Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Kukunari gratulacje dla Mii zęboli! 🙂


Hm, czyżby weekendowa zapaść na wątku nam się zaczęła? 🤔


Kurde, Witek jest tak szybciutko się uczy jeżeli chodzi o gestykulację, sprawy manualne... Sama już czasem nie wiem co mu pokazywać i co go uczyć. ☺️ (Ostatnio nawet takie głupoty jak przyłożenie poziomo palca do ust i wypuszczanie przez nie powietrza robiąc "brbrbr" mu pokazuję a ten małpuje. 😁 Albo "sowa" - machanie łapkami i robienie "hu, hu".:silly 🙂. Dobrze sobie radzi z wkładaniem klocków, składaniem wieżyczek z kółek. Nawet odkładaniem misia na miejsce. 😉 Uporczywie próbuje zakładać sam buty i skarpetki... ale to mu jeszcze nie wychodzi. 😁
Fajne bo to takie coś za coś. 🙂 Wciąż bardziej jest uparty na raczkowanie niż chodzenie - mam wrażenie, że to trochę przez to, że uwielbia wyszukiwać wszelakie drobiazgi... Choćby było świeżo wyodkurzane, wypucowane, on zawsze coś znajdzie! 🤪

No i ciągle nie wiem co mu od nas - rodziców sprawić na urodzinki... Konika bujanego myślałam, ale mama mojego M mu kupiła... i mam dylemat. Chciałam takiego niższego, pluszowego, by teraz w miarę bezpiecznie mógł się bujać. A tu dostał owszem uroczego, bo klimatycznego, ale takiego drewniaka raczej dla dwu latka. 🤨 A jak kupię drugiego - zaraz będzie a po co?, a co ten się nie podobał?, zbędny wydatek... no właśnie. Ech. Z drugiej strony tamtego małby u dziadków... a tu swojego. 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
PAulinko ja mam takiego dużego łosia na biegunach http://img208.imageshack.us/img208/6890/dsc0909.jpg
i Nadii sie bardzo podoba ale jak wczoraj bylismy an zakupa i usiadła an konika na biegunach to byla zachwycona bo bardziej sie mozna na nim bujac:P a moze to tylko magai sklepu spawiła nadii te readoche sama nie wiem w kazdym arzie tego mojego losia mozna odbiac od biegun i zostae super duzy mis do zabawy nadia po nim skacze:P bo jest niski wiec sasm daje rade wejsc i zejsc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
KAROLA. CO DO OLKOWEGO JEDZENIA TO NIE JEST NAJGORZEJ. TO CO CHCE JEŚĆ BUTELKĄ TO JE Z BUTLI ALE RYBKĘ TILAPIĘ TO ZJADA PRAWIE CAŁY KAWAŁEK NIE NADĄŻAM DMUCHAĆ ŻEBY SIĘ NIE POPARZYŁ. LUBI TEŻ KARKÓWKĘ PIECZONĄ I SZYNKĘ. SCHABIK TROSZKĘ MNIEJ I MIELONE Z JAGNIĘCINY TAK SOBIE. GRUNT ŻE ZACZYNA COŚ PODJADAĆ.A Z BUTLI TO RANO 180 KASZKI RYŻOWEJ NA OBIAD 1,5 SŁOICZKA ZUPKI Z KRÓLIKIEM LUB JAGNIĘCINĄ Z GERBERA (TYLKO TE 2 MOŻE BO NIE MAJĄ ZIEMNIAKÓW I MLEKA ) O 16 180 MLEKA I NA KOLACJĘ 180-210 KASZKI ZBOŻOWEJ.Z OWOCAMI TO RÓŻNIE. JUTRO DO CIEBIE NAPISZĘ SMS JAK NIE ZAPOMNĘ BO MAM SPRAWĘ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do jedzenia to mój sam oprócz chrupkow,biszkopcikow i innych lakoci nic nieruszy.Ani ziemniaczka,a już o miesku niewspomne odwraca głowę,a jak próbuje mu dać do buzi to się krzywi,wiec narazie wszystko ląduje w zupce i tak je,ostatnio zabiera mi lyzke i próbuje jeść sam,hehe nie wiem czy to można nazwać jedzeniem grzebanie w misce no ale próbuje.co do jedzenia to jak Szymon wstaje teak o 10 jest cyc,pózniej 12 kaszka,16 obiad,w międzyczasie jakieś deserki,jogurty,chrupki o 20-30kaszka o 22 cyc i palulu .Myślicie ze to dużo?Szymus tez dużo rzeczy już rozumie,najbardziej lubię jak mówię poprzytulaj się do mamusi a on kochany wtula się we mni,ach dla takich chwil warto było przejść poród 🙂 Widzialyscie kolejne dwie mamy się rozpakowaly,dwie córeczki,ale im zazdroszcze tak pragnę znów być w ciąży!!!!Dziś udało mi się wyjść wozkiem na dwór z Szymkiem i polazilam z koleżanka dwie godzinki,choć niebylo ciepło Szymek był grzeczny i niemarudzil.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandra gratulujemy ząbka 🙂 u Nas wychodzi 6 🙂

