Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
witam po długiej przerwie. nie miała czasu siedzieć na necie bo załatwiam sprawy biznesowe 😉
nie zdradzam szczegółów żeby nie zapeszyć dam znać jak coś już będzie pewne!!
a z olkiem co do nowości to znalazłam w toruniu panią psycholog od niejadków i jutro mamy wizytę.twierdzi że przekona olka do jedzenia łyżeczką. mówi że zajmie jej to ok 6 tyg. oby jej i nam to się udało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak ale to chyba jedyne co mi zostało. oli naprawdę nie chce jeść łyżeczką. będzie miał 18 lat i pomidorową z makaronem będzie jadł z butelki i to przy bajkach mini mini. a dziewczyna podobno zajmuje sie takimi maluszkami co nie chcą jeść i póki co nie śmiała się z mojego problemu a nawet mnie rozumiała itd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dolecialysmy szczesliwie 🙂))
Ale tu zimno brrrrrrrrrrrrrr - fuj fuj
Mia byla bardzo grzeczna w samolocie 🙂 nawet strzelila klocka w kibelku hehe - a nie bylo latwa sprawa ja wysadzic 😉
Bylysmy dzis u pediatry - cos jej rzezi w pluckach przez to rozwlekle przeziebienie 🤨
Dostalysmy antybiotyk i syrop na rozrzedzenie wydzieliny, ktorej nie moze odkaszlnac... oby jej szybciutko przeszlo.
Do tego cos tam blyszczy nam malutko na gornym dziaselku - kolejny (3) zębol 🤪
No to tyle u nas a co u Was??????????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandra Welcome! 😁
Sathi co do wróżb to czytalam jakiś artykuł na temat pierwszych urodzin i tam coś o tym było. Ze daje sie dziecku klucz, książkę i różaniec. Moj to by pewnie różaniec wybrał bo błyszczący tak więc nie muszę sprawdzać 🙂
Gosiu gratulacje dla Vanesski!
Tak sobie myślałam żeby zamówić małemu body z napisem mam już roczek i ubrać go w nie na przyjęcie urodzinowe (fajnie na zdjęciach by wyglądało).
U mnie z nowości to to że jestem na diecie (ciekawe jak długo wytrzymam) jak na razie to widać rezultaty.
Oglądam zdjęcia Waszych dzieciaczków na agu agu i porównuje jakie były 11 miesiecy temu jak sie urodzily a jakie sa teraz. Po prostu super 🙂 po swoich to sie chyba tak nie widzi.
ciekawe co u Kasi?
Olga pogody ducha ci zycze! Niestety szaruga za oknem to i szaruga w duszy. Mysle ze ta pore roku to warto spedzac w parku bo jest tam wtedy przepieknie no i mozna dokarmiac zwierzeta (kaczki, wiewiorki, bezdomnie psy 😉 hehe itp)
My powoli wychodzimy z (dlugotrwalego) przeiebienia moze dzis wybierzemy sie wkoncu na spacer???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
OLGA trzymam kciuki 🙂 mam ogromna nadzieje, ze ta pani Wan pomoze 😘

LENIUCHUa jaka to dieta??? ja na diecie nie jestem ale własciwie to głoduje, w ciagu dnia 2-3 kanapki i jakis serek albo platki z mlekiem....

KUKUNARI wracajcie do zdrowia 🙂 długo zostajecie w PL?

my dzis bylismy u lekarza i w szpitalu zrobic wymaz, bo znowu ucho czewone 😞
a ja z kolei mam angine i czuje sie fatalnie a tu szkola od piatku mi sie zaczyna.... 😞
i na spinning nie pojde 😞

chyba Gosia napisała kiedys o swince skarbonce z fisher price- bardzo fajna zabawka, mamy ja od wczoraj 🙂

w pn mam drugą rocznicę ślubu, chciałabym zrobić jakaś kolacje przy świecach- POMÓŻCIE MI! HELP!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziś już trochę ochłonęłam ale po wizycie u psychologa nie byłam w stanie trzeźwo myśleć. dziewczyna jest bardzo mądra i konkretna. przyznała mi rację że mamy z olkiem problem żywieniowy ale według niej problem może leżeć jeszcze w sprawach endokrynologicznych. pojechaliśmy do niej z teoretycznie głodnym olkiem a on oczywiście łyżeczką u niej nie chciał jeść a z butelki dopiero jak usłyszał siebie nagranego na telefon. stwierdziła tak ;
po 1 dziwna sprawa że nie czuje głodu i dla tego endokrynolog
po 2 jeśli czuje głód a je jedzenie butelką to jest zły nawyk żywieniowy i tu czeka nas bardzo długa praca którą możemy zacząć dopiero po wykluczeniu jakiejś choroby.
jeśli jest zdrowy to ja znęcałam się nad nim wciskając mu jedzenie (rodzaj terroryzmu) a jeśli chory to chwała mi za to że znalazłam pomysł na dokarmianie go.
tak czy inaczej czeka nas technika małych kroczków do nauczenia olka na nowo jeść i to łyżką i bez bajek. to tak w skrócie.


