Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Byłam na wizycie. Z dzizia wszystko oki wazy 693 g. Stópka ma 4 cm hihi. Chciałam zdjecie twarzy zrobić ale chował sie skubany, i tylko rączą mi machał. Także wszystko jest oki. Nie mówiła nic o glukozie, a w sumie mogłam zapytać ale zapomniałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle wszystko najlepiej na mnie zwalić 😁 😁 😁

To wychodzi na to, że tylko ja, Femmka, Ola i Patka jesteśmy takie spaślaczki? 😎

Ja też bym już chciała poznać wagę małej, ale niestety nie prędko mi to przyjdzie.. dopiero w połowie listopada ehh do tego czasu to chyba umrę z ciekawości 😠

A ja ważę wg karty tak:
(pomijam fakt, że w ubraniu i butach, a raz kiedyś z komórką haha)
13 tydzień: 61kg
16 tydź. i 4 dni: 60,700kg
20 tydź. i 6 dni: 63,200kg
25 tydzień: dowiem się w sobotę 😁 ale na 100% kilka kg na + pewnie jeszcze dostanę opieprz, że tyle jem 😁 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maja obudziła mnie juz 0 6:50. Przegieła.
Teraz pije herbatke, a pózniej na sniadanko Mama kupiła mi Pączuszki świeże, zjem sobie z mleczkiem.
Pogoda kolejny dzień do dupki, ale nie pada wiec moze dziś z Maja wyjde troche chociaz przed dom.
A na obiad maz chciał pizze no to mu zrobie:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 🙂
Pogoda do bani (u nas leje od wczorajszego wieczora) więc przesyłam Wam coś na osłodę
[URL=http://img34.imageshack.us/i/imagescaejqc2z.jpg/][IMG]http://img34.imageshack.us/img34/1103/imagescaejqc2z.jpg[/IMG][/URL]
i lekką kawusię do tego 🙂
[URL=http://img228.imageshack.us/i/imagesca3sbjar.jpg/][IMG]http://img228.imageshack.us/img228/2953/imagesca3sbjar.jpg[/IMG][/URL]
Ja nie mogę a Wy sobie nie żałujcie 🙂 Zjem moje śniadanie - kanapki napakowane warzywami

[URL=http://img193.imageshack.us/i/imagescah81wrv.jpg/][IMG]http://img193.imageshack.us/img193/9741/imagescah81wrv.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie leje od poniedziałku 😁 😁 😁 praktycznie non stop, aż stan rzeki się podniósł.. 😠


To najważniejsze ćwiczenia dla kobiety! Poprawiają ukrwienie tkanek, uelastyczniają oraz wzmacniają mięśnie dna miednicy – te, które podtrzymują pochwę, pęcherz moczowy i macicę. Ćwiczenia te zapobiegają obniżaniu się narządów rodnych, a także poprawiają satysfakcję seksualną. Ułatwią Ci także świadome „sterowanie” mięśniami w II okresie porodu. Ćwicząc, zmniejszasz ryzyko pęknięcia krocza lub konieczności jego nacięcia.
Ćwiczenia te możesz wykonywać w dowolnej pozycji. Jeśli jednak masz problemy z żylakami odbytu czy podszytą szyjkę, wybierz pozycję siedzącą.

1. Biorąc wdech, napnij mięśnie krocza i podciągnij je w kierunku macicy, podczas wydechu - rozluźnij mięśnie. Wykonaj to ćwiczenie kilka razy.
2. Zrób wdech i napnij mięśnie krocza. Zatrzymaj, policz do 10 i rozluźnij. Powtórz kilka razy.
3. Zrób trzy długie wdechy i wydechy, postaraj się równocześnie bardzo szybko zaciskać i rozluźniać mięśnie krocza.

Wykonuj to ćwiczenie regularnie, kilkadziesiąt razy w ciągu dnia, kiedy tylko możesz, w różnych pozycjach, o dowolnych porach. Jeśli masz problem ze zlokalizowaniem tej partii mięśni, spróbuj wstrzymać strumień moczu – właśnie uaktywniłaś mięśnie Kegla!