Oj Vanesska też wszystko małpuje heh,układa po sobie,fakt że nie na długo ale liczą się chęci 🙂 i wiecie co zaczęła raczkować 😁 tak nie po kolei,bo najpierw chodzenie a teraz raczkowanie,ale co tam radzi sobie,dzisiaj się złapała za uchwyt od kuchenki i próbowała podskakiwać,śmiesznie to wyglądało,tańcuje już całym ciałem,stanie i góra dół góra dół, do tego rączki i śpiew i krzyk,dzisiaj się przytuliła sama,bo tak to nie lubi się tulić ani buziaków też nie chce dać,muszę kraść 🙃 KOchana Moja 🙂

Woła "dziadzia" 🙂 w ogóle jest za moim tatą dzika,jak już wróci z pracy to by mogło Nas nie być,tzn mnie i mojej mamy.

Co do jedzenia,to zaczęła bardzo dużo jeść,po 8 się budzi to dostaje cyca,wtedy ok 10 śniadanko,kanapka z polędwicą lub paróweczka,potrafi zjeść 1,5 parówki 🤪 w między czasie podjada paluszki,chrupki,biszkopty,sama sobie ze swojej półeczki wybiera,uwielbia paluszki,wtedy przed popołudniową drzemką cyc ok 13,obiadek przed 15 dzisiaj jadła zupę fasolową heh z dokładką,jak już ma dość jedzenia to pokiwa na "nie" 🙂 wtedy deserek po 17 i do 19 podjada co chce,czasem je z moim tatą drugi raz obiad,podjada po troszku,no i po 19 cyc i spanie 🙂
Uwielbia mięso,kiełbasę,wszystko doprawione by jadła,jak mój tata stoi przy kuchence to koniec,nie idzie Jej odciągnąć,wczoraj jadła spaghetti,i o dziwo nic Jej nie było 🙂 ostatnio dałam Jej posmakować Danonka,trochę pomemlała ale niewiele,całe szczęście uczulenia nie było 🙂 i w końcu zaczęła pić herbatki,nie tylko koperkową,bo przecież nie chciała nic pić,teraz i wieloowocową,i jabłko z melisą,szaleństwo hehe.

Ale się rozpisałam,spadam nie nudzę,bo normalnie referat mi wyszedł 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Vanessce się zrobiła jakieś zgrubienie na powiece 😞 i zauważyłam dzisiaj takie pęcherzyki w buzi 😞 tzn wygląda tak jakby skórka schodziła 🤨 nie wiem co to ani od czego,Mała się zachowuje normalnie.

Doszłam od czego to,paluszki,niby juniorki ale znikome kawałki soli są no i paluszki same w sobie ostre,myślę że to od tego ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamusie!
Moj syn lubis jest to co my i je prawie wszystko. Nie lubi sloiczkow wiec nawet nie mysle o ich kupnie. A i slodycze nie wszystkie mu pasuja bo jak sa za slodnie to nie chce tak wlasnie bylo na urodzinach.
Jesli chodzi o Harrego to moze byc troche za dlugi bo zaczal sie o 19.15 a skonczyl tuz przed 22. Ta czesc byla w pewnym momencie troche nudna (jak nie wiedzieli co dalej robic) ale za to nastepna pewnie bedzie o wiele lepsza. Ale najlepsze bylo to ze wspaniali rodzice pozabierali na ten film dzieci z II a nawet i z I kl podstawowki!!! Normalnie bylam w szoku bo tam sa sceny torturowania, zabijania, zalewania sie krwia itd ciekawa jestem jaka noc mialy te dzieci i Ci rodzice (nepweno nie spokojna). Bylo tez oczywiscie i smiesznie i smutno ale ogolnie to ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maiha łosiek superowy! 😁
No i właśnie o czymś takim myślałam, bo drewniaki i wyższe koniki to wydaje mi się jeszcze za wcześnie. Ale jak tu teraz nie urazić mamy mojego M? Przecież też nie na złość chcę jej robić, ale ludzie różnie reagują, ech. 😲


