Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

czytalam tez wczesniej , ze mozna sie zarazic poprzez bakterie w powietrzu,,,,,,,, np, jak ktos z sasiadow ma kuwete na balkonie ,jej nie sprzata,,,to bakterie z kociego gowienka nawet w ten sposob dotra.....
moja sasiadka miala,,,,jechalo strasznie,,,, to poszlam do niej i zwrocilam jej uwage , ze jestem w ciazy ,nie mam zamiaru tego wachac,a jak sie zaraze toxo to pozwe ja do sadu 🙂 i cale szczescie sprzatnela , bo nie szlo w domu usiedziec przy otwartym oknie
malo tego, moja lekarka mowila, ze toxoplazmoze przenosza rowniez ptaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Femmka tutaj nie masz racji :P dla uspokojenia nerwów:
Z strony:
http://www.potomek.pl/toxoplazmoza_free.html
Nieprawdą jest ,że na toksoplazmozę nie są narażone osoby nie posiadające kota.
I odwrotnie posiadanie kota nie przesądza o dużym ryzyku zachorowania, jeżeli przestrzegane są elementarne zasady higieny.
Ocysty nie "fruwają" w powietrzu , dostają się do organizmu drogą brudnych rąk, lub skażonych pokarmów.
Oczywiście bezpieczniej jest , żeby w domu kobiety ciężarnej nie było kota , zwłaszcza jeżeli badanie wykaże , że nie ma ona swoistych przeciwciał - jest więc bezbronna w razie ewentualnego zakażenia.
Najbardziej niebezpieczne są koty młode.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a! wczoraj kupilam dla Klarci sukienusie z dzianinki razem z rajstopkami,,,, i znowu sobie nic ..... chora jestem 🙂
i do tego dla jednej polrocznej bratanicy sweterek (sprowadzany z Polski 😁 ) i miska ,,,,,,,,,a dla drugiej bratanicy -mojej chrzesnicy 3latki musze cos jeszcze wybrac .......i nie wiem co 🥴 ..... myslicie , ze lalka Barbie -ksiezniczka moze byc ? czy jest jeszcze za maluska ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też już jestem 🤪 nie mogłam spać o 3 w nocy.. czułam się wyspana dziwne to, a mała się przeciągała - też spać nie mogła chyba.

Wy też macie taki dziwny ból więzadeł/jajników ? jak w łóżku zmieniam pozycję z lewej na prawą i na odwrót to czuję takie ściąganie/ból, nie jest to mocne, takie delikatne uczucie, ale jest.. albo jak przyciskam te mięśnie to też boli. Najpierw ciągle góra mnie bolała, teraz dół super! A co do małych to to jest normalne, że ona może być już duża na prawie cały brzuch i przez to jest taki bardziej twardy? bo wczoraj często miałam twardy brzuch, ale bez tego uczucia twardnienia i ściągania, tylko taką kulkę a mała sobie w najlepsze baraszkowała. Cholera mam ciągle schizy z skracającą się szyjką 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o efektach ubocznych rutinoscorbinu nie słyszałam
brałam go z duphastonem przy krwawieniach na początku ciąży
a teraz jestem przeziębiona katar, gardło i ogólne rozbicie
wczoraj leczyłam się cytrynką i jednym apapem bo łeb mi pękał
a jeśli nie przejdzie to sama zacznę chyba rutinoscorbin - oczywiście po telefonie do lekarza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...