Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dobry Wieczór Mamusie!
Po zajęciach - sympatyczna, wygadana babka poopowiadała o porodzie, roli tatusia na porodówce, roli związku emocjonalnego przed porodem - po porodzie w pierwszych 2h., obejrzeliśmy film o porodzie naturalnym, przez cesarskie cięcie i w wodzie.
Ciekawie, sympatycznie - tylko szkoda, że muszę chodzić sama, szkole mam w Olsztynie, a mój D jest w Bydgoszczy - praca. A urlopu nie będzie brał z uwagi na te 2 tyg. zajęć, więc trochę mi smutno, bo z 8 pań 3 były same w tym ja 🤨

Prowadząca opowiedziała nam, jak przebiega poród, podzieliła na etapy - powiedziała kiedy jechać do szpitala, napomknęła o znieczuleniu - odradziła. Jeżeli nie ma ku temu wskazań nie brać na życzenie. Opowiedziała, jak to obecność taty przy porodzie uszlachetnia związek emocjonalny z dzieckiem. wspomniała,żeby po porodzie świeża mamusia nie zapomniała o tatusiu, nie spychała go gdzieś na bok. Aha i poradziła, żeby krocze smarować olejkiem migdałowym 2 razy dziennie i robić okłady z naturalnej, odcedzonej i ostudzonej kawy -co może pomóc w uniknięciu rozcinania krocza - nie ustrzeże w 100% ale zwiększy szanse na to, że będzie wystarczająco elastyczne.

Coś mnie dziś brzuszek pobolewa - stawia mi się. Idę się położyć. Jutro następne zajęcia, jak dowiem się czegoś ciekawego to napisze 😉
Buziaki dla Wszystkich Mam i Brzuszków, dobrej nocy 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to my nocne marki hihihi :P
spac bym poszla ale jak usnac jak taniec brzucha mam zapewniony przez moja niunie :P
obejrzalam milion wozkow wielofunkcyjnych dzis w nocy :P w internecie... i nadal nie wiem jaki kupic 🤨
jutro(a wlasciwie dzis) wam przedstawie liste faworytow... moze doradzicie... ehhh za duzo tych producentow 😉
Wasze grzeczne brzuski pewnie slodko spia a ja nie moge ululac tej mojego malego diabelka :evil: 😉
Ciao bellas :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hajka dziewczynki!
Marzenko,Gosieńko dziękuję. Sanduś czekam na tą listę z chęcią popatrze bo sama nie wiem na co mam się zdecydować.
Moje dzieciary juz na rozpoczęciu roku. A ja jak zwykle nie wyspana.Ostatnio lepiej sie czuje idąc spać niż wstając z łózka. Więc napewno za raz sobie pokimam na kanapie. Miłego dnia dziewczynki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyki ja dzionek zaczelam od cieplego kakao i jak wstalam rano to bylo strasznie zimno... brr... i tak sobie pomyslalam o Was mamusie ktore wlasnie dzisiaj szykowaly swoje pociechy na rozpoczecie roku. Ze pewnie cieplo musialyscie ubrac dzieciaczki. Niby slonko swieci ale chlod i tak jest.
Kukunari wiesz ze kobieta w ciazy nie moze zbyt dlugo siedziec przed monitorem???:P to chyba uwaga do nas wszystkich bo tu ciagle jakies dlugie dyskusje sa... hahaha
podobnie jest z podnoszeniem rak do gory... unikam tego okien nie myje ale... jak ide do sklepu i ogladam ciuchy na gornych wieszakach to niestety o tym zapominam 😉 ale moze to nie zaszkodzi 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a moje dziewczynki w przedszkolu. ja tak jak i ty iwonka niewyspana :/ ... siedze i się zastanawiam od czego zacząć porządki - obiad wstawić, a ztego wszystkiego robię się coraz bardziej senna. ale muszę się obbudzić i posprzątać. jutro przyjdzie ciotka po firanki - dobrze że nie muszę jej zanosić. jakoś mi zawsze dziwnie samej :/ ... dziewczynki też nie bardzo chciały iść do przedszkola, zwłaszcza młodsza (bo starsza nie pokaze po sobie) mówiła że będzie tęsknić - słodziak mały.

