Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Kupilam wkoncu ten wozek Deltim delti liv zobaczymy jak sie sprawdzi
Mamy kolejnego zebola to juz 6
S 3 na dole i 3 na gorze ale nawet nie wiem kiedy wyszly,maly troszke marudzil ale nawet nieskumalam ze to przez zeby....
Zrobilam dzis pokoj malemu,umeblowalam i juz mam z glowy....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Akigo właśnie Witek przestał nam ulewać, tak jak kiedyś "sam z siebie". Teraz tylko kiedy zadmiernie się kręci + różne uciski na brzuch, to wtedy może być efekt lekkiego ulania. Jednak to co było dziśrano to były ewidentne wymioty. Mój M twierdzi, że to dlatego, że dwa ostatnie posiłki sobie pożądnie nie odbił. No nie wiem, będziemy próbować dalej ten Bebilon. Jak nie to zobaczymy. 😉


Marzi gratulacje zębusia i pokoiku! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mia tez przestala ulewac od niedawna pewnie dlatego ze najwiecej czasu spedza siedzac i ladnie jej sie wtedy odbija... oczywiscie zdarza sie jeszcze odrobinke przy uciskowych pieszotach lub wyglupkach 😉
Marzi- moze byscie sie tak podzielili zebuchami z moja Mia 😉
Czekamy na fotasy pokoiku smyka... Kiedy chcecie go wyprowadzic ze swojej sypialni do wlasnej komnaty?? Bo ja sie zastanawiam nad tym, poniewaz Mia przesypia mi cale nocki i moze to juz czas stworzyc jej wlasny kacik... czy moze za wczesnie?? Sama nie wiem pewnie bede za nia tesknic jak bedzie za sciana 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję 😉Właśnie wyczytałam zeby dziecku dodawać trochę kakao może poskutkuje. na sam smak mleka czy kaszki mała aż się otrząsa.Na śniadanie zjadła kromkę chleba z masłem i trochę owocków.Z mlekiem było łatwiej. Zwłaszcza jak myśle o podróży albo o siedzeniu nad morze. Może jeszcze przeprosi mleko .
Fajna stronka dla niejadków 😉
http://przepisydladzieci.webpark.pl/index.htm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olga ale Ty to masz przygody. czytalam kiedys ze zapalenie ucha to przypadlosc alergikow
Wspołczuje takze problemow z jedzeniem...
Marzi mojej kolezanki corka 2 letnia wazy 10 kg tez nei chce jesc jest totalny placz i ryk czasem tylko sobie cycka possie ale bardzo malo lekarz powiedzial ze eszcze sie miesci w normie.
Akigo glosik oddany
Dzisiaj w nocy wrocilismy z wyazdu miejsce bylo siwetne. Co do te wycieczki to mam mieszane uczucia z jeden strony jestem zadowolona a z drugiej nie. Problemem byli znajmomi ktorzy nie maja dzieci i nie potrafili zrozumiec pewnych rzeczy...wrr... Dodatkowo tez mowili nam ze domek bedzie za darmo bo jakby byl platny to bysmy nie pojechali a tu sie okazalo na miejscu ze jednak jest platny... Pozniej musielismy sie przeniesc do innego domku bo tamten byl zarezerwowany dla kogos innego i to w ten dzien w ktory mielismy wyjezdzac tzn w nocy a przenosilismy sie rano wiec doszalm do wniosku ze spadamy z tamtad bo nie oplaca nam sie znowu rozpakowywac a wieczoram pankowac na nowo tym bardziej ze nikt nam nie pomogl bo nasi znajomi poechali nad morze.
Mamy kolejny zabek a ten wczesniejszy sie jeszcze nie brzebil ale probuje wiec maly marudny caly czas.