dziękuję wam bardzo za słowa otuchy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olga no ciekawe co z tego wyjdzie, oby wszystko bylo ok (na pewno bedzie 🙂). Tak czy owak bardzo dobrze ze wogule znalazlas takiego lekarza.
Beatko co do rocznicy slubu to ja nie pomoge... owszem robilam takie niespodzianki mojemu M ale on mi zadnej wiec doszlam do wniosku zeby spadal na szczaw. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olga - mam nadzije, ze maly jest jednak zdrowy i to tylko zle przyzwyczajenia i raz dwa sie ich odzwyczai jak wszyscy zaczniecie nad tym pracowac 🙂 Zobaczysz lyżka bedzie wkrotce jego przyjacielem. 😉

Beatko - zdrowka dla synusia i Ciebie! Z kolacja ci nie pomoge, bo marna ze mnie kuchara, poza tym ty najlepiej wiesz co twoj wybranek lubi zjesc 🙂

Shati - bez stresu i zawalow 😉 masz przeciez juz drugiego, samodzielnego prawie męzczyzne w domku.

My dzis bylysmy zrobic Mii testy alergiczne z krwi - zobaczymy co w nich wyjdzie... 🤔
Nadal leczymy kaszel i katar 🤨

Ale tu zimnoooooooooooo brrrrrrrrrrrrrrrrr!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olga wszystkiego dobrego Tobie życzymy,będzie dobrze 😘

Beatko zdrówka życzymy 😘

Sandra pytanie do Ciebie,gdzie robiłaś te testy??? Jak to wygląda??I jak Mia zniosła?? Echh tyle pytań 😞 Ja chcę iść prywatnie do alergologa,bo Mała coraz więcej chce jeść i to nie tego ze słoiczków i takiego jałowego,tylko normalnego jedzenia chce,jak widzi mojego tatę przy kuchence to leci i krzyczy już.A ja nie mam pojęcia na co uważać 😞

Muszę się pochwalić,dzisiaj stałam się współwłaścicielem domku 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuchu ja jeszcze swoją drogą podpytam mamy co do tych wróżb... Póki co u mnie i starszego brata się nawet sprawdzają. 😉 Tylko co tam się u nas dawało moja mama będzie lepiej pamiętać. 😜 Ale ciekawiło mnie czy gdzieś się jakieś inne przedmioty przed dzieckiem kładło. 🙂
Mi to aguagu chyba właśnie po to jest potrzebne, że widzę jak się własne dziecko zmienia jak kuknę na kilka starszych zdjęć i porównam, he, he. 😉
Co do spacerów po parku, to oj tak, póki jeszcze nie aż tak bardzo deszczowa ta jesień to poprawiają humor. 🙂


Beatko szybkiego powrotu do zdrowia! 😞
Co do tego ślubu... Sama nie wiem, bo nie jestem po ślubie. 😉 Mój na kolację byłby najszczęśliwszy jakbym mu zafundowała wykwintnego... Mc Donalda. 😁 😉 Ale to raczej nie jest zbyt romantyczne... ☺️


Olga te problemy endokrynologiczne, skoro babka wskazała, to chyba rzeczywiście warto sprawdzić. 🤨 Tak czytam co napisałaś i mimo, że zapowiada się nie łatwa przeprawa, to jednak brzmi, że trafiłaś na konkretną osobę, która porządnie się wzięła za przyczynę zwalczania problemu. 🙂