ja też wczoraj miałam doła iwoka :/ przez moją wagę. zaczynam się tym przejmować, choć wiem że nie powinnam. przytyłam kolejne ponad 3 kg - to już razem 14 kg !!! wqydaje mi się że zawsze tak miałam przed samym porodem - taką wagę, a tu jeszcze 2,5 miesiąca a ja już tyle mam dodatkowych kilosów 😞 . strasznie mnie to zdołowało, tym bardziej że nie mam się w co ubrać, chodziłam wczoraj po sklepach i sobie nic nie kupiłam. :/ chciałabym chociaż poczuć się że ładnie wyglądam i być zadowolona z ubrań które noszę, i to mnie najbardziej dołuje. z moim mężem już ok. wczoraj mnie pocieszał, ale ciężko ze mną było. stwierdziłam że zero cistek !!! i tym podobnych !!

rety strasznie mi się chce spać. ide chyba sobie kawę zrobić i zaczne sprzątać to się obudzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiu masz rację z tą pogodą, mnie do szału doprowadza. bo nigdy nie wiem jak ubrać dziewczynki. by nie było im za zimno, ale by się nie zgrzały jak się potem cieplej zrobi. :/ ostatecznie ubrałam im cienkie rajtki, spódniczki, bluzeczki i zasuwane bluzy by mogły czy się rozsunąć czy całkiem ściągnąć. jeszcze zawsze mam taki problem bo inaczej jest w przedszkolu inaczej na placu zabaw jak wychodzą i muszę zawsze to wziąć pod uwagę. oby tylko nie zaczeły się chorubska. zaczne dawać ten tran i tyle. (wiem że doradzają inne preparaty bo to jest niesmaczne, ale swoje wartości ma, i jest to naturalne, a nic im nie będzie jak się trochę pokrzywią, a ddo wszystkiego się człowiek przyzwyczaja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu ja tez jestem jakas wypluta i chyba walne sobie jakas kawke. Co do kilogramow coz ja tez sie zdolowalam ostatnio... 🤨 ale przestalam jesc platki czekoladowe na sniadanie tylko jem te zwykle kukurydziane, odstawilam slodycze (a przeciez najpierw napychalam sie krowkami i michalkami) i mam nadzieje ze to pomoze... Owszem mam zamiar dzisiaj zrobic to ciasto ale od swieta mozna 😉 no i musze sie wybrac na zakupy bo tez nie mam w czym chodzic 🥴 mam tylko jedne portki a reszta za male 🤨 dobra ide po zakupy i biore sie do roboty jakis obiad trzeba przyszykowac do zobaczyska 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiu jest powlekany, ale dla dzieci mam w płynie, nie połkneły by takiej wielkiej tabletki. a powiem ci że sama łykałam i mi się nim odbijało strasznie, a jak mam do picia, na łyżeczkę to wtedy szybko popijam i może jest chwilowy niesmak, ale chwilowy i nie odbija mi się po nim.

ja trochę posprzątałam wstawiłam rosołek - bo mam ochtę,a nie gotuje co niedziele jak niektórzy a mi się ochota zrobiła. teraz siedze z nogą do góry bo jest straszna 😞 .... robi się strasznie fioletowa i wypukłe mam żyły 😞 ..... trzymam d góry to znika, ale tylko wstane i czuje jak napływa krew w te żyły i jak mi wywala je na wierzch :/ ....

już 11:34 😁 ... jeszcze 2,5 godzinki i ide bo moje dziewczynki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leniuszku a kto siedzi przy kompie tak dlugo?? :whistle: hehe co mam robic wieczorkami 🙂 tutaj nawet TV nie mam :P co wyciegania rak w gore to nie nie slyszlam o tym wczesniej 🤢 ja sie czasem powyciagam jak gram w paletki... nawet nie przypuszczalam ze to moglo by zaszkodzic 😞

