Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

joannawisn napisał(a):
Dziewczny a ja mam pytanie z innej beczki 😉o której wasze maluchy chodzą spać "na noc''?i o której mają ostatnią drzemke? 🙂


Moja chodzi spać kiedy chce, ale jak idzie spać o 19 czy o 22 to się budzi o 4,5,6 - jednym słowem różnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
Takie coś znalazłam:
5mieś.
ilość posiłków 5 x 180
4 x mleko następne 2 z dodatkiem bezglutenowego kleiku 3 (mieszanka mleczna);
1xzupa (papka jarzynowa);skrobane jabłko i/lub sok
Czyli kleik można do każdego posiłku mlecznego? A mi się pojawia pytanie: czy zamiast kleiku mogą być owocowe kaszki (te jej lepiej idą)? I czy zupka na przemian z tym owocem czy taki owoc/sok dodatkowo?
Nie pamiętam bym z Natalą tak głupiała kiedyś ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
joannawisn napisał(a):
Dziewczny a ja mam pytanie z innej beczki 😉o której wasze maluchy chodzą spać "na noc''?i o której mają ostatnią drzemke? 🙂

Mój idzie spać o 20 i śpi to prawie 5 😉 na razie regularnie 🙂 i nie protestuje 😜 😉odpukać
a drzemki ma jak się zmęczy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mama_justyna napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
mama_justyna napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
Justyś a Ty jej dajesz już codziennie całe obiadki czy jak? Powiedz, bo nie wiem jak będę mogła z małą robić.
Kurcze sama już nie wiem. Na opakowaniu Nan jest napisane, że w 5 mies. dziecko powinno dostawać 4 x posiłek mleczny po 210 ml i jeden raz inny posiłek. Na Bebilonie tego nie ma. Jest podane 5 x po 210 ml. No ale w 6 mies. też nic nie ma o innym posiłku więc ja sama sobie wprowadziłam z tydzien temu ten dodatkowy posiłek (obiadek) zamiast jednego posiłku mlecznego. Deserek czy owoce to tak między czasie dodatkowo daję. Moja jednak za Chiny Ludowe nie wciąga 720 ml na dobę i dlatego pomyślałam, że może skoro je po 150-180 ml to może dodawać do mleka kaszki. Do każdego posiłku? Jej dzień jednak trwa od 5:00 do 20:00 czyli 5 posiłków co 4 godziny. Ona jednak co 4 godziny nie zawsze chce a jak już coś zje to bywa, że tyle co kot napłakał. I stąd dziś na próbę zrobiłam jej 5 godzinne przerwy. Jadła ładnie ale 1 posiłek wypadł. No i pytanie czy tak może być?


Justyna Ty masz Bebilona 1 czy 2? bo na 1 jest napisane 180 x 4 a nie 210 hmm chyba, że Ty jakiegoś innego masz?? Pogubiłam się.. Wiesz co moja teraz ostatnimi czasy chyba na skoki ciągle je po 500-600ml 🙂 więc na dobrą sprawę można.. Na pewno nie będzie chudnąć 🙂 Gdzieś czytałam, że chyba 2-3 posiłki mleczne muszą być bez kleiku, a reszta z nim. Jakoś tak.Nie wiem kompletnie jak te obiadki podawać.
My mamy Bebilon Pepti (na receptę) a co do obiadków to głupia jestem z tym ile ona powinna tego zjadać. Czy pół słoiczka to wystarczająca ilość na obiadek? No bo i więcej nie zje to inna sprawa ale czy najada się? W ogole ostatnio nie płacze na jedzenie jak kiedyś. Niejadek w tym wieku? Nie wspomnę już o wstawaniu o 5 rano 😠 Tylko jak ją przetrzymać dłużej wieczorem skoro o 20-tej już ledwo żyje


Post niżej napisałam o tym kleiku co znalazłam to jednak można do każdego 😉 wszędzie piszą co innego z tym jedzeniem, nie ma jednoznacznej wytycznej 😞 myślę, że pół słoiczka w tym wieku wystarczy, moja zjadła pół na głodnego i nadal chciała, ale jej nie dałam, nie wiem czy by zjadła cały pewnie nie. Niejadkiem została, bo zębiska rosną to co się dziwisz 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
joannawisn napisał(a):
Dziewczny a ja mam pytanie z innej beczki 😉o której wasze maluchy chodzą spać "na noc''?i o której mają ostatnią drzemke? 🙂
Moja ostatnią drzemkę łapie po 18-tej i jak nie obudzi się do 19:00 to ją rozbudzam żeby wykąpać, ogarnąć do spania. O 20-tej zjada kolację i zasypia często podczas jedzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mama_justyna napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
Takie coś znalazłam:
5mieś.
ilość posiłków 5 x 180
4 x mleko następne 2 z dodatkiem bezglutenowego kleiku 3 (mieszanka mleczna);
1xzupa (papka jarzynowa);skrobane jabłko i/lub sok
Czyli kleik można do każdego posiłku mlecznego? A mi się pojawia pytanie: czy zamiast kleiku mogą być owocowe kaszki (te jej lepiej idą)? I czy zupka na przemian z tym owocem czy taki owoc/sok dodatkowo?
Nie pamiętam bym z Natalą tak głupiała kiedyś ☺️