Gosiu gratulacje! 🙂
Nasz mały też by nam najchętniej wyjadał z talerza. Wtedy podsuwam mu jakieś różne, jego przekąski. A sama pomału coraz więcej eksperymentuje (jak tylko mam czas) i dorzucam mu do jedzenia. Ostatnio nawet poszła cała papryka. 🙂 Dzięki temu też sama się wdrażam w kuchni i poznaję warzywa... He, he, okazuje się, że wielu nie znam i nie rozróżniam! ☺️ A żeby nie było jałowe doprawiam... różnymi przyprawami. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co prawda to prawda babka czegoś takiego nie widziała,mówi że to nie jest zwykły niejadek..mam namiary na prywatnego endokrynologa ale udało mi się w miarę szybko bo na 10.11 na nfz . ale powiem wam szczerze że teraz to mam wyrzuty że karmię go na siłę to znaczy przy tych bajkach no ale bez nich to może zjadał by 1 posiłek dziennie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
przepraszam was że mnie tak długo nie było. mam 34 strony zaległości więc raczej tego już nie nadrobie. z nowści u mnie to fakt że przyjełam na 3, 4 tygodnie 17 letnią dziewczyną do domu. jej mama musi wyjechać do rosji - ona jest rosjanką, córka urodziła się w polsce i mają strasznie pokręcone życie. mąż tej kobiety wyrzucił ją z domu, z jej córką - bo ona nie jest jego. to jest koleżanka mojej teściowej. teraz tamta załatwia jakieś pieniądze by za coś żyć, coś wynająć itp. mają jej dać na początek rodzice, ale musi zostawić gdzieś niepełnoletnią córkę i to tak by jej mąż nie wiedział że ona została bez matki. dlatego też nie może zostać np u rodziny od strony męża. pogmatwana sytuacja, ja niestety jestem trochę naiwna. fakt nie zbawi mnie jak będzie tu przez miesąc, choć mamy remont łazienki, o czym jej mówiłam. nie umiałam odmówić jak zwykle. i tak sobie pomyślałam jak czasem ludziom jest ciężko i cieszę się że ja mam tak jak mam. słyszałam nawet że mieszkała w szopie jakiejś, no na prawdę przykra sytuacja. moja rodzina nic nie wie jeszzcze o tym. założe się że siostry mnie zaraz ... hmmmm ..... zwłaszcza młodsza od naiwnych itp pewnie nazwie.
a u dzieci ?? ... kuba ma już 6 zębów 🙂 zuza chodzi do szkoły pilnie 🙂 ubi szkołe 🙂. Maja zaczeła troszkę fochy teraz robić i bardzo sie obrażać. oczywiście nie zapomnę o moim "przybranym" szymonku 🙂 który codziennie u mnie wita 🙂 ... ma 3 latka jest to kuzynki syn oni też nie bardzo mają warunki do zabawy itp, dziadkowie się na nim tylko wyrzywają. szkoda mi go, u mnie się faknjnie bawi 🙂 a mieszka 2 domy dalej. postaram sie teraz częściej zaglądać 🙂 buźki dla was wszystkich - dla dzieciaczków również 🙂 dobrej nocki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olga nie miej wyrzutów! Robisz co możesz! Kto by co lepszego wymyślił w Twojej sytuacji? A po to jest teraz ta lekarka by Wam pomóc. Dobrze, że wizytę udało się tak szybko zaklepać. 🙂


Kasiu to rzeczywiście urwanie głowy masz! Przykra sprawa z tą dziewczyną... dobrze, że chociaż trafiła na Ciebie. 🙂 A opiniami innych się nie przejmuj. Co masz na myśli, że dziadkowie się wyżywają na tym Szymku? Jak można się wyżywać na 3 latku?? 😞 Ach, musisz teraz mieć dość ciasno i gwarno w domu! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiu - testy krwi robilam w prywatnej klinice z tego wzgledu, ze musimy w PL robic prywatnie... W kazdym razie takie testy robia w wielu laboratoriach musisz sie dowiedziec w swojej okolicy...
Robilismy testy typu : Panel pediatryczny w ktorego sklad wchodza niektore najbardziej alergiczne skladniki pokarmowe i wziewne. Mozna zrobic badania na poszczegolne alergeny lub w panelach (grupach). My zrobilismy w panelu bo przy jednorazowym pobraniu krwi badaja wiele skladnikow poza tym zdaje sie, ze w panelu wychodzi nieco taniej. My placilismy 150zl czy cos kolo tego. Dodatkowo robilam tez morfologie bez i z rozmazem i cos jeszcze dlatego nie znam konkretnej ceny, mysle ze zalezy to tez od kliniki. Krew pobierana jest z paluszka - szybko i wlasciwie bezbolesnie - szczypie samo uklucie i to tyle... jak zagadasz maluszka to nawet nie zauwazy - tak bylo w przypadku Mii - moja dzielna niunia czytal ksiazke i nawet nie zauwazyla ze jej z jednej reki upuszczja nieco krwi 😜

masakra - najgorsi rodzice swiata - SZOK!!!

kaissa - "Wszystkie dzieci nasze sa!!" Powinnas byc z siebie dumna!!! Calusy dla malych i duzych :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...