Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
przyszła, i poszła 🙂 ... ale ok. jeszcze mi na wizytę do lekarza dała .... 🤪 fajnie bo ten miesiąc mam strasznie kruchy, a jeszcze kupe rzeczy do kupienia. najpierw chyba zaczne od rzeczy potrzebnych do szpitala bo nie mam nawet jakiejś piżamy rozpinanej do karmienia i coś do porodu. przy starszej miała męża podkoszulek, zwyczajny ale taki że mogłam go potem wyrzucić gdy się nie dopierze 🙂. było mi tak wygodnie, bo był fajny akurat za tyłek.

kurde iwonka a u mnie upał. :/ rety .... niech już jesień przyjdzie 🙂 ..

ide kończyć obiadek 🙂 ... dzisiaj mielone, ziemniaczki i fasolka szparagowa 🙂. moje dziewczyny będą wybrzydzać ale mam na nie haka :P - jak nie będzie zjeedzone nie pójdą do kolegi :P .... bo za mało mi warzyw jedzą. ide te mielone smażyć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć dziewczynki 🙂 Ja to już miałam pobudkę o 5 rano dzisiaj,mój N po urlopie i do pracy już szedł 😞 pusto tak jakoś w domku,no ale ktoś musi pracować. Pewni kimnę się popołudniu :P
Nam nikt nie chce nic kupić 😞 mój tato powiedział,że jak wrócę to wszystko dostanę,a dopóki jestem tutaj to nie mam co na nic liczyć 😞 cały czas ma do mnie żal że wyjechałam,no ale co takie życie,musimy sobie sami poradzić,na teściową nie ma co liczyć,a teść to w ogóle styczności nie mamy,jego rodzice są w trakcie rozwodu,także szkoda gadać.Już smęcę na dzień dobry heh,ale muszę się komuś wygadać :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beata to widze że ty tez masz dylemat, hmm ja wstępnie zmaówiłam matowe, będe miaął bardzo jaśniutkie blaty bo szafki mam w ciemnym kolorze brązu, mi brardziej podobaja się te lśniące blaty ale boje jak one beda wygladały za 2 czy 3 lata ;/ boję się ze zrobią sie szare i matowe wniektórych miejscach 😞 hmm i teraz nie wiem skąd mi przyszła myśl że zaczełam zastanawiac się and tymi blatami z połyskiem ale chodzi mi to po głowie juz kilka dni i sne mi to z powiek zabiera 😞

Kasia to wiedze że teściowa ma dobre zamiary może chce zmienić swoej życie i kontakty z twoja rodzinką moze chcę się do was zbliżyć i byc normalną babcią dla swoich wnuków-oby życze ci tego bo wiem ajk dzieci uwielbiają swoich dziadków 🙂 w końcu zazwyczaj to oni je rozpieszczają 🙂

Gosiu Twoi rodzice pewnie tęsknia za Toba i chcieli by mieć wnuka na miejscu, moż echcą Cie w ten sposób przekonac do powrotu, bo teraz pewnie bardzo żadko się widujecie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Haniu pewnie jest tak jak mówisz,no ale niestety dzieci idą w swoją stronę,u mnie akurat się tak ułożyło 😞 nie to że jest mi zle,ale tęsknię za mamuśką,bardzo jesteśmy zżyte ze sobą,z moim młodszym rodzeństwem również,nie chce tutaj długo zostać,i mam nadzieję że jeszcze przyjdzie dzień kiedy będę miała ich wszystkich blisko 🙂
Zawsze mnie denerwowało to że nie wszystko można mieć naraz 😞 i zawsze jest coś kosztem czegoś 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamuski 🙂
Ja dzis mialam okropna nocke 😞 Po pierwsze przesadzilam wczoraj ze slonkiem i zjaralam sobie buzie 😠 wygladam jak burak hehe i nie moglam spac przez to wygodnie... pozniej zaczely cierpnac mi konczyny raz reka raz noga... nastepnie juz i reka i noga... do tego wszystkiego obudzilam sie spuchnieta nie tlyko na zjaranej twarzy ale takze na dlonich i stopach wrrrr czuje sie jak rozmemlana kluska dzis 🤢
chyba mam ten jeden z najgorszych dni ciazowych mam nadzije, ze pierwszy i ostatni...
Zapomnialam wspomniec ze dzis sie wazylam znow i kolejne kilo na plusie - masakra bo nie jem duzo, przeciez sie glodzic nie zaczne... ale jak tak dalej pojdzie to na koniec ciazy przybedzie mi dobre 20kg (bańka-wstanka)
Pozdrawiam z cienia (unikajac slonka) 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beatasz napisał:
ale mnie męczy zgaga!!!!!!!!!!!! zaraz oszaleje!!!!
codziennie ją mam!!! juz zjadłam rennie i nic nie pomaga ja sie wykończe 🤔


