Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Sto lat i wszystkiego najlepszego dla Jasia! 🙂



Maiha też między innymi dlatego ja jestem przeciwniczką własnego ślubu (jakkolwiek to zabrzmiało 😉). Cała rodzina moja i mojego M mi zawraca co chwilę o to głowę (bo wiedzą, że to ja jestem na nie), ale ja nie jestem przekonana. Jakoś nie wierzę w małżeństwo, etc. A w ogóle ostatnio - przyszło pismo z urzędu, gdzie m.in. określili mojego M jako konkubenta (no bo jakby nie patrzeć, tak to się nazywa 😁), no myślałam, że mi facet padnie trupem, hi, hi. 😉


Och, Wy chudniecie, a ja nabrałam w końcu w biust! 😜 Dalej jestem chuda... ale już można powiedzieć, że mam malusie mandarynki a nie rodzynki. 😜


No i dziś bym miałam wypadek z Witkiem. 😞 Jesteśmy u rodziny mojego M - i tu ma drewniane krzesełko, takie co też się składa na pół w krzesełko ze stoliczkiem. Tyle, że było akurat w tej wyższej pozycji i Wić tak się wiercił, że złożył je... W ostatniej chwili złapałam go za główkę i trochę tułów, bo jakby wyrżnął o kafelki... A tak to się tylko znalazł do góry nogami i wystraszył. Ale serce mi jeszcze długo kołatało z przerażenia. 😞

