Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ja tez zawsze z rana porządki robię, choć w sumie zależy jak pośpi po śniadanku 😜 teraz spałą szalone 20 min. Tutaj też pogoda paskudna, pochmurno i wieje nici ze spacerku dzisiaj.
Idę poćwiczyć bo ostatnio mnie rana bolałą i odstawiłam ćwiczenia i już +1 na wadze 🤢 Zajrzę później 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Eh cieszcie się dziewczyny, że macie z kim zostawić wasze maluchy, ja w ten weekend muszę jechać do dziekanatu i na zajęcia a nie mam z kim małej zostawić 😞 nie wiem co zrobię, mój pracuje w sob., a babcia znowu ma depresję (zaczęło się od śmierci dziadka) i się wymiguje, że jest chora, nawet już mi popłakiwała, że jest chora, że nie może i bla bla.. a z mamą się pokłóciłam (znowu!!) więc jej też nie poproszę, bo od ponad tyg. ze sobą nie rozmawiamy. Normalnie mam dość 😞 a mojego rodzice nie żyją. Po prostu super. A muszę pojechać na zajęcia itd. nie wiem co zrobię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ojej a Anastazji zaczął się chyba kolejny skok rozwojowy 😞
bo od kilku dni jest niespokojna a wczoraj wieczorem ciągle płakała pomagało jej tylko noszenie w pozycji pionowej
po kąpaniu o 21 zasnęła i spała do 9 rano oczywiście z 2 przerwami na jedzenie
ale od rana znowu marudna
przed chwilką zasnęła ale na takiej czujce że jak tylko się ruszę to od razu oczka otwiera
brzuszek ma miękki i w ogóle jak uda się ją czymś zainteresować to przestaje płakać ale odłożyć ją do łóżeczka i od razu płacz
my już wiemy po niej że będzie skok bo zaczyna sobie rączki ssać tak samo było 2 tygodnie wcześniej
skończyły się humorki a razem z nimi ssanie ręki a teraz znowu pojawiło się jedno i drugie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Honoratka wszystkiego Naj;epszego dla Anastazji 😘nie wiem czy to skok u mojej Soni ale odbija Jej totalnie nie spała od 6-tej rano 🤪i zadzwoniłam po mame poszła na dwór z nią bo obydwie nie mogłyśmy sobie poradzić tak marudziła ij ęczała że szok 😞 😠konczą dzisiaj dwa m-ce czy to ten tydzien na skok? 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HONORATKA napisał(a):
ojej a Anastazji zaczął się chyba kolejny skok rozwojowy 😞
bo od kilku dni jest niespokojna a wczoraj wieczorem ciągle płakała pomagało jej tylko noszenie w pozycji pionowej
po kąpaniu o 21 zasnęła i spała do 9 rano oczywiście z 2 przerwami na jedzenie
ale od rana znowu marudna
przed chwilką zasnęła ale na takiej czujce że jak tylko się ruszę to od razu oczka otwiera
brzuszek ma miękki i w ogóle jak uda się ją czymś zainteresować to przestaje płakać ale odłożyć ją do łóżeczka i od razu płacz
my już wiemy po niej że będzie skok bo zaczyna sobie rączki ssać tak samo było 2 tygodnie wcześniej
skończyły się humorki a razem z nimi ssanie ręki a teraz znowu pojawiło się jedno i drugie


Moja też od kilku dni jest "dziwna" bardzo mało śpi, je tak jak zwykle, dużo marudzi, chce być ciągle noszona na rękach a nie daj Boże trzymaj na rękach na leżąco to wyje wniebogłosy, lubi tylko pionowe pozycje, do łóżeczka nie, do wózka nie.. na mnie leżeć też nie chce, na brzuchu też nie (teraz to już ciągle się przewraca na plecy) muszę ją podtrzymywać, bo jak tylko odejdę na dłuższą chwilę to ona już leży na boku albo na plecach. Pewnie nigdy się nie nauczy przewracać na brzuch skoro tej pozycji nie lubi 😁 i jak ma szał to prostuje ramiona i próbuje się unieść. Moja już od wielu dni ssie ręce przy każdej okazji jak leży w łóżku, jak czeka na jedzenie, jak jest przebierana itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joannawisn napisał(a):
Honoratka wszystkiego Naj;epszego dla Anastazji 😘nie wiem czy to skok u mojej Soni ale odbija Jej totalnie nie spała od 6-tej rano 🤪i zadzwoniłam po mame poszła na dwór z nią bo obydwie nie mogłyśmy sobie poradzić tak marudziła ij ęczała że szok 😞 😠konczą dzisiaj dwa m-ce czy to ten tydzien na skok? 🤨



8 tygodni

Dziecko zaczyna rozrózniac wzory w dzwiekach, zapachach i smaku, zauwaza, ze jego dlonie naleza do niego i jakie to uczucie gdy trzyma sie rece ponad glowa czy przed soba. Dziecko zaczyna miec kontrole nad swoimi ruchami ale nadal sa one nieskoordynowane.

