Skocz do zawartości

Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 331
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
kasia87krk napisał(a):
MonisiaD a wiesz że mamy termin na ten sam dzień?? 🙂

to jest najpozniejszy termin,jaki mi podano...Bo w sumie to mam 3 daty 😜 Z ostatniej miesiaczki wychodzi 07.03,z usg w 14 tyg podali mi date 23.03 a jak mialam usg w 20 tyg to wyszlo,ze bedzie to 16.03.Zglupiec normalnie mozna.Dlatego wpisalam ta ostatnia date.A dzidzia sama bedzie wiedziala,kiedy ma wyjsc 🙂A ta pani no coz...Szkoda gadac.Ale byla tak chamska,ze ja bym ja dala do pracy w wiezieniu a nie przy usg.Kasiu moje gratulacje z okazji slubu.My mielismy slub 08.06.I tez sobie niezly prezent slubny zrobilismy z tej okazji..Jeszcze 4 miesiace bede go w brzuszku nosic hihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam wszystkie ciężarówki w 22tygodniu 😉jak ten czas leci ...dopiero co dowiedziałam sie że jestem w ciąży a tu już za połową... 😮rany 🤪jak na razie to mi tylko kręgosłup dokucza...no i przybyło już7kg...a to chyba sporo...jak u was waga ?i jak samopoczucie?ja dodatkowo zaczynam miewać zgagę...to chyba najgorsze co uprzykrzało mi życie w pierwszej ciąży... 😠i niestety teraz powtórka...podobno dziecku włoski wtedy rosną...hi hi hi o ile to prawda...to moja kruszynka powinna sie już z warkoczami po pas urodzić... 😁jak tam u was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też mam straszną zgage, najgorzej jest wieczorem bo czasem przez to zasnąć nie moge.też mi mama mowiła że podobno dziecku włosy rosną. sampoczucie nawet w miare dobre. wczoraj kregosłup strasznie mi dokuczał ale dziś jest juz ok 🙂 jak narazie przytyłam tylko 3kg od samego poczatku.mysle że nie jest zle 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
capslocc napisał(a):
witam wszystkie ciężarówki w 22tygodniu 😉jak ten czas leci ...dopiero co dowiedziałam sie że jestem w ciąży a tu już za połową... 😮rany 🤪jak na razie to mi tylko kręgosłup dokucza...no i przybyło już7kg...a to chyba sporo...jak u was waga ?i jak samopoczucie?ja dodatkowo zaczynam miewać zgagę...to chyba najgorsze co uprzykrzało mi życie w pierwszej ciąży... 😠i niestety teraz powtórka...podobno dziecku włoski wtedy rosną...hi hi hi o ile to prawda...to moja kruszynka powinna sie już z warkoczami po pas urodzić... 😁jak tam u was?




tobie przytyło sie 7 kg a jestes w 22 tyg a co ja mam powiedziec jestem w 19 tc a juz mam na plusie ponad 8 kg 😞 co dopiero bedzie pozniej Ale co sie nie robi dla malenstwa 😁 niech rosnie zdrowo 😁 nawet jakbym miala przytyc 20 kg 🙂 A najlepsze jest to ze az tak duzo nie jem jak na ta wage 🙂 Plusem jest tylko to ze kg ida mi tylko w brzuszek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny ja mam 8-9 kg więcej, ale nie widzę tego bo tez tylko w brzuszek idzie,ale jak pomyslę, że to dopiero połowa to tragedia, a niby w drugiej polowie się tyje dużo więcej