a probowalas jeść naprawde male porcje jedzenia tylko czesciej np. co pol godziny??? i moze zrezygnuj z ostrzejszych przypraw...
moze zamiast lekow wypij troszke mleczka to powinno pomoc...

moj nr. 2153424
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandro współczuje,na opaleniznę najlepsze jest podobno zsiadłe mleko,ale nie wiem jak tam z tym u Ciebie :P
Co do spania,to wiem coś na ten temat,mi powiedzieli że to od kręgosłupa,i nic nie mogę z tym zrobić jak znosić.
Na zgagę niestety nie pomaga mi nic 😞
Patrząc na fotki to nie przytyłaś dużo,tzn idzie Tobie tylko w brzuszek,także spokojnie nie ma co się głodzić 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
rety mi się też zaczeło z tą zgagą, ale wiedziałam że tak będzie bo z córami też tak miałam.i też nic nie pomaga. tylko dzisiaj mam już od rana , :/ ... a tak to tylko wieczorem dokuczała. ech. no ale cóż. dzisiaj na szczęście nawet szybko usnełam. rety jak byłam rano szczęśliwa bo nie wiem kiedy zamkneło mi się oko. bo to była po prostu katorga !!!! te ostatnie dni to coś okropnego siedze czuje się tak zmęczona a tylko się kłade i włancza mi się coś i zasnąć nie mogę. już mówię do męża wczoraj że chyba na siedząco muszę spać :/. onawiam się dzisiejszej nocy. oby znów szybko poszło. współczuje wszystkim którzy cierpią na bezsenność.

haniu, ona ma takie chwilowe nastroje ta moja teściowa. ja jestem taka że jak widzę że chce i się stara to zawsze ma u mnie czystą kartę. zobaczymy jak się to teraz zacznie, ja się zawieść mogę oby dziewczynki nie :/ ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja własnie doczłapałam sie do domu. Chłodek? Jaka ja głupia. Upał nie chłodek. Latałam mokra po mieście. Poprostu pot ze mnie kapał taki chłodek.Wszędzie w papierniczych kolejki moze człowieka coś trafić.W samym papierniczym wydałam ponad 100zł. 😠 Potem Kacprowi spodnie Adzie spódnice. Trampki na wf i jeszcze kupiłam sobie butki bo przecenione . I poszło 350zł. Tylko sobie w łeb strzelić.Więcej nie wychodze do miasta bo mnie już nie stać. Byłam w sklepie z rzeczami dla dzieci chciałam kupić z 5 pieluszek takich z flaneli kolorowych. I jak zobaczyłam że jedna 5zł to stwierdziłam ze wole te zwykłe białe. Bo jak dla mnie to przegieńcie zeby za szmatke 5 zł wołać 😠
Ja też mam straszną zgagę.P wszystki 😞 Ale ja jem Reni. Bo wiem ze można. A lubie to owocowe .
Ale dostałam dziś od szwagierki mój wymarzony kocyk zaraz znajde taki na alegro to wam pokarzę.
Mnie na ten kocyk nie było by już stać 😞

Taki mam różowy z baranka. Strasznie sie cieszę:P [img size=250]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/koc.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuchu nie martw się, trudno, być może jak jeszcze będzie kasa to zrobicie tą szafę. 🙂
No i tak Kawaii było... i naprawdę super czasopismo było, ale upadło... Potem ta sama ekipa próbowała stworzyć nowe pismo... ale się nie przyjęło, mieli problemy z utrzymaniem się na rynku, dotarciem do dawnych czytelników, etc. Teraz też wychodzą czasopisma poświęcone mandze i anime, tylko już nie mające takiego rozmachu i robione przez mniej doświadczonych ludzi: takie jak "Kyaa" czy "Otaku". (Jestem w temacie, bo przedemną do ukończenia i obronienia praca z tego tematu...)