Szczerze to Ci powiem, że nie wiem.. Ja chyba będę na początek dawać po 1 obiadku czy deserku na dzień, bo ona wcale tak dużo nie je., no i kleik do każdego posiłku hmm? to chyba tyle.. za głupia na to jestem. Szkoda, że nie ma nigdzie ile takie dziecko musi zjeść kalorii na dobę to by było łatwiej 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki za odp laseczki 😜a ja to wogóle nie pamiętam jak dawałam Cyprianowi 😞masz racje Justynka ja też tego nie ogarniam 🤨no i ja to na pewno za stara jestem 😜 😉a nawet kleik boje sie dac bo mysle że jak ma problem ze zrobieniem kupki to co będzie po kleiku 🤨calkiem sie zapcha...no ale do cholery coś musi jeść.. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
joannawisn napisał(a):
Dzięki za odp laseczki 😜a ja to wogóle nie pamiętam jak dawałam Cyprianowi 😞masz racje Justynka ja też tego nie ogarniam 🤨no i ja to na pewno za stara jestem 😜 😉a nawet kleik boje sie dac bo mysle że jak ma problem ze zrobieniem kupki to co będzie po kleiku 🤨calkiem sie zapcha...no ale do cholery coś musi jeść.. 😞
Asia naprawdę tak masz teraz z Sonią, że tracisz głowę przez każdą bzdurę? Dawać kleik? Ile mleka? Czy nie za mało je? A może za dużo? W co ubrać? I tysiące innych, różnych wątpliwości! Kurde człowiek zamiast mądrzejszy bo już jakoś tam doświadczony to głupszy się robi. Ja już sama siebie nie poznaję. Normalnie oklask dla Ciebie -tak podaję Ci rękę hehe 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joannawisn napisał(a):
Dzięki za odp laseczki 😜a ja to wogóle nie pamiętam jak dawałam Cyprianowi 😞masz racje Justynka ja też tego nie ogarniam 🤨no i ja to na pewno za stara jestem 😜 😉a nawet kleik boje sie dac bo mysle że jak ma problem ze zrobieniem kupki to co będzie po kleiku 🤨calkiem sie zapcha...no ale do cholery coś musi jeść.. 😞


Joasiu kleik ryżowy ma skłonności do zaparć, ale kukurydziany już nie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mama_justyna napisał(a):
joannawisn napisał(a):
Dzięki za odp laseczki 😜a ja to wogóle nie pamiętam jak dawałam Cyprianowi 😞masz racje Justynka ja też tego nie ogarniam 🤨no i ja to na pewno za stara jestem 😜 😉a nawet kleik boje sie dac bo mysle że jak ma problem ze zrobieniem kupki to co będzie po kleiku 🤨calkiem sie zapcha...no ale do cholery coś musi jeść.. 😞
Asia naprawdę tak masz teraz z Sonią, że tracisz głowę przez każdą bzdurę? Dawać kleik? Ile mleka? Czy nie za mało je? A może za dużo? W co ubrać? I tysiące innych, różnych wątpliwości! Kurde człowiek zamiast mądrzejszy bo już jakoś tam doświadczony to głupszy się robi. Ja już sama siebie nie poznaję. Normalnie oklask dla Ciebie -tak podaję Ci rękę hehe 😉


Normalnie jakbym o sobie pisała 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
mama_justyna napisał(a):
joannawisn napisał(a):
Dzięki za odp laseczki 😜a ja to wogóle nie pamiętam jak dawałam Cyprianowi 😞masz racje Justynka ja też tego nie ogarniam 🤨no i ja to na pewno za stara jestem 😜 😉a nawet kleik boje sie dac bo mysle że jak ma problem ze zrobieniem kupki to co będzie po kleiku 🤨calkiem sie zapcha...no ale do cholery coś musi jeść.. 😞
Asia naprawdę tak masz teraz z Sonią, że tracisz głowę przez każdą bzdurę? Dawać kleik? Ile mleka? Czy nie za mało je? A może za dużo? W co ubrać? I tysiące innych, różnych wątpliwości! Kurde człowiek zamiast mądrzejszy bo już jakoś tam doświadczony to głupszy się robi. Ja już sama siebie nie poznaję. Normalnie oklask dla Ciebie -tak podaję Ci rękę hehe 😉