Dobra - coś bardziej optymistycznego. Wczoraj była duża rodzinna impreza u mojego M i Wić dostał troszkę zabawek - klocków, książkę, ale i pieniążków na poczet nadchodzących urodzin. 🙂 No i się wybawił ze swoim trzyletnim wujkiem - Kubą. 🙂 W ogóle tak mu się podobało tyle, ludzi, z każdym gadał, rajdał, łaził, tak był tym zaaferowany, że ominął popołudniowy sen. 😁 Za to potem, po kąpieli mimo hałasu w domu - twardo zasnął. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć dziewuszki. My kolejny dzionek w domu bo strasznie u nas wieje niby chodzą z dziećmi ale wole nieryzykowac,tym bardziej ze mały po chorobie.Tez miał angine ale jadł ze smakiem a niby wielki czop ropny siedział w gardle.U mnie mama i mój m chorzy,mam nadzieje ze niunia nic niezlapie,bo dosyć tych antybiotykow się najadl.Co do ślubu to wam nie powiem ,my żyjemy ze sobą już 10 lat bez ślubu ,urodził się Szymon ,wszyscy pytali się kiedy ślub a nam papierek jest niepotrzebny.Przykład moja znajoma zaszła w ciążę i dlatego wyszła za mąż i co już w czasie wesela mezulek pokazał jaki jest naprawdę i się rozstali.Sama wychowuje dziecko,wywalczyła alimenty ale co z tego jak on nieplaci bo niby nigdzie niepracuje i niemaj jak dlugu ściągać,masakra gdyby nie jej mama niemialaby co do garnka włożyć,czym dziecka nakarmić,szkoda słów...Choć myślimy o ślubie ale dopiero jak ze wszystkim wyjdziemy na prosta,może w następnym roku.JASIU wszystkiego naj naj z okazji urodzin!!! Byłam dziś w Tesco malemu po kaszki,aż zlapalam się za głowę ,ludzi było tyle jakby sklepy mieli zamykać na tydzień czasu,weszlam i wyszlam,bo nienawidze robić zakupów jak jest tyle ludzi.Polecam Tesco jeżeli chcecie kupić fajne i tanie zabawki,są promocje ,pózniej napewno bedą droższe.Ja niestety jestem splukana wiec malemu nic w tym miesiącu niekupie.Jutro wyruszamy na urodzinki 2letniego chrzesniaka mojego M,mam nadzieje za Szymus będzie grzeczny,da mamusi troszkę pojesc slodkosci i innych pysznosci!!!Co do diety to ja waze chyba tyle co w ciąży,ale niemam weny by wziasc się teraz za siebie a powinnam,ach te kilogramy....Dobra zmykam poniej się odezwe.Papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hm, z tą anginą zacytuję Wam co wyczytałam w "Twoim Maluszku", może się komu przyda: "Podawaj maluszkowi dużo picia, np. wodę, niekwaśne kompoty lub letnią herbatkę malinową. Możesz też robić inhalacje za pomocą nebulizatora (do kupienia w aptece), który przykłada się do nosa i ust maluszka. Skutecznie nawilża on gardło i łagodzi ból." Powiem Wam, że wcześniej nie słyszałam o tym nebulizatorze, nie znałam tego określenia. ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzenko tez wybralam sie dzis do sklepu do reala i mowie do mojego M 'choc jedziemy okolo 14 to malo ludzi bedzie" a jak dojechalam do reala to normalnie mnie zamurowalo caly parking zajety kolejki samochodow czekaja na wolne miejsce masakra jakas wiec skoczylo sie na zakupach w biedronce. Malo ludzi bylo no i o wiele wiele mniej wydalam 🙂
Haniu jestem na diecie proteinowej. Nawet nie sadzilam ze jest taka modna a kogo sie nie spytam to o niej slyszal albo na niej byl a ja przypadkiem trafilam na nia w necie.
To prawda ze nie ma co na sile brac slubu . Znam baaaaaardzo duzo takich przypadkow ktore nie maja szczesliwego zakonczenia.
A co do malzenstwa to jednak dla mnie osobiscie jest to cos wiecej. Bo latwiej jest "zerwac" sobie z partnerem od tak, a co innego brac rozwod. Tylko biorac slub trzeba byc dojrzalym czlowiekiem a nie majacym wszystko w d***e gnojkiem. No i trzeba sie koachac a nie tylko byc zauroczonym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas dzis odbylo sie biedronkowe party urodzinkowe 😁 bylo superancko i mega biedronkowo 😁
dekoracje, tort i ubranie solenizantki o motywie przewodnim - BIEDRONKA 😁 Zdjecia jak sie ogarne....
Wszystko wyszlo prawie tak jak chcialam... prawie bo "ranna" jestem i przy pichceniu pare trudnosci napotkalam po drodze 😜 Pichcenie dla 10 osob to nielada wyczyn!!! (jak dla mnie samej)
Nasze menu tego dnia:
Zupa - cebulowo-serowa z grzankami
Drugie danie:
- Rolady wolowe nadziewane pieczarkami i cebulka w sosiku dowolnie pieprzowym lub grzybowym
- Łosos pieczony w calosci z zielona pietruszka i przyprawami
do tego kluski slaskie lub mlode ziemniaczki z koperkiem , mizeria, salatka grecka lub kiszone ogoraski
Deser:
-Tort Biedronka - nadziewany kremem budyniowym na przemian z malinami
- owoce (maliny, jagody, kiwi, winogrono, brzoskwinie i ananasik z puszki z galeretkami w trzech smakach i bita smietana...
Napracowalam sie, ze hoho w niektorych momentach omalo sie nie poddalam, bo wszystko szlo "pod gorke" ale dalam rade 🤪 wyszlo fajnie i pyszne 🤪
A teraz sie ciesze, ze mam to juz za soba!!!!! ufffffffffffffffffffffffff napiecie dopiero ze mnie opada 🙃
Nastepnym mamom zycze powodzenia w przygotowaniach!!! A solenizantom zdrowka oraz ubawu z wlasnych rodzicow 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A IMPREZKA UDAŁA SIĘ SUPER!!SAMA WSZYSTKO PRZYGOTOWAŁAM. JEDZENIA DLA 18 OSÓB NORMALNIE FIRMĘ CATERINGOWĄ MOGĘ OTWORZYĆ. OLEK BYŁ MEGA GRZECZNY I SZCZĘŚLIWY.
A W DODATKU WYROŚNIE Z NIEGO MATERIALISTA-BIZNESMEN. NAJPIERW WYBRAŁ 5 ZŁ POTEM KIELISZEK NASTĘPNIE CHWYCIŁ RÓŻANIEC I WYWALIŁ GO ZA KRZESŁO I SIĘGNĄŁ PO 10 ZŁ,NA KSIĄŻKĘ NAWET NIE SPOJRZAŁ 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kukunari, Olga oj to widzę, jakbym się namęczyła... gdyby nie moja mama, hi, hi. 😜 No ale (jak mnie w kuchni zechce 😁) jej pomogę. Fajnie, że imprezy się Wam udały - mam nadzieję, że przeniesie się ten sukces na kolejne mamy listopadowe, hi, hi. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂 super że imprezy sie udały, Sandra z niecierpliwosćia zcekam na zdjecia 🙂

