Skocz do zawartości

Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 672
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dorka ja napewno tez 🙂Biorac pod uwage fakt,ze juz na usg placze ze wzruszenia 😁 Z reszta moj maz tak samo zareagowal,jak nasze slonko zobaczyl 🙂Ostatnio jak u poloznej bylam i sluchala malej bicia serduszka to sobie to nagralam i teraz codziennie z rana tego slucham 🙂I zawsze mam szkliste oczy 😉Jejku,jak ja bym chciala,zeby mala juz z nami byla.Mam nadzieje,ze czas bedzie tak szybko lecial jak dotychczas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam,

ja też jestem w 20 tygodniu i właśnie dzisiaj byłam na USG i będziemy mięli Chłopczyka:> ale najważniejsze że wyszło na badaniu że rozwija się prawidłowo i jest wszystko ok. A wczoraj przed 23 pierwszy raz odczułam kopnięcia Dzidziusia ale dziwne a zarazem fascynujące uczucie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorka1986 napisał(a):
to super 🙂 bo taka tu cisza 🙂 jak sie czujesz w tym tyg ciazy polówkowe już za tobą czy dopiero przed ? znasz juz płeć dziecka bo ja niestety jeszcze nie dowiem sie dopiero na połówkowym 1/12 😞 ale tylko tydzien zostal 🙂


Czuję się już dobrze, chociaż początki miałam bardzo ciężkie ze względu na mdłości i wymioty, teraz muszę się kontrolować bo Alat i Aspat był podwyższony. Póki co wszystko jest ok - dzidzia kopie. Jutro mam USG i mam nadzieję, że dowiem się kto siedzi w moim brzuszku. Mimo, że to już jutro to nie mogę się doczekać.. Na kiedy masz wyznaczony termin porodu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam szczęśliwe 20 tki 🙂
No to jesteśmy w połowie naszej drogi, ciekawe czy to będzie ta lepsza czy gorsza połowa...Co do samopoczycia to u mnie wszystko oki, tylko jakoś tak szybko się męczę i ta huśtawka nastrojów mnie dobija 😮 Wizytę mam 1 grudnia czyli dokładnie za tydzień i już nie mogę się doczekać, może uda się podejrzeć płeć dzidzi 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie kręgosłup nie dokucza ale mam problemy ze wstawaniem bo śpię na materacu bo mi ciągle łóżka ze skepu nie dowieźli, zwłaszcza w nocy mnie to wkurza kiedy do sikania muszę się z tego materaca wręcz ztoczyć.....Ja przytyłam 10 kg ale brzucha w ogóle nie ma, nic a nic,Dorka to ja mam wizytę we wtorek więc będe wiedziała już wcześniej( mam nadzieję) tylko martwię się że to już półmetek a ja miałam jedną mofrologię tylko i badanie moczu nic więcej i lekarz ciągle mówi mi że wszystko oki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorka więc razem będziemy odliczać dni do pierwszego 🙂 Co do kręgosłupa to mój tak często boli że już nie zwracam na to uwagi, brzuszek też mam spory no i do tego biust, który nigdy do małych nie należał a teraz to już wogóle szok...
Moja dzidzia też coraz mocniej daje o sobie znać fikając i kopiąc 😆
Ja termin porodu mam na 14/04
Dorka pisałaś że miałaś robione badania genetyczne, dlaczego? jesli mogę spytać.Ja bardzo się boję że może być coś nie tak z maleństwem, (ostatnio kilka kolezanek które rodziły miały problemy)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beatak83 robilam genetycze dla siebie i dlatego ze moja gin mi powiedziala zebym sobie zrobila i wiedziala ze wszystko jest ok pod wzgledem genetycznym czy nie ma rozczepu downa itp robilam je w 12 tc teraz ide na połówkowe w 20 tc i pozniej w 30 tc

matyldusiaja mam robione badanie moczu co wizyte a morfologie co druga wizyte a teraz mam jeszcze zrobic krzywa cukru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorka ja miałam takie dokładniejsze usg w 12tc gin. mowił że na podstawie tego będzie można określić czy z dzidzią wszystko dobrze, właśnie pod względem downa i rozszczepu, no i podobno widział że wszystkie proporcje sa ok, więc można wykluczyć te wady, ale mnie to jakoś mocno nie przekonało.
Co do badań to na cztery wizyty tylko raz nie miałam zlecenia na morfologię i mocz. Na połówkową też mam przynieść aktualne wyniki, cukier też będę robiła w niedalekiej przyszłości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z tymi genetycznymi to jest tak, że między 11-14 tyg to standard. Bada się tzw. przezierność karkową i czy widoczna jest kość nosowa u maleństwa (tzw NB w badaniu). Można o tym dużo poczytać. Ja z kolei termin wg ostatniej miesiączki mam na 17.04 ale wg USG wychodzi 11.04 więc wygląda na to, że dzieciątko jest większe 🙂 Kręgosłup czasem też dokucza, ale jak mi oznajmił lekarz to przez macicę która jest teraz na tyle duża że powoduje wygięcie kręgosłupa. Najgorsze że ma być jeszcze gorzej 🥴 Jakoś damy radę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak - to są właśnie badania prenatalne - dobrze myślisz, tyle że nieinwazyjne. Ja swoje robiłam u 2 różnych lekarzy i wyszło podobnie, więc nie ma co się martwić. Jeśli masz obawy to możesz jeszcze zrobić test z krwi Pappa, tyle że on nie daje procentowo takiej pewności jak to badanie USG. Z tego co się orientuję test Pappa robi się najpóźniej do 13 tyg i 6 dnia - jest najbardziej wiarygodny, potem można jeszcze zrobić ok 25 tyg jakoś ale ten już nie daje takiego obrazu jak ten robiony na początku ciąży.
A jeśli mogę zapytać - co Cię martwi? Jaki masz wynik w USG przezierności karkowej (NT)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beatak83 napisał(a):
Ach no widzisz, no bo myślałam że ty miałaś jakieś inne coś na zasadzie badań prenatalnych...A Ciebie te badania uspokoiły???



Mnie uspokoilo tym bardziej ze staram sie ufac w kompetencje lekarza bo inaczej bym musiala caly czas chodzic do innych lekarzy i sprawdzac czy wszystko jest ok A to spowoduje ze sie zwarjuje wiec jesli robilas u lekarza prowadzacego badz tak jak ja z polecenia swojej pani dr i wyszlo wszystko dobrze to powinnas mimo wszystko zaufac w ich kompetencje A na połówkowych potwierdzi napewno ze jest jak najbardziej z twoja dzidzia wporzadku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...