Marzi pisalas cos o bolu tzn takim odretwienu wiesz co a tez tak czasem mam jak sie dotkne albo jak mnie maly kopnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a i wracajac zachaczylismy o Torun. Odwiedzilismy moja dalsza rodzine i okazalo sie ze moje dwie kuzynki sa w ciazy jedna ma termin na wrzesien a druga na styczen
[URL=http://img52.imageshack.us/i/obraz848.jpg/][IMG]http://img52.imageshack.us/img52/760/obraz848.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no a my z powrotem w szpitalu na tym samym oddziale 😞 olek w niedziele wypił mi 200 ml płynów w tym 80 mleka byłam załamana. w pieluszce zamiast siku różowe plamki a w szpitalu dziecięcym nie widzieli problemu więc zadzwoniłam na oddział gdzie leżeliśmy i pani doktor kazała nam przyjechać ma zmieniony antybiotyk(w dziecięcym dostał ten co poprzednio więc bez sensu i tak nie działał tylko wysypka mu wyszła) dostał 2 kroplówki syropek przeciw bólowy i już dziś wieczorem był efekt olek uśmiechnięty i wypił najpierw 90 mleczka po 2 godzinach (po podaniu peritolu 130 a po godzince jeszcze 70 kaszki.jeszcze do końca nie wyzdrowiał ale widać że coś dobrego zaczyna się dziać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no a my z powrotem w szpitalu na tym samym oddziale 😞 olek w niedziele wypił mi 200 ml płynów w tym 80 mleka byłam załamana. w pieluszce zamiast siku różowe plamki a w szpitalu dziecięcym nie widzieli problemu więc zadzwoniłam na oddział gdzie leżeliśmy i pani doktor kazała nam przyjechać ma zmieniony antybiotyk(w dziecięcym dostał ten co poprzednio więc bez sensu i tak nie działał tylko wysypka mu wyszła) dostał 2 kroplówki syropek przeciw bólowy i już dziś wieczorem był efekt olek uśmiechnięty i wypił najpierw 90 mleczka po 2 godzinach (po podaniu peritolu 130 a po godzince jeszcze 70 kaszki.jeszcze do końca nie wyzdrowiał ale widać że coś dobrego zaczyna się dziać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olga trzymaj sie najwazniejsze ze Olus juz sie usmiecha oby jak najszybciej wrocilo wszystko do normy.
Co do picia mleka to moj syn wypije mac 20ml ale ja go karmie roznymi rzeczami tak wiec sie nie martwie moze po prostu mu nie smakuje.
A co do tego przytuenia moze to fajnie yglada ale strasznie boli bo moj syn przy okazji wyrywa mi zawsze wlosy tak mnie mocno kocha.
Wlasnie dzisiaj zaczal mi raczkowac na razie tak powoli i nie pewnie ale jak cos godnego uwagi (np puszka od piwa) stoi gdzies dalej to dal rade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leniuszku Aleks zaczyna ci raczkować , a ten mój akrobata (jak go nazywa pani doktor) raczkuje ,sam wstaje a dziś opanował jak ze stojaka usiąść żeby się nie walnąć w główkę, szkoda że to wszystko uczy się w szpitalu. a jak mówię do niego "oj nie wolno" to zatrzymuje się patrzy i co??? broi dalej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olga współczucia. 😞 Miałam nadzieję, ze będzie u Was lepiej... No ale chociaż mały rozwija się szybciutko. 🙂

Leniuchu no to trochę współczucia z powodu kłopotów wyjazdowych... No ale chociaż zawsze jakaś zmiana otoczenia, nie? 🙂
Zdjęcie słodkie! 🙂 A te włosy... he, he, skąd to znam? Jeszcze tylko powiedz, że jak już zauważy tą wyrwaną garść w swej rączce to jeszcze zaczyna się jej analiza... 😉

A bezdzietni znajomi... 🤨Ech. Ja zawsze tylko mam cichą nadzieję, że jak w końcu tacy doczekają się własnych pociech, to cofną się pamięciom (albo sama im przypomnę 😉) do pewnych rzeczy i spraw - i w końcu zrozumieją je z naszej perspektywy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sathi wlasnie niestety tak to jest. Oni wlasnie tez namawiali nas na Sylwestra jak Aleks mial niecale dwa miesiace i nie mogli zrozumiec czemu nie chcemy zostac. Wtedy im powiedzialam ze zrozumieja jak beda mieli wlasne dziecko. Znajac ich to pewnie przez pierwszych kilka miesiecy nie beda nigdzie jezdzic bo powiedza ze "nie beda dziecka meczyc" oni sa strasznie przewrazliwieni wiec watpie czy zgodzili by sie na wyjazd na ktorym wlasnie bylismy. Zaraz by bylo "nie bedziemy dziecka ciagnac do lasu tam kleszcze i komary i nie ma gdzie wykapac dziecka bo nie ma tam wanny a w prysznicu nie wygodnie" jesli mieli by gdzies jechac to chyba tylko do hotelu bo oni sa tacy wygodniccy.
Wasze dzieciaczki sa naprawde zwinne moj to leniuch taki chyba po mamie i tacie 😉
Olga oklask dla Ciebie za cierpliwosc i oklask dla Twojego Olka za pogode ducha i radosc jaka Wam daje choc miejsce temu nie sprzyja 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuszko zdjęcie super! Co do ciągania za włosy moja też tak ciągnie że nie raz aż łzy w oczach stanął . Olga na prawdę współczuję oby jak najszybciej Olek wyzdrowiał. Ja dostałam swoje mleko i Marysia znowu je. Innego nie ruszy. Tyle pieniędzy płaciłam cały czas za to mleko i za przesyłke a mleko jest w Piotrze i Pawle.I to 5 zł taniej. Więc moja bardzo wymagająca córcia zaczęła jeść 🙂 Co do akrobacji to ja już nadążyć nie moge. Wszędzie staje i to trzymając coś w ręku.Np weźmie misia za ucho i tarabani się przy stole . Chwile stoi ,kawałek przejdzie i puszcza się jedną ręką. Normalnie co chwile podskakuje ze strachu. Jak raczkuje np. w kierunku kwietnika mówię nie wolno! To ona jeszcze szybciej. Śmieje się i goni. Po całym dniu Marysi pracy obie jesteśmy wykończone. A przed nami nauka chodzenia . Już się boję 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuchu skoro przewrażliwieni to niby powinni zrozumieć... ale ech. 🥴Sama z doświadczenia wiem, że wcale tak to oczywiste nie jest. 😉 No ale to jak moi znajomi porównywali swoje niewyspanie z powodu nauki podczas sesji do mojego (pierwsze miesiące, gdy Witek nie spał regularnie i budził się w nocy). 😉 Nawet nie chciało mi się tłumaczyć różnic...