Normalnie jakbym o sobie pisała 🙃

dziewczyny tak chyba każda ma 🙂 ja w ogóle nie wiem co zrobię z karmieniem jak wrócę do pracy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I najgorsze w tym wszystkim, że Majka czym starsza psuje mi się po kolei ze wszystkim 😉 Kiedyś jadła ładnie. Szpital to zakończył 😞 Od malusieńkiego spała ślicznie w nocy (szybko przestała się budzić na jedzenie) teraz popłakuje, budzi się... Wiem, że to mogą być winne temu zęby ale skąd mam na to brać siły? Tego nie wiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jak wprowadzalam jedzonko Oskarowi, to sobie zapisywalam w kalendarzyku co to bylo i mniej wiecej pora dnia (tzn czy obiadek czy rano), ze jakby byla jakas reakcja alergiczna, to wiedzialabym po czym. A poza tym to sobie zapisalam i gdzies tam do dzis lezy. Jak bedzie kolejna dzidzia, to sobie podobnie (moze) bede wprowadzac, bo zaloze sie, ze za rok czy dwa w ogole nic nie bede pamietac 😮 Moze, bo calkiem prawdopodobne, ze mi sie odmieni do tego czasu hehehe 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mama_justyna napisał(a):
I najgorsze w tym wszystkim, że Majka czym starsza psuje mi się po kolei ze wszystkim 😉 Kiedyś jadła ładnie. Szpital to zakończył 😞 Od malusieńkiego spała ślicznie w nocy (szybko przestał się budzić na jedzenie) teraz popłakuje, budzi się... Wiem, że to żeby ale skąd mam na to brać siły? Tego nie wiem

Justyś bądź dzielna! 🙂 😘Pewnie malutka ma taki okres, jeszcze bidulka nosi to cuś na bioderka. Siły Matka! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MadziaW napisał(a):
mama_justyna napisał(a):
MadziaW napisał(a):
mama_justyna napisał(a):
witajcie kochane 🙂
Skąd Wy bierzecie czas i siły by tylu tutaj siedzieć? 😲 Podziwiam szczerze bo mi czasami nawet jak mam czas to sił brak 😞 Zamiast włączyć kompa wolę "nic nie robić" ☺️
Poczytam może trochę...

Wcale Ci sie nie dziwie Justyna 😞 Ja sie w ogole juz przyzwyczailam do tego, ze zawsze mam niedobor snu 😜 😞
Robię wszystko a jakoś przyzwyczaić się do tego nie mogę 🤪 Jak ja uwielbiam spać i dałabym chyba wszystko by chociaż na jeden króciutki tydzień być znów w ciąży i popsać, pospać... 🙂

Przyzwyczailam sie, znaczy - juz mnie to nie dziwi, ze znow jestem spiaca 😜 A najgorsze sa ranki, bo wtedy mi sie najlepiej spi. Oj ja mam ciezko ze wstawaniem 😞


Skąd ja to znam 😉 No ale od kiedy w zeszłym tygodniu po tym jak się Majka obudziła i wziełam ją do siebie i przysnęłam a gdy się obudziłam od jej gadania zobaczyłam ją prawie na końcu naszego dużego łóżka (połozyłam ją obok siebie) to już inaczej mi się wstaje. Myślałam, że zawału dostanę. Nawet nie chcę myśleć co by mogło być kilka minut później. I niby taka mała 4,5 miesięczna a potrafi tak wywijać, że po całym łóżku "chodzi"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MadziaW napisał(a):
mama_justyna napisał(a):
MadziaW napisał(a):
mama_justyna napisał(a):
witajcie kochane 🙂
Skąd Wy bierzecie czas i siły by tylu tutaj siedzieć? 😲 Podziwiam szczerze bo mi czasami nawet jak mam czas to sił brak 😞 Zamiast włączyć kompa wolę "nic nie robić" ☺️
Poczytam może trochę...