Maiha nie wiem jak Ci poradzić... sama musiałabym zobaczyć całą kuchnię by się zdecydować. :P

Marzi biedactwo, bądź dzielna! Może jakoś to przetrwasz, to tylko jeden dzień... choć wesela i bez ciąży mogą być męczące. 😞

Kasiu ja też już pomału zaczynam się rozglądać za piżamką do szpitala... 🙂 Niby dostałam jedną, prześliczną, ale jak dla mnie to raz, że w razie czego to mi jej szkoda by było, dwa, że to zwykła piżamka (bez np. otworków ułatwiających karmienie), a trzy... że jak coś to też w 9 miesiącu będzie zbyt opietą... A ja cenię sobie luz i wygodę. :P

Gosiu wporządku, każdy musi posmęcić czasem. 😉 Szkoda, że Twój tato nie potrafi odpuścić, może nawet nie zdaje sobe sprawy jak bardzo mógłby wam ulżyć. 😞 Źle też, ze ewentualną pomoc traktuje jako kartę przetargową aby Cię zachęcić do powrotu. 😞 Ale pomyśl też, że to znaczy o tym, ze bardzo Cię kocha. 🙂

Beatko a próbowałaś na zgagę jeść migdały? Mi pomagają. 🙂

Kukunari... hi, hi, "bańka-wstańka" :P 🙂... ale też tak się czuję, jak "napuchnę", wtedy nic, tylko chłodniejszy prysznic...

Akigo grunt, że to co miałaś załatwić na mieście to pozałatwiałaś... teraz postaraj się odpocząć. 🙂 A kocyk przeuroczy! 🙂

Rety... Ja z moim M mieliśmy kolejny dzień "wicia gniazdka". 🤪 (Na razie wynajmujemy jeszcze razem ze znajomymi, ale już mamy swoje - zamieszkamy tam chyba na dniach.) Wczoraj trochę porobiliśmy, ale głównie to nakupowaliśmy rzeczy (takich pierdół, ale niezbędnych, jak kosz na śmieci, mop, etc... niestety musimy rozdzielać kasę na wydatki na dziecko i na mieszkanko 😞) i zwieźliśmy. Dzisiaj za to generalne porządki, wywalanie starych rupieci z tego mieszkania (po dawnych lokatorach), porządkowanie i układanie własnych. Uff... 😲 W sumie to cała przeprowadzka. Ale już wyznaczyliśmy gdzie będzie kącik dla dziecka, tzn. dla jego łóżeczka. 😁 Ale jeszcze jednak trochę przed nami. 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do kuchni to ja mam pół - mat. Blat mam mahoniowy matowy i szafki groszkowo zielone. Moja siostra ma lakierowana , mama też i narzekają bo widać u nich każdy zaciek ,każdy odciśnięty paluszek:P A u mnie nic. Ja brałam pół-mat bo mam bardzo jasna kuchnie i ciężko by mi było utrzymać ją w czystości.Zwłaszcza przy dzieciach.
Sandruś co do bańki-stańki musiała byś mnie zobaczyć.Od razu byś się poczuła jak kruszynka:P . Ja to wyglądam jak wielka kula:P .Dziś jak na przystanku usiadłam na ławce to miałam wrażenie że zaraz sie zarwie:P
Co do bezsenności też na nią cierpie. Może jakby było chłodniej było by łatwiej. I muszę jakiś nocniczek sobie wykombinować bo co 2 godziny biegam do wc:laugh: .
Najbardziej mnie rozbawia nazwa "Błogosławiony stan":P
To męczący stan a nie błogosławiony.
Leniuszko ja też potrzebuję szafy . Muszę mieć jeszcze w przedpokoju i w pokoju jedną. No i chciała bym komode dla małej.I kiedyś napewno będe je miała . Ale kiedy 😞 .Ta kasa!Lecę coś przekąsić bo głodna jestem ☺️ .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iwonko ja też codziennie wypijam sok ze świeżych owoców, ja robię z marchewki, jabłka, pomarańczy, śłiwek i malutkiego buraczka (jak to mówią na poprawe krwi) jak jest mały to smaku nie psuje :P codziennie wypiajm pół litra takiego soczku zresztą juz sie do nego przyzwyczaiłam i jak czasme go nie zorbie to mi go strasnzie brakuje:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja (nie zapeszając) wyniki mam świetne, a po za tym witaminki dla nas to podstawa więc taki soczke to jest super sprawa 🙂 ostatnio się z mamą smiałam że moja Nadia urodzi sie pomarańmczowa 😁 bo tyle marchewek wypijam z sokiem 🙂 no moja mam dostała jakies 2 miesiace temu sokowirówke i od tamtego czasu codziennie jej uzywamy 🙂 Iwona ja tez myśle ż enasze dizeci to przez te witaminki będa zdrowe i może nir będą takie wybredne jeśłi chodzi o owoce czy warzywa 🙂 bo sok zpomidorków już tez próbowałam i też mi bardzo smakował 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny mam dylemat co do wózka 🙂 Byłam zdecydowana on samego początku na tako jumper x 🙂 no ale podobał mi się też coneco barracuda, tako wygrał z coneco z powodu ceny 🙂 ale teraz rodzice powiedzieli, że jak chce to dadzą mi tyle kasy ile mi potrzeba na ten 2 🙂 a ja nie umiem się zdecydować, to są dwa różne wózki, ale obydwa mi się podobają 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak, Akigo, ja też inaczej wyobrażam sobie "błogosławieństwo", hi, hi, aczkolwiek chyba dość dobrze znoszę ciążę. 😉