Marzi dawaj małemu jeść samemu, niech się uczy. 🙃 Mój czasem też protestuje z jedzeniem póki nie dostanie własnej łyżeczki. Dlatego zwykle je na dwie - jedną ma on, drugą ja. 😉 Najbardziej mi żal tylko, że gdy jestem u siebie u rodziny nie mam tam krzesełka by go tak karmić. A u rodziny mojego M, mój M się czepia by nie było bałaganu... A bez tego się nie da! 😮


Gosiu lepiej pokaż to od razu pediatrze. Nie wiem co to może być, ale jak coś się dzieje przy oku to bym miała baczenie. 🤨
He, he, mój Wić też woła "dziadzia"... ale tylko na mojego tatę! 🙃 Na tatę mojego M już nie... A on więcej się nim zajmuje, bawi z nim, itd. A Witek i tak bardziej chce do mojego taty (wtedy nawet ja jestem w niełasce!). He, he. 😁


Leniuszku jak piszesz o tych dzieciach to mi się przypomina jak byłam na seansie "Labirynt Fauna", gdzie ludzie też zabrali takie dzieciaczki... I powychodzili podczas filmu! Byłam naprawdę w szoku, oni chyba myśleli, że to 100% baśń dla dzieci - ale co to za problem gdziekolwiek doczytać coś więcej o filmie? Bo to raczej horror był... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sathi dziwne tez ze nie bylo ograniczen wiekowych.
Tez uwazam ze fascynujace jest jak duzo nasze dzieci rozumieja. Wie co to cnaczy "nie" i czasem sie kloci ale jak moj M mu powie to zaczyna plakac i idzie do mnie sie poskarzyc mam wtedy z tego tyle smiechu 🙂. Ale np slowo "nie" wg Olusia nie dotyczy szczotki do wc ile razy jest w toaleicie tye razy do niej wyciaga rece. moze dla tego ze lubi wszelakiego rodzaju kijki, palki np strasznie lubi szczotke do zamiatania chodzi dzwiga ja probuje gdzies postawic i sie wkurza bo troche nie wygodna jest taka duza 🙂
Nie jest sam z butelki i nie pije (len maly) ale wiem ze jakby chcial to potrafi. Chodzi gada opowiada wykloca sie. Pokazuje co chce np jak chce mu sie pic to pokazuje na butelke a jak jej nie ma to na szklanke. lubi przekladac rzeczy z jednego pojemnika do drugiego dlatego czase daje mu miski i jakies male rzezcy (np zabawki z jajka niespodzianki) i oczywiscie go nadzoruje zeby przypadkiem czegos nie zjad. A i nie boi sie obcych pojdzie z kazdym moze dlatego ze czesto zostawiam go u roznych sasiadow jak np musze wyjsc z psem.
A i jeszcze jak chodzi po domu to czasm klepie sie po brzuszku - smiesznie to wyglada:d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No chce iść do lekarza w poniedziałek,u Nas w rodzinie a najbardziej moja mama ma do dzisiaj "jęczmień" i to non stop,ja też jak byłam młodsza to chorowałam,potrafiłam mieć 3 na raz,teraz już nie,ostatni raz miałam jak byłam w ciąży,nie mogłam oka otworzyć,ale nie wiem czy Mała już może to mieć 🤨

W końcu Nasze dzieciaczki pokazują co chcą,aż chyba za bardzo :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuszku u nas właśnie klepanie się po brzuszku to jeść, albo pić, także słowa "amam" znaczą jedzenie. 🙂 Albo wskazywanie palcem na to co akurat my jemy / pijemy, heh. 😉
Obcy ludzie też nie stresują Witka - wręcz odwrotnie, lgnie do ludzi. 😁 Rzeczywiście to jest fajna sprawa i przydatna. 😉


Gosiu jęczmień miewa często mój M i jego ojciec, oj, dokuczliwa sprawa. Kurde mam nadzieję, że to nie to, ani nic gorszego. Skąd to się bierze paskudztwo? 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandra Mia super wyglądała 🙂

Haniu Vanesska chodzi ale szuka palucha żeby się złapać,także aż tak sama nie biega 😉

My po lekarzu i jest zapalenie jamy ustnej i jęczmień na jednym oczku 😞 dostaliśmy maść i Nystatynę,na oczko spokojnie da sobie posmarować,najgorzej z Nystatyną,nie chce dać sobie zaaplikować 😞 jak się uda to połyka od razu 😞 ech

I spytałam czy może Małą osłuchać,bo kaszle,fakt że gorączki nie ma,ale kaszelek jest,i osłuchała,wszystko ok,ale w gardło nie zajrzała 😞 a Mała wczoraj obiadek zwymiotowała i dzisiaj też 😞 ja się wykończę 😞 nie wiem czy przy tym zapaleniu może nie mieć gardła chorego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...