Nie wiem czemu, ale mnie te ćwiczenia denerwują 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też mam problem ze spaniem
nie dość że co dziennie tak mnie kręgosłup boli ze masakra to jeszcze na wieczór chce się położyć i nie mogę zasnąć
kręcę się strasznie, pozycji nie mogę znaleźć (kiedyś spałam praktycznie cały czas na brzuchu)
a jak już zasnę to obudzę się za 2 godziny i znowu to samo 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja padam i zasypiam ale po 2 godzinach już jestem wyspana. Potem jeszcze kilka pobudek. Zwłaszcza na siusiu bo brzuch mnie boli z pełnym pęcherzem, że nie da rady tego "przełożyć nawet na ciut później". W rezultacie rana nie przytomna 😞

Wczoraj przywiozłam sobie od teściowej mojej ciuchy ciążowe z Natalą. Fajne ogrodniczki miałam ależ jaka ja byłam gruba. Ze 2 numery albo i dużo więcej za duże 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asia smutno to Ci pewnie tylko dlatego, że Ci mężuś wypadnie z domu na kilka dni. Na pewno nie dlatego, że tam taki upał nie do wytrzymania w Twoim stanie. Pamiętasz to nasze tropikalne lato. To był koszmar dla ciężarówek i na pewno Ty byś nie chciała go przechodzić w jakieś Tumezji 😉 Głowa do góry! Zobaczysz jak zatęskni za swoją żonką!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj ja też już nie śpię jak dawniej 😉 budzę się praktycznie za każdym przekręceniem i też mam jak ty Justyna że boli mnie brzuch jak mam pełen pęcherz...
Asia nie przejmuj się, Justyna ma rację - też w tym stanie nie chciałoby mi się siedzieć na plaży 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z rana czytam o przebiegu porodu i się popłakałam 😞 zestresowali mnie tym co napisali i jeszcze był wzruszający opis tego co się dzieje od razu po wyjściu malucha, że kładzie się go u boku matki.. ☺️ http://www.rodzicpoludzku.pl/Porod/Naciecie-krocza-czy-mozesz-tego-uniknac.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sie ja z rana juz bylam w urzedzie zawiez zaswiadczenie meza o rodzinne dla malego 😁


a na 13 20 mam gina a przed wizyta jade na badanie czystosci eh nie chce mi sie bo w jedna strone schodzi sie z godzine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a my oglądamy we wtorki program o noworodkach i jest o tyle fajny że odbywa się on bezpośrednio z toruńskiego szpitala. Mogę się napatrzeć na sale, lekarzy i małe świeżutkie bobasy.
Pocieszenie że te kobiety naprawdę wyglądają na szczęśliwe po porodzie, byle przejść to najgorsze a potem to z każdym dniem lepiej 🙃
też mnie wzruszają te widoki jak tuli się takiego maluszka ehh.
a po tych filmach to mój całuje brzuszek że hoho, też go to wzrusza:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂 Pogoda faktycznie paskudna, aż wychodzić się nie chce. Heh Wy piszecie, że jesteście spaślaczki? Co ja mam powiedzieć.. Mam 1,5 m w kapeluszu i aktualnie ważę 60 kg 😮. Dobrze, że mi baterie w wadze wysiadły i dzisiaj się już nie ważyłam haha. A ze spaniem też mam problem, ale przez kręgosłup. Strasznie mnie boli prawa strona w okolicach łopatki w związku z czym mogę spać tylko na lewym boku 😞 Jeszcze Natalka uwielbia uwalić się na mój pęcherz wieczorem i jest tam do rana więc co 2 godz biegam do łazienki. Wieczorem zanim zasnęłam byłam pięć razy, miałąm takie parcie a tam ani kropelki 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moja też ostatnio za miła nie była w ciągu 10min byłam 3 razy na wc 😉 a kopać pęcherz uwielbia szczególnie świeżo po wyjściu z wc 🤨 czyli Milka mamy jednym słowem przechlapane, bo mało kto uskarża się na kopniaki w pęcherz a ja to mam codziennie, najgorzej jak zaczyna jej odbijać to czuję lekki szybki ból połączony z takim szczypaniem mowa o pęcherzu jak wali go od środka i nie ma sposobu na to żeby przestała. Czytam opowieści dziewczyn z tej strony, jedna rodziła w domu, inna w szpitali, kolejne 2 miały martwe ciąże (synek jednej z nich aż 3razy się owinął pępowiną i to była przyczyna zgonu) w 21tyg. ciąży, cholera a moja też ciągle się owija.. 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...