tak opisujecie wasze imprezy i widzę jak jest róznica miedzy miastami tzn. chodiz o zwyczaje u mnie na przykład nie robi sie obiadu tylko np ja zaprosiłam gosci an godz. 16 i zobiła kawe dałam tort i cista potem na stół wyłozyłam przekąski typu sałatki, ser wędliny jakies śledziki dla zagrychy:P itp. a na sam koniec podałam ciepłą koalcje mięcho ja akurat zamówiłąm catering z restauracji i przywiezli mi te ciepa kolacje frytki baiłąa kapuste zasmażana sąłatke z białejkapusty golonka żeberka pieczeń kurczaki i wiele innych dobrych mięs i oczywiscie trzeba oblac urodzinki:P wiec u ans całekiem inne zwyczaje niby podobne a jednak sie różnia ,pamieatm jak lezałam w spzitalu jak mialam rodzic to taka dziewczyna ktora ze mna lezala nie mogla sie nadziowic z u ans ciasto daje sie pierwsze bo u nich daje sie je na sma koniec jako deser:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U Nas też najpierw ciasto,goście zaproszeni na 16,wtedy kolacja,i koniec imprezki,według mnie na takich urodzinkach się nie pije,ale to tylko moje zdanie 🙂 kolacja u Nas będzie mieszana,bigosik,schab,de volaile,dwa rodzaje sałatki,także mam nadzieję że starczy,gości nie będzie dużo.

Jeju rok temu o tej porze zapadła decyzja o wywołaniu porodu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu ja mieszkam na śląsku a u nas to wiadomo :P jakbym zrobiła impreze bez alkocholu to by wszyscy byli znudzeni i pewnie szybko do domu bby sie zwineli, nie mowie ze pije sie duzo ale faceci kilka kieluszkow wypija a kobiety dobre winko 🙂 na urodzinki to urodzinki nie wazne jakie-kazde trzeba oblac:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maiha, hm, to chyba też zależy od godziny na jaką się zaprasza, itd. My zaprosimy wcześniej, goście też przyjadą z daleka, więc zakładam, że nie będą jedli obiadu wcześniej po drodze i zjedzą u nas. 🙂 Podobnie z czymś do przekąszenia wieczorem, przed odjazdem.
Co dopicia... No cóż, na dolnym śląsku też się pije... Choć właśnie biorąc pod uwagę, że goście będą musieli tego samego dnia wracać autami to nie wszyscy będą mogli. Poza tym ja osobiście uważam, że na imprezach typu: dziecięce urodziny, komunia, etc. nie powinno się pić (aczkolwiek na tym ostatnim jakoś się zawsze u nas się pije 🤢). Aczkolwiek znając protesty mojej rodziny bez chociażby minimalnego alko się nie obejdzie. 😠
Ciasto - tort myślę, że pójdzie pierwsze, ponieważ zwykle jak pamiętam też u nas jest tak, że najpierw ciasto urodzinowe uroczyście kroi się i rozdziela. 🙂 Potem ciepłe dania i później znów słodkości. 😉 A potem jakoś takie już "kolacyjne" rzeczy. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jeśli o mnie chodzi to aj jestem fanka bezalkocholowych imprez ale u mnie by to nie przeszło 🥴 urodziny to podstawa jest zeby je oblac, chrzciny roczke to bez znaczenia co to z aimpreza alkochol musi byc no chyab ze same dzieci sa to nie ale faceci to musza troche wypic zeby sie rozmowa lepiej kleiła:P 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...