Skocz do zawartości

Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

aisak nie przejmuj się tym, że na razie nie odczuwasz ruchów, jak byłam 3 tygodnie temu na usg u profesora w Wawie (chcialam sprawdzić czy z moim bolącym brzuchem jest wszystko ok) powiedział że odczuwanie ruchów to bardzo indywidualna sprawa. Niektóre dziewczyny w pierwszej ciąży odczuwają je już w 18 tc a inne dopiero w 24tc. I to normalne - nawet jak jesteś bardzo chuda możesz mieć bardzo grube powłoki brzuszne (ja tak mam) co sprawia, że takiego Maleństwa nie poczujesz tak szybko mimo, że ono na pewno tańcuje w twoim brzuszku 🙂 Więc głowa do góry 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 672
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
edi 81 u mnie tez juz wszystko gotowe.Zostal tylko wozek i kolyska,ale to chcemy dzidzi na swieta kupic 😁Taki prezent pod choinke zanim sie jeszcze pojawi.Na jutro zostala mi jedna z ostatnich porcji do prania i prasowania 🙂Wole miec wszystko za wczasu gotowe.Bo pewnie z wielkim brzuchem nie bede miala tyle sily co teraz.A poza tym niegdy nie wiadomo kiedy wszystko sie zacznie.Wole byc gotowa na ten moment 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mam wszystko wyprane, ale teraz kiepsko schnie iczekam na długi weekend i wtedy sobie posegreguję wielkością, kolorami czy kompletami i poprasuje, a wtedy poukładam ładnie w szafie i będą czekać na Marcelinkę, ewentualnie będę odkładać nowe ciuszki i za jakiś czas zrobię powtórkę z rozrywki,
znalazłam na allegro fajne pojemniki do szafy na skarpetki, buciki, czapeczki, żeby wszystko miało swoje miejsce i nie trzeba było robić kogiel mogiel, są nawet takie fajne pojemniczki z przegródkami na skarpetki..... próbuję oderwać się od ciuszków 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fajnie się macie dziewczyny wszytsko juz kupujecie, pierzecie a ja moge sobie jedynie poogladac 😞 no bo co kupic jak nie znam płci? Ide w sobote do lekarz ale jakos wątpie ze przy jej sprzęcie cos mi powie bardziej licze na badania prenatalne w Rudzie Śląskiej 16.11. Co do ruchów to ja tez nadal nic nie czuje choc bardzo bym chciała no ale uspokajam się bo przeciez skoro brzuszek rosnie no to dzidzia raczej tez 🙂 Mój mąż, który jest przeciwnikiem ogladania i kupowania rzeczy dla dzidzi ostatnio po pracy przyszedł z takim duzym pojemnikiem na kólkach taki kuferek różowo-fioletowy. I jak go zapytałam dlaczego kupił cos już to stwierdził ze to na jakies szpargały..........ahaaaaaaaa tylko gorzej jak bedzie chłopczyk to fiolet i róz bedzie u niego w pokoju dziwnie wygladał hihihiihihihih
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniafam napisał(a):
Fajnie się macie dziewczyny wszytsko juz kupujecie, pierzecie a ja moge sobie jedynie poogladac 😞 no bo co kupic jak nie znam płci? Ide w sobote do lekarz ale jakos wątpie ze przy jej sprzęcie cos mi powie bardziej licze na badania prenatalne w Rudzie Śląskiej 16.11. Co do ruchów to ja tez nadal nic nie czuje choc bardzo bym chciała no ale uspokajam się bo przeciez skoro brzuszek rosnie no to dzidzia raczej tez 🙂 Mój mąż, który jest przeciwnikiem ogladania i kupowania rzeczy dla dzidzi ostatnio po pracy przyszedł z takim duzym pojemnikiem na kólkach taki kuferek różowo-fioletowy. I jak go zapytałam dlaczego kupił cos już to stwierdził ze to na jakies szpargały..........ahaaaaaaaa tylko gorzej jak bedzie chłopczyk to fiolet i róz bedzie u niego w pokoju dziwnie wygladał hihihiihihihih

