Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

Z dnia na dzień robicie się coraz bardziej perwersyjne 😁
Skopiowane z innego forum:
Rózne schematy rozliczania tygodni ciazy. ( zrobione przez Isis)

1. Wg książki "W oczekiwaniu na dziecko"

1 miesiąc - 1-4 tygodzień,
2 miesiąc - 5-8 tygodzień,
3 miesiąc - 9-13 tydzień,
4 miesiąc - 14-17 tydzień,
5 miesiąc - 18-22 tydzień,
6 miesiąc - 23-27 tydzień,
7 miesiąc - 28-31 tydzień,
8 miesiąc - 32-35 tydzień,
9 miesiąc - 36-40 tydzień.

2. Sposób ściągnięty z innego forum

1 miesiąc - 0-4,5 tyg.
2 miesiąc - 4,5-9 tyg.
3 miesiąc - 9-13,5 tyg.
4 miesiac - 13,5-18 tyg.
5 miesiąc - 18-22,5 tyg.
6 miesiąc - 22,5-27 tyg.
7 miesiąc - 27-31,5 tyg.
8 miesiąc - 31,5-36 tyg.
9 miesiąc - 36-40 tyg.

3. Wg gazety Claudia dodatek "Ciąża":

1 m-c : 1 - 4 tydzień
2 m-c : 5 - 8 tydzień
3 m-c : 9 - 12 tydzień
4 m-c : 13 - 16 tydzień
5 m-c : 17 - 20 tydzień
6 m-c : 21 - 24 tydzień
7 m-c : 25 - 28 tydzień
8 m-c : 29 - 32 tydzień
9 m-c : 33 - 38 tydzień

4. Wg encyklopedii Larousse:

1mc - 1-4tyg
2mc - 5-8tyg
3mc - 9-13tydz
4mc - 14-18tydz
5mc - 19-23tydz
6mc - 24-27tydz
7mc - 28-31tydz
8mc - 32-35tydz
9mc - 36-39tydz

Tekst dziewczyny też z forum
Ja licze schematem nr 2 i on mi sie wydaje najbardziej wiarygodny , szczegołnie ze kalendarzowo miesiac to własnie 4 i poł tygodnia. No i ciaza trwa 280 dni = 40 tygodni.


Czyli wychodzi na to, że 7miesiąc zaczyna się w 27tygodniu 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

A u mnie wszyscy się dziwią, że jestem w ciąży 😁 pielęgniarka u której kiedyś tam byłam jak chorowałam ostatnio na nerki się dziwiła, że byłam w ciąży, że nie wiedziała i mogłam jej o tym powiedzieć (tylko, że to kurna był 21/22tydź.) i miałam na sobie ubraną tylko tunikę, ale mniejsza z tym 😁 jak ubrałam zimową kurtkę to kuzynka także stwierdziła, że ciąży nie ma po mnie widać, tylko ewentualnie jakbym się "spasła" 😉 dojdzie do tego, że jak przyjadę do domu kiedyś z małą to się zapytają czy bawię obce dziecko haha!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A po mnie widać już ciążę. I raczej podkreślam mój brzuszek 🙂

Co do weekendu to dziś spotkanie z przyjaciólmi. Razem będziemy się cieszyć ich dwoma kreseczkami na teście 🙂 A jutro imieniny babci i dziadka trzeba odwalić jak co roku. Przynajmniej rodzinka się zjedzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Ciezaroweczki 🙂
cholerka ,spac nie moglam do 3 w nocy ,,,,,,,,, wiecie co zauwazylam-nawet to mezowi pare dni temu mowilam,,,od jakiegos czasu Klarcia mnie juz nie kopie,prawie w ogole, tylko czuje jak sie kreci, przekreca i czasem w dno macicy mnie poszmera ....
chyba juz jest na tyle duza , ze nie ma miejsca na swobodniejsze poruszanie,
Wczoraj wyczytalam w ksiazce , ze dzieci koniec 28tyg. osiagaja juz 40cm dlugosci i waza ok,1400gram. .......... to juz prawdziwe ''laleczki'' 🙂

Wczoraj dostalam od starszej znajomej pani dla mojej corci antyczna porcelanowa lalke,,,jest piekna, z dlugimi ,zlotymi,lokowanymi wlosami .......... sliczna ! ...tylko sie troche w nocy balam , ze lalka ozyje jak laleczka CZAKI ( jakkolwiek to sie pisze) 😁 ....ale mam schizy hihiih 😁

ja dzis na obiad zapiekanka makaronowa z warzywkami i indykiem ......musze tylko syna meza poslac na zakupy , bo mi sie doooopy nie chce ruszyc 😜 ..........a pozniej bedziemy robic to,co lubie najbardziej,,,,,,-o 16 NA ZAKUPY DO CENTRUM 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Femmka ja już też to komuś mówiłam, też już nie czuję tylu kopniaków co kilka dni/tyg. temu, tylko bardziej poruszanie się, wzdymanie-przeciąganie, trochę za tym tęsknie, chociaż kopniaki w pęcherz standardowo lecą 🙂 ale już nie jest taka dzika wieczorami, bardziej to wygląda na wyginanie brzucha (czuję ją tuż pod skórą jak mi wszystkie tkanki naciąga)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj na noc mialam takie odczucie jakby Mala przekrecila mi sie w poprzek ..wczesniej caly czas glowka byla powyzej lekko wysokosci pepka,,,a wczoraj zeszla ponizej i bardziej na lewo,,,do tego stpnia, ze nie moglam ani na jednym boku sie polozyc,ani na drugim ............
po wczorajszej gadce na forum z laska z pazdziernika juz sie przerazilam, ze zaraz bede rodzic,a dziecko mam w poprzek 😮 ......zwariowac mozna hehehehe ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, cale szczescie w czwartek ide do lekarki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na poważnie to nawet mój kot jak był mały to pachniał sam twarożek, taki specyficzny dziecięcy zapach, dosłownie WDYCHAŁAM zapach z jego futerka, a teraz jak jest starą francą to śmierdzi szczochami 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja sobie powiedziałam że jeżeli nie kupię tego za 50 zł to już wcale sobie nie kupię bo w normalnym sklepie są po 130 ale za wąskie a w sklepie ciążowym po 299zł więc mi nie było żal a mąż powiedział że jak już wrócę do swojej figury po porodzie to mi kupi lepszy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...