20 kg jakoś przeżyję, ale ok 30 kg to się załamię, a wcale dużo nie jem i staram się jesć rozsądnie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jem nic do południa po prostu nie mam na nic ochoty ale jak zaczynam o 18.00 to pochłaniam wszystko. Ja przy wadze 50 kg i wzroscie 180zm(przed ciąża) teraz przybrałam 10 kg!!!! I to mnie tak nie martwi bardziej to że skutki tego będą długo widoczne mam na myśli rozstępy, obwisłą skórę itp.Jak już przed chwilą gdzieś pisałam- nie wiem gdzie to sie podziało bo brzucha nie ma- jest tylko bardziej okrągła twarz i uda!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi przybyło od poczatku ciazy 3 kg, brzuszek rośnie i juz niestety nie da sie go ukryc.jem troszke wiecej niz przed ciaza, ostatnio apetyt mi dopisuje 🙂ja sie ciesze z dodatkowych kg, zawsze bylam baardzo szczupla a teraz powoli sie zaokraglam 🙂poza tym zadnych dolegliwosci, dzidzius zdrowo sie rozwija i oby tak dalej 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
JA PRZED DRUGĄ CIĄŻĄ WAŻYŁAM 65KG WIĘC DODATKOWE 7KG TO DLA MNIE SPORO...KIEDYS (PRAWIE 3LATA TEMU)JESZCZE PRZED PIERWSZA CIĄŻĄ WAŻYŁAM 56KG A POD KONIEC PIERWSZEJ CIĄŻY WAŻYŁAM PRAKTYCZNIE 90KG 😮...NIE CHCĘ PONOWNIE OSIĄGNĄĆ TEJ WAGI BO TO NAPRAWDĘ DUŻO DO ZRZUCENIA...ALE LEKARZ POCIESZYŁ MNIE ŻE WSZYSTKO ZALEŻY OD NASZYCH GENÓW...JEDNA OSOBA MOŻE SIE OBJADAĆ I NIE PRZYTYJE A DRUGA PRZYTYJE PO WYPICIU WODY... 🤨BOJE SIĘ STRASZNIE ALE MOŻE CHOĆ PARĘ KILO BĘDZIE MNIEJ TYM RAZEM 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie ruchów dziecka. Czułam je od 16 tygodnia ciąży - z każdym tygodniem wyraźniej. Około 19 tygodnia dało się zauważyć nawet "uwypuklenia" na brzuchu w miejscach gdzie kopnęło dziecko. Teraz natomiast, w 20- 21 tygodniu mam wrażenie,że dziecko kopie lżej. Nadal czuję, że się kręci ( w miarę regularnie jak poprzednio ) ale spodziewałam się coraz bardziej stanowczych ruchów, a nie takiego lekkiego muskania.Teraz kładąc rękę na brzuchu- z zewnątrz- nie czuję prawie nic ( tylko takie pukanie od środka). Może jestem przewrażliwiona, ale wydaje mi się że wcześniej czułam więcej.
Mam wrażenie, że w ciągu ostatniego tygodnia mój brzuch sporo urósł i stał się twardszy. Czy może to być powodem słabszego odczuwania ruchów? Czy dziecko może mieć znowu więcej przestrzeni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jesli chodzi o wagę to ja mam o 2 kg wiecej z tym ze na początki 2 spad;am wiec chyba trezba liczyc ze w sumie to 4 kg przytyłam 😉 nie nalez do szczupłych wrecz przeciwnie dlatego coiesze sie ze na arzie tylko tylko przytyłam i mam nadzieje ze do końca ciązy tak bedzie....Jesli chodzi o ruchy to ja zcaezlam czuc dopeiro w 19 tygodniu i tearz sie nasilaja dziennie je czuje... ale wydaje mi sie ze mniejsze ruchy moga byc chyba spowodowane tym ze maleństwo rosnie i ma coraz to mniej miejsca w brzuszku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ja przed ciążą ważyłam 45kg, a podczas ciąży jak narazie przytyłam 2,5kg.Jak narazie nie znam płci dziecka 😞, ale mam nadzieje że na kolejnej wizycie poznam.W tym okresie ciąży czuje się cały czas zmęczona.
Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość napisał(a):
Hej ja przed ciążą ważyłam 45kg, a podczas ciąży jak narazie przytyłam 2,5kg.Jak narazie nie znam płci dziecka 😞, ale mam nadzieje że na kolejnej wizycie poznam.W tym okresie ciąży czuje się cały czas zmęczona.
Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy 🙂
Jeszcze dodam że mam duży apetyt 🙂Jak się czujecie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do ruchów mam identyczne wrażenia, że dzieciak rusza się delikatniej, to normalne. na pewno poczujesz od czasu do czasu porządnego kopniaka 🙂ja jestem przerażona wagą, przez ostatni tydz przybieram co 2 dzień 1 kg, to jakaś masakra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale tu cisza nastała...........Piszcie dziewczyny co u was? Jak samopoczucie? Mnie coraz to częsciej zgaga meczy i co do apetytu to w cale nie moge powiedziec zbeym go miała...Jedyne co mogłabym pożerac to brzoskwinie w puszcze hiihhi jem je na tony 🙂 Za toi jak zjem jakas wędlinke lub kiełbaske to cały dzien mi się nią odbija 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no właśnie ta zgaga ...też mnie czasami dopada...najczęściej wieczorem i to tez zależy co wcześniej zjadłam ...mogłabym teraz jeść mandarynkę za mandarynką...ale najczęściej właśnie po nich mam zgagę...na dodatek dziś mnie strasznie mdli od rana ...zastanawiam sie co może być tego powodem...czy w też czasami macie takie dni?czuje się jak na początku ciąży...wszystko mnie drażni...ostatnio jestem bardzo śpiąca aż do takiego stopnia że na stojąco np.podczas prasowania mogłabym usnąć 🤨
moja maleńka ciągle mnie kopie czasami wciśnie mi sie tak wysoko że nawet oddychać jest mi ciężko...wiercioszek 😜 czy wy tez możecie czasami wyczuć przez skórę jak wasze maleństwo jest ułożone ...moja Martynka czasami tak się wypchnie że jak kotka mogę ją pogłaskać...a wtedy natychmiastowo zmienia pozycję... 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj Capslocc 🙂 Ja nie czuje swojej Martynki przez brzuszek niestety 😞 Ale pewno dlatego ze mam tam troszke tłuszczyku a poza tym mam twardawy dosc brzuszek i nie wyobrażam sobie przez niego małej poczuć 🙂 Jesli chodzi o sennośc to ja tak smao mogłabym spac na okrągło..kłąde sie spac o godz 22 najpózniej ranow staje do parcy o 6 tzn dzowni bydzik a wychodze z łóżka ledwo o 6:30 ihihih poza tym w ciągu dnia jelsi bym tylko mogła to na pewno urządziłabym sobie drzemke. A co do mdłości to cięzko nazwac je może mdłościami w moim przypadku, ale generalnie mam takie dziowne uczucie, które sprawia ze nie umie za bradzo jeść, nie mam apetytu, wtedy moge zjadac jedynie owoce ale z konkretami wtedy gorzej 😞 Moze dlatego ze w naszych brzuszkach siedzą Martynki? 🙂 czyli dziewuszki a podobno wtedy wlansie zjada sie wiecej owoców i takich tam niż kwaśnych rzeczy? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
rany..nie wyobrażam sobie jeszcze chodzić do pracy...ja jestem na zwolnieniu już ponad drugi miesiąc...ale i tak mimo to mam od rana do nocy co robić...chociażby nadrobić zaległości w sprzątaniu... 🥴ja z tym jedzeniem tez mam tak dziwnie w sumie mam ochotę w większości na słodkie(ale ograniczam sie tylko do owoców) i na warzywa jak ogórek świeży,sałata,pomidor...ostatnio nawet kisiel zaczęłam jeść...mniam mniam...bo mnie tak nachodzi czasami że sama sie dziwię bo niektórych rzeczy od lat nie jadłam...choćby ten kisiel...uwielbiam teraz jogurty naturalne i mleko a kiedyś wprost przeciwnie nie mogłam po za mlekiem w kawie tych produktów przełknąć...Martynka sama reguluje mamusi dietę bo wie czego w organizmie mamy raczej jest mało...co do jedzenia to zauważyłam że ostatnio mam większa ochotę na mięso...kotlety ,klopsy itp za mną chodzą... 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A wiesz co chodze do pracy bo po piersze chyba bym sie zanudziła w domu tzn wiem ze zawsze znajdzie sie cos do roboty ale u mnie L4 wiąże się chyba z utrata pracy tzn wiem ze niby musza mi zapewnic po powrocie stanowisko ale to jest forma tylko dwu osobowa idwa punkty .Czyli jak pójde na L4 to szefowa musi kogos pzryjąc a niestey jest to taka praca ze byle kto usiąsc tu za mnie nie moze. Szczególnie etz dla tego nie ide ze po pierwsze mam fajną pracę aktulanie nie mam klinetów i całymi dniami siedze przed kompem praktycznie 🙂 a po drugie na L4 bede miec niestety duzo mniej płacone 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
[color=blue][/color] A ja nie mam ochoty na mięso... w ogóle ostatnio jem na siłę i bez przerwy mi się "odbija". Ale za to czujemy już z mężem kopniaczki jak położymy dłonie na brzuszku! hihi 🙂 A co do wagi... przytyłam 6kg. Nie wiem czy to dużo czy mało... Wszystko poszło mi w brzuszek i policzki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...