Kurcze, tak mówicie o tych soczkach... jak jestem w domu moich rodziców to moja mama codziennie rano robi sok z wszelakich takich różnych owoców, jak ananas, grejfrut, pomarańcza, kiwi, jabłka, etc. 🙂 Czasami po tygodniach, owszem, miewałam go dość, ale jak mnie tam nie ma to aż tęsknię do poranków, gdy schodzę do kuchni - a tu soczek - smakowa niespodzianka (bo nigdy nie wiem co dziś zmiksowała). 😆 I łyk na czczo! :laugh: Mniam! 😁

Jednak z dala od domu nie mam sokowirówki, ale nadrabiam za to jedząc po prostu mnóstwo owoców i może ciut mniej warzyw. 🙂

Dziś za to był obiad zrobiony przez mojego M (chińszczyzna), potem polecieliśmy na zakupy spożywcze, a przy okazji wszamaliśmy lody (waniliowe, mniam!:P ) a teraz... mój M będzie piekł mi tort! :laugh: Pierwszy raz w życiu robi jakiekolwiek ciasto, ale uparł się... Trzymajcie za niego kciuki! 🙃 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karola mi sama nazwa nic nie mówi więc ci nie doradzę.

a wiecie puściłam mojemu mężowi filmik z porodu co dziewczyny tam w wątku puściły i najpierw nie chciał oglądać, potem mówi no dobra puść, a jak oglądał to aż się do monitora zbliżył po czym stwierdził na koniec że fajne .... jak z horroru ... ale jak powiedziałam to będziesz przy porodzie ?powiedział że to jest ktoś obcy ... czyli wnioskuje że raczej nie hehe ... rety ja wole takich rzeczy jakoś nie oglądać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolina jeśli mam być szczera to mi sie podoba ten taco bo ten drugo mi sie jakoś wogóle nie widzi ta spacerówka mnie jakos nie przekonuje dizwna jest, więc ja bym kupiła ten pierwszy, ale ostatnio ktoś zwróził mi uwage żeby sprawdzic czy wózek nie ejst zbyt lekki bo w tedy będize bardzo wywrotny a to moż ebyc problem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jeku dziewczynki ale wy lecicie z tymi postami 😉.. zagladam 20min temu poczytalam a tu wchodze teraz znow cala strona do nadrobienia 🙂 jakby mi netu zabraklo przez tydzien to chyba bym musiala spedzic caly dzien od rana do wieczora na nadrabianiu "lektury" 😉

Iwonka jestes kolejna do zamordowania- dot. sprawy budyniu :P

Otlesia - mi sie bardziej podoba tez Tako Juper niz ta baracuda... nie widzialam jej na zywo ale jakis taki niski i koslawy mi sie wydaje - ale to tylko moja opinia :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja wam wkleje jescze ra zmój wózeczek 🙂 używany tylko kilka miesięcy,a w sumie to koleżanka mówi że używała tylko gondoli bo spacerówki nie ruszała nawet, więc tym lepiej dla mnie a wózek chce tylko 150 zł a to zdjęcie-wózek jest w tym samym kolorez co na zdjeciu: szaro-czarno-żółty

http://www.babyactive.pl/img/swf/katalog_produktow/foto/breaker/2_resize.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...