Kasisaa- co do wagi to je sie nie wypowiadam bo co tydzien mam kg na plusie 🤢 i jak tak dalej pojdzie to ja przy porodzie tez znajde sie w gronie 20kg na plus... Najlepsze jest to ze nie mam specjalnych zachcianek, nie jestesm czesciej glodna, jem normalne posilki, nie jem slodyczy a tyje!! :pinch: No ale coz glodzic sie nie bede, najwyzej rusze dupsko po porodzie i trzeba bedzie zrzucic 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O ja jeszcze zmienilam pieczywo z bialego na pelnoziarniste. Ty dzis robisz rosolek a ja flaczki z kurczaka. Widzisz jak czas szybko leci 😉
Co do tych rak w gorze to dokladnie nie wiem o co chodzi ale chyba o to zeby lozysko sie nie odkleilo? czy tak? 🤔 nie jestem pewna. Ale dlatego nie powinno sie myc okien, zawieszac firanek itp. Ide zrobic sobie wkoncu ta kawe bo nie dam rady normalnie funkcjonowac... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tez słyszałam, że nie powinno sie trzymac rak w górze.
Odebrałam dziś wyniki morfologii i ciągle anemia 😞 żelazo, które biore nie przyswaja sie za bardzo, mam nadzieje, że nie będe musiała robić sobie tych zastrzyków domięśniowo 😞 kupiłam dziś buraki i zaraz wyprobuje sokowirówke.

Ostatnio budze sie w środku nocy i nie moge zasnąć! Mały atakuje mnie z każdej strony i tak czekam około 2-3 godzin aż sie uspokoi i dopiero moge zasnąć. I przez to wstaje o 9- dla mnie to już bardzo późno!

nic mi sie nie chce! nie mam w sobie życia, najchętniej bym poleniuchowała a tyle mam do zrobienia... może ktoś zrobi za mnie rozliczenie finansowe... ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beatko może powinnaś brać jakieś witaminy które pomagają we wchłanianiu żelaza. nie wiem jakie pomagają,ale często tak jest że poszukaj na necie. nie pij na pewno herbaty po posiłkach !!! bo wypłukuje !!! i max 3 szklaneczki dziennie, tak to woda!!!

a te zastrzyki niestety bolą. nie chce cię straszyć, ale ja miałam niską morfologie - ten wskaźnik co mówi o anemi i miałam podawaną krew. mogłam wybrać zastrzyki i wybrałam, po czym jak usłyszałam że cholerstwo dość że boli to jeszcze trzeba długo czekać aż się dojdzie do siebie (ja nie mogłam wstać z łóżka !!! ) więc wybrałam krew - jedną jednostkę. a zastzryki i tak mi podali 😞 ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Baetko ja tez mialam niskie zelazo ale zmienilam diete i ostatnie wyniki mialam ok. Tak jak mowi Kasia nie pij herbaty (najlepiej wogule) jedzenie popijaj sokiem z pomaranczy (masz sokowirowke to bedzie Ci latwiej bo ja niestety sie meczylam z wyciskaniem) poniewaz wit C pomaga w pzyswajaniu zelaza. Szpinak jest przereklamowany. Brokuly i mieso wolowe! Sardynki w oleju sa dobre! co tam jeszcze... no buraki! ja zrobilam sobie barszczyk na miesku wolowym. Ogranicz spozywanie bialego pieczywa najlepiej jedz pelnoziarniste. Jedz warzywa straczkowe i ziarna i jak lubisz to owoce suszone (rodzynki, morele). No i chyba takie soki jak Akigo sobie robi sa dobre.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie mamusie.
Nie było mnie prawie 2 tygodnie i miałam do nadrobienia ponad 80 stron 😮

Mam takie pytanko do Was przy okazji. Słyszałam, że najlepsze na kolki są jakieś niemieckie kropelki o nazwie najprawdopodobniej Sab Simplex. Czy wiecie coś na ten temat ??

Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no i oczywiscie WĄTRÓBKA jak masz niskie wyniki to tak raz na tydzien mozesz sobie ja zjesc (oczywiscie jesli lubisz). A i po posilkach unikaj wapnia (czyli np popijania mlekiem) bo wapn i zelazo nie ida w parze. Na prawde nie masz sie co martwic tylko musisz uwazac na to co jesz i bedzie wszystko ok! a oto przepis na dobra salatke:
skladniki: 50dkg brokul, 3 pomidory, 3 jaja, 250 g jogurtu , zabek czosnku, lyzeczka swierzych ziol, sol, pieprz

brokuly gotowac w osolonym wrzatku ok 5min, odsaczyc i wystudzic. Jaja ugotowac na twardo. Pomidory i jaja (wystudzone) pokroic w osemki. Na polmisku ulozyc brokuly, pomidory, jaja, lekko posolic i popieprzyc. Z jogurtu, czosnku ioraz ziol przygotowac sos ktorym tuz przed podaniem polac salatke.
dla mnie pycha! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wróciłam wyspana.Ale nogi mnie tak bola podejrzewam ze lunatyczka jestem i w nocy chodzę. :P Strasznie bolą.Moje dzieciaki już w domu.Mam strasznego pietra.Mój syn jest juz w 4 klasie.Nie wiem jak to bedzie. Pewnie jak nie bede z nim robiła lekcji to będzie kruchutko! A nie wiem czy mi nerwy pozwolą robić z nim lekcje 😞 Masakra!
Co do podniesionych rąk słyszałam na ten temat tylko zabobon ze dziecko może jak się podnosić rece zakręcić się pępowina. Nic nie słyszałm o odklejeniu łożyska i zeby to było naprawde niebezpieczne. Wiec spokojnie 😉 Chociaż może mam nie precyzyjne widomość.Co do wagi to ja się lepiej nie wypowiadam bo powinnam nie przestawać płakać:laugh: .Jestem, tak atrakcyjna że tylko uciekać. Gruba jak beczka .Mam teraz taki świetny duży nos który co rano świeci się jak bombka na choince i polisie wystajace po bokach twarzy. Jestem extra!
Ja za tydzień ide na badania to Wam powiem jak poskutkowało picie soczków. Bo wiem ze napewno poskutkowało.

Co do kropelek na kolki nie mam pojecia bo moje dzieci niegdy nie miały kolek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze a myslalam ze to mycie okien i wieszanie firanek ma jakis zwiazek z lozyskiem... hm... moze lepiej niech moj maz sie o tym nie dowie bo zadeklarowal sie ze umyje mi te okna przed porodem (a czekam juz od marca 🤔 ) a ponizej link dotyczacy tej tematyki:

http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/ciaza/twoje-domowe-bhp_35029.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej! Oj jakie ja mam zaległości, przez to że w domu ciągle ktoś choruje nie mam czasu na nic.... Czytam tylko pobieżnie Wasze posty, bo nie mam czasu, by siedzieć tyle przed pc.
Wczoraj byłam w Bydgoszczy po wózeczek, kupiłam tako jumpera x i jak na razie jestem bardzo zadowolona 🙂 nawet nie wyobrażacie sobie jak ja się cieszyłam na ten wózeczek 🙂

Madeline jak nie masz jeszcze wózka, a będziesz go kupować w Bydgoszczy, to polecam sklep ABC na Fordońskiej 44.... miłą obsługa, duży wybór i przystępne ceny...

Beatko co do żelaza to tak jak dziewczyny pisały najlepiej zmienić dietę 🙂 i przede wszystkim jeść wątróbkę, bo zawiera najwięcej żelaza...Wchłanianie żelaza tak jak pisały dziewczyny zwiękasz wit. c i kwas cytrynowy, więc jak najbardziej cytrusy tak....a unikaj - tak jak dziewczyny pisały herbaty, kawy, otręby pszenne, orzechy, czekolada mleczna,mleko i sery.

Iwonko nie przejmuj się opinią bratowej, ważne, że Ty uważasz że Twój gin jest dobry 🙂 o moim też różne rzeczy mówią 🙂

Co do rąk...pierwszy raz słyszę, może chodzi o to by nie napinać za bardzo brzuszka, a jak wiadomo gdy podnosisz wys. ręce to napinają się mięśnie brzucha... ale to tylko moje przypuszczenia.

Wiecie,, co ja już mam roztępy wszędzie, smarowanie kremem nic nie dało...mam rozstępy, na pośladkach, udach, brzuchu ( w okolicy blizn po operacyjnych) plecach....ale jakoś przestałam się tym przejmować, najważniejsze, żeby Mały był zdrowy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...