Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
wesa napisał(a):
takich rzeczy co nusia dała nie słucham w ogole, sama wiem kiedy co dac. ale kazda mama inaczej , jedna sie tego trzyma druga nie. ja nie mam nic przeciwko tym mamą które tak jak piszą i zalecają tak też postepują. ale ja sie w to nie bawie hehe 🙂


No ja sie trzymalam, ale glownie dlatego, ze sama bylam zoltodziobem z pierwszym dzieckiem i sami tu jestesmy. Do tego kazdy co innego mi mowil, wiec sie trzymalam tego, co lekarze tu ogolnie rekomenduja. Wiedzialam, ze tym sposobem zle mu nie zrobie a nie chcialam za bardzo na nim eksperymentowac, bo zero sie na tym znalam a pewna siebie tez na 100% nie bylam. Pozniej sobie kupilam taka fajna ksiazke odnosnie wprowadzania pokarmow dla dzieci z przepisami i tam tak fajnie wszystko racjonalnie napisane i wytlumaczone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wesa napisał(a):
MadziaW napisał(a):
wesa napisał(a):
masz racje dobra pora roku, definitywnie sciagnij pampersa i nie zakładaj w ogole nawet na noc, chodz z nim co jakis czas na nocnik, nie czekaj az zawoła, tłumacz ze jak chce siusiu to trzeba mówić, dziecko w pewnym momencie zakapuje ze jak ma mokro to nie jest zaciekawie, ja mai ściągnełam pampersa jak miała 1,5 roku i szybciutko wiedziała o co chodzi. wiadomo zdarzało sie nasiusiac ale pampersa juz nigdy nie załozyłam, w nocy nie sikała w ogole, poprostu na poczatku zawsze miałam majteczki na zmiane.


Widzisz, dokladnie tak probowalam z nim te 2 tygodnie temu. Zalozylam mu tylko majteczki, zero pampersa, ze jakby sie zsikal to poczulby dyskomfort i moze by sie zaczal kontrolowac (te nowoczesne pieluchy co niby ciagle suche wcale w tej nauce nie pomagaja). Ladna pogoda byla, wyszlismy do ogrodka. 2 razy majteczki zmienialam i po tym jeszcze z 4 razy w domu zrobil (bo chyba duzo w tym dniu pil 😜). I za kazdym razem pokazywalam mu nocnik, nawet sama na niego siadalam, zeby mu pokazac o co chodzi ( 😜) - i nic 😞 Teraz staram sie sadzac go na toalecie od czasu do czasu (na tym specjalnym siodelku) i jak siedzi, to mowie 'siiiiiii..', ze a noz cos poleci - ani razu siku na kibelku nie zrobil. Nawet mezus mu pokazywal jak sie sika jak facet 😜 - tez nic. A po nocy jak wstaje, zawsze ma mokra i ciezka pieluche, wiec sika jak mu sie podoba 😞 Jakby umial mowic, byloby chyba latwiej. Nie wiem jak nam to bedzie szlo, ale musimy zaczac, bo kiedy bede go uczyc niesikania w majtki? Jak bedzie mial 3 lata? To juz za pozno 😞


o to chodzi ze nie mozesz sie złamac i załozyc pampera, na noc jak chcesz załóż ale na dzien nie dawaj.


No, za niedlugo opiekunki maja wolne 2 tygodnie i mezulek z malym w tym czasie bedzie siedzial, to mu powiem hahahaha 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nusia27 napisał(a):
wiecie co moja mala ma strasznie suche placki na rekach i nogach a najsmieszniejsze jest to ze plecow i pupy nigdy jej niczym nie smarowalam a sa gladkie ze hej 🤪

czytam wlasnie artykul o karmieniu - 1 przed 6 miesiacem zycia dziecko nie posiada wszystkich enzymow potrzebnych do trawienia i nerki moga nie byc wystarczajaco dojrzale by poradzic sobie z produktami innymi niz mleko. 2 jezeli dziecko jeszcze nie siedzi samo moze to oznaczac ze nie posiada koordynacji albo miesni kontrolujacych pozywienie w buzi i moze miec problemy z polykaniem. 3 jezeli wprowadzimy pokarmy stale za wczesnie moga pojawic sie alergie, egzema czy astma i inne choroby ukladu oddechowego 4. za szybkie wprowadzanie pokarmow stalych moze prowadzic do otylosci

Nusia, a Ty co o tym sadzisz??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nusia27 napisał(a):
wiecie co moja mala ma strasznie suche placki na rekach i nogach a najsmieszniejsze jest to ze plecow i pupy nigdy jej niczym nie smarowalam a sa gladkie ze hej 🤪

czytam wlasnie artykul o karmieniu - 1 przed 6 miesiacem zycia dziecko nie posiada wszystkich enzymow potrzebnych do trawienia i nerki moga nie byc wystarczajaco dojrzale by poradzic sobie z produktami innymi niz mleko. 2 jezeli dziecko jeszcze nie siedzi samo moze to oznaczac ze nie posiada koordynacji albo miesni kontrolujacych pozywienie w buzi i moze miec problemy z polykaniem. 3 jezeli wprowadzimy pokarmy stale za wczesnie moga pojawic sie alergie, egzema czy astma i inne choroby ukladu oddechowego 4. za szybkie wprowadzanie pokarmow stalych moze prowadzic do otylosci

ciekawe ile z nas wytrzyma do 6 miesiaca 🤪

moja też ma takie suche placki i powróciłam do kąpania w oillatum, zobaczymy czy pomoże 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak te suche placki wyglądają? może to alergia pokarmowa?? bo przeważnie większość kłopotów skórnych tego dotyczy, nawet "ciemieniucha" 😮 czytałam, że jeśli będzie notorycznie powracać to może być przyczyną skazy białkowej. Tak samo suche miejsca w zgięciach nóżek i rąk i za uszami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue moja ma skaze białkową...ale jak byłam u pediatry to powiedziała że sucha skóra, a placki są na rączkach i nóżkach w różnych miejscach, np. nad kolankami.
W poprzek łóżka to moja też się przekręca, a jak wezmę ją do karmienia a potem zaśniemy to czasem budzimy się że ona leży pod kątem prostym do mnie 🤪 a nogi ma na moim brzuchu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
Moja wczoraj zjadła o tej 17:30 - 170ml i nie zjadła już nic więcej do 5 rana a wtedy zjadła tylko 70ml 😉 dobra jest.. tyle godzin przespała z tak marnym jedzeniem.

