Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
Patrzcie co znalazłam ciekawego:
4mieś.
Niemowlę otwiera usta, gdy zbliżasz do nich sutek lub smoczek. Wykorzystaj tę umiejętność i ucz malucha jedzenia z łyżeczki, podając mu w ten sposób odrobinę mleka. Dzięki temu przygotujesz dziecko do przyjmowania pokarmów podawanych łyżeczką. Ta umiejętność przyda mu się po ukończeniu 5. miesiąca, kiedy zaczniesz wprowadzać jedzenie inne niż mleko.

Mam takie miękkie gumowe łyżeczki to może spróbuję 😜

Ja Mojej kropelki podaję łyżeczką 😉 witaminki i bobotic 😉 i świetnie sobie radzi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolo no raczej z mikro ilościami żadne dziecko nie będzie mieć problemów, ale gorzej np. z marchewką czy obiadkami 😁 to będzie jazda.. jak dam jej po raz 1 w życiu to się chyba (nie powiem co) ze strachu, że się zadławi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
DZIEWCZYNY!!

A jak wam się spisują te półśpiochy?? Nie spadają dzieciom z nóżek itd.? bo pomyślałam, że lepiej zainwestować w półśpiochy niż całe śpiochy jak mała tak rośnie. Większy luz będzie mieć. Myślę też o getrach/legginsach 🙂 jeny jak fajnie można dziewczynkę ubrać 🤪 tuniki mają i w ogóle.

ja mojej często zakładam same rajtuzki albo półśpiochy albo spodenki i skarpetki 😉 mam też jedne takie śliczne getry/leginsy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolo177 napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
DZIEWCZYNY!!

A jak wam się spisują te półśpiochy?? Nie spadają dzieciom z nóżek itd.? bo pomyślałam, że lepiej zainwestować w półśpiochy niż całe śpiochy jak mała tak rośnie. Większy luz będzie mieć. Myślę też o getrach/legginsach 🙂 jeny jak fajnie można dziewczynkę ubrać 🤪 tuniki mają i w ogóle.

ja mojej często zakładam same rajtuzki albo półśpiochy albo spodenki i skarpetki 😉 mam też jedne takie śliczne getry/leginsy 😉


JA na razie staram się nie zakładać często rajstop, ponieważ bioderka muszą mieć luz, jak będę po wizycie u ortopedy drugi raz i powie, że wszystko ok. to nie będę mieć oporów 😜 bo nawet mam ulotkę z usg i tam jest napisane, żeby dziecka nie owijać ściśle w beciki, nie ubierać obcisłych mocno ubranek ani za małych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam wam powiedzieć, że jestem nienormalna biorę małej rękę kładę palec na środku wew. dłoni mieszam i mówię "ważyła babcia myszki myszki" i łapię kolejno za palce "temu dała, temu obiecala, ten widział, ten słyszał, a temu łepek ukręciła(ukręcam palec) i do lasku poleciała (no i palcami biegnę wzdłuż dłoni do brzuszka to mała się śmieje jak głupia i piszczy 🙃 to jest moja zabawa z dzieciństwa. Jak robiłam to kotom kiedyś to moja jedna zołza szału dostawała i gryzła 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
Kolo no raczej z mikro ilościami żadne dziecko nie będzie mieć problemów, ale gorzej np. z marchewką czy obiadkami 😁 to będzie jazda.. jak dam jej po raz 1 w życiu to się chyba (nie powiem co) ze strachu, że się zadławi.

ale ja jej nie wlewam tylko Ona sama sobie ściąga i mlaska języczkiem i jeszcze by chciała 😜 położna mi kazała witaminki w kapsułkach kupić i prosto do buzi ale ja się bałam że mi się kapsułka wyślizgnie i do buzi jej wpadnie więc kupiłam w kropelkach i podaję łyżeczką 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
Chciałam wam powiedzieć, że jestem nienormalna biorę małej rękę kładę palec na środku wew. dłoni mieszam i mówię "ważyła babcia myszki myszki" i łapię kolejno za palce "temu dała, temu obiecala, ten widział, ten słyszał, a temu łepek ukręciła(ukręcam palec) i do lasku poleciała (no i palcami biegnę wzdłuż dłoni do brzuszka to mała się śmieje jak głupia i piszczy 🙃 to jest moja zabawa z dzieciństwa. Jak robiłam to kotom kiedyś to moja jedna zołza szału dostawała i gryzła 🤪

