Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Pogrzebałam na kompie i znalazłam naszą starą "listę", he, he. 😉
[URL=http://img834.imageshack.us/i/listopadowki2009.gif/][IMG]http://img834.imageshack.us/img834/5544/listopadowki2009.gif[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marzenko powinnas dopiac swego i zwracac uwage mamie i poprosic ze gdy ty bedziesz w jednym pokoju z dzieckiem to ty masz go na oku i jesli czy chodzi przy czyms, czy robi cos innego i ty nie reagujesz znaczy pozwalasz by probowal i uczyl sie nowych umiejetnosci bo ty jestes za niego odpowiedzialna i chcesz mu dac pewna swobode w tym co robi. jestes jego mama i masz prawo decydowac o tym co wolno a czego nie twojemu dziecku i na pewno nie wolno wysylac zbierznych komunikatow - dziecko powinno wiedziec ze rodzice maja zawwsze racje. ja tak wychowywalam swoje dzieci mimo kilku ewojen i bitew :] zawsze stawialam na swoje mimo niieprzyjemnosci i dzieki temu dzieci wiedza ze maja przede wszystkim sluchac mamy. wiedza ze cokolwiek ktos inny im pozwala musza zapytac czy mama to popiera. nie sa przez to nieszczesliwe i nie traca nic z dziecistwa. po prostu wiedza ze mama i tata sa tymi osobami ktore wyznaczaja reguly i nie ma ze babcia, ciocia powie inaczej. dziecko musi wiedziec kogo ma sluchaac.
co do wysypki to powiem tylko tyle ze jesli wystepuje jakas reakcja alergiczna na lek to nie powinno sie go dluzej stosowac. zaten kazda taka reakcja powinna byc niezwlocznie przedstawiona lekarzowi prowadzacemu.
ja tez malo ostatnio zagladam. jednak tlumacze sie sie tymi remontami i przeprowadzka ☺️
a juz coraz blizej - bo prawdopodobnie w sobote 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kaisaa4 napisał(a):
co do wysypki to powiem tylko tyle ze jesli wystepuje jakas reakcja alergiczna na lek to nie powinno sie go dluzej stosowac. zaten kazda taka reakcja powinna byc niezwlocznie przedstawiona lekarzowi prowadzacemu.

Ta wysypka dalej jest... 🥴 Niby ciut bledsza, ale jest. A jedyne co Witek teraz bierze to... Zyrtec na alergie. Do piątku. (A! I już wiem, że to po tym Zyrtecu jest taki całymi dniami śpiący. 🤢 Ja też brałam ale odstawiłam po tym jak ostatnio wracając sama autem... nie zapamiętałam / zauważyłam jak pokonałam większość drogi. 😞 Byłam jak w transie, jak nieprzytomna. Trudno, będzie mnie męczyć alergia a jak się objawy astmy nasilą to idę do pierwszego, lepszego alergologa.) Myślałam, że proszek / płyn do kąpieli / etc. ... Ale wszystko jest to to samo od dłuższego czasu. Nic nowego. 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
paula a nie można zmienić mu leku na alergie?? są różnodostępne i może na niektóre być inna reakcja. powiem ci że ja jestem alergikiem i czasem zdarza mi się brać leki przeciwhistaminowe i nie miałam podobnych doświadczeń - nie byłam otępiała czy tym podobne. może warto wypróbować coś innego ?? ja ostatnio mam xyzal - ponoć jakaś nowa generacja. może on jest uczulony na coś co jest w tych tabletkach stąd ta wysypka ?? może powinnaś odstawić zyrtec a podawać tylko wapno które też odczula ??? moja Maja miała dziwną wysypkę - taką rozsianą jakiś rok temu, wtedy trochę o tym czytałam ale nie pamiętam co mi zaświtało, coś podałąm i przeszło. nawet lekarz nie wiedział od czego to 😮 hmmm .... czy go to swędzi ?? czy tylko jest ?? ddrapie się ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu maść sterydową wolałabym mimo wszystko uniknąć. Wydaje mi się za mały... No nie wiem. 😞 Hm, swędzieć go nie swędzi (przynajmniej na to nie wygląda). Zyrtec brał wcześniej już, długo, żadnej reakcji nie było. Wapno mu podawałam i nie widzę jakiejś rewelacyjnej ulgi (choć znów jakby ciut zbladły te ciapki). Mogłaby być wysypka przy ząbkowaniu?? 😮

Najgorsze, że nasza pani alergolog została w Wałbrzychu, pareset kilometrów stąd (jestem teraz u rodziny mojego M). Szukałam do niej telefonu i nie mogę znaleźć (jaka jestem przez to zła na siebie! 😠 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paulinko cieszę się z jednej strony,a z drugiej Mój zostanie tutaj sam 😞

Olusia w końcu zajrzałaś :P gratulacje dla Bartusia,szybko zaczął dreptać 🙂

A Vanesska podnosi się do siedzenia,ale na wyprostowanej rączce się oprze i dupa,dalej nie idzie 😞 nie wiem czy się martwić tym już czy to tak ma być i po prostu przyjdzie czas i na Nią,nie wiem,nie chce raczkować,pcha się na nogi,ale sztywno jeszcze sama nie stoi.Leniwe dziecko za tatusiem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olusia- gratulacje dla Bartusia 🙂

Co u Sandry i Iwonki? Karola tez ostatnio nie zagląda?