haha no tak synek może się zastanawiać dlaczego takie kolorki a co do ciuszków to możesz zacząć kupować neutralne coś w beżu , bieli brązie no i jeszcze wydaje mi się że dziewczynkę w coś z dodatkiem niebieskiego ubierzesz gorzej jak chłopca w coś różowego 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniafam ja jeszcze 2 tygodnie temu wszystko kupowalam w uniwersalnych kolorach.Zgadzam sie alwo,biale,brazowe,bezowe czy nawet niebieskie sa idealne 🙂edi 81 wlasnie przeczytalam poprzednie posty i nawet nie jestem w stanie sobie wyobrazic co czulas jak ta pani ginekolog powiedziala ci o martwej ciazy.I jeszcze sobie na urlop pojechala.Co za niekompetentny lekarz.Dobrze zrobilas ze od niej odeszlas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też robiłam już jakieś małe zakupy przed tym jak nie znałam płci, kupiłam też w kolorach neutralnych jakiś beż, biel , zieleń coś niebieskiego też w sumie a teraz jak już wiem że będę mieć córeczke to już bede sie zaopatrywać pod tym kątem. oczywiście u mnie wszyscy sądzą że to jeszcze za wczesnie na zakupy ja jednak wole po malu cos kupowac a nie zostawiac wszystiekgo na sam koniec... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a wogóle wczoraj jak się okazało urodziła moja kolezanka....cała ciaże gin mowil jej ze bedzie miec chlopczyka, zrobila sobie zakupy pod tym katem..jakiez zdziwienie wszyscy przezyli bo urodziła wlasnie dziewczynke 🙂 zastanawia mnie to jak oni widzieli chlopca na usg skoro jest dziewczynka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasia87krk napisał(a):
a wogóle wczoraj jak się okazało urodziła moja kolezanka....cała ciaże gin mowil jej ze bedzie miec chlopczyka, zrobila sobie zakupy pod tym katem..jakiez zdziwienie wszyscy przezyli bo urodziła wlasnie dziewczynke 🙂 zastanawia mnie to jak oni widzieli chlopca na usg skoro jest dziewczynka 🙂


😲 szok ooooo 😮 niespodzianka

jak leżalam w szpitalu to przyszła dziewczyna, kilka dni miała do porodu, cały czas lekarz mówił jej że chłopczyk ( usg 3D) a w szpitalu jak robili jej usg to lekarz powiedział że dziewczynka 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lauritta napisał(a):
kasia87krk napisał(a):
a wogóle wczoraj jak się okazało urodziła moja kolezanka....cała ciaże gin mowil jej ze bedzie miec chlopczyka, zrobila sobie zakupy pod tym katem..jakiez zdziwienie wszyscy przezyli bo urodziła wlasnie dziewczynke 🙂 zastanawia mnie to jak oni widzieli chlopca na usg skoro jest dziewczynka 🙂


😲 szok 😮

kurczę w tych czasach to jeszcze się zdarza 🤪 ale niespodziankę mieli 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mi w 16 tygodniu ciąży powiedział lekarz 100% chłopak bo jest "ogonek" natomiast w 18 tygodniu inny lekarz stwierdził, że dokładnie widzi wargi i to na pewno jest dziewczynka, powiedział, że spokojnie mogę kompletować wyprawkę dla córy, i że się nie myli 🙂 Więc tak robię ale doza niepewności ciągle jest... jak w piątek znowu usłyszę "chłopaiec" to się zastrzelę... albo mi dziecko podmieniają:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasjalena2 napisał(a):
albo mi dziecko podmieniają:P


hahahahahah ale się uśmiałam 😁 😁 😁 😁
ja też właściwie mam niepweną sytuację, bo pani doktor nie do konca była pewna czy dziewczynka 😮, wizytę mam końcem listopada wiec też moge usłyszeć że chłopczyk 🙃
niezłe jaja hahahahahahaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję, ze na dzisiejszej wizycie okaże się co będę miała, mój lekarz powiedział że określi płeć dziecka dopiero po 20 tyg. - nie wcześniej ale i tak myślę że przy każdej kolejnej wizycie będę się upewniać czy aby co innego tam nie jest 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lauritta napisał(a):
mam nadzieję, ze na dzisiejszej wizycie okaże się co będę miała, mój lekarz powiedział że określi płeć dziecka dopiero po 20 tyg. - nie wcześniej ale i tak myślę że przy każdej kolejnej wizycie będę się upewniać czy aby co innego tam nie jest 😜

a jakieś życzenia przeczuwasz coś ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to Lauritta dokałdnie jak mója gin mi powiedziała ze płec tak z pewnoscia jakas mozna okreslac najwczesniej ok 20 tygdonia, a dzis moja kolezanka mi powiedzdziała ze jej lekarz twierdzi ze do którego tam tygodnia dzieci wygladaja identycznie dlatgeo lekarze nie powinni mówic o płci. Wszystko oki tyle zeby do konca ciązy sie mylić hiihihih to troche dziwne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lauritta daj znać jak po wizycie 🙂
Ja dziś mam jakieś dziwne "ciągnięcie" w brzuchu - wcześniej tego nie miałam i zastanawiam się co to takiego i czy to aby na pewno naturalne i normalne, dziewczyny miewacie takie uczucia ciągnięcia w brzuchu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny ja już po wizycie, będziemy mieli Paulinkę 🙂 🙂 🙂 ale jestem szczęśliwa 🙂 najważniejsze,, że z niunią wszystko ok, prawidlowo sie rozwija. A płeć to powiedział że na 100 % jest dziewczynka i nawet na piśmie może dać 🙂 szczęśliwa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...