Wcale Ci sie nie dziwie Justyna 😞 Ja sie w ogole juz przyzwyczailam do tego, ze zawsze mam niedobor snu 😜 😞
Robię wszystko a jakoś przyzwyczaić się do tego nie mogę 🤪 Jak ja uwielbiam spać i dałabym chyba wszystko by chociaż na jeden króciutki tydzień być znów w ciąży i popsać, pospać... 🙂

Przyzwyczailam sie, znaczy - juz mnie to nie dziwi, ze znow jestem spiaca 😜 A najgorsze sa ranki, bo wtedy mi sie najlepiej spi. Oj ja mam ciezko ze wstawaniem 😞

Ja też uwielbiam rano spać 🙂 Do nocy mogę siedzieć.Ale za to mój syn o 7, najpóźniej 8 pobudka i koniec spania 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
youmit napisał(a):
MadziaW napisał(a):
mama_justyna napisał(a):
MadziaW napisał(a):
mama_justyna napisał(a):
witajcie kochane 🙂
Skąd Wy bierzecie czas i siły by tylu tutaj siedzieć? 😲 Podziwiam szczerze bo mi czasami nawet jak mam czas to sił brak 😞 Zamiast włączyć kompa wolę "nic nie robić" ☺️
Poczytam może trochę...

Wcale Ci sie nie dziwie Justyna 😞 Ja sie w ogole juz przyzwyczailam do tego, ze zawsze mam niedobor snu 😜 😞
Robię wszystko a jakoś przyzwyczaić się do tego nie mogę 🤪 Jak ja uwielbiam spać i dałabym chyba wszystko by chociaż na jeden króciutki tydzień być znów w ciąży i popsać, pospać... 🙂

Przyzwyczailam sie, znaczy - juz mnie to nie dziwi, ze znow jestem spiaca 😜 A najgorsze sa ranki, bo wtedy mi sie najlepiej spi. Oj ja mam ciezko ze wstawaniem 😞

Ja też uwielbiam rano spać 🙂 Do nocy mogę siedzieć.Ale za to mój syn o 7, najpóźniej 8 pobudka i koniec spania 🤪

Dyśka 6-7 😜 więc jeszcze lepiej a rano jest najlepszy sen 😉 dobra uciekam już 😉 papatki 😉 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
youmit napisał(a):
mama_justyna napisał(a):
I najgorsze w tym wszystkim, że Majka czym starsza psuje mi się po kolei ze wszystkim 😉 Kiedyś jadła ładnie. Szpital to zakończył 😞 Od malusieńkiego spała ślicznie w nocy (szybko przestał się budzić na jedzenie) teraz popłakuje, budzi się... Wiem, że to żeby ale skąd mam na to brać siły? Tego nie wiem

Justyś bądź dzielna! 🙂 😘Pewnie malutka ma taki okres, jeszcze bidulka nosi to cuś na bioderka. Siły Matka! 🙂
Dzięki Justyś 😘 Jutro już mi pewnie będzie lepiej ale dziś widzę wszystko czarno 😞



Narzekacie na pobudki o 6-7?! Ja się modlę o spanie do 6-tej. Maja o 5 już tak nawija, że budzi nas a przez 7 idzie sobie spać jak my już po kawce 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kolo177 napisał(a):
youmit napisał(a):
MadziaW napisał(a):
mama_justyna napisał(a):
MadziaW napisał(a):
mama_justyna napisał(a):
witajcie kochane 🙂
Skąd Wy bierzecie czas i siły by tylu tutaj siedzieć? 😲 Podziwiam szczerze bo mi czasami nawet jak mam czas to sił brak 😞 Zamiast włączyć kompa wolę "nic nie robić" ☺️
Poczytam może trochę...

Wcale Ci sie nie dziwie Justyna 😞 Ja sie w ogole juz przyzwyczailam do tego, ze zawsze mam niedobor snu 😜 😞
Robię wszystko a jakoś przyzwyczaić się do tego nie mogę 🤪 Jak ja uwielbiam spać i dałabym chyba wszystko by chociaż na jeden króciutki tydzień być znów w ciąży i popsać, pospać... 🙂

Przyzwyczailam sie, znaczy - juz mnie to nie dziwi, ze znow jestem spiaca 😜 A najgorsze sa ranki, bo wtedy mi sie najlepiej spi. Oj ja mam ciezko ze wstawaniem 😞

Ja też uwielbiam rano spać 🙂 Do nocy mogę siedzieć.Ale za to mój syn o 7, najpóźniej 8 pobudka i koniec spania 🤪

Dyśka 6-7 😜 więc jeszcze lepiej a rano jest najlepszy sen 😉 dobra uciekam już 😉 papatki 😉 😘 😘 😘

pappapapapa 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...