Nowe umiejetnosci:
Podnosi glowe
Przekreca sie ze strony na brzuch i plecy
Kopie nózkami i macha raczkami
Chce siedziec na Twoich kolanach
Dotyka przedmiotów
Próbuje zlapac przedmiot
Trzyma przedmiot
Patrzy na ludzi wokól
Patrzy na wyraz twarzy
Patrzy na przedmioty, które sie swieca
Wydaje krótkie dzwieki i slucha siebie samego
Lubi sluchac piosenek

Nie wszystkie dzieci umieja robic to wszystko – rózne dzieci preferuja rózne czynnosci i róznie intensywnie je cwicza


12 tygodni

Jak wczesniej mozesz zauwazyc, ze dziecko jest bardziej krzykliwe, marudne, spi i je gorzej lub jest cichsze niz przedtem
W wieku 12 tygodni dziecko wkracza w swiat zniuansowany: dziecko uczy sie rozumiec delikatne róznice i zachowywac sie zróznicowanie. Moze np slyszec róznice w tonie glosu, zauwazac jak zmienia sie swiatlo w pokoju, kiedy slonce skryje sie za chmure. Zauwazysz, ze ruchy dziecka sa bardziej miekkie kiedy wyciaga raczki, by cos schwycic lub gdy odwraca glowe sledzac jakis ruch.


Nowe umiejetnosci:
Potrafi skoordynowac ruchy oczu i glowy sledzac ruch
Podnosci sie do pozycji siedzacej trzymajac sie Twoich dloni
Odpycha sie obiema nózkami lezac w foteliku lub na kocu
Lapie przedmioty obiema raczkami
Wklada wszystko do buzi
Oglada i bawi sie raczkami
Zauwaza, ze moze piszczec i zmienia ton glosu
Robi bable ze sliny
Wyraznie daje do zrozumienia, ze jest znudzone gdy np zbyt dlugo patrzy na ta sama zabawke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joasiu lektura 😁

Zanim nadchodzi, Twój maluch bywa marudny, płaczliwy i miewa kłopoty ze spaniem. To może oznaczać tylko jedno – skok rozwojowy.

Pierwszy rok życia dziecka to okres prawdziwej rewolucji. Wszystko dzieje się w błyskawicznym tempie. Z małego kwilącego noworodka zamienia się w raźno tuptającego i pociesznie gaworzącego berbecia. Nigdy później dziecko nie przechodzi tak gwałtownego rozwoju, jak właśnie podczas pierwszych miesięcy życia. W okresie tym nasze maleństwo przejdzie aż siedem takich skoków rozwojowych. Im więcej będziemy o nich wiedzieli, tym łatwiej będzie nam zrozumieć zachowanie naszego dziecka.

Skoki te są okresami w życiu naszego maleństwa, kiedy następuje intensywny rozwój psychiczny. Rozwój mózgu i systemu nerwowego sprawia, że dzieci odbierają znacznie więcej bodźców i wrażeń, niż dotychczas. Każdy z tego typu etapów trwa zwykle od 2 do 4 tygodni (skoki trwają dłużej, kiedy dzieci są starsze) i poprzedza je dość wyraźna zmiana zachowania dziecka. Maluch staje się marudny, ma problemy ze spaniem i zdaje się wymagać więcej uwagi. Obserwując dokładnie dotychczasowy rozwój naszego dziecka, przed skokiem możemy mieć wrażenie, że dziecko jakby cofnęło się w rozwoju, przestało wykonywać czynności, których umiejętność już posiadło.
Jednak jak tylko skok następuje, wydawać się może z kolei, że w tym krótkim czasie dziecko nauczyło się wielu nowych rzeczy. Istnieje swego rodzaju harmonogram określający, w jakim wieku skoki te się pojawiają, jednak należy brać poprawkę na datę narodzin dziecka. Wcześniaki skok przechodzą później, zaś dzieci urodzone po terminie wcześniej. Moment pojawienia się skoku jest bowiem ściśle związany z rozwojem mózgu dziecka, który następował przecież już w życiu płodowym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
joanna2236 napisał(a):
gosia mowiłąs ze maja spi w innym pokoju niz wy spicie,jak ja przyzwyczaiłąs do spania osobno?
Spała sama jak małego nie było, teraz mąż spi z nią w pokoju a ja z małym sama, bo nie chce ich w nocy budzic.
A jakos sama sie nauczyła, usypiałam ja i szłam do drugiego pokoju, jak płakała to przyszłam na chwilke i znów wracałam do siebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wesa napisał(a):
Ja o 11 wyszłam z nimi na dwór. Taraz wróciłam Mai dac obiad i połozyłam ją, a Mały z Babcią na dworze śpi w wózku 🙂 Dziadki są niezastąpieni 🙂 Bez nich byłoby cięzko.

Dokładnie 🙂 Ja to jeszcze mam ten duży plus, że od lipca wracam do pracy 😞 a mały zostaje u moich rodziców 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
joannawisn napisał(a):
Honoratka wszystkiego Naj;epszego dla Anastazji 😘nie wiem czy to skok u mojej Soni ale odbija Jej totalnie nie spała od 6-tej rano 🤪i zadzwoniłam po mame poszła na dwór z nią bo obydwie nie mogłyśmy sobie poradzić tak marudziła ij ęczała że szok 😞 😠konczą dzisiaj dwa m-ce czy to ten tydzien na skok? 🤨

no właśnie też miałam życzyć Soni wszystkiego NAJ
drugi skok piszą że jest w 8-9tyg wiec akurat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
joanna2236 napisał(a):
Kolo idz z ta kolka do lekarza ja bylam i mój tez mialam rao i wieczorem i dala jakis czopki i cos tam jeszcze i pomoglo troche ale nie calkiem i zminila nam mleko na nutramigen i jest duzo lepiej 🙂
Daria ty to pracowita jestes juz od rana sprzatasz ja zanim sie zabiore za sprzatanie bedzie 11 😁

ale ja karmię piersią i nie chce całkowicie przechodzić na butle 😞 a lekarce mówiłam o kolkach to nic mi nie dała ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...