .W gościach sobie nawet guzik rozpnam 😁. Tak apropo wiecie dziewczyny normalnie dzidzia mi się rusza 🙂 tamte ruchy co były u mnie to chyba zalążek a teraz to nawet czasem czuje pod ręką jak położe na brzuchu. Z rana koło 4 potrafi się wiercić, koł 22 i jak jej ciasno np pod pasami od samochodu aczasem jak mnie zakuje to świeczki w oczach, myślałam że to zaparcia na początku, a jednak nie bo da się rozrużnić . Nie rusza się często bo jeszcze chyba tyle siły nie ma ale dobrze że i tyle 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no to gratuluje Beatasz! ajnie wiedziec co bedzie mi w sumie lekarz na usg nic nie powiedzial a nast bede miala dopiero okolo 22 tyg. Co prawda juz rozmyslalam nad zrobieniem USG prywatnie zeby wiedziec szybciej ale chyba jednak sie wstrzymam. Jedyne co mnie martwi dziewczynki to to ze mam czeste bole w podbrzuszu nie wiem co sie dzieje czy to normalne? wizyte mam dopiero pod koniec miesiaca wiec jeszcze duzo stresu przede mna... 😞 help!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moniczka85 ale Ci fajnie 🤪 mi wszyscy powtarzaja ze ruchy dziecka poczuje dopiero w piaty miesiacu... a ja sie juz nie moge doczekac 🤨 co do ciuchow to sotatnio probowalam sama sobie cos uszyc (poszerzyc spodnie) ale niestety nie wyszlo mi jedyne co pozostalo to smiech mojego meza na widok mojego dziela 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Leniuszku , wiesz nie znam się tak bardzo, zresztą jak każdy, ale regularnie studjuje internet i pisali że od 15 czy od 14 tygodnia można odczówać skurcze podobne do tych porodowych oczywiście takie lżejsze takie przygotowawcze jakby,powiem że mnie też czasem coś tam pobolewa, mogą to też być sprawy jelitowe tak jak mi wcześniej lekarz powiedziała, więdz się nie przejmuj tak bardzo, a może też dzidzia zaczyna się wiercić 😉 Chyba że tak naprawdę będziesz się nie pokoić tym i martwić, lub jeżeli naprawdę mocno będzie boleć to lepiej pójść poradzić się lekarza to nasz przyjaciel teraz. Moja lekarka powiedziała że jakby się coś działo teraz niepokojącego właśnie jakieś mocniejsze bóle to kazała bez koleiki przed wizytą iść (lecze się państwowo) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziękuje dziewczyny 🙂 🙂 🙂 !!!
wiesz co leniuch ja też mam bóle w podbrzuszu, a bardziej jest to kłucie niż ból. Lekarz pytał sie mnie czy boli mnie brzuch czy kłuje czy nic nie czuje, powiedzialam ze kłuje często i czasami długo ale on nic na to nie powiedział a ja sama zapomnialam sie zapytać czy to normalny objaw 🤔
przepisał mi jakies tabl dopochwowe ale właściwie nie wiem czy to dlatego, ze mnei tak kłuje. Na wizycie mam tyle pytań i jestem jakaś taka rozkojarzona, ze część z nich zapominam a pozniej jestem zła, nastepna wizyta na poczatku czerwca 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moniczka85 zazdroszczę Ci tego uczucia! ciekawa jestem kiedy i ja coś poczuję, jestem taka niecierpliwa 🙂 dopiero 4 miesiac sie zaczyna mam nadzieje, ze w piatym już bede odczuwać ruchy 🙂
a odnośnie spodni to też mam odpiety guzik bo naprawde mnie ściskaja spodnie, pasek zmienił dziurkę 🙂 biustonosze też upijają, a powiekszony brzuch widzę najczęsciej wieczorem, wtedy jakoś bardziej wystaje i nie jest to efekt sytej kolacji 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi się wydaje że już duż dziewczyn to odczuwa na tym i wcześniejszym etapie ciąży, tylko jest się tego nie świadomy bo podobne są czasem właśnie do zaparć rozpychania takich bulek ,czasem mnie też pokłuwa 🙂 a to wszystko się myli z reakcjami organizmu, ale da się poznać, ja zaczełam na to zwracać uwagę jak położyłam rekę na brzuch i coś mi po dłoni przejechało 😁 fajowe takie, a potem śmić mi się