A ja Judycie robię raczka nieboraczka albo kominiarza i też się śmieje jak opętana 🙃 i pierdzioszki na brzuszku 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny to nie pryma aprilis
miałam wypadek jak zjeżdżaliśmy z autostrady to facet wjechał nam w tył auta tak że lawetą zostało do naprawy odwiezione 😞 😞 😞
nic nam nie jest ale spędziliśmy pół dnia w szpitalu
wydaje się ze wszystko jest dobrze
mamy Anastazję obserwować i reagować na każde nienaturalne zachowanie 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no to Honorata niefajnie, jak ty uważasz to ktoś inny może zawinić, ale na to się nic nie poradzi niestety...dobrze że nic wam się nie stało...
ja dziś byłam na zakupach i zafundowałam sobie butki do latania, małej spodnie letnie i mężowi szaliczek i koszulę 🙂
ja też nie cierpię swojego brzucha, chociaż wczoraj się ważyłam i schudłam 3 kg 😎 jeszcze 4 i będę ważyć tyle co przed ciążą....ale brzuch i tak najlepiej odciąć 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Współczuję Honoratko 😞 mam nadzieję że faktycznie wszystko ok i że Wam się nic nie stało... biedna Anastazja ;( to dla Niej na pewno był szok 😞 zresztą dla Was też... mogę się tylko domyślać jaki strach może rodzic czuć w takiej sytuacji...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honoratka będzie dobrze. Kurcze i jak tu teraz jeździć z małymi maluszkami jak są takie wypadki na drogach ehh!

Nusia wczoraj o dziwo mała pod wieczór zrobiła 2 raz kupę tak samo wielką albo i jeszcze większą była konsystencji dosłownie puchu 🙂 takie coś z niej z łatwością wyszło. To chyba ta mączka niestrawiona tak wygląda no i była koloru żółtego, a wcześniej jak robiłam samo AR podchodziło pod bardzo bladą żółć z zielonym. A Twoja jakie robi? Ty to z czymś mieszasz czy dajesz samo AR?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
elaaaa napisał(a):
no dobra mozecie mnie w koncu obejrzec na nk fotke dodalam:P
Ela nie przyhęłam twojego zaproszenia bo nie wiedziałam że to ty(mogłaś napisać na brzuszku że zapraszasz mnie na nk tym bardziej że masz konto z mężem 🙂 ja jak nie wiem kto to nie przyjmuje zaproszenia 🙂odrazu mnie zablokowałaś 🤪dziecinada 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HONORATKA napisał(a):
dziewczyny to nie pryma aprilis
miałam wypadek jak zjeżdżaliśmy z autostrady to facet wjechał nam w tył auta tak że lawetą zostało do naprawy odwiezione 😞 😞 😞
nic nam nie jest ale spędziliśmy pół dnia w szpitalu
wydaje się ze wszystko jest dobrze
mamy Anastazję obserwować i reagować na każde nienaturalne zachowanie 😞 😞 😞
Honoratka straszne to jest 😞najważniejsze że nic Wam się nie stało 🙂a jak Anastazja?dobrze spała w nocy? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
honorata - masakra. daj znac jak tam 🙂

blue - no wlasnie wczoraj dawalam jej tylko ar caly dzien i nie miala juz tych skurczy zoladka, ale za to nie zrobila kupy o 4 rano. teraz sie bawi i nie widze by jej to bardzo przeszkadzalo. poczekam do wieczorai jak nic nie pojdzie to dam jej czopek. a kolor byl zolty jak riwanol i okropnie smierdzace 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
joannawisn napisał(a):
HONORATKA napisał(a):
dziewczyny to nie pryma aprilis
miałam wypadek jak zjeżdżaliśmy z autostrady to facet wjechał nam w tył auta tak że lawetą zostało do naprawy odwiezione 😞 😞 😞
nic nam nie jest ale spędziliśmy pół dnia w szpitalu
wydaje się ze wszystko jest dobrze
mamy Anastazję obserwować i reagować na każde nienaturalne zachowanie 😞 😞 😞
Honoratka straszne to jest 😞najważniejsze że nic Wam się nie stało 🙂a jak Anastazja?dobrze spała w nocy? 🙂

Dobrze, ze nic Wam się nie stało. Kurde Ty uważasz a na kogoś nie ma rady 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nusia27 napisał(a):
wczoraj zalozylam jej spioszki ktore mialy zaslepki na lapki i mala nie mogla wcelowac lapka do buzi 😜 bo ona teraz patrzy na piache, namierza ja i myk do buzki 🙂 taki celownik maly 😜


Moja ma już drugi cel oprócz rąk - kołderkę 😮 męczy ją równo szarpie, ciągnie, wkłada do buzi i się przy mnie popisuje (no tak to wygląda) jęczy z zadowolenia i pokazuje co robi z kołderką. Te dzieci to naprawdę są nieziemskie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nusia27 napisał(a):
honorata - masakra. daj znac jak tam 🙂

blue - no wlasnie wczoraj dawalam jej tylko ar caly dzien i nie miala juz tych skurczy zoladka, ale za to nie zrobila kupy o 4 rano. teraz sie bawi i nie widze by jej to bardzo przeszkadzalo. poczekam do wieczorai jak nic nie pojdzie to dam jej czopek. a kolor byl zolty jak riwanol i okropnie smierdzace 🤪


Zobaczymy jak to będzie u Ciebie, bo ja już nigdy samego ar nie dam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...