Paulinko- współczuje tej alergii, pewnie to udręka! Byłam na Incepcji jakies 3 tyg temu- fajny filmik, tez mi sie podobał 🙂

Jak tak patrze na ta tabelkę, to urodziłam najdłuzsze i najciezsze dziecko siłami natury... 😲


nadal nie zanm wyników rezonansu i nie wiem czy chce je znac teraz, bo w pn jedziemy na wakacje. z jednej strony bede myślała 2 tyg czy cos wyszło ale z drugiej strony moze lepiej nie wiedziec i zapomnieć na czas wakacji o tym wszystkim 🙂
a po powrocie odrazu mamy chrzciny- nareszcie!

Gosiu- super, ze wracacie do Polski-oby juz na zawsze 🙂 i mam nadzieje, ze Twój M szybko do Was dołaczy 🙂:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MARZENKO- dziewczyny dobrze radzą. Musisz byc stanowcza bo to Ty ustalasz reguły, jednak rozumiem Cie bo u mnie jest podobnie...
moja mam cały czas go trzyma jak chodzi, a jak siedzi i sie zachwieje to ta juz krzyczy, ze prawie zawału dostalam bo wyobrazałam sobie ze stalo sie cos strasznego a nie ze dziecko sie zachwiało i jej sie wydawało, ze moze upadnie! 😮

jest bardzo przewrazliwiona i to za bardzo! poza tym ciągle go nosi na rekach bo sie boi ze sie przewróci! on juz od czerwca stoi przy meblach, wiec teraz bardzo dobrze sobie radzi z chodzeniem przy nich ale ona wie lepiej...wrrr


Oki nie zanudzam i lece ogladać DR HOUSA
🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!!! "Czytam Was" prawie codziennie, ale nie mam kiedy odpisać. Oddziałowa ułożyła mi tragiczny grafik na sierpnia, dobrze; że już powoli się kończy. Nie mam kiedy się wyspać. Jaś dopiero niedawno zaczął wstawać przy mebelkach. Dziś byłam z nim u okulisty ma zap. twardówki. Zawsze coś. Beatko 3maj się; jakby coś to pisz; jeśli będziesz potrzebowała pomocy koleżeńskiej czy medycznej. Dobra zmykam się myć i spać jutro znowu praca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu nie martw się, może rzeczywiście Vaneska jest ciut bardziej leniwa. 😉 Ale przecież w normach się mieści! A to jest najważniejsze. Nie ma sensu na siłę nic na dziecku wymuszać. Ja wiem, że np. Witek rwie się do mebli, ale wciąż nadto nie pozwalam i staram się go zając na podłodze. Może i przesadzam, ale z drugiej strony wiem, że potrafi się też sobą zająć bawiąc się na brzuszku, pleckach czy siedząco. A, że często zmieniamy miejsca pobytu to to się przydaje. 😉
Co do M, to tak jak Beatka - albo niech szybko dołączy albo niech czas szybko zleci. 😉


Olusia też dołączam do gratulacji dla małego. 🙂


Beatko może jednak uda Ci się zapomnieć, choć na chwilkę, mimo wszystko o wynikach podczas wakacji?...


Otlesiu współczuję nawału obowiązków. 😞 Mam nadzieję, że na wrzesień oddziałowa Ci trochę odpuści... 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiu moja Zuza też późno raczkowała. miała chyba 11 miesiący jak zaczeła. daj jej czas :] ... Beatko sama nie wiem cz chciałabym wiedzieć przed czy po wakacjach. w sumie jakbym miała dowiedzieć się o czymś nieprzyjemnym wolałabym chyba przed bo wakacje pozwoliły by się od tego oderwać, nie myślałabym tak o tym i może spokojniej bym to zniosła. oczywiście nie życzę ci złych diagnoz - na pewno wszystko wyjdzie dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beatko trzymaj się 😘 będzie dobrze 🙂

Wiecie co dziewczynki,zrobiłam wczoraj na obiadek sos serowy z szynką i boczkiem z makaronem,i Malusia siedziała i patrzała to Jej dałam na posmakowanie kawalątek makaronu i wiecie co był krzyk chciała jeszcze,smakowała,oblizywała się,musieliśmy Ją z kuchni zabrać,a jak wróciła to normalnie do zlewozmywaka ciągnęła i zaglądała,bo tam Jej łyżeczka leżała,no w szoku byłam,szkoda że nie mogą takie dzieciaczki podjadać tego co My,bo widać było że smakuje 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...