chciało jak samochodem jechałam i pasy chyba dzidzie ściskał i się zbuntowało, raz z jednej strony mnie stuknęło raz z drugiej hehe aż mi się głupio zrobiło i spodnie rozpiełam i rozlużniłam pasy hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moze to faktycznie sa te skurcze bo raczej tak ten bol odczuwam. Jak bylam na wizycie i lekarz mnie badal, uciaskal to nic nie bolalo wiec powiedzial zebym brala Nospe jak bole sie znowu pojawia i pewnie na nastepnej wizycie powie mi to samo. Ja u ginesa tez zapominam o wielu sprawach ktore chcialam poruszyc dlatego zaczelam zapisywac sobie wszystkie te rzeczy o ktore chce zapytac na kartce. Ostatnio to nawet lekarz zaczal sie smiac jak wyciagnelam swoja liste " 😜YTAN DO":P ale byl bardzo wyrozumialy i cierpliwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja dzidzia to wieczoram strasznie fika. Położe ręke i czuje. Musze wypić kawe bo mam takie ciśnienie że czuje jakbym po głowie dostała. Normalnie pada. Wiem ze po tej kawie to moje maleństwo pałera dostanie. Ale musze wypić bo zasne na stojąco.Wy dopiero spodnie rozpinacie.Zazdroszcze! ja juz ciązóki nosze. Ludzie mi mówią że wyglądam na 6 miesiac albo że to są bliźniaki.Bardzo dowcipni!Bliźniaków nie mam bo widziałam jedno.Ale wielka sie zrobiłam .Brzuch mam naprawde duży.A co będzie dalej? Już się boję!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jam mamskurcze w lewym pośladku, biodrze i nodze to można porównać u mnie do bólu kości ogonowej( jak ktoś wie co to za ból) Zawsze jak się położę na plecach, wiem że nie mozna spać na plecach ale czasem plecy bolą i trzeba się tak położyć . Co do spodni . Ja mam 152 cm wzrostu ( kurdupel hehe) przed ciążą ważyłam 37 kilo, tak gdzieś w listopadzie , a teraz ważę 45 więc troche mi przy było. pierwszy etap to poszły w ostawke wszystkie spodnie co nosiłam wtedy, teraz noszę wwiększe od tamtych tak ojeden dwa rozmiary i te też już są za małe, a większych nie ma co kupować bo teraz to brzuch mi wystaje a w biodrach i w reszcie są dobre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też noszę ciążówki, bo w inne spodnie się już nie mieszczę. Jestem tylko zaskoczona swoją wagą. Mam dosyć duży brzuch jak na 15 tyg, a przytyłam tylko 1,5 kg. Jestem zdziwiona, bo jeszcze gdy studiowałam ważyłam 53 - 54 kg, gdy zaczęłam pracować waga spadła do 50kg. Teraz gdy jestem na L4 i jestem znacznie mniej aktywna przytyłam 1,5 kg. Uważam, że jak na moje obżarstwo to bardzo mało. Ja ciągle muszę mieć coś w buzi :laugh: taki wieczny łakomczuch....dobrze, że są już świeże warzywa i owoce 🙂

Zapomniałam się Wam pochwalić, moja dzidzia jest już dość duża - ma 11 cm 🙂 Wczoraj poszłam do położnej i słuchał bicia serduszka maleństwa. Na początku tak się wiercił, że tylko było słychać jak się obraca, ale chyba wyczuł, że mamusia chce posłuchać jego serduszka i się uspokoił 🙂

Beatasz ja nie mam takich skurczy - na razie :laugh: , ale rzeczywiście takie skurcze mogą wystąpić w ciąży...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja od początku ciaży schudłam około 4 czy 5 kg przez ciągłe wymioty 🤨 teraz zaczynam jeść coraz więcej i miec apetyt 🙂 zapisuje co tydz swoja wagę i przytyłam kilogram. Teraz chyba zacznę mierzyć swój obwód, już powoli beda zachodziły zmiany:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dobrze, dobrze 🙂 niech rośnie maleńki 🙂 niech mnie łapia skurcze hehe!!
Otlesia wiesz co masz super, ze tylko kilka dni miałaś przykrych od poczatku ciąży... ja niestety dzień w dzien czesto dwa, trzy razy dziennie sie meczyłam w toalecie i od swiat wielkanocnych jest nieco lepiej ale nie do konca bo też jeszcze zwracam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...