Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Czy suchy chleb podnosi w jakiś sposób poziom glukozy? Bo chcę zjeść chociaż kawałek suchego chleba 1/2h przed badaniem 🙂 postanowiłam, że jutro idę i nie ma odwrotu!! 🙂

Nawet jeśli jego wynik jest zupełnie prawidłowy, każdej kobiecie między 24. a 28. tygodniem ciąży powinno się przeprowadzić test doustnego obciążenia glukozą (50 g). Po godzinie od wypicia wody z glukozą pobiera się krew i oznacza poziom stężenia glukozy. W czasie tego badania kobieta nie musi być na czczo, nie ma także znaczenia pora dnia ani czas, jaki upłynął od ostatniego posiłku. Za prawidłowe uznajemy stężenie glukozy w surowicy krwi poniżej 140 mg%. Jeśli poziom cukru wynosi od 140 do 180 mg%, należy wykonać test obciążenia 75 g glukozy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue białe pieczywo podnosi poziom cukru jak jasna cholera. W ogóle produkty zawierające mąkę pszenną. A co do jedzenia przed testem to teraz już wiem, że co szkoła to inne nauczanie. necie czytałam, że można i że raczej się nie powinno. Jak robiłam ten test w poprzedniej ciąży babeczki mówiły, że można sobie spokojnie coś zjeść. Tym razem w laboratorium usłyszłam, że tylko badanie zrobione na czczo daje wynik prawidłowy i nie można nic jeść. Sama więc nie wiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mam mdłości jak nic nie zjem, siedzisz w tym temacie od dawna, to co polecasz do zjedzenia chociaż mały kawałek? muszę coś zjeść, bo mnie pokręci po takim czymś. Za 1 razem poziom glukozy miałam 83, więc normalnie, ciekawe ile tym razem będzie - chociaż wtedy nic nie jadłam i nie miałam nic do picia to teraz będzie jeszcze gorzej 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A co do picia to polecam wciśnięcie do tej wody z gukozą soku ze świeżej cytryny. Łagodzi to ohydztwo! A podczas czekania pozwolili pić wodę. Zresztą ja tylko wodę piję więc nie było problemu. Weź sobie coś do zjedzenia to od razu po pobraniu sobie zjesz i poczujesz się lepiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzis mialam robioną tzw zerówkę a jutro musze wypic ten cukier i isc na drugie kłócie. Tez bede robiła na czczo bo tak trzeba, na torebce z glukozą tez jest wyraznie napisane , ze jesli chodzi o test przyswajania glukozy to trzeba robic na czczo, a takie podejscie jak laguny jest jak dla mnie troche niepowazne-sorry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Też tak zawsze mi mówiono, że badania moczu czy krwi robi się na czczo. Przecież nie trzeba tego robić codziennie. Wystarczy wstać wcześniej żeby dać krew do pobrania jak najszybciej i od razu pod gabinetem coś zjeść. Sama też nie najlepiej się czuję jak maszeruję do laboratorium na czczo (zawsze mąż ze mną chodzi). W dodatku kręci mi się w głowie na sam widok igły ale drugą ciążę jakoś daję radę 😉

Miłego wieczoru kobiety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny odebrałam płaszcz z poczty
jest beznadziejny 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞
płakałam chyba przez godzinę że nie mam w czym chodzić a nie chcę dać 399 za płaszcz mothercare
płaszcz jest cienki
mega sztuczny materiał
no i tak naprawdę nie jest ciążowy tylko lekko rozszerzony na wysokości brzucha ale na pewno nie na kobiety z brzuchem ciążowym
bo guziki kończą się na wysokości piersi a później jest rozcięty i już teraz brzuch się rozchodzi bo nie ma czym go związać czy przytrzymać a co bedzie za miesiąc czy dwa
do tego kołnierz jest tak długi że pasuje chyba na kobiety z tymi pierścieniami na szyi a nie da się go wywinąć więc u mnie kończy się na wysokości oczu i wyglądam jak karamba
patrzałam czym różnią się większe rozmiary
po 1-2 cm w ramionach i piersiach wiec to nic nie da
buuuuuuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde tak to jest z tym allegro, wszystko ladnie wygląda na zdjęciu, przyciąga wzrok, ja kiedys kupilam sukienke na wesele - na zdjeciu sliczna a jak mi przyslali w ogóle nie byla do niej podobna, ale odelalam i zwrocili mi kaske

moze i ty masz mozliwosc odeslania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dobrze, że się nie skusiłam na ten czarny płaszcz co Honoratka, już wolę moją bez szału ale za to ciepłą kurtkę 🙂
Laguna co do glukozy to chyba na prawdę jest różnie bo mi lekarz najpierw kazał zjeść śniadanie (normalne jak co dzień) a potem wypić glukozę i po 1h pobranie krwi. Pielęgniarki też nic nie mówiły. Np. ja znalazłam taki artykuł odp. mojemu przypadkowi 🙂
Jest to badanie, które powinny wykonać wszystkie kobiety na początku ciąży (lekarz wypisze Pani skierowanie). Pozwala ono oznaczyć poziom glukozy we krwi. Trzeba zgłosić się na nie na czczo.
Zaś pomiędzy 24. a 28. tygodniem ciąży należy wykonać test doustnego obciążenia 50 g glukozy. Dostanie Pani po prostu do wypicia glukozę i po godzinie zostanie pobrana krew. Przed tym badaniem nie musi już być Pani na czczo, może się też Pani zgłosić do przychodni o dowolnej porze (bez znaczenia jest godzina ostatniego posiłku).

Za prawidłowe uznaje się stężenie glukozy w surowicy krwi poniżej 140 mg%. Gdy wynik wynosi 140–180 mg%, trzeba wykonać test obciążenia 75 g glukozy. Jeżeli wynik tego drugiego testu okaże się dobry, w 32. tygodniu ciąży trzeba będzie powtórzyć test obciążenia 75 g glukozy, jeśli nie – konieczna jest wizyta w poradni diabetologicznej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Kobietki 🙂 Wróciłam, stęskniłyście się 😁 Widzę, że lepiej nie ryzykować płąszczyka przez allegro. Ja na szczęscie z używanych wygrzebałam całkiem ładny flauszowy płaszczyk za 30 zł 🤪 Kurcze okazało się, że opinia ze stażu jest źle napisana i zaś muszę dzisiaj do ostrołęki jechać, a tam za oknem tak ponuro 😞 Babeczki ile ślicznych ciuszków dostałąm i jeszcze 2 komplety pościeli do łóżeczka. Zaś jakieś 200 zł w kieszeni. Ale się cieszę 🙂
Wiecie co? Teściowa uparła się, że kupi mi buty bo stwierdziła, że moje są za liche na zimę 🤢 Łaziłyśmy 2 godziny i okazało się, że łydki i stopy tak mi spuchły, że żadne kozaki mi na nogi nie weszły 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...