My dziś w końcu kupiliśmy krzesełko do karmienia. 🙂 I zamówiliśmy spacerówkę, bo niestety akurat na stanie była tylko różowa. 😉 Ale nie kupiliśmy tego na czym nam najbardziej zależało - łóżeczka turystycznego. Nie było "mojego wymarzonego". Trudno, chyba pokukam w necie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a nam ida zeby 🤪 juz widac dwa wybrzuszenia na dolnym dziasełku,ciekawe kiedy sie wybija?? 🙂
a z newsow to mozemy sie pochwalic ze karmienie piersia poszlo w odstawke 🤪
odstawienie zakonczylo sie sukcesem, wlasciwie odbylo sie bez zadnych ekscesow - wazne ze papu jest a z czego to nie wazne... bez marudzenia, histerii i placzow - poszlo gladko, lekko i przyjemnie 😁 a tak sie balam czy ja wytrzymam psychicznie i czy nie bede miekkla kiedy Mia upomni sie o cyca... ale odbylo sie bez upomnien 🙃
Nie chce chwalic(zeby nie zapeszac 😉 ale moje dziecko to aniolek jakich malo!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandra gratulacje 🙂

U Nas ciężko z odstawieniem,bo Mała nic tylko cyc,próbuje już od 3 miesięcy wprowadzać jedzonko,ale czasami zje wszystko a czasami wcale nie chce i krzyczy o cyca,nawet jak zje obiadek to i tak krzyczy,bo nie chce pić z niczego.Ale ja tam jeszcze mogę karmić,przyjdzie dzień że odstawimy.

Któraś z mam jeszcze karmi piersią??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
z tego co mi sie wydaje to my Gosiu bylysmy ostatnie karmiace u nas ale moze sie myle 🤔
Teraz zostalas juz tylko TY!! 😁
Ja zdecdowalam odstawic z tego wzgledu iz lekarze twierdza,ze po 6 misiacu juz nie jest na tyle wartosciowe aby jakos specjalnie sluzylo dzidzi i wtedy trzeba dodatkowo podawac dziecku witaminy. poza tym im pozniej tym gorzej dziecko to znosi szczegolnie jak ma cycusia na zawolanie. Znam kobiete, ktora ma 18miesieczna corke, ktora nadal karmi piersia - w tym momencie to wyglada tak, ze jak mala ma ochote to sobie podnosi mamy bluzke do gory i do dziela - problem w tym, ze nie wszedzie mama czuje sie konfortowo w takim wypadku - i swieci cycami 😉 tam gdzie akurat sa a mala ma ochote na przekaske 😜 Widzac ta sytuacje wolalam uniknac czegos podobnego w naszym przypadku. A jak wiadomo nasze pociechy sa coraz wieksze i madrzejsze doskonale wiedza gdzie znajda przyszny mamusiny bufecik 😉 Mysle ze to 8 miesiecy przez ktore karmilam to juz zupelnie wystarczajaco - najlepsze juz zjedzone 😉
Problem w tym, ze cycuchy juz nie nabieraja i nie sa takie ponetne 😉 hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...