I jak weszłam do pokoju wieczorem to spała tak... (ona niedługo ten ochraniacz wyrwie 😁 bo ciągle się łapie łóżka i próbuje podciągać)
[URL=http://img196.imageshack.us/i/13041364733db9dfd95339e.jpg/][IMG]http://img196.imageshack.us/img196/6210/13041364733db9dfd95339e.jpg[/IMG][/URL]

A tak przed chwilą:

[URL=http://img8.imageshack.us/i/130414133411bdca908ed5e.jpg/][IMG]http://img8.imageshack.us/img8/5743/130414133411bdca908ed5e.jpg[/IMG][/URL]

mała agentka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wesa napisał(a):
takich rzeczy co nusia dała nie słucham w ogole, sama wiem kiedy co dac. ale kazda mama inaczej , jedna sie tego trzyma druga nie. ja nie mam nic przeciwko tym mamą które tak jak piszą i zalecają tak też postepują. ale ja sie w to nie bawie hehe 🙂


ja tez na pewno nie bede czekala do 6 miesiaca (bo przeciez na niektorych jedzonkach jest napisane ze po 4 miesiacu 🙂) tylko ze trzeba uwazac bo skutki uboczne nie musza byc w cale widoczne od razu a moga ujawnic sie po latach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamila1 napisał(a):
Blue moja ma skaze białkową...ale jak byłam u pediatry to powiedziała że sucha skóra, a placki są na rączkach i nóżkach w różnych miejscach, np. nad kolankami.
W poprzek łóżka to moja też się przekręca, a jak wezmę ją do karmienia a potem zaśniemy to czasem budzimy się że ona leży pod kątem prostym do mnie 🤪 a nogi ma na moim brzuchu 😉


Moja tak śpi od 1mieś. kiedy mogła już wierzgać 😁 swoją drogą śmiesznie to wygląda, że wchodzisz a tu dzieciak śpi inaczej, a w wózku lubi wszystko drapać i się trzymać materiału 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nusia27 napisał(a):
wesa napisał(a):
takich rzeczy co nusia dała nie słucham w ogole, sama wiem kiedy co dac. ale kazda mama inaczej , jedna sie tego trzyma druga nie. ja nie mam nic przeciwko tym mamą które tak jak piszą i zalecają tak też postepują. ale ja sie w to nie bawie hehe 🙂


ja tez na pewno nie bede czekala do 6 miesiaca (bo przeciez na niektorych jedzonkach jest napisane ze po 4 miesiacu 🙂) tylko ze trzeba uwazac bo skutki uboczne nie musza byc w cale widoczne od razu a moga ujawnic sie po latach 🙂


Nusiak ja po mleku krowim żyję i mam się dobrze, więc o czym mowa? 😁 chyba nie ma już nic gorszego niż mleko krowie dla noworodka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kupiłam małej ostatnio, ale jak będzie dużo starsza 9-12mieś 😁 widzicie jak ja planuję haha!
http://img202.imageshack.us/i/1008618a.jpg/
http://img97.imageshack.us/i/1008637p.jpg/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nusia27 napisał(a):
wesa napisał(a):
takich rzeczy co nusia dała nie słucham w ogole, sama wiem kiedy co dac. ale kazda mama inaczej , jedna sie tego trzyma druga nie. ja nie mam nic przeciwko tym mamą które tak jak piszą i zalecają tak też postepują. ale ja sie w to nie bawie hehe 🙂


ja tez na pewno nie bede czekala do 6 miesiaca (bo przeciez na niektorych jedzonkach jest napisane ze po 4 miesiacu 🙂) tylko ze trzeba uwazac bo skutki uboczne nie musza byc w cale widoczne od razu a moga ujawnic sie po latach 🙂


Dokladnie, wszystko z rozsadkiem.. 🙂 Tak jak piszesz moze byc np z truskawkami albo wlasnie z glutenem. W mleku modyfikowanym Oskarek mial wszystko czego jego organizm potrzebowal, wiec nie martwilam sie o niedobor czegos. Ja wprawdzie wyczekalam do tego 6go miesiaca z jedzeniem, ale tym malemu tez przeciez zadnej krzywydy nie zrobilam 🙂 Najwazniejsze, zeby podejmowac swiadome decyzje. Gorzej jak sie nie wie co sie robi, a znam takie matki 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madzia, ale nawet na mleku jest zanotowany spadek, gdzie trzeba wdrożyć pokarm.. bo w 1mieś. 90-120ml x 7 (720), 2-3mieś. - 120ml x 6 (720) 4mieś. 150ml x 5(750ml) i 5-6mieś. 180x4 co daje znowu 720ml 😮 no przecież im większe dziecko tym potrzebuje więcej jedzenia a nie mniej prawdA? 🤪 to zmniejszenie mleka to chyba ma na celu wprowadzenie pokarmu.

Moja dzisiaj zjadła 160ml 😉 jaka z niej dumna jestem!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...